DIY, czyli sprzęt wykonywany samodzielnie

furmanka - wstaw kiedyś jakieś zdjęcia tego czapraka na koniu ; D
furmanka   zawsze pod górkę...
18 lutego 2010 11:10
Rany, dzięki dziewczyny, mam jeszcze kilka "własnych projektów derek". A  co tam, jak szaleć to szaleć:
1. 22-letnia babcia w "babciowej ręcznie obszywanej wełenką😉
2. pół krwi kartofelek w wersji elegance
3. mały koń w za małej derce😉

A czaprak zaraz lecę obfocić na mojej czarnej (po pół roku przerwy to może być ciekawe przeżycie)
Naciau w hurtowni we Wrocławiu. Alkantarę też kupuję w hurtowni, z tym że tapicerskiej, nie wyobrażam sobie kupować z allegro, bo zdjęcia alkantary nigdy nie oddają koloru, a ja muszę dobierać dokładnie 😉

Monny juz w tej chwili mam pare zamówień na marzec a potem raczej już kończę działalność artystyczno-padową na rzecz własnej firmy więc nie wiem czy się załapiesz 😉


Mam pytanie kupiłam alkantare, gabkę 1 cm i flanelkę mam maszynę przemysłową singera i teraz przepikowałam stronę lewą i prawą zszyłam górą ale dalej moja maszyna nie pociagnie. Powiedź mi co robie nie tak? Jaką nitką to szyjesz i ewentualnie w gre wchodzi igła.
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
18 lutego 2010 12:17
Nowelisa, Po prostu masz silnik za słaby.
Furmanka -  No nie... to ty się normalnie ukrywałaś , a   taki talent masz 👍
Najbardziej mi się podoba ta niebieska dereczka na siwej 😍 i ten kurczaczkowy  😍 czapraczek 😀
nie za słaby bo skoro przeszyła 2 cm gąbki dwie warstwy alkantary i materiału to w dalszej produkcji czapraka nie ma juz nic grubszego do przeszycia 😉 igłę sprawdź moim zdaniem 😀
wow, jestem wprost oczwarowana waszymi tworami! :kwiatek: aż kusi, żeby samemu usiąść do maszyny.
No to i ja sie pochwalę 😀 Moja konina w kapturze od ivett 😅
To ja się też pochwalę derką od Ivett 🙂

Jest śliczna i super dopracowana


Ta poza mówi sama za siebie... patrzcie i podziwiajcie mnie w mojej nowej derce   😜




Dereczka obłędna... a te kolorki...  😍 mogę prosić na PW ile taka przyjemność kosztuje?  😁
Tamtam, piękna, co to za kolorki?
czerń z turkusem 🙂 😍
fajnie wyszło 🙂
Pasuje czarnuchowi 🙂
Aaaale piękna ta derka, ło mamo  😍 😍
ivett coś czuje ze mi polarówka potrzebna 😁 😍
jakoś się dogadamy 😀
kolejny padzior... kolor to bardzo ciemny granat, ale oczywiście zdjęcie jak zwykle  🙄 krój jak anka, pikowanie jak es max...
łał, cudeńka  😍 ta dereczka w kratkę jest przegenialna!
Raven   Dragon Heart & Shadow Hunter
19 lutego 2010 19:21
escada aj aj nie mogę się go doczekać 😀 Mam nadzieję, że odcień będzie pasować do moich owijek 🙂
jakiej grubości gąbkę wsadzic do podkładek pod owijki? kupiał 0.5cm ale zastanawiem sie czy podkładki nie wyjdą za cienkie
eskada- śliczny  😍 nie lepiej byłoby podzielić te pikowane kwadraty tak zeby były równe na całym czapraku? wydaje mi się, ze wtedy wyglądałoby jeszcze fajniej  😀
deborah   koń by się uśmiał...
19 lutego 2010 21:02
korsik, nie boisz się że gąbka odparzy konia?
Haha a ja właśnie wczoraj postanowiłam, że... UWAGA! uszyję ręcznie derkę! Bez maszyny (ucząc się szyć popsułam  :hihi🙂 Jutro składam zamówienie na polar  😎 Pochwalę się potem 😁 A właśnie nie wiecie czy nie da się u tego pana :http://allegro.pl/item915079921_polar_26_kolorow.html wziąć w jakiś niewiadomy sposób kawałek o wymiarach 4mx4m ? 👀
korsik, nie boisz się że gąbka odparzy konia?


gąbka będze w środku, z wierzchu frotka
wypełnione gąbką są też climetexy i schockomohle, więc nie powinno się nic stać

juz mam powycinane  😵 cały wieczór nad tym siedziałam... jutro będę szyć
deborah   koń by się uśmiał...
20 lutego 2010 07:15
Izuś-.-, polar ma przeważnie szer 1,50 innej opcji nie ma. chyba, ze pozszywasz sobie 😉
Myślałam o tym ale ja jestem krawieckie 0 i iglę ostatnio miałam w ręku zszywając rękawiczkę 😁 I miałam nadzieję, że gdzieś jest ktoś kto ma taki polar 🤣 I chyba ostatnie pytanie  🙄 Czym obszywacię derki dookoła? http://www.allegro.pl/show_item.php?item=920392468 To by się nadało?
Oj, nie 😉 Taśmy wzmacniające, jak ma wytrzymać trochę dłużej 😉
ja właśnei dziergam podkładki pod owijki, wszystku juz wycięte tylko obszyc i przepikować 😉
wiecie gdzie mogę kupić ortalion (mocniejszy ale nie tak mocny jak na derkę) i polra np. na derkę? wszystkie polary z allegro są cienkie, rozciągliwe i włoskowate, na podkładki nadają się idealnie ale szukam czegos np. na derkę
u mnie w sklepach (a raczej sklepikach) nic nie ma
arivle   Rudy to nie kolor, to styl życia!
20 lutego 2010 10:42
Ja chciałabym zrobić owijki polarowo elastyczne- robił ktoś? Ile cm polaru potrzeba a ile elastycznego, i jaki powinien to być materiał? Zwykły bandaż elastyczny? Jak z zapięciem?
:kwiatek:
Jakie taśmy? Gdzie mogę je kupić? Są w zwykłej pasmanterii?  🤣
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się