Jakie AUTO, czyli czym i dlaczego jeździmy? ;)

Lotnaa   I'm lovin it! :)
22 lutego 2010 20:17
Przez ostatni tydzień miałam do jazdy Jeep'a (Liberty chyba) - byłam zaskoczona, jak tragicznie to auto zachowuje się w warunkach zimowych  😲 Rozumiem, że przy napędzie na tył, automacie i braku zimowych opon szału być nie może, ale kiedy dziś jadąc pod niewielką górkę z prędkością około 50km/h nagle zaczęłam się ześlizgiwać na przeciwny tor jezdni, a później w stronę rowu, nieźle się przeraziłam. Ten samochód zupełnie nie trzyma się drogi, najmniejsze wzniesienie to tragedia  🤔
W efekcie tego przez pół dnia musiałam jeździć z włączonym napędem na 4 koła, co równa się zużyciu paliwa na poziome rosyjskiego czołgu  😵

a ja śmigam Nissanem Micrą i jestem z osiołka dumna, bo nigdy mnie nie zawiódł i zawsze odpala przy -27 C 😀


Dokładnie!!! Ja teraz też śmigam takim małym czymś, do tego ma 250tyś na liczniku i chyba ze sto lat, i sprawuje się świetnie.
No, prawie, bo przy 80km/h silnik wydaje bardzo osobliwe dźwięki i mam wrażenie, że zaraz złożą się lusterka  😉
Bo jeep to gówniany samochód. Niestety. A już grand cherokee to w ogóle jakaś pomyłka 🤔 Spróbuj na koleinowych wyżłobieniach tym syfem pas zmienić. Atrakcje murowane.
w ameryce maja rowne drogi.
A na letnich to i wranglerem, czy patrolem nie wjedziesz po sliskim podlozu pod gorke 🙂


marzenie - unimog z WOMem i 3-punktowym zawieszeniem - można sobie łąkę skosić, sprasować słomę, siano, po mleko pojechać...
..zaparkować pod biurem :lol
...do kościoła pojechać  😎
I na wakacje z rodziną i psem 😉
Ciekawe czy ma montowanie ISOFIX 😜
Swego czasu na zawody zaprzegowe przyjezdzal pewien niemiec unimogiem przerobionym na "toczke" do wozenia kucykow 😉

zen - zapytaj na forum.subaru.pl czy ktos s-maxem scigal piekna kobiete w pieknym subaru 🙂 a ptzynajmniej mozesz zapytac czy inni uzytkownicy tego niezwykle rzadko spotykanego samochodu mieli podobne ekscesy w ostatnim czasie.
el_Bandito, porównywanie frotki do rangera w ogole jest głupie z naszej strony ale jakież było nasze zaskoczenie, kiedy daje radę tam gdzie ranger mógłby robić fochy, bo my frotkę znamy akurat inną w wersji 2,3 l 1993 i zachwyceni nie bylismy

Ale rangera mamy na ATkach, nalewkach w dodatku, tu mamy MTki BF Goodrich i auto jest podniesione
opony robią gigantyczną różnicę w tym jak się auto spisuje, szosówki w terenówce są dobre do wożenia faktur, ATki uniwersalne a MTki na szosie huczą, zżerają paliwo, na lodzie ślizgają się ale na błocie są nie do wyrąbania;]

W rangerze dochodzi jeszcze problem dodatkowy - zresztą w każdym pickupie ze za lekka dupa, no i najlepiej chyba jedzie jak ma z 800 kg na pace, a tak to niestety robi sie zwyczajnie nadsterowny - dlatego Pathfinder może lepiej sie zachowuje niż NAvarra?
Może, bo nie mieliśmy przyjemności

Ktoś pisał o paliwożerności, na gazie mimo 4 l jezdzimy za tyle co picasso 1,6 w benzynie

El bandito - od czego sie mierzy głębokość brodzenia?
Tutaj jest dość fajna recenzja o Pathfinderze, może to wam coś wyjaśni, ja się aż tak nie znam. Po kopalniach piasku nie będę jeździć, ale muszę wyjechać pod ostrą górę do naszego domu po spływającej glinie aktualnie pokrytej rozmarzającym śniegiem 😉. Było to to kiedyś przykryte jakimś marnym szutrem ale już zjechał..
http://www.www.flota.com.pl/cms/?id=1069

Wychodzi na to że ma napęd przełączany pokrętłem 2WD na tył, 4WD, 4WDLo (z reduktorem), AUTO i jakieś "PUSH" - to nie wiem co za funkcja. I ma ALL Mode. Jest na sztywnej ramie ale z niezależnym zawieszeniem każdego koła i ma duży prześwit.

El bandito czym się różni od navarry - chyba komfortem jazdy i wyposażeniem , Navarra to ciężarówka przecież i takie ma się w niej wrażenie - w Rangerze też.


Lotna - Jeep Liberty bardzo nisko jest oceniany w klasie kompaktowych suv-ów, tu jest taki test z większą ilością aut, niż ten w linku wcześniejszym 🙂

http://www.motorpoint.com.au/compactsuv.asp


Alvika   W sercu pingwin, w życiu foka. Ale niebieska!
23 lutego 2010 08:37
Potrzebuję czegoś do dobicia w mieście, zagazowanego - i się samo znalazło, kilkunastoletni Daewoo Lanos, zagazowany, tanio.
Z Daewoo miałam już do czynienia, ale to była mikrofalówka mojej mamy.
Jakieś nowe opinie lub doświadczenia na temat mikrofalo-samochodu?  :kwiatek:
sznurka - od osi do wlotu powietrza?

Funkcja PUSH podpowiada jak wlaczyc naped terenowy 4x4 - trzeba wcisnac i przekrecic 🙂

Daewoo maja dobre silniki - bardzo dokladne. Lanos duzo pali, ale mysle, ze z powodzeniem go w miescie dotłuczesz.


edit:
oto etapy projektowania jednego z  modeli Daewoo:

http://www.joemonster.org/mg/thumbnails.php?album=lastup
Alvika   W sercu pingwin, w życiu foka. Ale niebieska!
23 lutego 2010 11:18
el_Bandito, podaj dokładnego linka - z chęcią się pośmieję 🙂
W kwestii spalania: 10l gazu na mieście przy silniku 1.6 (to akurat wiem na bank, bo tym lanosem sporo jeździłam ostatnie 3 lata - jako pasażer 😉 i nie raz na stacji lądowaliśmy) powinnam przeżyć. Szczególnie po mojej oplicy vectrze 1.8 i passacie combi 2.0 męża, oba w benzynie... Wirki w baku widziałam.
dla porownania moja Astra 1,6 w gazie potrafila zejsc do 7,5 LPG na trasie. w miescie do 9.

juz daje link.
http://www.joemonster.org/art/13492/Jak_powstal_projekt_matiza
el_Bandito, ano własnie zastanawiałam sie

Gdzie Patrol ma zatem wlot ze u niego to 70 cm?

Smiałam się ze to pewnie głębokość brodu;]


gwash ja myslę ze w tych pieniadzach są lepsiejsze auta i nadal cywilizowane;]
Zazwyczaj jest przy silniku, ale dzieki akcesoriom mozna go wystawic nieco wyzej, jak np tutaj:



wtedy z auta robi sie mala amfibia.
temat snorkela jest mi znany
mnie te 70 cm nurtuje
jakim cudem jest tyle w Patrolu
troche poszukalem, ale nie ma zadnej konkretnej odpowiedzi. pewnie wynika to z usytuowania wlotu powietrza i dlugosci odpowietrzenia kilku rzeczy (walu, skrzyni i czegos tam jeszcze). Pewnie w patrolu jest to w standardzie.
Ja na jeepach się kompletnie nie znam, ale bardzo mnie intryguje pewna kwestia, a to chyba dobry moment na to pytanie  🙂  Ten snorkel (to rozumiem jest rura wydechowa?) jak jest tak na górze, przy szybie, to nie przeszkadza w otwieraniu okna ? Nie czuć tych spalin ?
.
Ja na jeepach się kompletnie nie znam, ale bardzo mnie intryguje pewna kwestia, a to chyba dobry moment na to pytanie  🙂  Ten snorkel (to rozumiem jest rura wydechowa?) jak jest tak na górze, przy szybie, to nie przeszkadza w otwieraniu okna ? Nie czuć tych spalin ?

Hihi, snorkel to wlot powietrza do silnika, przydatny podczas przepraw przez wodę a nie wylot spalin.
figura, patrzymy na sprawę z różnych perspektyw. Ja piszę o tym, jak się jeep gc zachowuje na typowej polskiej drodze a nie jak się nim jeździ po lesie- i jak dla mnie- nie spisuje się na koleinach, rzuca nim za bardzo, nie lubię takich pływaków. Polemizowałabym z jego przestrzenią w środku- jak dla mnie- to jest zwyczajnie ciasny. Mówię o przestrzeni dla ludzi, bo bagażnik to inna sprawa.
My się szybciutko pozbyliśmy jeepa, kompletnie mi nie pasował. Dostałam więc voyagera do jazdy. I był o niebo lepszy niż jeep. A teraz mam subaru- i nie zamienię na nic innego 😎
Co do asfaltowych dróg - to, że sobie nie radzi na nich, to prawda, tu masz święta rację. Kiedyś byłam zmuszona zawieźć Jeep'a do serwisu na przegląd co wiązało się z wjazdem do Wrocławia no i tu było troszkę gorzej sobie radził.
Ale ja myślę w tych kategoriach - samochód TERENOWY to taki co ma się mi sprawdzać w terenie i Jeep mi się w błocie, w śniegu, w piachu ( w ciężkich warunkach ogólnie! ) sprawdza, więc jestem z niego zadowolona 😉 Do miasta mam samochód miejski i na siłę go nie przekształcam na auto, które poradzi sobie w każdych warunkach 😉

Co do pakowności - jestem dosyć wysoką osobą ( 176 cm ) i nigdy nie wydawało mi się żeby samochód był mały czy ciasny, ale to może zależy od danego człowieka 😉

Subaru, które masz widziałam i choć bardzo mi się podoba to szkoda by mi go było na leśne dukty, długo by u mnie nie przeżył 😁 Jeżdząc Jeep'em nie mam takich skrupułów gdy o coś zachaczę i zedrę trochę lakieru, to nie ma być w końcu auto na pokaz 😉
To fakt, ja też się trochę zastanawiam czym będę jeździć jak się przeprowadzimy na wieś..
Ja na jeepach się kompletnie nie znam, ale bardzo mnie intryguje pewna kwestia, a to chyba dobry moment na to pytanie  🙂  Ten snorkel (to rozumiem jest rura wydechowa?) jak jest tak na górze, przy szybie, to nie przeszkadza w otwieraniu okna ? Nie czuć tych spalin ?


Aventia, odpowiedz juz otrzymalas, ale jeszce ci wyjasnie pewna kwestie:

W silniku, w cylindrach, czyli miejscach, gdzie nastepuje eksplozja "paliwa" jest takie miejsce, ktore nazywa sie komora spalania.

I wbrew opinii ignorantow - w tych cylindrach nie spala sie jedynie paliwo. Tzn w sumie tylko paliwo sie spala, ale gdyby tylko ono tam bylo wstrzeliwane do wybuchu to po 1 - samochod mialby wir w baku, a po 2 - eksplozja nie bylaby tak gwaltowna. Dlatego do pracy silnik potrzebuje mieszanki powietrzno-paliwowej. Stad np filtr powietrza. O ile koncowka wydechu moze znajdowac sie pod woda, tak jezeli wlot powietrza woda zaleje to silnik nie ma z czego sporzadzic mieszanki potrzebnej do wybuchu.
Dzieki za uświadomienie 🙇  a Tak swoja droga nie przypuszczałabym ze koniec wydechu moze byc pod wodą a auto i tak bedzie sprawnie działać i jechać do tego  😀 - człowiek sie uczy całe zycie.
Zerknij na ten filmik:

http://ziza.ru/2010/02/11/russkie_vezde_proedut.html

Wydech spokojnie może być pod wodą - on tylko wyrzuca, nic nie zasysa 🙂 Witać to doskonale pod koniec filmiku.

zen - zapytaj na forum.subaru.pl czy ktos s-maxem scigal piekna kobiete w pieknym subaru 🙂 a ptzynajmniej mozesz zapytac czy inni uzytkownicy tego niezwykle rzadko spotykanego samochodu mieli podobne ekscesy w ostatnim czasie.


Hmm, myślisz że na forum subaru są właściciele/użytkownicy fordów? 🤣 Spytam przy okazji znajomego, który ma ten model co ja oraz naszego kochanego speca od subaru. Właśnie przez to, że to nie jest taki typowy samochód taka potencjalna próba kradzieży mnie dziwi lekko- ile tych samochodów jest w naszym kraju? 100 sztuk? 200? Więcej, mniej?
Zen a właściwie czemu zdecydowałaś się na Tribecę? Coś konkretnego zadecydowało? Chyba rozważałaś jakąś Toyotę?
A WW Tuareg to chyba auto podobnej klasy i wyglądu - podoba mi się 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się