Gwiazdkowe Konie - podaruj im najpiękniejszy prezent - liczą na Ciebie :)

[quote author=Szaga link=topic=40650.msg809496#msg809496 date=1292415887]
A co ze świętami nieoficjalnymi np. dniem klepania facetów po tyłkach? Czy wtedy tez ratujemy źrebaczki? I czy te źrebaczki muszą mieć koniecznie czarne oczka i marzenia o kantarkach? Bo jak dla mnie to dyskryminacja! Czy konie które marzą o ładnym padzie Anky nie mają szans na słodkie imionka i nowy domek???


Też. Wtedy to będzie Pośladek i Półdupka. Ale to już chyba bez oczek...
[/quote]

feno rozwaliłaś mnie tym. Nagle dostałam ataku śmiechu.  😂
[quote author=feno link=topic=40650.msg809531#msg809531 date=1292417290]
[quote author=Szaga link=topic=40650.msg809496#msg809496 date=1292415887]
A co ze świętami nieoficjalnymi np. dniem klepania facetów po tyłkach? Czy wtedy tez ratujemy źrebaczki? I czy te źrebaczki muszą mieć koniecznie czarne oczka i marzenia o kantarkach? Bo jak dla mnie to dyskryminacja! Czy konie które marzą o ładnym padzie Anky nie mają szans na słodkie imionka i nowy domek???


Też. Wtedy to będzie Pośladek i Półdupka. Ale to już chyba bez oczek...
[/quote]
A raczej z jednym oczkiem  😂
[/quote]

Szaga, rozwiń pls  :kwiatek:  🤣
[quote author=Szaga link=topic=40650.msg809549#msg809549 date=1292417869]
[quote author=feno link=topic=40650.msg809531#msg809531 date=1292417290]
[quote author=Szaga link=topic=40650.msg809496#msg809496 date=1292415887]
A co ze świętami nieoficjalnymi np. dniem klepania facetów po tyłkach? Czy wtedy tez ratujemy źrebaczki? I czy te źrebaczki muszą mieć koniecznie czarne oczka i marzenia o kantarkach? Bo jak dla mnie to dyskryminacja! Czy konie które marzą o ładnym padzie Anky nie mają szans na słodkie imionka i nowy domek???


Też. Wtedy to będzie Pośladek i Półdupka. Ale to już chyba bez oczek...
[/quote]
A raczej z jednym oczkiem  😂
[/quote]

Szaga, rozwiń pls  :kwiatek:  🤣
[/quote]

ja bym mogła to rozwinąć, ale niestety małe dzieci czytają...  😁 a więc:
rozumiesz, te dwa oczka się tak złączyły w jedno iiii... powstał CIKLOP! 😁
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
15 grudnia 2010 13:34
koniara788, Jesteś okropna! 😂
Ja też dostałam na PW maila. IMHO forum to nie miejsce na przyklejanie wszystkich możliwych apelów o zbiórce, a ten już w ogóle nie trzyma dla mnie standardów potraktowania go poważnie. Wymiękłam na kawałku mięska z oczkami (może mam za dużą wyobraźnię). W depresję wpędziło mnie hasło: "Sprawmy razem, żeby Gwiazdka i Mikołaj miały możliwość się zestarzeć...", które potraktowane dosłownie jest cokolwiek osobliwym życzeniem. No i jest mi mega przykro za mamę Mikołajka - taka dzielna, że adoptuje bezdomne źrebaczki, a jej nikt nie chce wykupić od losu kotleta 🙁

Ale pomysł świąteczno-nominatywny jak najbardziej kupuję i od razu chciałabym zaproponować harmonogram zbiórek na przyszły rok. Świąt jest do wyboru, do koloru:
- 7 stycznia - Dzień Dziwaka (proponuję imiona Ticzek i Nerwiczka)
- święto ruchome 2. drugi poniedziałek stycznia - Dzień Sprzątania Biurka (Spinaczek i Klawiaturka)
- 9 lutego – Międzynarodowy Dzień Pizzy (Peperonek i Anszułka)
- 12 lutego - Dzień Darwina (Szympanek i Orangutka)
- 27 lutego - Dzień Niedźwiedzia Polarnego (Coca-Colek i Reklamówka)
- 8 marca - Światowy Dzień Nerek (Kłębuszek i Dializka)
- 18 marca - Europejski Dzień Mózgu (Neuronek i Półkulka)
- 16 kwietnia - Święto Sapera (Pomyłek i Eksplozka)
- 1 maja - Międzynarodowy Dzień Kaszanki (Griluś i Podrobianka)
- 20 maja — Międzynarodowy Dzień Płynów do Mycia Naczyń (Ludwik of Course =) i Ajaxanka)
- 30 maja Dzień Bez Stanika (a tu już sami sobie wymyślcie)
- 27 czerwca — Światowy Dzień Rybołówstwa (Wielorybek i Barakudka)
- 2 lipca — Międzynarodowy Dzień UFO (Iti i Kręgozbóżka)
- 15 lipca — Dzień bez Telefonu Komórkowego (Cojestkurka?!? i Nokiędawaj)
- święto ruchome, ostatni piątek lipca - Dzień Administratora (Kochamy i Quantę, buahahaha)
- 18 sierpnia — Dzień Latarni Morskiej (Zgasło i Nawigacja)
- 8 września — Dzień Dobrych Wiadomości (Wygrałeś i Milionka)
- 30 października — Narodowy Dzień Spódnicy (Widać i Cigatka)
- 12 listopada — Dzień Drwala (Monty i Pythonka)
- 20 grudnia — Dzień Ryby (..... i .....)

Dziękuję za uwagę, jakby co, to biorę 10% od wykorzystania pomysłów i możecie odpalać zbiórki.
(A na poważnie - średnia wieku na tym forum jest geriatryczna, do nas się trafia konkretnie i racjonalnie, wszystkie ckliwe dobranocki są skazane z góry na voltopiryzm).

ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
15 grudnia 2010 13:42
Quanta  😲  👍 no proszę ileż tych świąt mamy. Podziwiam inwencję imieniotwórczą!
Quanta boskie!!  😜
[quote author=Szaga link=topic=40650.msg809549#msg809549 date=1292417869]
[quote author=feno link=topic=40650.msg809531#msg809531 date=1292417290]
[quote author=Szaga link=topic=40650.msg809496#msg809496 date=1292415887]
A co ze świętami nieoficjalnymi np. dniem klepania facetów po tyłkach? Czy wtedy tez ratujemy źrebaczki? I czy te źrebaczki muszą mieć koniecznie czarne oczka i marzenia o kantarkach? Bo jak dla mnie to dyskryminacja! Czy konie które marzą o ładnym padzie Anky nie mają szans na słodkie imionka i nowy domek???


Też. Wtedy to będzie Pośladek i Półdupka. Ale to już chyba bez oczek...
[/quote]
A raczej z jednym oczkiem  😂
[/quote]

Szaga, rozwiń pls  :kwiatek:  🤣
[/quote]
Prosze bardzo. Aby przbliżyc ci to zagadnienie dopisze iż takowy koń musiałby mieć przydomek Kakaowy. Czy to cię satysfakcjonuje? 😁
ElMadziarra   Mam zaświadczenie!
15 grudnia 2010 13:54
Na ten dzień bez stanika to Obwisek i Dyndaczka.
Gillian   four letter word
15 grudnia 2010 14:37
jestem chyba jakaś nienormalna, ale to co się tu wyprawia ani trochę mnie nie śmieszy 🙁
nie chcecie pomóc, to nie pomagajcie - nie ma takiego obowiązku. Ale żeby wyśmiewać czyjś apel, bo jest dziwnie napisany? no to sobie jest. Czemu nikt się nie czepia apeli schroniskowych? też są utrzymane w drastycznym tonie.

Jestem już po prostu chyba stara.
Gillian, ja z kolei dziwię się tobie. Nie widzisz niewłaściwości ogłaszania zbiórki na konie rzeźne, hodowane na mięso? I grania przy tym na ludzkich uczuciach – chcą biegać po mokrej trawce, a źli ludzie zamknęli je w klatkach, a matka z zaświatów czuwa, ale wisi ten groźny rzeźnicki nóz?  Uważasz, że to jest uczciwe? Jak dla mnie jest to zwykłe naciągactwo żerujące na ludzkiej naiwności lub nieświadomości.

Ciekawa jestem, jak przy takim apelu możliwa jest weryfikacja, na co fundacja wydała zebrane pieniądze, czy uratowany został Mikołajek i Gwiazdeczka, czy Choinek i Bombeczka, skoro cecha identyfikacyjną mają być czarne oczka.
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
15 grudnia 2010 15:55
dokładnie. Aż dziw bierze że jeszcze ktos jest się w stanie bulwersować za to że nie pozostało nam nic innego jak tylko tak a nie inaczej podchodzić do tych rzewnych opowieści skrojonych na miarę nawiedzonych podstawówkowiczów.
Swoją drogą, ciekawe czy Motylek🙂 zdażyła już zamknąć buzię ze zdumienia na widok naszej zbiorowej alergii na czarne oczka w klatce?
😂
Nie widzisz niewłaściwości ogłaszania zbiórki na konie rzeźne, hodowane na mięso?


zastanowiłam się - chyba nie dam Ci się przejechać na Ześce - a to duuuuuża frajda - będziesz żałować   😍 😍 😍 😍


[sup](zainteresowani wiedzą kto to Ześka)[/sup]
A mnie cieszy, że to nie Motylek🙂 jest autorką tej ckliwej historyjki... że tylko skopiowała z fundacyjnej strony...
http://www.konie-pegasus.pl/gwiazdkowe-konie
Edytka   era Turbo-Seniora | Musicalowa Mafia
15 grudnia 2010 21:06
- 30 maja Dzień Bez Stanika (a tu już sami sobie wymyślcie)

Push-upek i Bardotka?
👍 za rozpisanie dni specjalnych i świąt


Opis akcji jak z telenoweli, nastawiony na wyciągniecie kasy od ludzi, bo 'idą święta'  🤔
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
15 grudnia 2010 21:09
Aż mnie chęć naszła na napisanie odzewu pod tytułem 'Jak należy pisać opowieści o koniach potrzebujących pomocy na rv'
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
16 grudnia 2010 09:10
Aż mnie chęć naszła na napisanie odzewu pod tytułem 'Jak należy pisać opowieści o koniach potrzebujących pomocy na rv'


Ja jestem jak najbardziej za założeniem takiego własnie wątku. Na pewno wspólnymi siłami uda nam się stworzyć mega chwytliwy i łapiący za serduszko projet takich ogłoszeń. Wtedy będzie można go sobie po prostu skopiować i wyepełnić konkretnymi danymi  tzn. głównie numerem konta bankowego.
duunia   zawiści nożyczki i dosrywam z doskoku :)
16 grudnia 2010 09:13
mnie też polożył ten fragment o miesku z oczkami
🙄
do tego stopnia, ze głośno rechotałam wczoraj na stoisku z mięsem w makro 😁
[quote author=Notarialna link=topic=40650.msg810279#msg810279 date=1292447398]
Aż mnie chęć naszła na napisanie odzewu pod tytułem 'Jak należy pisać opowieści o koniach potrzebujących pomocy na rv'


Ja jestem jak najbardziej za założeniem takiego własnie wątku. Na pewno wspólnymi siłami uda nam się stworzyć mega chwytliwy i łapiący za serduszko projet takich ogłoszeń. Wtedy będzie można go sobie po prostu skopiować i wyepełnić konkretnymi danymi  tzn. głównie numerem konta bankowego.
[/quote]

No właśnie. Ciekawe, jaki grafoman pisze im te łzawo-żałosne historyjki? I czy w ogóle coś wie o koniach. Bo skoro dla tej osoby wyznacznikiem końskiego nieszczęścia jest brak kantara czy to, że źrebak nie ma własnego żłobu, to chyba konia zna ze zdjęcia. Moja dorobiła się własnego żłoba dopiero w „podeszłym” wieku 3,5 lat, a jakoś przez te 3,5 roku źle jej nie było. Wyglądała lepiej, niż po żłobowym awansie!       

ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
16 grudnia 2010 09:21
grafoman to malo powiedziane. To jakis debil do kwadratu. Chyba że jest to działanie sciśle zamierzone - wsparte jakimis markietingowymi badaniami co jest najbardziej chwytliwe. I może własnie te badania wykazały że mięsko z oczkami po prostu tak rozbraja że ludzie w ciemno wywalają kasę byleby te oczka uratować.
duunia   zawiści nożyczki i dosrywam z doskoku :)
16 grudnia 2010 09:31
Wyglądała lepiej, niż po żłobowym awansie!   
 
to zupełnie odwrotnie jak nasi politycy-oni o wiele lepiej wyglądają jak już dostana swój żłób

że ludzie w ciemno wywalają kasę byleby te oczka uratować.

...a taki ziemniak np? tez ma oczka a ludzie patrząc w nie bestialsko obdzierają go ze skory i gotują we wrzącej wodzie 😲


że ludzie w ciemno wywalają kasę byleby te oczka uratować.

...a taki ziemniak np? tez ma oczka a ludzie patrząc w nie bestialsko obdzierają go ze skory i gotują we wrzącej wodzie 😲




Zabiłaś mnie  😁 😵 To samo odnosi sie do rosołku. Powiem nawet, że rosołek ma gorzej. Nie każdy lubi obierać ziemniaki, a rosołek lubi prawie każdy. I siorbią bez opamietania te biedne rosole oczka, ze złośliwym usmieszkiem chochlują łyżką w talerzu. A niektórzy nawet je wyjmuja z rosołu, nie bacząc na to, że pozbawiają je natuarlnego środowiska!!
Kiedyś był nawet zawód ratujący oczka.  🏇  Pamiętacie łapanie oczek w rajstopach?  A teraz jak poleci oczko, to już koniec, nikt nie uratuje. Pozostaje śmietnik.  😕
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
16 grudnia 2010 09:50
ElaPe, Masz moją gwarancję, że jak wrócę z uczelni to taki wątek stworzę. Bo to co się dzieje w takich tematach przechodzi ludzkie pojęcie. 😵
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
16 grudnia 2010 10:02
ElaPe, Masz moją gwarancję, że jak wrócę z uczelni to taki wątek stworzę. Bo to co się dzieje w takich tematach przechodzi ludzkie pojęcie. 😵


dokładnie. Czas najwyższy stworzyć profesjonalny formularz chwytającego za serduszka ogłoszenia. A nie jakies grafomańskie nie wiadomo co.
duunia   zawiści nożyczki i dosrywam z doskoku :)
16 grudnia 2010 10:06
ano właśnie Presja 🤔 dlatego ja jem mięso i żadnego konia od rzeźni ratowała nie będę

i już

a nawet powiem więcej - jadłabym koninę, gdyby mi smakowała
ale nie smakuje
Mimo że mnie takie rzeczy nie ruszają i też nie lubię fundacji, ale zgodzę się z Gillian - przesadzacie. Porównywanie konia z ziemniakiem, tja. Ja bym zamknęła ten cyrk, bo czym on się różni od głupich quaniarskich wątków? A tych mamy i tak pod dostatkiem. Co wnosi do forum ten wątek?   
duunia   zawiści nożyczki i dosrywam z doskoku :)
16 grudnia 2010 10:10
Arimona-jest nawet gorzej-Trusia porównała (idąc Twoim tokiem myślenia) konia do pary rajstop!!!!!!

to skandal 🤬
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
16 grudnia 2010 10:12
uważam że wszystkim tu się udzielającym w tonie wiadomo jakim należy dać banana! Jak śmią takie porównania robić i ośmieszać takie łapiące za serduszka akcje a tym bardziej koniki.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się