ODSZEDŁ ORKAN :(

Wygląda sto razy lepiej niż jak go ostatnio widziałam 🙂 Ostatnie zdjecie najlepsze!! 😀
Pozdro dla Futrzaka 🙂
fajny siwek 🙂 trzymam kciuki dalej, a coś w Berlinie się dowiedziałaś?
Cieszę się że mamut sie podoba  :kwiatek: 😀

Niestety Pani która zaproponowała pomoc w sprawie kliniki Niemcy, jeszcze się nie odezwała🙁 Gdy tylko będę  coś wiedziała dam znać🙂 :kwiatek:
Nadal mocno trzymam kciuki za siwka! Daj znać kiedy wet ma zamiar dojechać. Duże uściski dla was :kwiatek:
Dziekujemy :kwiatek:
Pogoda nie sprzyja.... 😤 Ciekawe czy doktorowi uda sie dojechac po swietach...


Zapraszam do licytacji konika szajbuska wykonanego przez jedną revoltowiczke  :kwiatek:
http://allegro.pl/konik-szajbusek-musi-pomoc-charytatywna-i1376302141.html
hym... moge takze zrobic jakas prace na sprzedaz,  jestem z zawodu m.in plastykiem.
a rozumiem problem... bo o mojego tez musialam walczyc.
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
30 grudnia 2010 23:05
Jakieś postępy?
Gniadoszka   Przyjaciel to mało ... to członek rodziny ...
03 stycznia 2011 20:47
Znowu cisza w temacie 🤔
Wątek w ogóle jeszcze aktualny?
Co z koniskiem?
Aktualny... 🙂

Konisko ma się nie najgorzej, odpukać :kwiatek:

Czekamy na dr G. 🙁 Czekam na wiadomosc od dr Rojka. Poprosilam o kontakt do kliniki w Niemczech (do dr od schorzen glowy- z ktorym do Rojek sie konsultowal) gdy uda mi sie zdobyc nr, od razu dzwonie.

Nadal zbieramy pieniazki, moze na zabieg za granica...  👿

Przy okazji dodaje link z kliniki z Gniezna- zabieg usuniecia zeba.
http://www.lecznica-koni.pl/strona.php?mi=216&lang=]

Kochani napiszcie szczerze... Wyobrazacie sobie takie cos w stajni? --- mnie to przerazilo  😲
Nadal czekam na osobe ktorej koń miał problemy z zebami...

Udalo sie uzbierac kwote 821zł. Dziekujemy BARDZO  :kwiatek: 😅
duunia   zawiści nożyczki i dosrywam z doskoku :)
03 stycznia 2011 22:18
a z dr Karczem z Janowa próbowałaś sie skontaktować?
robił znajomej operację konia...właśnie w obrębie głowy
wiecej na pw, jak chcesz?
madzik, a nie da się tego jakos przyśpieszyć? na wszystko czekasz, może sama podzwoń, dopomnij się. Bo będziesz czekała w nieskończoność...!
Podzwonilam dzisiaj konkretnie... az boli mnie glowa😉 Jutro jeszcze raz musze zadzwonic do kliniki  w Seeburgu. Porownam ceny i zadecyduje.
Dr od schorzen glowy (od dr Rojka) jest z Bawarii, ok 1000km, zrezygnowalam ze wzgledu na odleglosc🙁

Rozmawialam z dr Rojkiem, chyba z pol h, wytlumaczyl mi to co chcialam wiedziec i odpowiedzial na wszystkie pytania.
Dowiedzialam sie bardzo istotnej informacji... A wiec tak: Samo usuniecie zeba nie stanowi AŻ takiego problemu, najwazniejsza jest przetoka. To wlasnie ona powoduje proces lizy kostnej, jezeli zostanie BARZDO dokładnie oczyszczona i zostanie usunieta przyczyna jej powstania, proces sie zatrzyma  😀  Przetoka moze spowodowac takie oslabienie zuchwy, ze dojdzie do zlamania🙁
Po zabiegu usunecia zeba, u 50% koni wystepuja komplikacje.. Dlatego wlasnie boje sie tego zabiegu w warunkach stajennych.
W tym momencie w klinice dr Przewoznego nie ma miejsca 🙁

Koszty zabiegu ok 2,5tys, hotel ok 2tyg 400zł,  transport ok 350km (moze udaloby sie zabrac z kims)
Kwota ok 3tys jest dla mnie bardzo duza, ale udalo już sie uzbierać kwote 821zł 😅

Najgorsze jest podjecie odpowiedniej decyzji...
ash   Sukces jest koloru blond....
05 stycznia 2011 13:19
Koniecznie zdawaj relację na bieżąco co i jak i jaką decyzję podejmiesz, a pieniędzy się jeszcze trochę na pewno uzbiera! Powodzenia!
z klinik najbliżej masz Gniezno i dr Stachowiaka
madzik2626
najtrudniejszy moment to podjęcie decyzji, potem pójdzie z górki, zobaczysz . Ja byłam już dwa razy w tak trudnej sytuacji, ale wszystko dobrze się skończyło. Czasem pewne rzeczy wydają się nie do przejścia, ale życie pokazuje, że wszystko jest możliwe. Napewno wszystko dobrze się ułoży, czego Wam życzę.
Klinikę najlepiej wybrać tą najbliżej. w każdej są specjaliści, i każdemu wetowi zależy na powodzeniu leczenia i dobrej opinii.
Czy najlepiej wybrac najblizsza klinike... Hmmm🙁 Przede wszystkim zalezy mi na dobrym stomatologu.
Dzwonilam do kliniki w Seeburgu(rozmowa z Polakiem), Pani dr powiedziala ze koszt ok 2tys euro  😕 Pobyt konia 10-14 dni. Ze to bardzo trudny zabieg, ze przetoke bedzie trzeba bardzo dokladnie czyscic i stad takie koszty 😕
Nie wiem co robic 🙁 Ale na zabieg wykonywany w stajni przez dr G chyba sie nie zgodze (koszt 2tys)...
Dzwonilam do Gniezna oraz znowu do Poznania.
W Polsce koszt tego zabiegu w sumie w kazdej klinice to ok 2,5tys...
I co robic?🙁 Jeszcze podzwonic po Berlinie musze, stanowi to problem 🙁 Czy znajdzie sie osoba ktora zadzwonilaby okreslic sprawe... moj niemiecki zerowy, a angielski taki sobie 😡. Prosze o kontakt na PW osobe ktora moglaby pomóc :kwiatek:
pewnie niewiele Ci to pomoże, ale powiem Ci że gdyby chodziło o któregoś mojego konia to czekałabym na miejsce u dr Przewoźnego, żeby dr Rojek robił ten zabieg
dokładnie - też starałabym się, żeby robił to dr Rojek.

,
Koń ma sie na tyle dobrze, ze nie jest konieczne w tym momencie wsadzac go w trajler i wywozic. Jednak nie powinien rok na zabieg czekac...  Nie bedzie tutaj cudownego uzdrowiania, zabieg musi sie odbyc, planuje jechac pod koniec stycznia (po egzaminach), jeszcze nie wiem czy Poznan czy Berlin. Hmmm kolosalna roznica ceny  😕

Jedyne co mnie "zwalnia" to brak funduszy. Gdybym miala okreslona kwote od razu konia bym pakowala i do kliniki...
A dzwonienie tam i siam pomaga, kontakt z ludzmi, różne opinie.

Tomku_J zapraszam do stajni, pokaze konia i wszystko opowiem. Sprawa jest naprawde trudna i BARDZO mi ciezko  🙁
Tomku_J to, że madzik2626 dzwoni gdzie może i pyta, porównuje oferty i rokowania to jest chyba naturalne jeśli nie ma noża na gardle i koń nie wymaga natychmiastowej interwencji. Wiadomo, że im prędzej zabieg zostanie przeprowadzony tym lepiej, ale dobrze też że jest czas na podjęcie właściwej decyzji dotyczącej wyboru kliniki i lekarza. Nie sądzę aby którekolwiek z nas położyło się na stół do pierwszego lekarza, który postawił diagnozę i chciał nas ciąć nie konsultując tego z choćby jeszcze jednym specjalistą. Więc dlaczego postąpić inaczej jeśli sprawa dotyczy konia? A konsultacje z wetami i ludźmi na forum, wyrażającymi opinie na pewno pomogą jej podjąć właściwą decyzję, dzięki której Orkan wróci do zdrowia, czego oczywiście Madziu z całego serca Ci życzę.
Gniadoszka   Przyjaciel to mało ... to członek rodziny ...
10 stycznia 2011 22:48
Muszę zgodzić się w tym miejscu z Tomkiem_J
Wątek obumiera ... Brak konkretnych info, kwot itp. Do tego mała aktywność zainteresowanej 🙁


Jedyne co mnie "zwalnia" to brak funduszy. Gdybym miala okreslona kwote od razu konia bym pakowala i do kliniki...
madzik2626 ... brak funduszy, bo zbiórka stanęła w miejscu. Mało kto da Ci ot tak pieniądze, nie znając konkretów i docelowej kwoty 🙄
Na dzien dzisiejszy otrzymalam na konto pieniazki od:
M G 30zl
K G 50zl
E W 20zl
T 50zł (Inisjaly z przelewu nie znane😉)
A  50zl
M G 70zl
A M 30zl
E K 100zl
R76  50zł (Inisjaly z przelewu nie znane😉)
M G 100zl
M P 10zl
L S 61zł
M K 200zł
K K 20,5
Udalo sie uzbierac kwote 841,5zł. Dziekujemy BARDZO    😅

Podjelam decyzje, jedziemy do kliniki w SEEBURGU. Docelowa kwota to 8tys (leczenie+hotel+transport).
Pani dr mowila o usunieciu zeba + czyszczeniu przetoki + zaleczaniu innych zebow -Stan zapalny wystepuje w kilku zebach.
Planuje wyjazd za ok 2tyg. (po sesji)
Caly czas licze na Wasza pomoc  :kwiatek: Kwota jest OGROMNA 😕 Mam nadzieje ze wszystko warte ceny, ze wiecej nie bede musiala z koniem nigdzie wyjezdzac. Zrobie wszystko zeby docelowa kwote uzbierac, caly czas sprzedaje moje rzeczy.
Chlopak apetyt ma, czuje sie ok, je za 3 🤣 Wstawiam fotke (Nauszniki na sprzedaz)
I pysk od spodu... Zdeformowana zuchwa (Juz chyba zostanie taka na zawsze 🙁 ).

Rowniez na forum dziekuje Gniadoszce za pomoc i dobre rady  :kwiatek:
Gniadoszka   Przyjaciel to mało ... to członek rodziny ...
11 stycznia 2011 23:53
Nooo ... i od razu lepiej to wszystko wygląda!
Kwota faktycznie ogromna, ale nie ma rzeczy niemożliwych.
Wyjazd już za 2 tygodnie, więc i czasu bardzo mało.

madzik2626 ... czy ta kwota 841,5 pln, to tylko z wpłat na konto, czy jest już w tym też ta część ze sprzedaży rzeczy?
I czy masz jeszcze jakieś inne źródło finansowe (jakaś pożyczka od kogoś itp), czy opierasz się tylko i wyłącznie na tej zbiórce? Pytam, bo 8 tys. to dużo, czasu mało, więc jeśli nie uda się tutaj zebrać całej kwoty, to czy będzie Cię w stanie ktoś jeszcze ewentualnie wspomóc?
madzik2626- czy decyzja o zabiegu za te ok. 2 tyg ( po sesji) JEST PEWNA ? Na 100%? Ja cały czas czekam z wpłatą, właśnie na to, aż zapadną konkretne decyzje.
Nie chcę wpłacać bez konkretów. Od początku planowałam pomoc, ale dopiero wtedy, kiedy padną ustalone, pewne terminy.
I myślę, że nie tylko ja na to czekam.  🙂
A jest jakiś Plan B na zebranie pieniędzy?
4000,00 jest długu, 8000,00 nowy zabieg.
Masz 800,00 zł.
Tunrida płaci resztę? 😉
duunia   zawiści nożyczki i dosrywam z doskoku :)
12 stycznia 2011 12:17
...czyli razem 12000
to sporo 🤔
masz 800
czarno to widzę niestety
Decyzja o zabiegu za te ok. 2 tyg ( po sesji) JEST PEWNA na 100%. Do konca stycznia chcialabym wyjechac.

841,5 pln to kwota uzbierana z wpłat voltopirów.
Zatem kwota ktora uzbieralam ze sprzedanych rzeczy to 920.

CZYLI SUMA KTORA UZBIERALAM NA DZIEN DZISIEJSZY TO 1761,5

Udalo mi sie zalatwic i dlug moge splacic pozniej. Priorytetowe jest wyleczenie, po zabiegu powoli kase bede splacala...

Czy jest osoba, ktora moglaby porzyczyc mi trajler? Albo zalatwic jakis tanszy transport?  :kwiatek:

ash   Sukces jest koloru blond....
12 stycznia 2011 15:31
No i dużo lepiej to wygląda teraz!
Madzik trzymam kciuki za siwego!
Przelewteż poleci.
Piersze zdjecie zostalo zrobione rok temu, zobaczcie jak on wygladal 😕 Kazdego dnia balam sie ze dostane tel ze konia stracilam😕
Drugie zdjecie przedstawia Orkana dzisiaj. Zobaczcie jaki ma brzuch 🙂
Jednak znajomi mowia ze nadal jest szczuply 🙄
Caly czas liczymy na Wasza pomoc abysmy mogli wyjechać i dalej walczyc o zdrowie, kazda zlotowka jest dla nas BARDZO cenna.
Na dzień dzisiejszy uzbieraliśmy 1761,5zł  😅

Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się