X Factor

duunia   zawiści nożyczki i dosrywam z doskoku :)
26 kwietnia 2011 10:38
że lubię Szpaka i jego kozaczenie i jego "inność". Chyba jako jedyna tutaj. 
a wcale nie jedyna
😉
Loska śpiewa świetnie, ale nie da rady w szoł-bizie  🤔 albo szoł-biz nie da rady jemu
moim zdaniem z jego psyche jest coś nie tak ❓
a Szpakowi kibicuję i życzę wygranej, chociaż pewno ją zgarnie gospodyni domowa śpiewająca weselne piosenki 😁
Szpak też ma coś z psyche. Podejrzewam, że jeszcze bardziej niż Gienek.
duunia   zawiści nożyczki i dosrywam z doskoku :)
26 kwietnia 2011 10:54
..ale to insza inszość, sądzę że Szpak nie zdążył tyle wypić, wyśpać i wyjarać co Gienek 😉 i to na mózgu nie odbiło się aż tak poważnie 😉

zresztą za czasów burzliwej młodości takich Gienków to znałam na pęczki, prywatnie sa nie do wytrzymania... no ale w końcu sa od śpiewania a nie od przebywania z nimi; na szczęście 😉
Więc wychodzi na to, że Szpak ma bardziej coś z psyche, bo u Gienka to można na coś zgonić, a u niego nie. 😁
duunia   zawiści nożyczki i dosrywam z doskoku :)
26 kwietnia 2011 11:48
ale zupełnie coś innego, wolę Szpaka niż kogoś w stylu Gienka, moze dlatego ze 'gienków' znałam i brrrrr...... nie chcę wiecej 🙄
no ale to już kwestia subiektywnego wyboru
Szpak jest walnięty tak jakoś "scenicznie' a tamten budzi we mnie niechęć i wstręt, co nie znaczy ze kariery nie zrobi-w pewien sposób juz zrobił
ech dziwny ten swiat 😀
Takich Gienków jest wielu na rynku w Krakowie.Grają zazwyczaj na białych Gibbsonach  😁 
Znam ten styl,nie przepadam.Z powodu odpychającego image nie bardzo nadaje się do takiego programu.Nie sądzę również,czy uda się zmienić w trakcie pracy jego design.
Szpak jest "walnięty"pozytywnie-scenicznie  👍 Jest młody,niegłupi i plastyczny.. zdaniem- ulepić coś mega fajnego z niego się da.Ja mu kibicuję.
Takich Gienków jest wielu na rynku w Krakowie.Grają zazwyczaj na białych Gibbsonach  😁 
Znam ten styl,nie przepadam.Z powodu odpychającego image nie bardzo nadaje się do takiego programu.Nie sądzę również,czy uda się zmienić w trakcie pracy jego design.
Szpak jest "walnięty"pozytywnie-scenicznie  👍 Jest młody,niegłupi i plastyczny.. zdaniem- ulepić coś mega fajnego z niego się da.Ja mu kibicuję.


właśnie - a po co zmieniać??
robić kolejną lukrowaną - pseudo-gwiazdeczkę?
dla jednych on jest odpychający - dla innych nie - mnie kreci
i też znam dużo takich "grajków" na ogół "bieszczadzkich", którzy grają, komponują,  ale będą to robić zawsze... chociażby dla siebie i dla kilku osób, którzy chcą ich posuchać - nie robią tego dla szołu, pod publiczkę, ale dla siebie - z potrzeby "serca"
duunia   zawiści nożyczki i dosrywam z doskoku :)
26 kwietnia 2011 14:08
niby tak, po co zmieniać, jak widać taki Gienek się podoba

myślę ze jeśli są tak rożni, to dla obydwu znajdzie się miejsce na scenie, nie będą sobie nawzajem odbierać publiki 😉
po prostu jednym podoba sie Doda czy Szpak (bo ja między nimi robię równość)
innym Maleńczuk czy Gienek (bo dla mnie to podobny menelski klimat)
To ich to jak porównywać dwa różne światy .


ja osobiście stawiam na Genka , jest jeden na miliony to taki polski Stevie Ray Vaughan ale 20 lat później  , nie słuchany w radiu , bo bluesa się nie puszcza .

Dla mnie Szpaków jest za dużo , on i tak zrobi kariere bo jest charyzmatyczny i wie do czego dąży sam jak przyznaje chce być gwiazdą i sam dla siebie taką jest.  Po programie nie raz o nim usłyszymy .

A promocja takich ludzi jak Gienek to jest właśnie to czemu polskiej muzyce teraz potrzeba .


Gienek podbija demoty.🙂
Skoro uważasz Dodo,ze "Gienki" robią to dla siebie i kilku osób,które chcą ich posłuchać,to po co im program typu show.Bo taki jest X-Factor.

Po co zmieniać Loskę?A chociażby po to,że z takim wizerunkiem w mediach się nie przyjmie.Przyjmie się(i przyjął)grając na ulicy.Jak wielu innych "Gienków".Maleńczuk grając na ulicy też miał styl menelski(jak to okresliłaś),ale zmienił go wpadając w wyższą sferę medialną.MOże dla Ciebie nienzacznie,ale zmienił,musiał. Znam go i znałam jak grał pod Bramą Floriańską jak byłam dzieckiem.
Nawet jeśli Gienek nie wygra, to nieważne. Dzięki temu programowi będzie mieć jeszcze więcej fanów, którzy będą wierni, a zapewne Szpakiem się znudzą albo on sam się wcześniej wypali, bo ile można robić z siebie durnia.
A czemu uważasz,ze robi z siebie durnia? Bo jest "inny" niz ogół sunący przez ulice.... ehhhh... własnie taka mentalność Polaków. Odpadam z dyskusji, szkoda sensu.
Nie, może sobie być takim wystylizowanym zniewieściałym facetem, są tacy na ulicach, nie przeszkadzają mi. Ale on jest sztuczny po prostu. I to jest najbardziej denerwujące i dlatego go nie trawię. Nie wiem co tu mentalność Polaków ma do rzeczy, zwłaszcza, że to ogromne uogólnienie.
mantalność Polaków: inność=sztuczność=obśmiać.
Jak to miało miejsce przed pierwszym występem Szpaka.

Dla Ciebie też przez to,ze jest "inny" jest wystylizowany,sztuczny,robiący z siebie durnia i przez to denerwujący.
Wg. Mnie wygra Szpak,
Dlaczego?
bo tvn potrzebuje mediowej malpki, ktora bedzie lansowac i doic z niej kase,
A taki mlody gosc jest do urobienia, mozna nim manipulowac. Poza tym jak widac wygrana w takim programie nie rowna sie sukces.
Szymon Wydra, Ania Dabrowska, i kilku innych nie wygrali, a jakos sobie istnieja w swoim muzycznym swiecie.

Przypuszczam, ze Gienek poszedl do programu dla kasy. Tak po prostu. Ma swoj zespol, gra swoj muze, a kasa sie przyda.

Mandi, nie uwazam, np. Ze Szpak robi z siebie durnia. Wykreowal siebie na taka osobe bo wydaje mu sie ze tak powinien wygladac artysta - skrzyzowanie Army of Lovers z Modern Talking i Mili Vanili.
Ale to wg mnientylko wykreowanie... Myslisz ze w wieku 50 lat bedzie podstarzalym umalowanym dlugowlosym szolmenem? Zauwaz jak wieku ludzi zwraca uwage na jego image a nie na talent. Nie na glos, wykonanie, aranz. Ale na wyglad i zachowanie butnego kogucika, ktoremu po kilku razach w tv wydaje sie, ze jest Gwiazda, przez duze G. To ludzi chwyta, to jego szolmenstwo, bo ludzie lubia kicz, przerysowanie. Ale lubia na 5 minut. Zaraz przyjdzie inny kokucik z bardziej zlotymi piorami.
Czas pokaze co sie z takim kolesiem stanie.
No ja tam wolę popatrzeć na menelowatego Gienka niż na wystrojonego jak dziwak Szpaka, który tak naprawdę maluje się tak i ubiera bo wie że dzięki takiemu wizerunkowi na pewno zapadnie ludziom w pamięci, tak więc wygra czy przegra tak jak napisała Dodo, TVN go będzie lansował dalej. Smutne jest tylko znów to, że kolejny program, kolejne zmarnowane pieniądze duże pieniądze, na ludzi którzy pośpiewają sobie dwa sezony a za kilka lat każdy będzie drapał się w głowie o kogo chodzi. Śmieszne że taki skromny i niskobudżetowy program jak "Szansa na sukces", wypromował więcej wspaniałych gwiazd niż te wszystkie durne idole, mam talenty, itp
Dodo nie napisałam,ze uważaz Szpaka za durnia. Od początku też twierdzę,ze ten program jest dla osób,które da sie ulepić.Już o tym tu pisałam.Gienka się nie da i takich show biznes nie chce/nie potrzebuje.
A propos, Dodo, ja tez jak będę miała 70tke na karku(bo jak pięćdziesiatke to moze jeszcze nie  😉 ),to pousuwam niektóre tatuaże i zwinę włosy w kucyk  😁
Nalle   Klapiasty & Mała Cholera
26 kwietnia 2011 21:39
Problem ze Szpakiem jest taki, że z niego ktokolwiek może ulepić cokolwiek - trudno więc nawet podejrzewać, jaki wyjdzie ewentualny produkt finalny.
Legion, dla mnie Ada to kolejna Janosz- jestem taka słodka i taka uśmiechnięta i tak słodziutko śpiewam- sorry znam z 10 takich polskich wokalistek- BOOOORING.

Dodofon, ładnie szpaka podsumowałaś- maskotka. Inna sprawa, że dla mnie paskudna- ale zabawka. Głos jak głos, ot włosy zapuścił i wygląda jak dziewczyna- super lans, naprawdę.

Gienek wygra czy nie, zyskał mnóstwo nowych fanów, dla mnie nie musi nic udowadniać.
Ale jak szpak wygra to się nogą przeżegnam i koniec.
Bo dla mnie ani on nie kozaczy ani nie wygląda ani nie jest dowcipny ani sympatyczny. Ja za bardzo wierzę Czesławowi i Kubie w ich gust mimo wszystko.

Acha- i jestem kosmicznie!!!!!!!!!! zaskoczona, że komuś poza mną tak spodobał się śpiew Loski, byłam pewna że wszyscy go zapomną i oleją a tu totalne szaleństwo, nareszcie do ludzi dociera nie pop papka! szok!!!
Taki zaskakujący finał .
Wybór pomiędzy młodocianym drag queen a Ryśkiem Riedlem bis.
Mam wrażenie, że jury w początkowym etapie programu mogło pogubić bardziej interesujące osoby.
I jakoś tak czuję fałsz w zachwytach Kuby Wojewódzkiego.
Dawny Kuba pękałby ze śmiechu na widok obu wykonawców. I drwił z nich bez litości.
Nieszczęsny Gienek śpiewa zaskakująco świetnie i nawet mu umyli włosy i podstrzygli.
Jednak ten wystraszony wyraz twarzy nie wróży mu kariery.
Drag Queen - zmanierowany dzieciak - ma większe szanse.
Będzie taką drugą Dodą.
Tak obstawiam.
Maleńczuk od początku był INNY. Sam pisał swoje piosenki.
Pamiętam go stojącego w krakowskiej mgle na ulicy - wryło mnie w chodnik.
Od razu wiadomo było,że to Artysta.
Ja Maćka pamiętam pod Bramą Floriańską,potem juz śledziłam wnikliwiej jego twórczość,bo i znałam bliżej(przez rodziców).Kontrowersyjny,inteligentny. Ale fakt jest jeden- na potrzeby istnienia w mediach zmienił image(nieznacznie dla niektórych,ale jednak).
I tu jest to o czym pisała Dodo.Porównuje obu panów, twierdzi po co zmieniać. Otóż czasami trzeba umyć te włosy czy przyciąć.
Wg mnie Loska ma miejsce gdzie istniał dotąd. Szpak w telewizyjnym show(być może niedługo). Obaj spiewają świetnie.

A co do Szansy Na Sukces.Zupełnie inny profil.Bez wielkich nakładów finansowych,bez pompy i szału.A wielu świetnych wokalistów woli pójść własnie tam,nie mając ciśnienia na sławę i ogromna popularność,czy pieniądze.
Słyszeliście naszą krakowską koniarę(pare lat temu)? Obecnie ze swoim zespołem koncertuje w krakowskich klubach(głównie jazz).

eterowa   dawniej tyskakonik ;)
27 kwietnia 2011 11:12
Z całego serca kibicuję Gienkowi. Denerwuje mnie momentami, ale ma chyba największy talent.
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
27 kwietnia 2011 13:05
mandi, a ja mam tylko jedno pytanie odnośnie Szpaka. Czy wyobrażasz sobie jak TWORZY  i śpiewa WŁASNE piosenki? Coś kompletnie od siebie?
Pytam bez złośliwości. Bo dla mnie, a jest to wrażenie bardzo powierzchowne, wiec mogę być niesprawidliwa, ten chłopak to pusta skorupa. Hipster. Bez wkładu własnego.
Nie wiem.Ma sporo zycia przed sobą i sporo nauki. Ludzie latami uczą się techniki śpiewu,czy gry na danym instrumencie.A są tez tacy,którzy mają to wszystko "od kopa" w darze od Boga  😉 Jedni po drodze zaczynają tworzyć cos od siebie,piszą własne teksty,muzę, inni pozostają do końca zycia przy tym co ktoś dla nich napisze. To,że ktoś odtwarza wokalizy nie pisane osobiście przez siebie(podobnie nutę),nie oznacza że jest kiepskim wokalistą.

zmieniając trochę temat, czy ktoś z was wie co to za piosenka leci w tle kiedy opowiadają o zespole Sweet Rebels? Kurde chodzi za mną od dawna, a nie wiem co to  🤔 🤔 🤔

wycięłam fragment o który mi chodzi:

http://s520.photobucket.com/albums/w324/mynia142/?action=view&current=Mjfilm2.mp4
No i konkretnie wczoraj Wojewódzki podsumował internautów(w kwestii Szpaka)  😁 ,dodając,ze jest artystą sam w sobie. Maja stwierdziła,ze powinien stawiac sobie poprzeczke wyżej niż reszta uczestników.Też to mówi samo za siebię. Ja juz definitywnie bastuję w dyskusji,szkoda sensu.
bianca   At first I'm shy but then comes wine.
02 maja 2011 15:56
🚫 xxagaxx to Florence and the machine dog days are over
🚫 xxagaxx to Florence and the machine dog days are over


Już wiem 😀 Ale i tak wielkie dzięki  :kwiatek: Jezu ile ta piosenka za mną chodziła xD
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się