Co i dlaczego wzbudza kontrowersje? Dlaczego szukamy kontrowersyjnych tematów?

Podejrzewam, że dyskusja o tym, w czym się każdy z każdym zgadza, jest po prostu mniej ciekawa.
Są ludzie którzy potrzebują emocji, adrenaliny, lubią pokrzyczeć, pokłócić się.
Są niedowartościowani, którzy chcą poczuć się kimś ważniejszym i lepszym niż w realu.
Są żartownisie, którzy po prostu lubią się pośmiać.
Są tacy, którzy po prostu lubią dyskutować i analizować, szukając przy tym zawsze mądrych wniosków i podsumowań.

Jak myślicie, co jeszcze sprawia, że "kontrowersyjne" wątki cieszą się takim wzięciem?

Co w nich lubimy?
Co w nich nas wkurza?
(Lub kto? 😉 )
omnia   żeby zobaczyć świat, trzeba przejść przez próg
22 listopada 2011 12:14
ja lubię czytać takie watki, bo zastanawiam się co jeszcze moze być dla ludzi kontrowersyjne.
😉
Ja się lubie pośmiać. Niektóre dyskusje doprowadzają człowieka do łez  😀
Oj tak...
Wątek "naturalsowy" był i jest bardzo kontrowersyjny, ale będące obecnie na topie "araby" to już jak dla mnie szukanie kontrowersji na siłę.
Co dziwnego w tym, że ludzie lubią sobie pogadać? A o czym gadać, gdy wszyscy prezentują 'jedynie słuszny pogląd" i/lub same zachwyty?
Ja lubię zakładać. Zadać pytanie. Odpowiedzi zawsze pokazują mi świat innym , niż go znam.
Tak mi się perspektywa zmienia.
Czasem w wątkach typu "pyskówka" jestem na zasadzie gapia zza płotu, co wypadek drogowy obserwuje.
I dogaduje. Do tego się przyznaję.  😡
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
22 listopada 2011 15:41
ciekawe dlaczego kontrowersje wzbudza zakładanie kontrowersyjnych tematów?

czy ktoś komuś na siłę każe tam zaglądać? Raczej nie.

Ja jak widzę temat który mnie nie interesuje, to tam nie wchodzę i tyle.

no ale niektórzy nie moga się powstrzymać bo kontrowersje ciągną jak magnes. I włażą tam, piszą a potem marudzą i smędzą jak to kontrowersyjnie jest zakładać kontrowersyjny temat  🤔
Co dziwnego w tym, że ludzie lubią sobie pogadać? A o czym gadać, gdy wszyscy prezentują 'jedynie słuszny pogląd" i/lub same zachwyty?


Otóż to!
Dlatego nie rozumiem takich głosów:

APELUJĘ O ZAMKNIĘCIE TEGO WĄTKU BO NICZEGO POŻYTECZNEGO NIE WNOSI A POZA TYM WYRAŻANA JEST W TYM WĄTKU JAWNA DYSKRYMINACJA KOCHAJĄCYCH INACZEJ (kochających araby miłością widzianą przez różowe okulary)
AMEN


Jak nic nie wnosi pożytecznego?!
Wnosi! Ciekawą dyskusję.
Ja kocham araby bezapelacyjnie, a jakoś nie czuję się dyskryminowana  😲
A ja mam arabski bukiet i też nie czuję się dyskryminowana  😅 
A ja mam arabski bukiet i też nie czuję się dyskryminowana  😅 

Kurczę! Jak to z tym bukietem jest? Co to znaczy? Bo pomyślę,że o zapach idzie.  😉
To jest jakieś takie określenie dotyczące budowy, z którym się nie spotkałam w związku z żadną inną rasą.
Zawsze jest bukiet arabski, a nie hanowerski, czy śląski...
Ale może one mają faktycznie, jakiś specyficzny zapach...
Mam słaby węch, ale aż powącham jutro z ciekawości dla pewności.
Ale rym! 😉
Mnie o tyle śmieszą takie wątki, że nigdy żadna strona drugiej nie nawraca a bez końca obie się o to starają.

Przynajmniej wiele pożytecznych informacji po drodze przekazują sobie nawzajem (te strony 😉)

edit:
Swoją drogą, to zauważyłam, że w tego typu dyskusjach dziwnym trafem zawsze jestem gdzieś po środku. I teraz nie wiem czy jestem *upa wołowa nieumiejąca się skonkretyzować, czy też (w optymistycznej wersji) jestem po prostu... tolerancyjna?
moze wątek został nieprawidłowo nazwany, predzej "dlaczego opinie o arabach bywają kontrowersyjne?"

bo sam kon mnie nie oburza. ot sobie żyje. cos jak z gejami. niechaj sobie tam za scianą dokazują, ale nie u mnie w salonie 😉

predzej obruszam się, jak usilnie ludzie chcą konie nie tworzone pod katem np skoków, anatomicznie niedopasowane zwierzeta uznawac za "wybitnie nadające się"

i komentarze w stylu "tak, widac tą wytrwałość, serce, pasję, zaangażowanie, tylko w arabach to widac!" jakby nie bylo tego widac u koni innych ras. a to krzywdzi. bo potem qniareczki rzucają farmazony, ze "wszystkie konie sa brzydkie i glupie, nie maja ambicji, nie walczą, bo im to obojętne, taką pasję mają tylko araby i sa najlepsze uzytkowo!"


a wątki kontrowersyjne? bardzo lubię, najlepsze jest to, ze naprawdę lubię osoby, z którymi isę mogę zetrzeć w wątku "kontrowersyjnym"🙂
[quote author=trusia link=topic=74911.msg1196518#msg1196518 date=1321978593]
A ja mam arabski bukiet i też nie czuję się dyskryminowana  😅 

Kurczę! Jak to z tym bukietem jest? Co to znaczy? Bo pomyślę,że o zapach idzie.  😉
[/quote]

Tu widać nasz bukiet. W rzeczywistości bukiet jest większy, ale lepszego zdjęcia nie mam pod ręką

 
BASZNIA   mleczna i deserowa
23 listopada 2011 11:27
A mnie sie bardzo podoba zestaw przedmowczyn-watek o kontowersjach i Wy wszystkie ( wiekszosc w kazdym razie) 😉.
Oczywiscie zeby nie bylo: lowju Was za to, jakie jestescie, choc czasem wkurzajace, ale stanowicie sol tego forum 🙂.


Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się