popręg

Muszę  kupić  siwemu  dłuższy  popręg,  bo nie jestem  w stanie  normalnie  podpiąć mojego 125 na pierwsze  dziurki.  Czy popręgi droższe (prestige, equipe, equiline itp) są  naprawdę w czymś  lepsze? Warto wydać więcejwięcej? 

Popręgi Prestiga są naprawdę rewelacyjne ,nie obcierają (zwykłe jak i fartuchy),nie rysują się tak bardzo od kopyt , gumy się nie rozciągają,sprzączki nie rdzewieją itd 😉 Mój przy codziennej pielęgnacji,po roku wyglada jak nowy,ma tylko pare rys bo koń mocno baskiluje ...
Nie powiedziałabym, że gumy w popręgach Prestige'a się nie rozciągają.
Mamy w stajni 2 i gumy już dawno poszły do wymiany, gdzie cała reszta (Daw-Mag, Kentaur) trzymają się super.
Skóra bardzo dobra nic się z nią nie dzieje, ale czy warte tej ceny to trudno powiedzieć.
Ja mam ten model ,dużo znajomych także i każdy sobie chwali ,gumy nieruszone  😉
https://www.equishop.com/pl/popregi/3549-popreg-a4-elastyczny.html
Mam obecnie dwa kentaura, z fartuchem i wszechstronny, są ok. Te "lepsze" kosztują dwa razy więcej, zastanawia mnie więc, czy płaci się tylko za nazwę czy za coś więcej (chociaż pod względem designu mi się bardzo podobają zarówno equipe jak i equiline 😉).
Equiline czy Equipe nie miałam jeszcze, ale mam jeden chyba nieśmiertelny popręg z fartuchem Prestige MR. Skóra fenomenalna, tak miękkiej nie widziałam chyba w żadnym innym. Gumy się już rozciągnęły, ale popręg ma dobre 6 lat także można mu to wybaczyć.
Zaczęłam zastanwiać się nad equiline, bo podoba mi się skóra w ogłowiu od nich 😉 z kolei prestige mają te fajne klapki w fartuchach, zapobiegające złapaniu się nogi. Tylko ceny są troche spore.
mnie też czeka zakup nowego popręgu bo Siwson powoli morduje już swój Kantaur. Ja właśnie myślałam jeszcze nad Passierem, Prestige mi kolorystycznie nie odpowiadają. A jak wypada brąz w Equilinach?
_Gaga Ty nadal szukasz popręgu? Bo w moich szpargałach leży sobie grzecznie czarny lub prawie czarny skórzany popręg bez gum wielkości 125 lub 130. Dostałam "w spadku" przy kupnie konia. Muszę go wyciągnąć i sprawdzić bo zupełnie nie używam 🙂
agaEl, właśnie testuję Horze z mało rozciągliwymi  gumami z jednej strony - na razie 1 trening i chyba jest OK. Dziękuję 🙂
Jakby co, to się odezwę w ciągu kilku dni 🙂
W popręgach z fartuchem Prestige, jedyne co mi się nie podoba to cena 😀 🤣 Mój jest rewelacyjny, nigdy nie obtarł konia - skóra i wykonanie to perfekcja..  Także ja niezmiennie polecam  😉 😉
Mam pytanko bo naszukałam się swego czasu, a nie znalazłam. Ma ktoś namiary na popręg neoprenowy ale z gumami po obu stronach i wszechstronny? Mam na myśli klasyczny popręg z rękawem neoprenowym.
Tak jak nigdy nie miałam specjalnego problemu z popręgiem i koniem, a o zapoprężeniu wiedziałam czysto teoretycznie, to moja kobył mnie dobija tzn. zdobywam nowe doświadczenia.
Koń zapoprężył się dwa razy. Jeden raz bardzo delikatnie, prawie nic. Za drugim razem w zimie przewróciłam się razem z koniem i niestety przy całym zajściu zapoprężyła się bardzo. Z moich obserwacji wynika, że kobył za każdym razem zapopręża się z tej strony, gdzie popręg nie ma gum. Po zimowej akcji kupiłam popręg skórzany z obustronnymi gumami. Mięciutki i fajny, ale tylko do lata, niestety koń obciera się :/ Więc teraz czeka mnie kombinacja z futerkiem na popręg, albo neopren z gumami dwustronnymi. Na razie jeżdżę w starym popręgu neoprenowym bo księżniczka nie obciera się tylko w tym.
Z moim wałkiem problemów nie mam tzn, jest delikatniejszy latem, ale nie aż tak 🙁
agaEl,  schocke
anai masz taki? Bo w sklepie dowiedziałam się, że jednak są gumy z jednej strony, dzięki temu anulowałam zamówienie.
agaEl, nie mam. Znalazłam  jeszcze  taki klik
agaEl, może ten -> http://www.pasi-konik.pl/pl/p/HORZE-Popreg-ujezdzeniowy-Grenville/690

tu ewentualnie skórzany z owczą wełną: http://www.pasi-konik.pl/pl/p/HKM-Popreg-skorzany-z-owcza-welna/1308

ale nie chcę być złym prorokiem na skórzane z futrem, bo mój koń się od skórzanego obtarł, a wczoraj się mocno poprawiło... 🙁 Założyłam futro z barana i nic to nie dało. To szukam popręgu nieskórzanego.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
20 sierpnia 2016 09:46
Jakieś opinie na temat tego popręgu? http://konik.com.pl/popreg-skorzany-anatomiczny-start  👀
Potrzebuję na szybko kupić nowy dla młodego, bo obecny go obciera/odparza/od-bóg-wie-co za łokciami :/ Taką stwardniałą skórkę ma przed popręgiem na wysokości łokci :/ Dlatego szukam czegoś profilowanego, teraz mam taki lekko anatomiczny, ale sporo mniej odsunięty za łokciem.
To jak z tym STARTEM? Ma ktoś? Używanego w naszym rozmiarze akurat nic nie ma, a pozostali producenci powariowali z cenami, jeszcze ze 3 lata temu to była taka średnia cena, a teraz to pod 500zł sobie inni producenci liczą liczą :/
Ja mam popreg Schockemohle  Galopp i jest dokładnie jak na zdjeciu - tez wziełam z GNLa 😉
Sankaritarina witaj w klubie. Dlatego przerzuciłam się na stary, neoprenowy popręg- taki zwykły, który ma cały rękaw neoprenowy. Rozwiązanie nie jest idealne dla kobyły bo popręg ma gumy z jednej strony. Przynajmniej się nie obciera :/

barnabik to możesz na 100% powiedzieć, czy ten popręg ma podwójne gumy, czy nie? Bo sprzedawca twierdzi, że druga strona wygląda identycznie, ale nie jest z gumami.  Już zgłupiałam 🙁 Popręg Schockemohle  Galopp bardzo, bardzo jest w moim guście 😉

Na obcierającego się konia nie polecam (z mojego doświadczenia) popręgu sympateksowego. Niby fajne i niedrogie, łatwe w czyszczeniu itd. niestety taki popręg po jakimś czasie wyrabia się i zaczyna obcierać. W zeszłe wakacje obtarł mi wałacha, a wcześniej koń chodził w nim 2 lata i było ok.

Jak na razie popręgi neoprenowe wygrywają latem.
zembria, jeden z moich - kesięciunio obtarliwiec chodzi w tym Starcie od kilku miesięcy i jest spoko.
Nie jest to górna półka, ale daje radę. Profilowanie spoko, skóra miękka. W tej cenie to szczerze polecam, chociaż poczekałabym na jakieś 15% w koniku 😉
zembria Ja właśnie go będę zamawiać, jakbyś była zainteresowana to mam kod rabatowy na 10% w koniku 🙂

agaEl postaram sie jutro zajrzeć do niego bo jeszcze jest nowy, po przymiarce  i czeka aż mój koń po długiej przerwie odrobine jeszcze brzucha zrzuci - chodzimy w ujeźdzeniówce.  😉
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
21 sierpnia 2016 08:17
Gaga dzięki, to się chyba skuszę na niego 🙂 Tyle, że potrzebuję na już więc nie mogę za bardzo poczekać na -15%, a pewnie kurcze będzie na 1go września  🙄 Także Haffek jeżeli Tobie kod nie potrzebny to ja się nim bardzo chętnie zaopiekuję  :kwiatek:
Jeszcze mam pytanko, dostanę gdzieś futro na taki popręg? Bo jeśli się okaże, że nadal coś tam nie gra, to będę tunel futrzany próbowała dać, ale nie wiem czy taki zwykły, prosty da radę na profilowany popręg naciągnąć??
agaEl, Sympateksowy - masz na myśli coś takiego? -> http://1.allegroimg.pl/s400/05/56/75/41/54/5675415441
Jeśli tak, to mój koń w popręgach tego typu, identycznych, chodził jakieś... yyy... 4-5 lat i od samego popręgu się nie obtarł (obtarł się natomiast raz jeden, kiedy w zimie miał futro hucuła, mocno przytył i popręg mu się przesunął w zupełnie inne miejsce, gdzie musiał trochę skóry "złapać"😉. A tak- zero problemów. Aż się czasem obawiałam, bo lato, wysoka temperatura, koń spocony pod tym popręgiem, a tu nic. Zmieniłam tylko dlatego, bo mam ujezdżeniowe przystuły w nowym siodle. No i teraz mam... szukanie nieobcierającego ujeżdżeniowego popręgu. 😁
Ujezdzeniowe neoprenowe/sympateksowe tez sa 🙂 na tym wlasnie to polega - tworzywo nie lapie wody, nie nasiaka, nie sztywnieje, nie obciera 🙂
zembria Poszło pw 🙂
anai masz taki? Bo w sklepie dowiedziałam się, że jednak są gumy z jednej strony, dzięki temu anulowałam zamówienie.


ja mam, gumy są z jednej strony tylko
faith, Nooo, już obczaiłam i nabędę 😀 🙂
Sankaritarina właśnie taki sympatexowy miałam na myśli, może trochę przesadziłam, nie 2 lata używałam, a ze 4, natomiast konie mi się obtarły w nim. Mało tego mój znajomy też ma taki popręg i po jakimś czasie też zaczął obcierać, a wcześniej było ok. Mówię oczywiście o obtarciach letnich.

Dziękuję serdecznie za wszystkie linki i odpowiedzi. Wniosek z tego jeden, każdy popręg trzeba sprawdzać i pytać, bo albo w sklepach są złe fotki lub złe opisy.
Aga-ja mam taki sam, z tego co pamiętam zdziwiłam się jak przyszedł bo własnie wygląda jakby miał gumy z dwóch stron ale te z jednej sa bardziej rozciągliwe 🤔 Ogólnie polecam z czystym sercem, nie obciera, porządnie wykonany, świetnie się pierze.Gumy/guma są dość sztywne- co wdł. mnie na plus i zapewni długie użytkowanie 🙂 Jak chcesz zerknę wieczorkiem jak będę  w stajni jeszcze raz na te gumy. Jeśli się zdecydujesz przeszukaj allegro, na początku lata ustrzeliłam za pół ceny z metką. Dziewczyna miała jeszcze kilka na stanie.
andzia1 byłabym bardzo wdzięczna  :kwiatek: Dzięki za cynk z allegro  :kwiatek:
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się