popręg

Plamkakochanie, - zależy od skóry, ale ja długi miałam tak w użytku przez dobre 5/6 lat, a teraz mam od jakiś 4 lat ujeżdżeniowy. W międzyczasie miałam neopren no i nie, skóra wygrywa. Co jazdę czyszczę tylko w okresach, gdzie się obrzydliwie zapoci, w zimie to smarowanie nawet i z raz na dwa tygodnie się zdarza 😉
Ten długi to w sumie dalej mam, ale głównie się kurzy 😅
keirashara,
5-6 lat? WOW! 😮
Chyba musze sie zabrac w takim razie bardziej za pielegnacje, bo mialam przekonanie ze 2.5-3 lata to juz maximum dla skokowych popregow 🙈😅

Tylko czyscisz mydelkiem jak jest zapocony czy jakas odzywka/smar tez?
Ja uzywam go prawie codziennie i mam ten problem ze pozniej jest lepki jak zrobie cokolwiek wiecej niz czyszczenie 😑 ale nie wiem czy same czyszczenie przedluzy zywotnosc?
Plamkakochanie, - tylko dobre mydełko/spray lub chusteczki mokre. Te tanie mydła często zostawiają taki lepki osad, tak samo słabe smary zostawiają gluta. Mi się super sprawdzają carr day martin step 1 i 2 w sprayu, bo ta odżywka w sprayu zostawia taką warstwę, która mniej łapie brud.
Smar/olej w sprayu to tak raz na tydzień/dwa.
Raczej nie zamaczam na chama w wodzie, myję gąbeczką. Skóra nie lubi dużej ilości wody.
Ten skokowy to ma już z 12 lat, tylko połowę z tego przeleżał w pace 😉 i dalej ma się dobrze, jak miałam siodło wszechstronne to używałam go codziennie.
Dużo też zależy od samej skóry i jej jakości. Dla porównania- moje nastoletnie oficerki cavallo wcale nie są zjechane mocniej niż 3 letnie busse, a zgadnij które były bardziej dane 😅
Popręgi mam daw-maga, oba 🙂 Skokowy ma też moja mamcia, z 10 letni już, ale fakt, ona nie wsiada codziennie. Za to dba o niego jeszcze mniej 😂
Plamkakochanie, ok, to chyba skuszę się na ten Kavalkade, dzięki!
keirashara,
Ciekawe co piszesz 🤔
Patrze teraz na sklad i widze ze odzywka carr day jest na bazie gliceryny, mam w domu teraz odzywke tez glicerynowa tylko innej firmy ktorej czasem uzywam na sprzet, bardzo ja lubie. Faktycznie zostawia takia wartstwe jakby ochronna na powierzchni.

Zobacze moze tego ich spreyu do czyszczenia ich, jak skonczy mi sie moje obecne mydelko 😁

U mnie kwestia jest tez ze przez goracy klimat, kon za kazdym razem jest spocony na popregu jak jezdze, wiec teoretycznie powinnam szorowac za kazdym razem po uzytku, ale w zyciu to roznie bywa 🤣


Melanie,
Daj znac jak wrazenia jak zaczniesz uzytkowac 😉 ja mam co do niego duze nadzieje, wydaje sie porzadny🤞
Plamkakochanie, - carr puścił też teraz takie jednorazowe rękawiczki do czyszczenia, do takich szybkich akcji klasa 😀
Mi sprzęt robił się lepki po tanim mydełku z Fouganzy i niektórych smarach. Także oduczyłam się eksperymentów i biorę te kosmetyki, które mam sprawdzone.
Ja mam Kavalkade popręg od 2020r. Ogólnie miękki, nie popękał mi jeszcze ale skóra mocno pomraszczona, gumy mocno wyciągnięte. Za taką kasę spoko, ale top jakość to to nie jest. Mam od ponad roku popręg Nortona i jestem zachwycona jakością. Miękki, ale nic się nie marszczy, myje go co pare dni na myjce, rzadko smaruje (kavalkade tak samo traktuje) I wygląda jak nowy wciaz.
Melanie,
Mam popręg ujeżdżeniowy Waldhausen-mięciutki, bardzo dobry jakościowo. Używam już trochę i ciągle jak nowy
Ja mam ten
https://sklep.bergo.pl/WALDHAUSEN-CONTOUR-Popreg-skorzany-anatomiczny-ujedeniowy
keirashara,
Oo obczaje te rekawiczki, dobry pomysl zeby machnac na szybko po treningu!

No mi wlasnie po smarze robi sie ten popreg taki lepki... jak uzywam tej odzywki glicerynowej to jest super, ale nie moge jej duzo uzywac bo jak jest za bardzo nawilzona ta skora i mam gdzies tam sprzet na dworze/w przyczepie przez jakis czas to mi zaczyna plesniec 😑
Plamkakochanie,
ja ci polecę nasz popręg... ale pewnie w USA to ciężko kupić:
https://www.sprzetjezdziecki.com/popreg-skorzanyanatomica-blackcanter-club-p-17506.html

Do czyszczenia z carra step 1, albo sprey, albo w formie rękawic. Bo to usuwa ten taki tluszcz i brud z potu, czy pozostałości smaru i jest bezpieczne dla szwów.

I potem, jeżeli jesteś gorący klimat i nie chcesz żeby cokolwiek się lepiło, to to:
https://www.stajniasklep.pl/product/Carr-Day-Martin-Balsam-do-skor-o-matowym-wykonczeniu-500ml-s2652?gad_source=1&gclid=CjwKCAiArLyuBhA7EiwA-qo80Akyce1IsHDSviMTwb78fJ9amHL5b8Nw2tN0PU3F9EpEVsOqsVlcGBoCnvIQAvD_BwE

To jest balsam do skór antypoślizgowych i on robi mat, nie ma klejącej powłoki. Można tym sobie torebki, paski czy meble skórzane i tapicerkę w aucie jechać.
Natomiast jak kupisz popręg to najpierw i tak musisz go dobrze zaolejować, żeby potem nie pękał i wody (potu) nie pił, i do nowego sprzętu na pierwsze i potem raz w miesiącu jeszcze kilka razy olejowanie służy to:
https://www.febro.pl/product-pol-4203-Carr-Day-Martin-STEP-3-Olej-do-skor-Neatsfoot-500ml.html?country=1143020003&utm_source=iai_ads&utm_medium=google_shopping&gad_source=1
kotbury,
Dzieki za polecenie!
Jesli chodzi o popreg to zalezy mi zeby mial karabinczyk albo podobne ustrojstwo na srodku. Koleczko nie zda egzaminu niestety 🙁

Teraz mam mydelko z mleka koziego, jestem zadowolona z niego, ale jak mi sie skonczy to poszukam rekawic a jak nie to kupie ten sprey. Sprey na pewno widzialam duzo razy w sklepach tutaj, za rekawiczkami musialabym sie rozejrzec.

Smar tez zobacze czy ten konkretny mamy tutaj w ktoryms sklepie jezdzieckim. Siodla chetnie bym czasem przesmarowala, teraz tylko tej glicerynowej odzywki na nie uzywam od swieta 😅
Czy ktoś oddawał popękany popręg do przeszycia/ podklejenia nowej skóry od środka? Myślicie że szewc to ogarnie czy muszę szukać rymarza?
Plamkakochanie, przyznam, że na razie jestem zachwycona nim, mięciutki, fajna jakość skóry i faktycznie tak dość mocno amortyzujący, na razie na duży plus, zobaczymy ile wytrzyma!
Melanie,
Super! trzymam kciuki zeby i moj i Twoj dlugo nam sluzyly 😁🤞
Doradzi mi ktoś jaki popręg kupić? Obecnie mam krótki Kavalkade z gumami a potrzebuję kupić popręg koniecznie BEZ GUM, aby siodło nie zsuwało się do tyłu. Mimo dopasowań siodła, korekt, podkładki z wkładkami itp ciągle mamy tendencję do zsuwania się do tyłu.
Szukam popręgu takiego jak "PROLITE Popręg ujeżdżeniowy", ale nie za tę cenę. Max ok 350 zł?
https://www.fitmyhorse.pl/pl/p/Popreg-ujezdzeniowy-anatomiczny-Prolite/73

Czy ktoś coś podpowie? Bez gum znajduje ale z takim kształtem już nie..wyczytałam ze powinnam szukac popręgu ATLETYCZNEGO, Mattes taki ma ale cena znów...
Aventia, A jaką długość potrzebujesz? Ja swojego prolite 65 cm będę sprzedawała. Jest o tyle genialny że ma ten wąski rozstaw - koń chodzi w nim super tylko jest za krótki na mojego.
epk, Potrzebuje 70 cm, ale myślę że 65 cm też będzie OK. Teraz mam w ogóle 60 cm i spoko🙂
Czy ktoś wie jaka jest różnica miedzy popręgiem z równymi zapieciami i asymetrycznymi?
Czy to nie rozciąga nierównomiernie przystuł?
Muszę kupić popręg z fartuchem i zastanawiam się :
https://www.equishop.com/pl/popreg-z-fartuchem/3548-prestige-italia-popreg-a21-z-fartuchem.html#/kolor-czarny/rozmiar-125

Lub nie asymetryczny:
https://www.equishop.com/pl/popreg-z-fartuchem/3552-prestige-italia-popreg-a8-z-fartuchem-prestige.html
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się