popręg

Byłam i sprawdziłam-gumy są na 100 % tylko z jednej strony.Z drugiej jest taśma, która wygląda tak samo ale to taśma i nijak nie da się jej rozciągnąć.Pozdrawiam!
andzia1 serdeczne dzięki  :kwiatek:
Potwierdzam 🤔 Gumy z jednej a coś ala taśma z drugiej
Jaki wszechstronny popręg neoprenowy polecacie?  🙂
klik1 czy klik2

Ten Kentaur jest delikatnie profilowany, Shockemohle nie, który lepiej zapobiegnie obtarciom pomiędzy popręgiem a łokciem? 😉

A może lepiej coś takiego? klik3
julka177 mam 3 typ popręgu neo (inna firma ale budowa ta sama) i moja kobyła tylko w tym się nie obciera. U mnie właśnie kobył obciera się od hmmm...przedniej części popręgu. Podejrzewam, że od 2 typu popręgu mój kobył po pewnym czasie mogłaby się obetrzeć, bo te miękkie ranty po pewnym czasie mogą się ubić, wyrobić itp.
Schockemohle też jest ok, ale u mnie odpadają gumy z jednej strony 🙁
julka177, mam tego Kentaura, używany od 2 lat i to intensywnie (często kilka razy dziennie) i po wyjęciu z pralki wygląda jak nówka  😍 Nigdy nie obtarł mi konia, a mam pod opieką kilka delikatnych księżniczek obcierających się od byle zakrzywienia. Ranty się nie ubiły i dalej są miękkie, ale to kwestia regularnego prania, bo jak pot połączy się z kurzem to rzeczywiście robią się twarde... Jedyna wada to chyba te gumy, które z początku niespecjalnie są "gumowe" i dopiero po czasie stają się elastyczne.
Powracam jak bumerang. Orientujecie się, który popręg (Horze, Busse....obojętnie) neoprenowy (ten miękki, niekoniecznie profilowany) taki, o:
ma dość szerokie sprzączki...? Mam sympateksowy z Yorka i przystuły ledwo mi się mieszczą, co jest strasznie upierdliwe.
Kurcze, z dbałością o sprzęt u mnie kiepsko 😡. Jak często trzeba prać taki neopren? M.in. właśnie z tego powodu nie chcę skórzanego, bo skóra bardzo szybko przestanie być miękka i już w ogóle obetrze mi konia. Nasz czysty i łatwy w pielęgnacji sympateks pół roku nie obcierał, potem pół był nie używany - koń nie chodził pod siodłem, a gdy już w końcu jeździmy to wziął i obtarł 🤔.

Tak przyglądam się zdjęciom, Schockemohle ma dużo tego neoprenu, Kentaur mniej i obawiam się, że przy moim traktowaniu szybko się ubije. W Schocku jest więcej materiału 😁.
A który z tych trzech popręgów ma bardziej miękki neopren? Chyba ten ostatni, w tej osłonie? 😉
Livia   ...z innego świata
26 sierpnia 2016 10:42
Rozglądam się za popręgiem ujeżdżeniowym i powoli się poddaję 😵 Kiedyś były bardzo fajne popręgi Yorka z gumami po obu stronach, z sympateksu, kosztowały coś 50-60 zł. Można je jeszcze gdzieś znaleźć?
Albo popręg innej firmy, ale podobny i w podobnej cenie? :kwiatek:
julka177, ja zmieniłam popręgi na skórzane, bo wolę przeczyścić skórę (5 min po treningu to zajmuje) , niż co tydzień prać popręgi (pralka też mi jest wdzięczna). Niestety w neopren włazi brud. Jak się go nie pierze, to się obciera konie :/
Gaga ojej, co tydzień? Od biedy mogę go szorować na myjce póki jest ciepło, ale co ja zrobię zimą 👀. Skoro z końskimi ciuchami do pralni jeżdżę, bo do pralki w domu nie mam dostępu 😉
A skórzany to jakiej firmy najlepszy? Daw-maga?
julka177, skórzany wystarczy przetrzeć gąbką i mydłem w sprayu, a od biedy to i chusteczkami dla dzieci można. Dla mnie tylko skóra 😉
Dokładnie. Jak mi się nie chce czyścić to przecieram chusteczką dzieciakową i po temacie.
Skórzanych jest milion pięćset. Daw Magi drogie i ponoć niewarte tej ceny. Lepiej w podobnej kupić Kentaura
Z tańszych fajne są te anatomiczne Starta - mam i polecam póki co 🙂

julka177, to jak często pierzesz czapraki? Bo ja tak co 3 -4 jazdy (czyli co 3-4 dni...) inaczej się nie dopierają, śmierdzą i są fuuu :/
Ja czasami po jednym treningu mam czaprak do prania. Cały mokry. Jakoś nie umiem go następnego dnia wsadzić na konia. Już się zaopatrzyłam po prostu w więcej czapraków, bo non stop piorę. Popręgi miałam same sympateksowe ze względu na łatwość czyszczenia - pod wąż, szczotką wyszorować i będzie. Nawet kilka razy w tygodniu jeśli mi się koń zapocił albo piasek wlazł gdzieś tam pod spód.

Livia, Na pewno na Allegro znajdziesz York Memory - on chyba ma gumki po obu stronach (na zdjęciu tak się zdaje). Ale takich jak Ty masz - z takimi zielonymi gumami po obu stronach - to nigdzie nie widziałam 🤔
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
27 sierpnia 2016 09:19
Wracam zdać relację. Kupiłam tego START anatomicznego i wrażenia całkiem fajne 🙂 Podszyty miękko, wykonany solidnie. Koń póki co chodził w nim 2 razy więc jeszcze nic nie jest przesądzone, Ale... po pierwsze ani razu podczas jazdy nie "kopał" się po brzuchu, a w poprzednim robił to bardzo często, przypuszczam, że go tamten przyszczypywał za łokciami :/ Po drugie, mąż stwierdził, że wykrok mu się poszerzył bardzo, tzn. jak to określił "no buja mną bardziej w tym stępie"  🤣 Ja rzadko na jego młodym siedzę, to różnicy nie poczułam, ale oby miał rację 😉
Także bardzo dziękuję w imieniu konia za polecenie tego popręgu i sama też polecam jeśli ktoś szuka anatomicznego, skórzanego w jakiejś logicznej cenie 🙂
zembria super, że trafiłaś a dla nas pożytek z Twojej wiedzy także 🙂

_Gaga anai masz rację jeśli chodzi o skórzane popręgi to świetnie się czyści. Sama nie wierzyłam, ale od kiedy mam skórzany popręg jest git. Czyszczę po jeździe ok 5 minut. Pewnie w okresie zimowym wrócę do skóry 🙂
Teraz z obserwacji już orientuje się co mi potrzeba i jaki ma być popręg, niestety nauka jest kosztowna😉
Jeśli macie problem i potrzebujecie bardzo szczegółowych info na temat produktu polecam zapytać w sklepach są różnice w opisach, a zdjęciach i można się nieco przejechać.  Oczywiście nieocenioną skarbnicą wiedzy jest ten temat.
Livia   ...z innego świata
27 sierpnia 2016 12:37
Sankaritarina, o widzisz, to chyba będzie coś podobnego, ten York Memory 🙂 Dzięki :kwiatek:
Gaga mam parę czaprakow i gdy większość się zapoci jadą do prania  😉

To teraz mam zagwozdke. Skóra czy neopren. Chyba zanim kupię potestuje stajenne  😉
Również kupiłam ten sam popręg to zembria. Pierwsze wrażenie bardzo pozytywne, konio też chyba zadowolony 🙂
Czy w popręgach tego typu : https://www.gnl.pl/popreg-z-fartuchem-kentaur-avignon.html po przypięciu np. napierśnika do karabinka ten karabinek chowa się z powrotem w środek popręgu czy wystaje? Nie miałam takiego w rękach, a po różnych wypadkach zastanawiam się, czy nie kupić popręgu ze schowanym karabinkiem lub z klapką.

Poprawiłam link 🙂
Jeśli popręg busse z sympateksu ma 130 cm (wg metki) i jest ciut za krótki (dopnę na chama, po kilkuminutowym męczeniu się)ale w trakcie jazdy jest zapiety na 2 dziurkę po lewej i po prawej stronie, to jaką długość kupić neoprenowego Schockemole? 135 czy 140?
anai ja chowam ten karabinek po przypięciu napierśnika, jednak czasem u części koni się odpina.
Niektórzy widziałam, że zostawiają taki wystający.
julka177, zmierz ten Busse i kup 5 cm dłuższy
Ma ktoś może ten popręg? https://animalia.pl/bucas-popreg-wszechstronny-connect-z-gumami/szczegoly/35161/
Chętnie bym dowiedziała się o nim więcej tzn, czy rzeczywiście jest taki lux i nie obciera (wydaje się, że tak).
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
01 września 2016 09:24
anai czasami lepiej,żeby właśnie wystawały, bo tak jak nam się zdarzyło koń urwał ten skórzany pasek i to go wyratowało.
W przypadku takich innych rozwiązań bałabym się, że nic tam nie urwie się, nie puści i koń nie będzie miał szansy na uwolnienie nogi.
Dlatego my od czasu wypadku przypinamy tylko i wyłącznie do skórzanego paska, który w razie czego bez problemu koń urwie.
A nie do metalowych karabińczyków, które znacznie ciężej jest rozwalić w sytuacji awaryjnej.
szukam opini o popręgu mustanga z neoprenu
Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
05 września 2016 08:32
rosi ja używam tych popręgów. Mam je od ponad roku i bardzo dobrze mi się sprawdzają. Nie odparzają, żaden koń mi się nie obtarł. Łatwo utrzymać je w czystości. Uważam, że to bardzo dobra jakość do ceny.
A ten schokemohle o którym pisze julka177 wydaje sie ze ma grubszy neopren nie będzie wygodniej rumakowi?
Neoprenowych szoków jeszcze w reku nie miałam ale miałam Horze, Stubbeny i Yorki i stanowczo najgrubszy neopren miały Yorki z tym, że nie wiem czy robią takie skokowe ale ujeżdzeniowe (akurat dla kucyków na długie przystuły) sprawdziły się najlepiej i co ciekawe są najtańsze 🙂 Stubbeny były grube tylko w środku a na obrzeżach robiły się cienkie i wżynały się dosłownie w skórę jednej mojej kucki...
Mam takie bardzo głupie żółtodziobowe pytanie.  😡
Czy jest jakieś kryterium, gdzie powinny wypadać sprzączki od popręgu ujeżdżeniowego po dociągnięciu, żeby było wiadomo, że długość popręgu jest właściwa?
Mojej wypadają mniej więcej na wysokości łokcia, może odrobinę wyżej - ale na przystułach jest w obecnym siodle jeszcze sporo wolnych dziurek... i tak się zaczęłam zastanawiać, czy jest prawidłowo, czy nie.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się