Siodło skokowe

Bacik90 też pomyślałam o odpadającej gumie 😉
mrowka004, a skąd wytrzasnęłaś tak "egzotyczne" siodło?
Moi drodzy jestem totalnie zielona wśród siodeł, czy ktos może mi coś pow o siodłach Saint Lourdes  🤔
Będę bardzo wdzięczna za jakiekolwiek info 🙂
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
27 marca 2015 07:47
anai w arcus-konie się pojawiły juz jakiś czas temu
milusia   czas na POZYTYWNE zmiany!!!
27 marca 2015 10:30
Ja również posiadam to siodło Erreplus JD.  Wygodne, dające dużo swobody a za razem poczucie bezpieczeństwa i pewnego, stabilnego dosiadu.  Pozwala mocno oprzeć się na strzemieniu.  Ja przesiadam się w nie z ujezdzeniowki i ani chwili nie jest mi dziwnie.  swoje kupowałam za granicą. mam ujęte wypełnienie żeby łopatka miała swobodę oraz sporo ujęte z calosci żeby było blisko konia. Mój gad na specyficzny grzbiet 🙂
lusia722, dzięki, na to nie wpadłam 😉 (swoją drogą, arcus daje takie wyczerpujące opisy niektórych produktów że ho ho 😉)
Ktoś tu całkiem niedawno wypytywał o siodło Kentaur Triton. Do mnie przyszło dwa dni temu i jestem po pierwszej jeździe. Wygodne, miękkie, bardzo fajna skórka, ładnie wykończone. Jestem osobą krótkonożną (krótkie udo) i przy siodłach skokowych miałam zawsze problem, bo jednak 16" mało na rynku wtórnym, a w 17" to za tybinką miałam kostkę a kolano leżało kilometr od poduszki. Tritona mam 17" i jest idealnie 🙂 Jak będę miała fotografa w stajni to poproszę o obfocenie mnie w siodle.
No i poza tym ukłon dla sklepu Yard Equites, nie tylko siodło dopieszczone przez producenta ale i klient przez sklep  :kwiatek:
A tak na sucho siodełko:
[quote author=betkali link=topic=1249.msg2317322#msg2317322 date=1426674684]
miałam i ..., naczekałam się przyszło, na koniu leżało ok (sam Andrzesz mierzył mi konia), natomiast mi w ogole nie podeszło, chciałam szeroki tunel a to odbiło się w siedzisku, chciałam lekko wysuniete tybinki, to zrobione były jak na 18,5" tak ze klocki kompletnie nie pasowały, jedno co to było porzadnie wykonane, chodź ta "super/hiper anty poslizgowa" skora przy kenTaurze czy prestige nie ma porownania.
Ja sprzedałam po miesiacu bo nie mogłam zwyczajnie w nim jeźdźić..

Za to dzisiaj przyszło do mnie wyczekane Ken Taur Trioton, mam nadzieje że będzie dobrze leżeć bo wykonanie, skóra i miękkość perfect 💘


Zairka a byłaś u niego i robił Tobie siodło na miarę (byłaś u niego i brał miarę z bezpośrednio) czy podałaś mu jakieś wymiary swoje i robił? Generalnie nie było za ciekawe to siodło?
Zairka   "Jeżeli jest Ci pisany to będzie Twój..."
27 marca 2015 23:13
Sciagnelam go do siebie i on ściągał miarę, dla mnie gra nie warta ścieczki moze komuś podpasuje jezdzenie w szpagacie 😉
Zairka, jak Twoje wrażenia z tritona?
mils   ig: milen.ju
29 marca 2015 10:42
Miał ktoś do czynienia z Kentaurem Olympic?
Wie ktoś jaki jest odpowiednik łęku L stubben w porównaniu do Prestige? Help!
L stubbena to około 37 prestige
Jest sensowny przedstawiciel Antaresa na Polskę? Jeździłam wczoraj i przepadłam, a że jestem na etapie zmiany siodła to... 😁
Ach, 37 to o wiele za szerokie... A tak z innej beczki, byłam ostatnio w equishopie i były tam siodła Erreplus.  🙂
Skakał ktoś wyżej w wintecu pro jump? Planuję kupić takie siodło, bo mam chwilowo dość kupowani i dopasowywania siodeł, a koń mi znów wyrósł z łeku i zaczęło go boleć wokół kłębu. Wintec ma wymienne łęki, łatwo dostanę 16 cali - tylko czy w tym się da dobrze siedzieć 🙂?
Odysowa ale stubben ma rozmiarówke łęków 28,29,30,31 itd 🙂
Odysowa ale stubben ma rozmiarówke łęków 28,29,30,31 itd 🙂


Lub ewentualnie te nowsze A, B, C, D, E i XW

A -28cm / B -29cm / C -30cm / D -31cm / E -32cm / XW - 33-34cm

Standard Stubbena, czyli 30, jest najbardziej zbliżony do 33 Prestige, choć zależy to też od konkretnych modeli siodeł.
Jak obecnie oceniacie skokówki Equipe i jakość ich pasowania przez przedstawicieli ?
Pytanie do osób, które miały możliwość siedzieć w kilku modelach Prestige: które oceniacie jako dające odczucie siedzenia najbliżej konia? Najbardziej cc?
Paris I Carisma
Dla mnie najbardziej stary model meredith, michel Robert tez jest ok.
anai, ze znanych mi to zdecydowanie Carisma, ale nie miałam doczynienia z tymi nowymi modelami.
Czy jest tu ktoś kto jeździł w kentaurze Titan i Triton i mógłby mi powiedziećmi czym różnią się te siodła?  Poza terlicą oczywiscie 🙂 może by  na pw. :kwiatek:
pati11, w titanie  jeżdżę,  a na tritona  wsiadłam i od razu zsiadłam bo kolano  wylądowało mi gdzieś  przed  tybinką.

Zaskoczyłyście mnie tą  carisma,  w porównaniu  do starego  M. Robert  mi się  wydawała  poduszką  😉
Ja tez miałam Tritona i jeszcze jakaś druga skokowke kentaura na testach. Niestety tez były dla mnie za małe wiec niebardzo miałam możliwość przetestowania bo całe kolano mi wystawało 🍴
Ale z tego co sie orientuje chyba juz maja w yard equites większe testówki🙂
Dzięki.  No ja mam właśnie titana na test ale tritona niestety teraz nie mają testowego a też mi się podoba i zastanawiam się czy jest duża różnica.
Nie wiem czy pytałam juz w tym wątku, ale co sądzicie o obecnych siodłach Prestige i ich serwisie / pasowaniu przez Equishop ?
O Tritona pytaj Zairkę i Aniaagre, Titanów też jest sporo na forum 😉 Według mnie różnica jest duża na korzyść Titana, ale co tyłek to opinia.
Dzięki bardzo🙂 ale już w zasadzie nieaktualne. Titan pomimo tego,  że jest super to jakoś nie podpasował mojemu tyłkowi...klocki mi w ogóle nogi nie trzymały i nie bardzo mogłam usiąść w pełnym siadzie dlatego ostatecznie padło na daw maga GP, w którym się dużo lepiej odnalazłam 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się