Wcierki rozgrzewające i przeciwzapalne.

Teraz uzywam glinki z Fm Italia i jestem zadowolona, ze wczesniejszej Absorbiny w plynie niestety nie.Droga a wogole nie grzala. Teraz uzywam glinki Rosa fm italia i bardzo ladnie grzeje,najlepiej zawinac chociaz na godzine to jeszcze lepiej dziala ale jak nie ma czasu to nakladam bez zawijania i jest ok.
Znakomicie rozgrzewająco działa maść kamforowa - i jaka przyjazna dla kieszeni  😀
A na innego rodzaju obrzęki, bez potrzeby grzania , równie przyjazny- Altacet 😉
Obydwa stosowane z dobrym skutkiem i nawet polecane przez lekarzy weterynarzy.
czy ktoś wie czy Absorbina nie jest dopingiem? można ją stosować w czasie zawodów?

jakie znacie wcierki pod owijki, które na 100% nie są dopingiem?
czy ktoś wie czy Absorbina nie jest dopingiem? można ją stosować w czasie zawodów?


Głupio zapytam. 🙂 
Jeśli koniowi potrzebne są wcierki w czasie zawodów, to czy powinien startować?
😵

rzeczywiście głupio, ale ja pierwsza zadałam pytanie 🙂 
😵

rzeczywiście głupio, ale ja pierwsza zadałam pytanie 🙂 


Jednak prawdziwym jest powiedzenie, że nie ma głupich pytań, są tylko głupie odpowiedzi 🙂

Miałam nadzieję, że nauczę się czegoś od profesjonalistów.
caroline   siwek złotogrzywek :)
16 września 2010 09:20
na kamforę wiele koni jest uczulonych
poza tym przy częstszym stosowaniu kamfora mocno maceruje skórę
dlatego ja byłabym dużo ostrożniejsza zarówno w stosowaniu jej, jak i polecaniu zastosowania jej innym uzytkownikom

dlatego ja byłabym dużo ostrożniejsza zarówno w stosowaniu jej, jak i polecaniu zastosowania jej innym uzytkownikom


Przekażę uwagę weterynarzowi 🙂
Wergeel, tak, Absorbina (ta pomaranczowa) jest uwazana za doping.

guli, wcierki nie sa stosowane tylko i wylacznie leczniczo. Prawde mowiac "leczniczo" to one nic nie zrobia. Jak juz ytrzeba cos leczyc to nie wcierka. Wcierki / zawijanie stosuje sie normalnie profilaktycznie po ciezszych startach / treningach, szczegolnie jesli zawody sa kilkudniowe. Kon ma po prostu "mniej zmeczone nogi" na nastepny start kolejnego dnia. Normalna praktyka w celu lepszej regenracji. U ludzi tez sie tak robi.
dzięki Klami! nie tylko za odp na moje pytanie ale za wyjaśnienie problemu guli .. 🙂

niestety nadal nie wiem czym można wcierać
dea   primum non nocere
17 września 2010 11:13
Chciałam kupić Thermaflex. W lokalnym sklepie był preparat o takiej nazwie, ale producent to NIE Farnam. Na 99% taki:
pimg]http://e1.otwarte24.pl/otw402/bd5e7ff30010c1e54c3efbca[/img]
Zauważyłam różnicę dopiero w stajni. Ktoś coś o tym wie? Można stosować? Niepokoi mnie, że polałam sobie trochę na rękę i faktycznie, chłodziło, potem grzało, ale później dość długo szczypało. W związku z tym zastanawiam sie, czy tego używać... Czy "oryginalny" Farnamowski Thermaflex ma takie same działanie? Nie chcę zafundować zwierzakowi złażącej skóry... :/
Ja go mam, jak dla mnie ma słabe działanie - mojemu wcale nie grzał 🙁, nawet pod owijkami. Acha - jest kompletnie bezpieczny, mój dość wrażliwy na różne rzeczy koń, z 4 białymi skarpetami nie miał żadnych odczynów po tym. Nic kompletnie.

Swoją drogą na stronie Farnamu występuje właśnie ten jako ich "marka"
http://e1.otwarte24.pl/otw402/bd5e7ff30010c1e54c3efbca

więc to chyba jest ten co ma być 😉
caroline   siwek złotogrzywek :)
17 września 2010 11:16
dea, miałam i stosowałam ten. jest OK 🙂
dea   primum non nocere
17 września 2010 11:20
Dzięki 🙂

caroline, a zawijałaś jakoś? Bo rozumiem, że piszesz "jest OK", bo zauważyłaś, że działa, a nie tylko, że krzywdy nie robi 😉
caroline   siwek złotogrzywek :)
17 września 2010 11:23
tak, zawijałam 🙂 podkładka+owijka polarowa. i moim zdaniem bardzo fajnie działał 🙂

co własnych rąk - wcierałam gołymi rękami (artretyzm mi nie grozi 😉), potem w samochodzie było fajnie - w rączki ciepło 😀 tylko twarzy nie mozna dotykac, bo potem policzki pieką i ma się rumieńce 🤣
dea   primum non nocere
17 września 2010 11:31
OKi, dzięki, to spróbujemy zawinąć tym razem 🙂
Znakomicie rozgrzewająco działa maść kamforowa - i jaka przyjazna dla kieszeni  😀
A na innego rodzaju obrzęki, bez potrzeby grzania , równie przyjazny- Altacet 😉
Obydwa stosowane z dobrym skutkiem i nawet polecane przez lekarzy weterynarzy.



a najtanszym sposobem rozgrzania nogi (ew innych miejsc) jest zrobienie wcierki z... denaturatu.
Ostatnio muszę takie wcierki robic jednemu z moich podopiecznych (zalecenie dr Dziekana) , ma nadwyręzone sciegno.
Najpierw idzie dużo ligliny , pozniej dla podtrzymania bandaz zwykły. To polewam denaturatem (rozcienczonym max 30% alkoholu) zawijam opatrunek w folię i bandaz elastyczny lub owijki. To naprawdę działa, bardzo ładnie grzeje, konik z dnia na dzien czuje się lepiej. Takie wcierki wg zalecen weta mam robic co 3 dni.
Ja stosuje Eclipse Blue. Sprawdziłam najpierw na korzonkach mojego chłopa Jędrka. Podziałało, i to nie tylko na ból, ale wyraźnie jako doping też 😁
Wergeel, wydaje mi sie, ze "bezpieczne" sa te z roznych serii massage, ale pewna nie jestem.
Powinna byc gdzies w necie lista niedozwolonych substancji.
a wcierka ziołowa Arnika?


w razie co Wergeel mam 1 szt we Wrocku, inne z tej firmy mają znaczki trójkąt, że b. silne i znaczy to chyba, że doping
Pilna sprawa!
Potrzebuję glinkę rozgrzewającą - może ktoś jakąś dobrą polecić?
Miałam kiedyś EQUISTRO Flogestan i byłam bardzo zadowolona.. jednak cena mnie na chwilę obecną odstrasza.
Miał ktoś tą?
[img]http://img16.allegroimg.pl/photos/oryginal/12/46/14/24/1246142412[/img]

Albo może jakąś polecić?
Cobrinha, mogę szczerze polecić glinkę Eclipse. Najlepsza z tych, które miałam w ręku a cenowo bardzo zbliżona do tej fm italia.
Co do tej, którą wkleiłaś. Osobiście jej nie lubię. Ma przedziwną konsystencję, która ciężko się zakłada tak żeby została na miejscu w takiej warstwie jaką chcemy.
asior   -nothing but eventing-
19 października 2010 23:08
Tez uzywalam zielonej Eclipse i polecam. FM Italia jest beznadzieja.
O tej mowa?


EDIT:
A  czy ktoś stosował glinkę HIPIKKI?


Dakota nabawiła się drugiej kontuzji  😵 i muszę szybko jakąś glinkę zakupić...
asior   -nothing but eventing-
20 października 2010 18:49
Cobrinha, dokladnie o tej  😉
Nie wiem czy inwestować we Flogestan który wiem, że sie sprawdził czy kupić Eclipse...
Cobrinha, eclipse moim zdaniem się sprawdza bardzo dobrze.
Na cokolwiek by hippika szkoda kasy. 😉
tez uzywalam eclipse - zarowno rozgrzewajacej jak i chlodzacej. REWELACJA ! i cena nienajgorsza 😉
jak uzywalam FM Italia to po paru godz juz nie bylo nawet sladu na nogach ;/ beznadzieja. niewarta ani zlotowki.
Czuję się prawie przekonana heh  🤣
A ma ktoś porównanie glinki rozgrzewającej Eclipse do Flogestanu?
Ruda_H   Istanbul elinden öper
21 października 2010 08:11
Cobrinha, FM italia - może i tania ale zupełnie nie skuteczna. Nie zawracaj sobie nią głowy

w działaniu między flogestanem a eclipsem nie widziałam większej różnicy, obie są bardzo dobre i długo trzymają ciepło.
Zakładam glinkę przeważnie na 10 godzin.

Za eclipsem przemawia także cena 🙂 w ogóle uwielbiam ich wcierki i glinki, używam ich też na sobie więc mogę zapewnić, że działają 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się