Kącik Seniora - czyli koń na emeryturze

już szczerze mówiąc nie wiemy co mu zacząć podawać bo on miał specjalne diety itp. aż nie jestem w stanie wymienić ile mu się rzeczy próbowało podawać,ale niestety przez jego praktycznie brak uzębienia nie jest w stanie za wiele zjeść mimo tak sporego wyboru na końskim rynku to większość odpada..
bjooork   sprawczyni fermentu na KZJ-cie
04 listopada 2014 15:08
To co je mój jest praktycznie w formie mączki - za każdym razem zalewane wodą - dla poprawy smaku na początku możecie mu polewać nawet sokiem jabłkowym. Jeśli tak bardzo pluje to spróbujcie mu podawać to z otrębami

Mój podczas jedzenia papki wygląda mało estetycznie i praktycznie tej papki nie gryzie tylko ją łyka (a z racji tego, że resztki zębów jeszcze zachował to dostaje jeszcze dla spowolnienia sieczkę).

A był wet sprawdzać mu wnętrze pyska- może jakiś stan zapalny się pojawił i dlatego nie chce nawet wysłodków i trawokulek rozmoczonych jeść? Jeśli sprawa jest pilna  to mogę Ci dziś od mojego starucha przywieźć trochę tej śruty na spróbowanie, ale muszę mieć info do 16.30 i koleżanka musiałaby się do mnie do biura wybrać po odbiór.
a moze po prostu ten kon szykuje sie do odejscia... ?  🙁
i believeTrawokulki na mokro ale spróbujcie na ciepło, pachną rewelacyjnie!!! Mniej pachnące od trawokulek papki można polewać marchewkowym soczkiem dla dzieci Kubuś, zapach zachęca większość niejadków. Otręby, wysłodki? Próbowałyście?
AnetaW - tak dzisiaj kupilysmy trawokulki i zobaczymy jak on to będzie jeść 🙂 apetytu nabrał od wczoraj wcinał bardzo chętnie dzisiaj też więc miejmy nadzieję że tak zostanie,wysłodki i otręby próbowałysmy i jakoś coś tam wcina więc chwilowo kryzys zarzegnany zobaczymy na jak długo 🙂 dziękuję wam dziewczyny jeszcze raz za swoją pomoc w szczególności bjooork,jesteście cudowne! :kwiatek: :kwiatek:  💘
Hej wszystkim 🙂
Mam pytanie moj kon ma 17 lat w styczniu skończy juz 18 chodzi dosc często i zastanawiam sie co mogłabym mu podawać na kości, stawy zeby były wspomagane podczas skoków. oprocz tego chciałam sie zapytać co mogłabym mu podawać na alergie
i believe i can fly1 możesz jeszcze podawać otręby ryżowe albo olej ryżowy, rozmoczone granulat Vollwertpellets St. Hippolyta,(ekonomiczny) i bądź dobrej myśli, te roczniki to twardziele. 😉
ganasz- dzięki wielkie 🙂 z naszym seniorem już coraz lepiej bardzo chętnie wcina i można powiedzieć że w ostatniej chwili kupiło się te trawokulki i musli dla seniorów bo już było z nim kiepsko 🤔 teraz ustalamy jemu nową dietę czyli : pocięte siano żeby sobie trochę poskubał,sianokulki z sieczką,a potem w miejsce owsa musli+wysłodki+otręby no i witaminki i drożdże 🙂 konisko naprawdę odżyło i odrazu zrobiło się wesołe 🙂
Witam, mam do was prośbę, od niedawna mam pod opieką seniora 25letniego ogiera kryjącego i chciałabym, aby miał jak najlepiej zbilansowaną dietę. Koń pomimo wieku jest w dość dobrej kondycji jeśli chodzi o stawy i poruszanie, niestety jest dosyć chudy (domyślam się, że winę ponosi poprzedni właściciel, który zbytnio się nie przejmował, że ogier kryjący w tym wieku wymaga szczególnej opieki żywieniowej). Wiem, że koń dostawał raptem 2kg owsa dziennie i siano. Moje pytanie jak teraz takiemu koniowi rozsądnie zwiększyć dawki żywieniowe? Mam do dyspozycji: siano, sianokiszonkę, owies, wysłodki buraczane, otręby pszenne, soję, wit., priobiotyk, 3 różne musli (mogę dla niego zorganizować inne- nie ma problemu).
angelique   Marzenie nie ma daty upływu ważności...
28 listopada 2014 22:56
quintana, może przenieś to pytanie do wątku "jakie pasze dajcie swoim koniom" czy jakoś tak😉 Widziałam tam wypowiedzi dziewczyn, które maja starsze konie . Piszą jakie pasze poprawiają kondycję ich seniorom 😉    Pzdr🙂
quintana miałam seniora ogiera, który wcześniej krył. Był to emocjonalny koń, który spalał się.

Dawałam owies gnieciony +wysłodki+ otręby + drożdże paszowe. Koń dostawał także 3 razy w tyg mesz 🙂

Dodatkowo na pobudzenie jelit do pracy (mój miał z tym problem) dostawał czyste i pokrojone marchewki + buraki prawie codziennie 🙂

Taka dieta + ruch bardzo szybko zaczęły przynosić efekty 🙂
Poradźcie, co dawać mojej ,za kilkanaście dni kończącej 29 lat, klaczce na podtuczenie. Ostatniej zimy spadła wagowo, chciałabym temu zapobiec, teraz dostaje siano do woli, owies+musli St.Hippolita dla seniorów.
bjooork   sprawczyni fermentu na KZJ-cie
29 listopada 2014 11:34
RioBrawo wysłodki zbilansowane z otrębami 🙂powinno zdać egzamin do tego możesz dawać trawokulki (mój wcina akurat Prolinena)
a jakie otręby? ryżowe?
ms_konik   Две вечности сошлись в один короткий день...
29 listopada 2014 14:51
RioBrawo,
może otręby ryżowe lub makuch lniany?
Moja 29-latka (już skończone zresztą) w tym roku nieźle wygląda.
Troszkę mi przychudła, jak pastwisko już się przejadło i podciągnęłąm ją śrutą sojową
i olejem ryżowym.
dzięki za rady, zabieram się za zamówienie dla mojej kochanej babci
agaEl dzięki za radę :-)
BASZNIA   mleczna i deserowa
30 listopada 2014 21:16
RioBrawo, u nas seniorka 30 plus odbila gigantycznie na rozmoczonych trawokulkach i rozmoczonym sukcesie podstawowym- miala problemy z gryzieniem. Byl to folblut, zmiana wagi byla spektakularna.
Osobiscie nie widze super efektow po wyslodkach. Sruta sojowa super, o ile kon nie lubi puchnac od bialka-ale dziala fest.
Melduję, że mój folblut lat 21 na trawokulkach również odżył.
Płacę 50 zł za worek tymczasem widzę tu taką ofertę:
http://ogloszenia.re-volta.pl/sprzet/szczegoly/88741?

ktoś to kupował?
😉 najcudowniejszy widok na swiecie 😉- babcia wcinająca sianko 😉 nie tyje co prawda, ale co najwazniejsze- nie chudnie juz  😅 😅 😅
co prawda musi miec calą rolke do dyspozycji, bo przelyka tylko krótkie i delikatne źdźbła, no ale glodna nie chodzi juz 😉.
BASZNIA a ile na jeden posilek dawalas tej śruty? jakąś konkretną polecasz czy taką zwykla "dla trzody i bydła" ?
bjooork   sprawczyni fermentu na KZJ-cie
18 grudnia 2014 16:36
Obibok  ten widok "make my day!!" Świetna informacja
Ooo włąśnie dziewczyny, które piszą o śrucie sojowej. Jakie macie doświadczenia, efekty i jakie mniej więcej ilości się tego daje?  👀 Mam plan na wiosnę spróbować dołączyć ją i każde info się przyda.
bjooork dzieki 😉 . nie jest to niestety to co bym chciala,no ale zawsze cos 😉. oczywiscie zaczeła sie do siana dobierac natychmiast po upieniu srutownika... 🙄 ale i tak sie mega ciesze i tylko licze ile kup rano przy rolce znajduje  😁
Alaska no jakie joby dostalam dzisiaj od brzydszej polowy ze soja jest trująca i tyle trąbią i w ogole a ja chce konie pozabijac tym.... 🙄 chociaz zastanawiający jest fakt rzeczywiscie ze na 30 pare pasz (sklad) ktore dzis czytalam, dla koni starszych , na odbudowe ciałka tylko jedna miala w skladzie soje....  👀

i zglupialam...  😡 ta śruta sojowa rzeczywiscie ma cos wspolnego z GMO?  🤔wirek:
bjooork   sprawczyni fermentu na KZJ-cie
21 grudnia 2014 21:53
Obibok jeśli boisz się soi to może śrutę z jęczmienia? Z tego co patrzyłam to jęczmień ma więcej białka od owsa i nie pali styków;

Ja powoli staje się 'szpecem' od seniorów i z moją drugą połową zajmujemy się 18-letnią panienką forumowej -Agi- - 18-latka po karierze skokowej. Przyznam że dopiero teraz czuję różnicę pomiędzy moim statecznym wlkp, a gorącą folblucią osiemnastką 😉
desire   Druhu nieoceniony...
21 grudnia 2014 21:57
bjooork, renifer  😍 😍  co tam u Was w ogóle słychać  (prócz zajmowaniem się gorącą 18stką 😉 )  ?
bjoork ja sie nie boje soi, wlasnie ją chcialabym wypróbowac, ale kurde jak widac info na jej temat malo, a luby mnie totalnie zaskoczyl atakiem  🤔wirek:

no i nie wiem co myslec..... bo gdyby byla ta soja w paszach, to wiadomo- nie ma tematu i kupujemy, no ale nie ma jej...  👀
a jęczmien moje konie wcinają od lat  😎
bjooork   sprawczyni fermentu na KZJ-cie
21 grudnia 2014 22:18
desire ano żużlujemy i to z efektami - nawet dziś chłopak zebrał worek pochwał od trenera (żeby nie było ubiegłorocznego mistrza seniorów WKKW), że w końcu dojrzał się się zaczyna ujeżdżać. Super chłopak pracuje i praktycznie - co mnie bardzo cieszy - nie widać u niego jesienno-zimowego spadku formy.
To może i ja przedstawie wam moich kochanych seniorów :-)
Asti (kucyk) latek 18 ale czuje się zdecydowanie na mniej
Holly (kasztana) gorąca prawie 18, nie w głowie jej emerytura :P
i prawdziwy senior, dostojny starszy Pan latek 25(foto na padoku)
quintana, wszystkie wyglądają świetnie, ale 25 latek to super świetnie 💘 Pozazdrościć łąk! Czym karmisz seniora?
desire   Druhu nieoceniony...
22 grudnia 2014 16:14
bjooork, bardzo fajnie czyta się takie wieści 🙂
quintana, urocze koniska !
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się