Ochraniacze

Szaraduszka a Woof wear double/single lock?
-bibi22-   Czasy się zmieniają i my też się zmieniamy.
13 października 2014 13:00
Czy ktoś używał tych ochraniaczy? http://www.konskamoda.pl/products/view/ochraniacze_sport_2_lami_cell_pomaracz_granat_-697 jak z wytrzymałością?
sei   . let's grow old together & die at the same time .
13 października 2014 16:56
ma ktoś tą firmę LORENZINI w PL?  👀
ktoś ma na 100% ale nie wiem dokąłdnie kto - BTW strzemiona tej firmy to jest obłęd
-bibi22-, mam niebieskie, są fajne. Trwałość? Jak to skorupki, rysy się robią.
DressageLife, czad!
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
13 października 2014 20:09
Just Riding Polska, tak mi mignęło na fejsie chyba...

edit - TAK

Te ochraniacze to lorenzini, są w Just Riding.Ogólnie firma ma piękne rzeczy!

A ja znalazłam tam też fajne wrap'y firmy Le Mieux za 150 zł para,więc cena fajna  💃
Witam!

Chciałabym dowiedzieć się czy miałyście styczność z ochraniaczami firmy PROFESSIONAL'S CHOICE.
Konkretnie chodzi mi o model SMB Elite VenTech. Interesuje mnie wszystko na ich temat 🙂
Wytrzymałość, łatwość w pielęgnacji oraz oczywiście rozmiarówka.
Czy nadają się jako ochraniacze dla mocno strychującego konia oraz czy nadają się również do skoków, czy raczej szeroko rozumianego dresażu? 🙂


http://pasi-konik.pl/pl/p/PROFESSIONALS-CHOICE-Ochraniacze-SMB-Elite-VenTech-komplet/2712

pozdrawiam
Gosia  💃
Podobne pytanie.... Tylko o inne ochraniacze tym razem: jak z rozmiarówka tych oto ochraniaczkow ? http://animalia.pl/produkt,19616,554,horze-ochraniacze-treningowe-para.html
Na kobyłę 165 dość bardzo suche nóżki, takie troche foltblucie? Cob przody full tyły bedą dobre?
Ktoś cos może podpowiedzieć ?  :kwiatek:
GosiaZ, ochraniacze kontaktowe średnio nadaja siędo treningów skokowych
Skorupa chroni przede wszystkim przednie nogi (ścięgna) przed uderzeniem zadnią - szczególnie podczas lądowania. Żadne typowe kontaktowe ochraniacze w ten sposób chroniły nie będą.

Do pracy po płaskim SMB są na prawdę TOP...
risotto   Życie końmi prowadzone
14 października 2014 17:21
Hej wszystkim,
Mam pytanie i bardzo zależy mi na czasie, bo w następną sobotę mam Hubertusa i chcę kupić ochraniacze York Milto. Czy ktoś z Was ma albo chociaż może doradzić jaki rozmiar wziąć na araba ?? Raz nosi pony, raz cob i jak to wygląda z tymi ochraniaczami ? Może ktoś używa na "przeciętnego" araba ?
DressageLife, faaaaaajne. Wiesz może jak z rozmiarówką ??
-bibi22-   Czasy się zmieniają i my też się zmieniamy.
15 października 2014 09:12
risotto dla swojego kupiłam Hampa pro full i są dobre, ponadto mam Nortony cob i są identyczne rozmiarowo jak te pierwsze.
Niedawno zakupiłam Yorki full, takie najzwyklejsze http://ogloszenia.re-volta.pl/sprzet/szczegoly/51580?q=york&kategoria=&stan=&lokalizacja=&sortuj=0&widok=0&strona=5 i niestety są za duże.
Ja bym się mocno nad rozmiarem pony zastanowiła, ale nie chcę Cię wprowadzić w błąd. Najlepiej podejść do sklepu i pomierzyć, albo poprosić sklep o to.
B.B.   Wszystko ma swój początek i koniec.
15 października 2014 15:07
risotto mnie się generalnie wydaje, że Yorki wypadają większe rozmiarowo od innych firm
risotto   Życie końmi prowadzone
15 października 2014 17:47
Dzięki za odp 🙂 zamówiłam pony - zobaczymy 🙂
Nietety Klami nie wiem,czaję się na nie-choć jestem pingwinem-ale kosztują ponad 700 zł za same przody  :/
http://www.unicorn-skrzypczak.pl/pl/kon/2616-horseguard-ochraniacze-pro.html - nowość Horse Guard.  ciekawe czy tak samo trwałe jak Veredusy Piaffe Revo. ale już na nie choruje.  😅
GosiaZ Fajne ochraniacze, dobrze dopasowane do nogi, wytrzymałe. Dobrze chronią bo wierzchni materiał jest podszyty grubą pianką z dużą ilością dużych otworów dlatego mogą być długo na nodze, np. podczas rajdu. Nie odparzają, nie obcierają, są lekkie, Jedyny minusem (poza ceną oczywiście) jest trudne i długotrwałe wybieranie fragmentów słomek, po przejechaniu przez ściernisko. Nie wiem jak długo wytrzymają na strychującym się koniu (moja tego nie robi), ale podejrzewam że długo, bo materiał jest naprawdę solidny.
Czy ktoś widział na żywo ochraniacze HG ujeżdżeniowe w kolorze brązowym? Odpowiadają standardowemu odcieniowi 'london' czy jakiś chamski pomarańcz lub czekolada? (a moze - czy podobne do odcienia london w BR - widziałam gdzieś tutaj zdjecia ich na kasztanie i wyglądały bosko  :kocham🙂

jeżeli koń jest b.wysoki a wszystkie ochraniacze typu HKM są na niego za wysokie ,a Veredusy M idealne i zapinane na druga dziurkę to celować w COB na przód?
Mam wielką prośbę, czy ktoś ma może Veredus Piaffe Revo?

Potrzebuję informacji czym dokładnie różnią się przody i tyły!
Domyślam się, że tyły są dłuższe, ale co poza tym? Czy są jakieś różnice w budowie?

Pytam, ponieważ mam do kupienia komplet - M-ki tył plus L-ki tył
i zastanawia mnie, czy jeśli koń na codzień nosi L, to czy ty M-tył mogą iść na przód...

Bardzo proszę o pomoc!  :kwiatek:
ms_konik   Две вечности сошлись в один короткий день...
18 października 2014 21:47
zielonaroza,
jeszcze jutro się dokladnie przyjrzę (mogę cyknąć foto) ale tak na oko to tyły i przody niewiele się różnią.

[Edit: skorupa jest taka sama (w sensie wymiarów),tyły mają wyżej materiał oraz gumki od zapięć są dłuższe.]

Nadmienić trzeba, że zainstalowane na tyle, żyją nieco swoim życiem, przesuwają się,
czasem okręcają zupełnie tył naprzód :/. A używam na koniu, który chodzi szeroko i nie mam mowy
o strychowaniu się.
O dziwo instalacja na przodzie przebiega zupełnie bezproblemowo. A nawet darzę je sympatią jakąśtam 🙂.


drabcio, z kolorem Ci nie pomogę ale powiem, że bierz COB dla delikwenta, który nosi M Veredusów. Ja wzięłam full dla mojego (nosi też M Veredusa) i są za wielkie.
drabcio, z kolorem Ci nie pomogę ale powiem, że bierz COB dla delikwenta, który nosi M Veredusów. Ja wzięłam full dla mojego (nosi też M Veredusa) i są za wielkie.


ale na tyły już L-ki jak zalecają?
Olson, wiesz może jaka jest ich cena? Albo jestem ślepa, albo na tej stronie nie jest to napisane. 🤔 Już jak były te HH podobne do Veredusów to mi się podobały, ale nie zapięłabym ich na nodze mojego zwierzaka, więc mam nadzieję, że te będą większe. 😍
drabcio, tam są komplety full albo cob. Nie da się kupić oddzielnie przodów a oddzielnie tyłów 🙂 więc bierz zestaw cob - będzie akurat.
Yennefer, z facebooka wyczytałam że 239zł para, czyli 480 komplet na cztery 🙂
xequus   Miłość na dwa serca i sześć nóg...
20 października 2014 11:26
http://www.unicorn-skrzypczak.pl/pl/kon/2616-horseguard-ochraniacze-pro.html - nowość Horse Guard.  ciekawe czy tak samo trwałe jak Veredusy Piaffe Revo. ale już na nie choruje.  😅



Gdzieś można je dostać  😍   ?


Edit: znalazłam już na stronce unicorn-skrzypczak na facebooku  :kwiatek:  239zł para, całkiem sensowna cena, ciekawe tylko, czy L-ki będą dobre na mojego smoka  🙄
[quote author=ms_konik link=topic=30.msg2204258#msg2204258 date=1413665222]
zielonaroza,
jeszcze jutro się dokladnie przyjrzę (mogę cyknąć foto) ale tak na oko to tyły i przody niewiele się różnią.

[Edit: skorupa jest taka sama (w sensie wymiarów),tyły mają wyżej materiał oraz gumki od zapięć są dłuższe.]

Nadmienić trzeba, że zainstalowane na tyle, żyją nieco swoim życiem, przesuwają się,
czasem okręcają zupełnie tył naprzód :/. A używam na koniu, który chodzi szeroko i nie mam mowy
o strychowaniu się.
O dziwo instalacja na przodzie przebiega zupełnie bezproblemowo. A nawet darzę je sympatią jakąśtam 🙂.

A udało Ci się może foty cyknąć?  :kwiatek:
Czyli jeśli skorupa taka sama, to masz pomysł dlaczego się przesuwają?
Bo kurcze, teraz zaczęłam się bać tych podwójnych tyłów  🙄

[/quote]
ms_konik   Две вечности сошлись в один короткий день...
20 października 2014 21:15
zielonaroza,
Kurde, nie cyknęłam 🙁, ale może jeszcze dziś dam radę.

Naprawdę przyglądałam się im bardzo dokładnie (jak lonżowałam oczywiście 😀)
i zielonego pojęcia nie mam, o co cho o_O.
Jedno mogę stwierdzić - na strychującym koniu nie mają szans pozostać na swoim miejscu :/.

Edit: fotka dodana
A to ciekawe, bo mam podobne spostrzeżenia co do tego modelu Veredusa. Przody leżą ok, natomiast zady żyja własnym życiem.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się