Ochraniacze

HKM potwierdzam. Słabe to futro, co prawda mam porównanie tylko z Mattesami tego typu. Nie trudno zgadnąć, które lepsze.
Livia   ...z innego świata
30 września 2014 09:17
Pozwolę sobie się przypomnieć z pytaniem o wymiary (głównie obwód w rozm. L/full) tych ochraniaczy: http://www.gnl.pl/ochraniacze-ujezdzeniowe-hkm-free-style.html 🙂
xequus   Miłość na dwa serca i sześć nóg...
30 września 2014 10:10
Pozwolę sobie się przypomnieć z pytaniem o wymiary (głównie obwód w rozm. L/full) tych ochraniaczy: http://www.gnl.pl/ochraniacze-ujezdzeniowe-hkm-free-style.html 🙂




Livia, wiem, pamiętam! tylko jeszcze nie dotarłam do nich w stajni  :kwiatek:
Czy ktoś mógłby wrzucić zdjęcie lub sensownie opisać jak prawidłowo powinny być dopasowane ochraniacze kontaktowe (szczególnie na zadnje nogi)? Bo już zwątpiłam widząc ogrom zdjęć i na każdym ochraniacze inaczej leżą...
Byłabym baaaardzo wdzięczna!  :kwiatek:
Fokusowa, powinny przylegać ściśle (o to w ich chodzi... zeby dopasowane byly) i do stawu jak przednie. z tym tu czesto gorzej - czesto są przykrótkie =mniej chronią (mam na to faze...). ale to nie jest duży problem...
jak lezą zapięcia, czy leży idealnie dopasowane czy nie - to już troche kwestia firmy i kroju...
idealne są PCh :P
horse_art dzięki! A jak z wysokościa, bo bardziej to mnie intryguje - jak dla mnie powinny dochodzić tuż pod nadgarstek, czy staw skokowy zależy czy przody czy tyły, ale na niektórych zdjęciach widzę, że kończą się w połowie odległości stawów...
Livia   ...z innego świata
30 września 2014 19:28
xequus, w takim razie dziękuję i czekam :kwiatek:
Fokusowa, i z przodu i z tyłu prawie/ pod sam staw. ale tyly są zwykle ciut nizej (no chyba że koń ma ten odcinek krótki)
-  na tyly albo sa "tyły" - częśc firm tak ma, te lepsze - bo na tyly troche inny kształt mają (pch tyły niezbyt na przody pasują) a nie tylko wyższe,
albo jesli są uniwersalne, to bierze się na tył o 1 rozmiar większe (choć mój to nawet 2 jak ma byc pod sam skokowy...)
czyli tak jak na zdjeciach które wstawiłam. one też mają bardzo dokłady opis- można sobie zmierzyć konia i dobrać
horse_art ślicznie dziękuję  :kwiatek:
xequus   Miłość na dwa serca i sześć nóg...
01 października 2014 18:52
xequus, w takim razie dziękuję i czekam :kwiatek:



Livia, wyszło mi 25cm szerokość i 32cm wysokość rozłożonego ochraniacza  😉
Tak czytam i szukam i szukam i znaleźć nie moge.... Mógłby ktoś dla mnie zmierzyć proszę ochraniaczki horze memphis rozmiar M ? Albo najlepiej wszystkie rozmiary.... Każdy pisze co innego :p kobyla 165 wzrostu, ale o bardzo suchych i małych nóżkach. Idealnie pasują coby yorka. M na przód i L na tył? M iM? S i M? Ratunkuuu
Nikas Ja miałam drobną kobyłkę (161cm) i idealnie na niej leżał komplet M+L 😉
Jednak bardzo bym prosiła o wymiary...bo moja jest bardzo nietypowa i mimo wzrostu niekotre rzeczy ma nawet pony. Dlatego wole nie ryzykować. Widziałam dzisiaj te HKMy (nie pamietam modelu, ale podobne) i M wydawały sie ogromne...troche boje sie brać Mki..
B.B.   Wszystko ma swój początek i koniec.
05 października 2014 17:53
Potrzebuję porady, do tej pory nie miałam tego problemu, ale ostatnio konisko zaczęło sobie rozwalać koronki - podkułam go na przód i tył.
I teraz zastanawiam się nad zakupem kaloszków - które polecacie neoprenowe, czy gumowe (boję się, że może obetrzeć się od gumowych). Albo macie jakieś inne pomysły co z tym fantem zrobić.
Viridila   ZKoniaSpadłam & NaturalBitsBay
05 października 2014 18:38
Nikas, mogę Ci jutro zmierzyć jak będę w stajni - ale ja na swoją folblutkę (~163 cm w kłębie; nogi typowo drobne) mam S'ki na przody i M'ki na tył.. Więc o ew. wymiary L'ek to nie pomogę 🙁

Całość wygląda tak:


E: Teraz doczytałam, że Twoja nosi cob'y York. Do ciurania i w tereny mamy York Pro Soft w rozm. cob, jeśli to jakoś zobrazuje lepiej aż do wymiarów 🙂

Swoją drogą, przy okazji zapytam - jakie ochraniacze (głównie na tyły, bo chodzi o zadnią lewą nogę) polecacie żeby puszczać konia na pastwisko w nich? Takie, żeby były możliwie pancerne na warunki (konie są od rana do wieczora na pastwisku) i nie spadały od tak z nogi.
B.B.   Wszystko ma swój początek i koniec.
05 października 2014 18:58
Viridila na padok najlepiej jakieś na kołki, zwłaszcza, że się zima zbliża.
Viridila, bardzo bym prosiła o wymiary  :kwiatek:
Viridila albo wysokie tyły na 3 rzepy, zgubić je nie jest łatwo. 😉

B.B. to zależy czy te kaloszki tylko do jazdy czy na padok też ,czy jeździsz po błocie na ujeżdżalni/terenie czy masz hale. Chociaż z neoprenu też dość łatwo myje się błoto( a jak masz z wierzchu eko skórę to już w ogóle), tylko długo to wysycha wisząc potem na boksie przy takiej pogodzie jak teraz. 😉
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
07 października 2014 21:04
Czy ochraniacze Veredus Pro Light są jeszcze dostępne w sklepach ???
Szukam i nigdzie nie ma  🙄
-bibi22-   Czasy się zmieniają i my też się zmieniamy.
07 października 2014 21:09
Ja kupiłam takie nieprzekręcające się z wierzchu jest skórka a pod spodem bardzo mięciutki neopren, są rewelacyjne polecam.
Jeszcze jestem na etapie kupienia drugich normalnych z eko skórką na wierzchu.
tak się wetnę trochę  - dla fanów różu  😉 http://br-konie.pl/ochraniacze-pro-max-passion/produkt/1339/
Czy ochraniacze Veredus Pro Light są jeszcze dostępne w sklepach ???
Szukam i nigdzie nie ma   🙄

Od ładnych kilku lat nie są produkowane, zatem dostępne również nie są...
Można kupić używane. Sama muszę zrobić przegląd paki , bo ProLightów mam zdaje się całkiem sporo (czyli za dużo 😉 ) i z pewnością wystawię coś na sprzedaż.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
08 października 2014 07:28
To jeśli będziesz coś miała to daj znak sygnał 🙂 ja bardzo chętnie kupię czarne "M" :kwiatek:
Mam takie "L", służyły mi długo, bardzo byłam z nich zadowolona. Teraz potrzebuję "M", a te co znalazłam w ogłoszeniach są już dosyć zużyte :/
Może mi ktoś doradzić, które ochraniacze będą lepsze? Zainteresowały mnie te z futrem, ale trochę martwię się czy nie będą przegrzewać nóg. Na razie potrzebne mi coś do lonżowania i normalnej jazdy (w teren niekoniecznie, ale miło by było gdyby i tam się sprawdziły :oczy2🙂
http://www.gnl.pl/ochraniacze-harry-s-horse-flextrainer-air.html
http://www.gnl.pl/ochraniacze-harry-s-horse-flextrainer.html
http://www.gnl.pl/ochraniacze-horze-memphis.html

A może celować w coś bardziej zabudowanego?  🤔
DJka, poczytaj sobie ten wątek kilka stron wstecz. Z tych co pokazałaś polecam Memphisy. Mam też podobne HH z tego oddychającego materiału, są ok ale nie należą do super trwałych.
Olson dzięki za odpowiedź  :kwiatek:
Dopiero teraz widzę, że dość dużo opinii jest o tych Horze i to wcale ,,daleko" nie trzeba zaglądać  😡 Ale jak używałam wcześniej wyszukiwarki to mi raptem 3 odpowiedzi wyświetliło...  🤔
Miał ktoś juz może w ręku te nowe ochraniacze Veredusa ?? TR Pro i TRC Vento ??
Czy w ich rozmiarówce L odpowiada L Carbonów ??
sei   . let's grow old together & die at the same time .
11 października 2014 09:48
DJka, mam wszystkie z tych ochraniaczy 😉
HH trwałością tak samo jak Horze. Futro fajniejsze w Horze, ale za to HH są bardziej 'plastyczne'. Ani jedne, ani drugie nie przegrzewają nóg.
Zależy jakiego masz konia, futrzaste chronią na pewno lepiej przy koniach mocno strychujących itp.
"Air" mam na młodego konia i jestem nimi zachwycona.
Jestem na etapie szukania kompletu ochraniaczy na 4 nogi i jak zwykle jestem zgubiona 🙁
Do tej pory używałam skokowych "skorupek" niskich na tyły, ale moje konisko "pękło sobie" kość rysikową w tylnej nodze (nie wiem jak, nie wiem kiedy, ma nakostniaka, prześwietlaliśmy jest pęknięcie - zrasta sobie spokojnie) no i chcę jeździć w wysokich tyłach, ale nie przekonują mnie wysokie "skorupy" i szukam jakiś pełnych ochraniaczy...
Mają być wygodne w użytkowaniu i wytrzymałe, łatwe w czyszczeniu, czyli żadnych futerek itp. i podobają mi się zawsze najdroższe  🙄 a szukam czegoś ze średniej półki cenowej.
Ma ktoś pomysły, możecie jakieś polecić?
Sei dzięki za odpowiedź :kwiatek: Już akurat Horze zamówiłam (ciekawe czy trafiłam rozmiarem :hihi🙂 i czekam teraz tylko na przesyłkę, ale może nad Air pomyślę na przyszły sezon wiosna/lato 🏇
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się