Ochraniacze

no wlasnie slyszalam wiele opinie, że veredus sie obkręca, przekręća i żywotnosc kiepska mimo, ze wychodza z jednej fabryki (?)
zatem dzieki za pomoc w wyborze, wybiore tańsza Zandone 😉
top_siwek, jeśli byś tylko będąc w tym wątku przesunęła kursor trochę w górę i na lewo, to masz tam takie magiczne okienko z ikonką lupki po lewej, i przyciskiem szukaj po prawej. Zaskoczę Cię - jeśli wpiszesz tam wyraz - Revo - to masz trzy strony opinii o tych ochraniaczach, w 95% negatywnych.
Ma ktoś takie:

http://okser.pl/p/161/16496/horze-ochraniacze-treningowe-pony-czarne-robocze-ochraniacze-dla-konia.html

Albo takie:

http://okser.pl/p/161/18292/norton-ochraniacze-neopr-pro-tec-s-czarne-robocze-ochraniacze-dla-konia.html

I jest w stanie powiedzieć jak wypadają rozmiarowo. I ewentualnie, które lepiej ochronią okolice części dalszej kości pęcinowej.
Potrzebuję tak naprawdę jednego, na czas po usztywnieniu jak zacznę z końmi wypuszczać. Więc pewnie długo nie pożyją, dlatego szukam promocji. Ruda jest pomiędzy pony a cob - rozmiarowo jak drobny konik polski.
Nie wiem, jak wypadają te ochraniacze, ale nie kupuj nic w tym sklepie, bo możesz nie zobaczyć ani ochraniaczy, ani pieniędzy. 😉
top_siwek, jeśli byś tylko będąc w tym wątku przesunęła kursor trochę w górę i na lewo, to masz tam takie magiczne okienko z ikonką lupki po lewej, i przyciskiem szukaj po prawej. Zaskoczę Cię - jeśli wpiszesz tam wyraz - Revo - to masz trzy strony opinii o tych ochraniaczach, w 95% negatywnych.


dzięki, zamówiłam juz Zandone 😉
Nie wiem, jak wypadają te ochraniacze, ale nie kupuj nic w tym sklepie, bo możesz nie zobaczyć ani ochraniaczy, ani pieniędzy. 😉


Przeczytałam ostrzeżenia i jeśli coś zamówię to tylko pobraniowo. Najwyżej nie wyślą, wtedy ich problem.
okser zamowilam kilka razy rzeczy zawsze byly na czas bez pomyłek....  🏇
No to wychodzi na to, że miałaś niezwykłego farta. 😉
Mam pytanie o kalosze: rozmiar L i XL z Yorka będzie odpowiadał L i XL Mustang?  👀

A co polecacie na 1-3 godzinne wyjazdy w teren 2-3 razy w tygodniu? I za niewysoką cenę - do ok. 200 złotych. Mam 18-letniego wałacha oo, czasami poszalejemy w galopie, skoki w terenie sporadycznie, niekuty. Kompletnie nie orientuję się w ochraniaczach - nie mam pojęcia czy lepsze na rzepy, kołki itp. itd.


Podpinam się pod pytanie  :kwiatek: Co najlepsze w teren? Tradycyjne skorupiaki? 😁 Czy może ochraniacze kontaktowe, neoprenowe chroniące całą nogę ale z wzmocnieniami po wewnętrznych stronach?
Sylwiko
Na takie wyjazdy polecam ochraniacze odblaskowe, takie co nie przemakają są super! Samo korzystam jestem bardzo zadowolona.
Zaczęłam je sprowadzać, więc jak chcesz to napisz  🤔trzałka: :kwiatek:
Co do tych ochraniaczy ze Start, to moja koleżanka ma, i jest zadowolona, ale nie poleca w tereny.
LuntPS, zdaje się, że jedynie reklamujesz sprzedawany produkt
Co chronią takie ochraniacze? Bo ze zdjęć wynika, że to po prostu miękkie "szmatki"?
Co jest nie tak z ochraniaczami Start, że nie można ich w tereny zakładać?

A ode mnie:
W tereny najrozsądniej zakładać zwykle skorupy z mocnym zapięciem. Wybór konkretnych zależy od zasobności portfela i fantazji posiadacza konia 😉
można prosić jakieś zdjęcie, cenę?  😀
[quote author=_Gaga link=topic=30.msg2604461#msg2604461 date=1476439638]
LuntPS, zdaje się, że jedynie reklamujesz sprzedawany produkt
Co chronią takie ochraniacze? Bo ze zdjęć wynika, że to po prostu miękkie "szmatki"?
Co jest nie tak z ochraniaczami Start, że nie można ich w tereny zakładać?

A ode mnie:
W tereny najrozsądniej zakładać zwykle skorupy z mocnym zapięciem. Wybór konkretnych zależy od zasobności portfela i fantazji posiadacza konia 😉
[/quote]

Nie chciałam żeby to zabrzmiało jak reklama. Nie są one miękkie,  ale dobra 🙂. Mojej koleżance na wyjedzie w teren po uderzeniu kamienia i który koń się potknał pękła skorupka.
[quote author=_Gaga link=topic=30.msg2604461#msg2604461 date=1476439638]
LuntPS, zdaje się, że jedynie reklamujesz sprzedawany produkt
Co chronią takie ochraniacze? Bo ze zdjęć wynika, że to po prostu miękkie "szmatki"?
Co jest nie tak z ochraniaczami Start, że nie można ich w tereny zakładać?

A ode mnie:
W tereny najrozsądniej zakładać zwykle skorupy z mocnym zapięciem. Wybór konkretnych zależy od zasobności portfela i fantazji posiadacza konia 😉
[/quote]

No własnie też cały czas jeżdżę w teren w skorupach, niestety po latach zaczęły się rozpadać i szukam nowych. Pomyślałam czy nie lepsze będą jakieś ochraniaczki, które chronią całe nogi? Te STARTY też ciekawie wyglądają, ale kształtem są jak skorupy, więc czy jest sens zakładać elastyczne w teren?  🤔
Sylwiko, ochraniacze kontaktowe w teren są pomyłką. Będą się "błocić", nie będą schły szybko, będą łapać wszelkie rzepy itp. z lasu... Zimą w śniegu kompletnie sobie ich nie wyobrażam...

Jeśli chcesz super trwałych ochraniaczy - zainwestuj w Veredusy. Jeśli nie specjalnie Twoja półka cenowa, to po prostu co kilka lat zmieniaj zwykłe skorupy.

Mojej koleżance na wyjedzie w teren po uderzeniu kamienia i który koń się potknał pękła skorupka.

I pewnie miała pęknąć skorupka zamiast ścięgna...
Sylwiko
Jeżeli chodzi o skorupy to _Gaga ma racje Veredusy są super, ale jak za drogie są to fajne są ochraniacze z Horze. Naprawdę fajne  😉
_Gaga, myślę że nie ma sensu się sprzeczać. Jeżeli to zabrzmiało jak reklamo to przepraszam :kwiatek:
lami-cell elite wyhaczone na promocji to tez dobra inwestycja, również na kołki jak Veredus, ta sama waga, takie same w środku, tak samo mocne. Ja te biore w teren, a Veredusy na plac. Jeszcze na szkółkowych używamy tych z yorka na rzepy - świetne, ze dwa lata na różnych koniach i jakieś drobne ryski tylko.
Yorki zdaje się też mają wersję z kołkami
Kołki są o tyle praktyczniejsze, że się nic do nich nie czepia - jak do rzepów. Z tym, ze ja od dłuższego czasu przechodzę fascynację Veredusami na kołki (rzepowe muszę chyba w końcu sprzedać), wiec nie jestem obiektywna 😉
Och tak tak dla mnie to wyłącznie na kołki ochraniacze wchodzą w grę, stasznie się boje że od źle zaciągniętej gumy się odparzy i będzie miał białe kreski upamiętniające ten haniebny  czyn
ja też preferuję kołki 😀 nawet ujeżdżeniowe mam na kołki  😀 macie rację, rozejrzę się za nowymi skorupiakami. Do tej pory miałam York Sportiva ale już ich chyba nie produkują  😕 budżet niestety ograniczony, więc niestety veredusy muszę odpuścić  😕
Sylwiko a York nie ma teraz jakichś nowych ochraniaczy na kołki? Vena chyba się nazywają. HKM też ma model zapinany na kołki.

edit. literówki 😡
York tera ma. "York Vena" nazywo sie.

ja też preferuję kołki 😀 nawet ujeżdżeniowe mam na kołki  😀 macie rację, rozejrzę się za nowymi skorupiakami. Do tej pory miałam York Sportiva ale już ich chyba nie produkują  😕 budżet niestety ograniczony, więc niestety veredusy muszę odpuścić  😕


Aż sprawdziłam, bo wydawało mi się, że ostatnio widziałam. Są i to w kilku sklepach:

http://sklepczarnykon.pl/ochraniacze-york-sportiva-przednie-brazowe-p-437.html
http://patatajek.pl/produkty/dla-konia/532-ochraniacze-york-sportiva-przednie.html
http://yard-equites.pl/skokowe-wrzechstronne/191-ochraniacze-york-sportiva-przednie.html

To tak na szybko znalezione.
Livia   ...z innego świata
15 października 2016 07:36
SzalonaBibi, to są pewnie ostatnie sztuki, York tych ochraniaczy już nie produkuje faktycznie. Nawet Veny mogą być niedługo ciężko dostępne...
Polecam york vena. Faajnie sie je zaklada i w koncu nie trzeba czyścić rzepow  😉
York Vena czarne full na hurtowni są juz niedostępne :/ ciekawe czy to tylko czasowo czy na stałe.
mils które HKM masz na myśli? te New? https://www.gnl.pl/dla-konia/horse-boots-and-bell-boots/komplety/komplet-ochraniaczy-hkm-new.html    😀
Sylwiko tak, o te mi chodziło. Mam przody brązowe, używałam codziennie na jednym koniu przez pół roku, wyglądają jak nówki. Niestety wypadają dość małe według mnie.
Sankaritarina tak patrzę i patrzę na Twój post... Tak to jest jak się człowiek spieszy. 😡
fajne te HKM ale duzo droższe od york...
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się