Koniki polskie

A to zdjęcie widzieliście? Koniki z Sierakowa są wszechstronne.  Oraz na tym filmie widać że prawie wszystko z nimi robią: 

desire   Druhu nieoceniony...
21 lutego 2015 09:44
konikmorski, mój z Sierakowa 🙂
chodził w zawodach (skoki i ujeżdżenie [!]) i w bryczce  😜
desire - sama sobie wybrałaś konika? czy wybrali ci ze stada?
desire   Druhu nieoceniony...
21 lutego 2015 09:52
konikmorski, nie wiem, bo gdy trafił do miejsca, z którego go kupiłam, to ja byłam jeszcze b. małym dzieckiem i konie w książkach, na polu, gdy sąsiad orał widziałam 😜  😁
Do klubu z którego go mam trafiły 4 sierakowskie koniki - wszystkie były 'wszechstronnie uzdolnione' (w pozbywaniu się jeźdźców z grzbietów też 😉 ). Dziś z nich żyje jeszcze tylko mój..

edit. aaa i koniki miały wtedy po 2 lata, także wszystkiego nauczyły się w klubie  😉
desire - to pozostaje życzyć tylko żeby konik żył długo  😀 i sprawiał jak najmniej kłopotów. Bo one są specjalistami w tej dziedzinie. Fajne opowieści usłyszałam od pracowników Sierakowa  😀
Kochani, piszę pracę inżynierską na temat koni prymitywnych oraz ich mieszanek użytkowanych w sporcie (ujeżdżenie, skoki, zaprzęgi, rajdy długodystansowe). Poszukuję koni, które mogłabym "wykorzystać" i opisać, oczywiście za zgodą właściciela. Muszą mieć znane pochodzenie. Więcej ewentualnych szczegółów na priv. 🙂
omnia   żeby zobaczyć świat, trzeba przejść przez próg
07 marca 2015 09:58
karla158 Lilith wygląda jak konik i charakter ma konikowaty ale pochodzenia nie ma udokumentowanego... pewnie jakieś dzieło zza stodoły. ale słodka jest, wiec nie narzekam 😎
konikmorski te koniki w zaprzęgu 😍 piękne. coraz bardziej zakochuję się w rasie, choć - uwaga uwaga - zawsze sobie mówiłąm, że NIGDY nie bedę mieć konika 😁
A jak tam Wasze kuniska na wiosnę?mój, oprócz tego że linieje na potęgę, ma wesołe dni 😉 ostatnio zostawił mojego chłopa na drzewie-dosłownie- na moich oczach, jak w kreskówce 🤣 konik w takim tempie ominął drzewo, że chłop nie zdążył i został na brzozie.(ach te brzozy) Efekt:pęknięty mostek i żebra 😕 ale, cóż  trza się było ogarniać...te bestie są niesamowicie cwane. A dziś odkręcił sobie zawór  🤔 przy poidle i od 4-ej rano walczyliśmy z potopem w stajni 😲 jak się ogarnę w weekend to wstawię zdjęcia, jak mój chłop mówi, szatana 🤣
kitek1 z koników cwane bestie są  😁 A poszkodowanemu szybkiego powrotu do zdrowia życzę 😉

Mój całe szczęście jeszcze w tym roku nic nie wykombinował, ale za to strasznie zaczął linieć.

omnia- rany bomba, weź no ją trochę w obroty, bo brzuchowi niedaleko do ziemi :P Wpadnij rajdzikiem do mnie ( wiesz gdzie stoję?)
Konikmorski, te koniki z Sierakowa są specjalizowane: ogiery głównie do zaprzęgu, klacze pod siodło, do woltyżerki, "poczty węgierskiej" i super galpad po łąkach. Polecam te galopady, może się zdarzyć cwał  🤣 .
Moja wyścigówka ostatnio zwiększyła obroty, spokojnego stępa nie uświadczysz  😀iabeł: nawet brzuch do ziemi nie przeszkadza, futro już prawie wyczesane ale i tak sporo zostało.
A u nas w stajni wiosna i rozleniwienie 🤣
Ja się trochę ogarnęłam i powybierałam kilka zdjęć mojego potwora 🙂 To jest Nigman zwany u nas Dżygitem, prawie 7letni  !WAŁACH!


my się wzięliśmy w obroty :P
Huculska Ostoja   Fotografia Beata Gan
25 marca 2015 12:08
omnia   żeby zobaczyć świat, trzeba przejść przez próg
06 kwietnia 2015 16:53
marysia550 - jak tylko cieplej się zrobi, to czemu nie 🙂. ona wbrew pozorom nie jest tak fatalnie gruba - ma zabawne krótkie nóżki 🙂. acz fakt - robota jej się należy... tylko kiedy?  😵
Trzeba osłaniać pasek na grzbiecie, żeby nie wypłowiał na słońcu  🤣 .

Trzeba się chronić przed deszczem  🤣
Mój ostatnio głównie na lonży, powoli się ogarniamy  😁
Hej! ostatnio usłyszałam ,że koniki polskie z natury swojej mają lekko sztorcowe kopyta, co ułatwia im poruszanie się, wspinanie po górkach i innym nierównym podłożu,  hmmm... co o tym sądzicie? jak strugacie swoje szaraki?
Nasz myszak skończył właśnie 18 lat ! 🙂
Gratulacje  :kwiatek: . Piękny wiek. I zapewne zdrowy jak koń🤣 .
Rudzik   wolę brzydkiego konia, niż piękną sukienkę
25 kwietnia 2015 09:27
RomanAG matkobosko dlaczego wy jeździcie w tym siodle!!!! Rozumiem, że kupisz sobie nowego konia gdy ten się popsuje?
Rudzik zapraszam do naszej stajni na oględziny tego siodła. Nie będę wirtualnie niczego udowadniał.
LatentPony   Pretty Little Pony :)
25 kwietnia 2015 14:33
Hej! ostatnio usłyszałam ,że koniki polskie z natury swojej mają lekko sztorcowe kopyta, co ułatwia im poruszanie się, wspinanie po górkach i innym nierównym podłożu,  hmmm... co o tym sądzicie? jak strugacie swoje szaraki?


Myślę, że to bzdura i wymówka. Mojemu z pewnością daleko jest do sztorca, ma po prostu ładne, szerokie kopyta z dużą, pracującą strzałką i niskie piętki.
Witajcie miłośnicy koników polskich 🙂
Przedstawiam Wam Maszę (która co prawda w papierach jest kucem, ale z wyglądu i charakteru to czysty konik polski), którą odkupiłam ze szkółki jeździeckiej w której jeździłam i pracowałam jako wolontariusz. Maszka jest typem niepokornym, więc zrzucała jeźdźców podczas jazd i brykała podczas hipoterapii. Obecnie jeździmy w tereny i dużo pracujemy nad tym, żeby Maszka zaakceptowała ludzki dotyk. Największe problemy mamy z brzuchem i zadem, udało mi się już po części przezwyciężyć jej strach przed dotykaniem tylnych nóg, chociaż przy kowalu wciąż zachowuje się kiepsko (choć jest poprawa).




A taka mordka niepozorna... 😉 życzę powodzenia w pracy!  My trochę poskakaliśmy ostatnio w korytarzu, stanęło na 1.10(jego pierwszy korytarz)
Jak nie kochać tych koników?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się