paszport konia- co i jak?

Obowiązywało już dawno, ale na papierze, teraz związkowcy zaczęli się bać i przestrzegają przepisu. Ja rejestrowałam dwóch chłopaków w ubiegłym roku i nie musiałam tłumaczyć paszportów. Koleżanka w grudniu i musiała (koszt tłumacza 170 zł). Ile ja zapłacę, to dowiem się w poniedziałek (koło 150 ma być) - ale to niemieckie paszporty. Holenderski też mnie niestety czeka :/
Świetny pomysł tłumaczyć paszport wydany w trzech językach, zawierający takie zaszyfrowane informacje jak sex / date of birth / mother / father...
quanta połowa urzędników w naszym raju potrafi powiedzieć "no inglisz", więc jakoś muszą obejść braki w wykształceniu, a jak może za to zapłacić niewinny człowiek to jeszcze lepiej..
A ja mam takie pytanie: Czy można przerejestrować konia do zagranicznego związku?
Także chciałam zapytać czy ktoś z Was jest może członkiem w zagranicznym związku?
Pytam ... bo nasz PZHK to ...  🤬
Nie można. Przeciętny użytkownik nie ma nic wspólnego z PZHK, a rejestrację zmiany właściciela nie robi PZHK.
Przeciętny użytkownik nie ma nic wspólnego z PZHK, (...)

Możesz proszę napisać co masz tu na myśli?

olluszka, nie da się zmienić koniowi rasy, a rejestracja = uznanie w rasie (lub typie)...
[quote author=_Gaga link=topic=3528.msg2644497#msg2644497 date=1486109806]
Przeciętny użytkownik nie ma nic wspólnego z PZHK, (...)

Możesz proszę napisać co masz tu na myśli?



Ma pewnie na myśli to, że nawet jeśli ktoś ma konia z paszportem PZHK i przerejestruje go na siebie to i tak nie jest członkiem PZHK. Członkiem jest się po rejestracji i opłacaniu składek.
Gaga i Olkusza: użytkownik konia czy to sportowego, czy rekreacyjnego wogóle z PZHK się nie kontaktuje, bonie ma takiej potrzeby. Sporadycznie z PZHK kontaktują się hodowcy. Wspomniany użytkownik kontaktuje się z właściwym dla miejsca zamieszkania związkiem hodowców lub związkiem rasowym tylko w przypadku przerejestrowana konia po kupnie/ sprzedaży.
Witam, mam pytanie odnośnie przepisania konia w paszporcie.
Mianowicie koń stał kiedyś w Polsce po czym został wywieziony za granicę (poprzednia właścicielka ni zglosila wyrejestrowania, a obecna nie zgłaszała z ozhk bo mieszka za granicą) i w paszporcie nie ma wpisanego obecnego właściciela. Wie ktoś jak to załatwić? Czy jechac z moją umową kupna konia i poprzedniej wlascicielki ozhk czy od początku zgłaszać koniowatego do rejestru?
Wystarczy ze napiszesz oswiadczenie w zwiazku swoim.
Czy jak nie mam umowy z właścicielem wpisanym w paszporcie niemieckim to jestem w stanie jakkolwiek zarejestować konia w OZHK bez tej umowy? Pomijając już to tłumaczenie paszportu 🙄
Tak, wypełnij i podpisz oświadczenie o własności konia, druk na przykład stąd (drugi link od góry jest bardzo czytelne):
[url=https://www.google.pl/?gfe_rd=cr&ei=fJmjWNrMErLi8AfLmYzwAw&gws_rd=ssl#q=o%C5%9Bwiadczenie+o+w%C5%82asno%C5%9Bci+konia]https://www.google.pl/?gfe_rd=cr&ei=fJmjWNrMErLi8AfLmYzwAw&gws_rd=ssl#q=o%C5%9Bwiadczenie+o+w%C5%82asno%C5%9Bci+konia[/url]

Można je przy rejestracji okazać zamiast umowy. Poza tłumaczeniem paszportu do konia będzie jeszcze musiał podjechać inspektor z OZHK, żeby zrobić opis graficzny (tak, wiem, że jeden jest już w paszporcie).
quantanamera, dziękuję  :kwiatek: o inspektorze wiem, po prostu przy Zirusie 5 lat temu wystarczył wniosek i opis nowy, a teraz muszę tysiąc różnych rzeczy wypełniać i to jeszcze okazało się, że Warka podlega pod Radom i oni mają swój OZHK  🙄
Jak to jest ze wpisami do ksiąg? Czy można konia który jest wpisany do księgi wstępnej przenieść do głównej?
Jak to jest ze wpisami do ksiąg? Czy można konia który jest wpisany do księgi wstępnej przenieść do głównej?

Nie, nie można
Otóż można, a nawet należy. Klacze i ogiery, które nie maja "licencji" hodowlanej są wpisane do księgi wstępnej. Dopiero uzyskanie licencji hodowlanej powoduje wpis do księgi głównej. Armara myli wpis do księgi głównej z prawem do wpisu do księgi głównej.
a czy jest szansa na czerwony paszport dla żrebaka którego matka jest jako SP ale po ogierze uznanym w KWPN , matka matki po holsztynach a żrebię urodzi sie po ogierze holsztyńskim, oczywiście wszystko to na terenie Polski stacjonuje i na polskich świadectwach krycia .
International Oldenburg i południowo niemieckie związki przyjmą wszystko, może niekoniecznie z prawem do wpisu  do księgi głównej ale niewykluczone.
a czy jest szansa na czerwony paszport dla żrebaka którego matka jest jako SP ale po ogierze uznanym w KWPN , matka matki po holsztynach a żrebię urodzi sie po ogierze holsztyńskim, oczywiście wszystko to na terenie Polski stacjonuje i na polskich świadectwach krycia .


Do Zangersheide i AES też takie źrebię można wpisać.

melehowicz
Nie mylę, autorka nie napisała jasno.
Czyli klacz, która ma w paszporcie wpis do księgi wstępnej,  po urodzeniu zrebaka i wyrobienie licencji zostanie wpisana do księgi głównej?
Czyli klacz, która ma w paszporcie wpis do księgi wstępnej,  po urodzeniu zrebaka i wyrobienie licencji zostanie wpisana do księgi głównej?


Podrzuć link do rodowodu
Czyli klacz, która ma w paszporcie wpis do księgi wstępnej,  po urodzeniu zrebaka i wyrobienie licencji zostanie wpisana do księgi głównej?


Nie

Na podstawie rodowodu można twierdzić, że winą za ten stan rzeczy jest brak wpisu jej matki, prawdopodobnie nie dostała licencji.
Albo jej nie wyrabiali.
Ale jej będzie można wyrobić licencję tak?
Jeśli nie ma przeszkód to tak. Na marginesie to mogłabyś się trochę postarać i po pierwsze sama poczytać odpowiednie dokumenty, a po drugie uzupełnić wiedzę co najmniej do poziomu umożliwiającego zadanie pytania. Żeby nie było że się wyzłośliwiam to nie wiemy czy kobyła nie ma wad dyskwalifikujących, czy ma paszport umożliwiający wpis do księgi głównej. Moim zdaniem idziesz na zbyt daleką łatwiznę i prowokuje szczególnie spory bezsensowne.
a czy jest szansa na czerwony paszport dla żrebaka którego matka jest jako SP ale po ogierze uznanym w KWPN , matka matki po holsztynach a żrebię urodzi sie po ogierze holsztyńskim, oczywiście wszystko to na terenie Polski stacjonuje i na polskich świadectwach krycia .

Matko to na pewno SP, czy może "typ szlachetny"?
polski koń szlachetny półkrwi -  matka , a jeden żrebol z tego połączenia juz był i  też miał SP
Wracając do tłumaczenia paszportu zagranicznego w celu rejestracji w Polsce, powiedziano mi, że mam mieć przetłumaczoną sekcję II. To jest tylko rodowód czy ślepa jestem? ( całkiem sensu nie widzę w tłumaczeniu rodowodu). 
Imladriss   Jesteśmy wolni i to jedyne co mamy
11 maja 2017 22:40
Powiedzcie mi. Kupiłam konia i podpisalam umowe kupna sprzedazy mam tez kopie kupna poprzednich włascicieli od hodowcy.
Paszport jest na poprzednia włascielke. Jak mam te kopie umów to musze go przerejestrowac czy nie koniecznie? Jak to teraz jest?
Imladriss, zgodnie z literą prawa masz obowiązek zwierzę przerejestrować. Nie ma jednak konsekwencji nie zrobienia tego.
Imladriss   Jesteśmy wolni i to jedyne co mamy
13 maja 2017 20:11
Dziekuje za odpowiedz, mam zamiar to zrobic. Ile taka zabawa kosztuje?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się