siodła bezterlicowe

zabeczka17, ja już dawno stwierdziłam, że polskie przedstawicielstwo powinno się zmienić, inaczej ta firma zbyt dużych obrotów u nas nigdy mieć nie będzie... ani najlepszej opinii
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
11 kwietnia 2015 21:35
Livia wracam do jazdy, jak tylko zdrowie pozwoli  😉

Cobrinha no bez kitu, jestem w szoku. Gorzej jak obsługa w PRL 🙄-Może brakowało im podania dwóch zdjęć i  uzasadnienia do czego potrzebne mi to siodło będzie? 🏇
lacuna   Stąpamy we dwoje po niepewnym gruncie..
12 kwietnia 2015 00:21
zabeczka17, żaden ze mnie jeździec ale fakt,że z równowagą w siodle problemów nie mam,chwalę sobie swobodę jaką daje siodło bez klocków-w terlicowym specjalnie się ich pozbyłam,bo tylko wkurzały 😀
Kurcze,szkoda,że nie wiedziałam że zamawiasz..podłączyłabym się bezczelnie,bo przydałby mi się węższy łęk a jakoś nie widzi mi się specjalnie zamawiać u przedstawicielki.
Ja tam problemów nie miałam ale fakt,że i wymagań też nie bardzo-zamówiłam po prostu najzwyklejsze,najbardziej popularne siodło i pad do niego 😁 szkoda,ze nie mam nikogo za niemiecką granicą,chociażby możliwość wyboru koloru czad 😀
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
12 kwietnia 2015 09:42
Ja pisałam kilka stron wcześniej na watku że będę siodełko sprowadzać  😡 😉 no, szkoda.

Mi natomiast z oferty Barefoota przypadły do gustu ( ogromnie) ogłowie Cooka http://barefoot-saddle.com/de/en/Human/Ride-How-You-Like/Dressage/Barefoot-Contour-Jewel-Bridle.html
no i spodnie a la jodhpury.-> http://barefoot-saddle.com/de/en/Human/Clothing/Jodpurs-Libertia.html

Zresztą sam sprzęt przykładowo- pas do lonżowania- no poezja.  Można tez kupić łęk z rączkami - oddzielnie  (dopasowany do konia). Idealna sprawa dla nauki lub na jakiś rajdzik . Zawsze sie człowiek może zlapać i nie nadziać ( jak w przypadku westa).
http://barefoot-saddle.com/de/en/News/News/Barefoot-surcingle-with-handles.html

Tam jest dużo fajnych, przemyślanych rozwiązań i pytam czemu w PL jest tak ogromny problem żeby to ściągnąć? poszerzyć ofertę? 🙄

kolorowe siodełka- http://barefoot-saddle.com/de/en/Horse/Saddle-Systems/Saddle-Konfigurator/
lacuna   Stąpamy we dwoje po niepewnym gruncie..
12 kwietnia 2015 19:30
Ano widzisz,moja wina bo tak na forum z doskoku tylko jak w pracy wolniejsza chwila i nie wszystko rejestruję  🤔
Ano fakt,mają mnóstwo fajnych,przemyślanych a przy tym estetycznych rzeczy które można sobie dopasować do wymagań. I kurcze ceny wcale nie z kosmosu,na pewno wiele osób w Pl chętnie by się decydowało gdyby sprzęt był łatwiej dostępny..
Edit: Spodnie super,brałabym 😜
My wróciłyśmy do bezterlicówki tylko westowej.  😎 Jestem po pierwszej jeździe i nie boli mnie kolano więc chyba wreszcie wyjdziemy na prostą.
Livia   ...z innego świata
16 kwietnia 2015 13:15
Euphorycznie, Freemax czy jednak coś innego? Pochwal się 🙂
Nebraska! Nie udało mi się dorwać freemaxa niestety ale jak się nie ma co się lubi to się kradnie co popadnie.
Bardzo podoba mi się możliwość przepięcia paneli - dzięki temu mogłam to wszystko idealnie poskładać.
Zdjęć jeszcze nie mam bo wczoraj było za ciemno jak się wreszcie zdecydowałam na wsiadanie.  😁
Livia   ...z innego świata
16 kwietnia 2015 13:44
Jak już będziesz miała zdjęcia, to chętnie obejrzę 🙂
Na_biegunach   "It's never the horse - it's always you!" R. Gore
16 kwietnia 2015 14:01
Zaopatrzyłam się w używkę barefoota tylko... niebieską 😲 teraz się zastanawiam czego używać do konserwacji.
Za tydzień do mnie przyjedzie - zobaczymy jak się będzie sprawować. Jakie barefoot ma przełożenie na łęki winteca tak mniej więcej?
Standardowy łęk barefoota jest ciut mniejszy niż czarny Winteca 😉 
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
18 kwietnia 2015 10:36
[quote author=Na_biegunach link=topic=519.msg2337826#msg2337826 date=1429189300]
Zaopatrzyłam się w używkę barefoota tylko... niebieską 😲
[/quote]

Masz fotki? Wstaw  :kwiatek:
Na_biegunach   "It's never the horse - it's always you!" R. Gore
18 kwietnia 2015 13:15
TheWunia  :kwiatek: Krążymy w okolicach czarny/ niebieski, wide i standard powinny być idealne  😀
zabeczka17 sama jeszcze do końca nie wiem jakie będzie  🤣 Foto nr jeden to moje, kolor raczej przekłamany przez oświetlenie, a szkoda - mam ogłowie w dokładnie takim samym kolorze. 2 - używka znaleziona w necie - chyba najbliższa rzeczywistości, 3 - nówka. Za tydzień się okaże  🙂
[img]http://i.ebayimg.com/00/s/OTYwWDEyODA=/z/W1sAAOSwv0tVBePf/$_57.JPG[/img]

[img]http://i.ebayimg.com/00/s/MjAwWDI1Mg==/z/4wAAAOxy2FZSOsAz/$(KGrHqNHJCUFIdlDs-VsBSOs!zgdu!~~48_86.JPG[/img]
Livia   ...z innego świata
18 kwietnia 2015 17:49
Na_biegunach, łoł, ciekawy odcień 🙂
Na_biegunach   "It's never the horse - it's always you!" R. Gore
18 kwietnia 2015 19:41
Ciekawy. Sama jestem ciekawa jaki będzie - wielka loteria  😉
Zimno, buro za oknem i śnieży  🤔wirek:  więc czytam i doczytałam... że zwykłe puśliska się nie nadają  😵 Sprzączki przy strzemieniu, wyglądają na niewygodne do regulowania, zwłaszcza w terenie. Są funkcjonalne alternatywy w wersji dla klasycznych strzemion?
Popatrz na wcześniejsze strony pisałyśmy o puśliskach, przypomnę przy okazji: przekładasz zwykłe puśliska przez Barefoota odwrotnie niż normalnie czyli sprzączką a nie końcówką i ściągasz sprzączkę do strzemienia, jest wygodnie, co do regulacji hmm... ja mam strzemiona w swoim siodle, w którym jeżdżę tylko ja ustawione od roku i nic nie zmieniam. Zwłaszcza na wyjazd w teren. Po co?
A mówiąc o czyszczeniu kolor nie ma znaczenia, tylko materiał, jeżeli jest to skóra, wprawdzie niebieska, ale skóra, to środki do pielęgnacji skóry, jeżeli co innego to wiadomo odpowiednie preparaty. Nie powinno być problemu🙂
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
20 kwietnia 2015 18:24
Na_biegunach używam strzemion klasycznych jak i również puślisk. Problemu nie ma kompletnie.

Śmigałam na weekend w nowym siodełku. Tym, które można sobie poprzestawiać dowolnie.
I NIENAWIDZĘ GO, nienawidzę tego cholernego siodła całym sercem.  😵 😂  😎
Odsłania każdy, każdy najmniejszy brak równowagi, niedoskonałość w dosiadzie. W trakcie jazdy czułam się jak paralityk.
Moja  stara mięciusieńka bezterlicóweczka chociaż mi dupsko asekurowała  gąbką, a tutaj?
Mam wrażenie że siedzę na deskach. 😲

A tak na dobra sprawę  zanim wystawię obiektywną opinię to kilka znaczących szczegółów. Jestem po operacji kolana. Od 10 miesięcy nie jeździłam na placu. Obecnie przechodzę rehabilitację kręgosłupa ( wstawiane 3 kręgi i dwa dyski) a koniu jestem jednym wielkim workiem kartofli.Nie znaczy to że takowym wcześniej nie byłam - choć może  nie aż tak ,,surowym,,. 😜
Załamka.

Po 30 min. jazdy ( tyle mi było wolno) w końcu coś zaczęło tam sobie działać.
Czuję w moczu że to będzie bardzo bolesny powrót do jazdy i dużo wody upłynie zanim wrócę do wcześniejszej równowagi.

Natomiast sama bezterlicówka- jest super ! Czas zacząć sie rozkręcać .. 😉
lacuna   Stąpamy we dwoje po niepewnym gruncie..
20 kwietnia 2015 19:08
Puśliska mam normalne i normalnie zapinam,jak w każdym siodle,tylko ta reszta co zostaje sobie wisi-w terlicówkach jest na nie szlufka.w niczym mi to nie przeszkadza.strzemiona miałam zwykle do tej pory-wygoda jazdy taka sama jak w każdym innym siodle. Wczoraj nabyłam strzemiona bezpieczne,bo w moim barefoocie nie ma zamków i przez to jeszcze większe ryzyko że jeśli noga zostanie przy upadku to się nie uwolni.ale to też do wygody się nie ma jak dla mnie. Mnie to w sumie żadne siodła,strzemiona,buty czy spodnie nie przeszkadzają zbytnio :P bez różnicy,o ile nie są to np za małe buty czy spodnie które obcierają nawet przy chodzeniu 😀
Na_biegunach   "It's never the horse - it's always you!" R. Gore
20 kwietnia 2015 19:29
Małgonia, przegrywam się przez wątek, ale 130 stron to trochę potrwa 😉 Raczej z braku czasu a nie chęci.
W moim się nie da ustawić puślisk na stałe - będzie korzystać kilka osób. Jak stałam z koniem w płaskiej okolicy, też nie zmieniałam długości w terenie 😉

Dzięki dziewczyny 🙂 Naczytałam się na stronach producenta, że zwykłe są Be, bo niszczą skórę siodła i uwierają konia i jeźdźca.
Wypróbowałam jazdę ze sprzączkami przy strzemieniu, ale dziwnie się z tym czuję, jakby się miały w każdej chwili rozpiąć 🤔wirek: Może się jeszcze przyzwyczaję, bo ujeżdżeniowe zapinane na T odpadają.

Do czyszczenia w końcu wynalazłam olejek migdałowy, pachnie szałowo  🤣
Gdyby kogoś ominęły fotki w temacie rewii westowej - wkleimy się i tu:
Nebraska  😍
wygląda jak normalne siodło, fajnie!
daj podkładkę na kłąb na mój gust za nisko na kłębie leży albo węższy łęk?
Livia   ...z innego świata
21 kwietnia 2015 12:42
Euphorycznie, masz więcej zdjęć? Jakieś z boku lepsze by się przydało - ciekawa jestem bardzo 🙂
Magda to chyba przez 'dziubek' tak się wydaje. Może za duży robię.  😂
Zrobię więcej fotek bo to jest jedyne - bardziej od boku chyba nie mam...
Mam jeszcze takie - generalnie cały czas kombinuje gdzie je ulozyc i jak podpiac popreg.
Moj kon 'spuszcza pare' stopniowo i musze zmieniac koncepcje.
No i gdyby nie była koniem - beczką (z niby-kłębem) to też byłoby mi łatwiej.
Livia   ...z innego świata
21 kwietnia 2015 17:40
Fajnie wygląda! Właściwie z "profilu" niemal jak Freemax 🙂 Daj potem znać, jak wrażenia po dłuższym użytkowaniu 🙂
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
21 kwietnia 2015 17:54
trzeba przyznać że siodełko jest b. zgrabne  😉
na tym zdjęciu od boku lepiej wygląda, jednak zdjęcia przekłamuja (lepiej w sensie dopasowania bo bardzo łądne jest:-)
A nie podskakuje ci tylny łęk w ruchu luzem?
Magda Pawlowicz właśnie się wgapiam w filmik z kłusa i galopu i jedyne co podskakuje to ja...  😵
Dramat i tragedia ale na szczęście w sobotę nas trenerka weźmie w obroty to może się ogarnę trochę.
to może tak ma leżeć, nie ma doświadczenia z bezterlicówkami ;-)
terlicowe siodła na ogół "kicają" sobie tyłem jak sa niezbyt dopasowane
Docelowo na pewno będę chciała terlicowe ale na razie musi starczyć to co jest.
W uj nie mogłam jeździć w ogóle (po 10 minutach człapania ból w kolanie był tak duży że nie wiedziałam jak sie z konia ewakuować) i odkrylam ze w westowych nie boli nic a nic i jeżdżę we wszystkich chodach...
Livia   ...z innego świata
22 kwietnia 2015 08:10
Euphorycznie, taki brak równowagi jest chyba na początku w każdej bezterlicówce 🙂 Super, że w niej możesz jeździć i nic cię nie boli 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się