siodła bezterlicowe

Ja tak mam Małgoniu ale z innego powodu, ciapa, błoto, śnieg a jak są super warunki to jestem tak dorobiona pracą zawodową, że ledwo nogami przekładam więc  🤔
BTW Zainwestowałam ostatnio w masaż mojego wierzchowca - terpia powięzi- i tak się mu sprężynki w nogach powłączały jak nigdy! Polecam!
lacuna   Stąpamy we dwoje po niepewnym gruncie..
08 marca 2015 21:31
Dziewczyny,po co w padzie phisio jest to futro w tylnej części tak właściwie?
Dziś byłam na spacerze,w zamierzeniu tylko stęp ale koń się miejscami nafukał,do tego mieliśmy dziś 14 stopni a sierść zimowa więc pot na klacie się pojawił no i pod siodłem nieco też,bez szału ale jednak coś tam i..w tylnej części,tam gdzie to futro była spocona ewidentnie najmocniej,trochę z przodu też ale to szybko obeschło,zdecydowanie szybciej niż ten tył.nie wiem jak to interpretować 🤔 i w ogóle jakoś tak mi to futro tam nie leży,czemu tylko w tylnej części ono jest??
Pojeżdżę normalnie z galopem,ciekawe jak się spoci..
[img]https://fbcdn-sphotos-d-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xaf1/v/t1.0-9/11043007_875644212478582_5492819368505384444_n.jpg?oh=b7a68f2d9c86a97ae44c7982c293ff40&oe=55840EB8&__gda__=1434316041_e54b443f03786378bee0f9298df2fcc7[/img]

[img]https://fbcdn-sphotos-g-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xaf1/v/t1.0-9/11043007_875644209145249_7256662054294232184_n.jpg?oh=c5d5a9467265c6909aa478017b259abf&oe=558B62DA&__gda__=1438315371_53d1b8c147d8dbd77da7524457b6b595[/img]
Ja mam pad special futro jest pod całymi panelami więc nie wiem dlaczego w tym akurat tak. Ale na Twoim koniu siodło leży fajnie 🙂 Plamy potu też nie sugeruja jakiegoś nadmiernego ucisku w którymś punkcie, kręgosłup chyba suchy na całej długości? Bo trochę nie widzę...?
lacuna   Stąpamy we dwoje po niepewnym gruncie..
09 marca 2015 11:33
Tak,kręgosłup i kłąb suchutkie,supeł na sznurku przeszedł bez problemu.też się zastanawiam czy już panikować czy pojeździć wpierw więcej 😀 inna sprawa że koń ma na plecach czarną dziurę zamiast mięśni i zaczynamy to odrabiać powolutku
No to super! Nie ma co panikować, z jakiegoś powodu ktoś umieścił tam tego "baranka". pośmigaj na spokojnie i zobaczysz 🙂
Ma ktoś pożyczyć miarkę do kłębu barefoot? Chcę zmierzyć mojej klaczy kłąb, nie wiem jaki łęk powinnam jej założyć. Szukam łęku typ west do cheyenne,
lacuna   Stąpamy we dwoje po niepewnym gruncie..
16 marca 2015 12:49
Ta miarke się drukuje 😉
a gdzie ją ( miarkę ) znajdę?
lacuna   Stąpamy we dwoje po niepewnym gruncie..
16 marca 2015 13:16
Kurcze,pisze z telefonu i nie mam jak wstawić linka :/ poszukaj w google,gdzieś na stronie była na pewno.jeśli nie znajdziesz,wieczorem będę miała dostęp do kompa to wstawie
lakuna poratuj, nie mogę tej miarki znaleźć  :kwiatek:
ansc podaj maila - podeślę bo zdaje się mam jeszcze na poczcie. Trzymanie maili sprzed 5 lat popłaca.  😵 😁
lacuna   Stąpamy we dwoje po niepewnym gruncie..
16 marca 2015 21:37
Dopiero z pracy wróciłam 😵 miarka zdobyta?Czy szukać u siebie? 😉
O ile od 2010 nic się nie zmieniło to właśnie posłałam.  😂
Dziękuję bardzo, dostałam, wydrukowałam, będziemy mierzyć 🙂  :kwiatek:
Na_biegunach   "It's never the horse - it's always you!" R. Gore
25 marca 2015 12:30
Pytanie do użytkowników barefootów: Jak się sprawuje miękki łęk? Zwłaszcza na wykłębionych koniach  :kwiatek:
W naszym przypadku to nie zdało egzaminu, po mimo, że koń mało wykłębiony to siodło leżało na kłębie. Jeśli pytasz o to bo "obijasz się" o sztywny łęk to powiem ci nie przejmuj się ponieważ to minie kiedy że tak powiem nauczysz się w tym siodle poprawnie siedzieć 😉 Też tak miałam.
Czy ktoś może wie gdzie mogę kupić łęki do siodła Freemax? Wszędzie jest napisane, że one istnieją, ale jakoś nigdzie nie mogę znaleźć. Jedyne co mi się rzuciło w oczy to to (http://arcus-konie.pl/lek-wymienny-do-siodel-freemax-p-3473.html), ale nie ma tam podanego rozmiaru. Czy to jest po prostu jeden łęk i samemu się go "modeluje"?
Livia   ...z innego świata
30 marca 2015 10:16
Fatalita, są różne łęki do Freemaxów, osobne do klasycznych i osobne do westowych. Napisz do InterApi, oni są przedstawicielami Freemaxa na Polskę 🙂
Livia - dziękuję  :kwiatek:
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
10 kwietnia 2015 20:01
Przyszło moje cudeńko, ściągnięte specjalnie z Niemiec.
Nasze polskie ,,pseudo" przedstawicielki nie chciały mojej kasy i ,,nie miały możliwości" ściągnięcia siodła z Niemiec. 😵 😁 No comments  😉

Jeszcze nie miałam okazji na nim śmigać z racji problemów z kręgosłupem.
W sumie nawet dobrze, bo dotarły do mnie dodatkowo zamówione klocuszki kolanowe  ( 29 zł ) o profilu ujeżdżeniowym.
Jeśli czas pozwoli i przede wszystkim zdrowie, to w tygodniu dopasuję siodełko do mojej obecnej sylwetki, dosiadu itp itd.
W momencie jak temat będzie wypracowywany.. poprzestawiam sobie cały zestaw  😎


http://barefoot-saddle.com/de/Pferd/Sattel/Vielseitigkeitssattel/Barefoot-Sattel-JustAdjust.html?listtype=search&searchparam=adj
Livia   ...z innego świata
11 kwietnia 2015 07:25
żabeczka, wygląda fajnie! To nówka? Po zdjęciach widać, że niemal wszystko można tam dopasować 🙂
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
11 kwietnia 2015 09:34
Nóweczka, nieśmigana 🙂
Możliwość dopasowania jest najlepsza. Mam siodło rajdowo- skokowo-ujeżdżeniowe w jednym.
Dwa, jak kupię sobie łęk z bolcem to i na chama można zrobić westernowe ( joke) 😁

A tak na poważnie - od lat szukałam alternatywy. Moje problemy z kręgosłupem uniemożliwiają mi poprawną jazdę w terlicówce, chyba, że owa ma możliwość regulowania bocznego strzemion ( przód-tył).To jest u mnie absolutna podstawa, nie wymysł.
Kupno siodła terlicowego dopasowanego- szytego na miarę- też wyjściem nie było, bo u znowu  co jakiś czas zachodzą zmiany w ułożeniu tyłka w siodle.
Do tego koń niewymiarowy - regulacja siedziska pomaga w dopasowaniu ciężaru.
No i ten model jest IDEALNY dla mnie 🙂 O cenie nie wspominam, bo była cholernie przyjemna, nawet z wysyłką z Niemiec. 😉

Z ciekawostek takie oto ,,cudo " znalazłam na necie- Klocki doszyte na miarę heheh.  😁Ktoś miał pomysł i sama zastanawiam się czy nie przerobić starego siodła.
Bo sam Cheyenne  jest  bardzo wygodny,  fajnie rozkłada ciężar.. ale właśnie tych klocków brakuje.
lacuna   Stąpamy we dwoje po niepewnym gruncie..
11 kwietnia 2015 09:39
Ja chyba jakaś dziwna jestem,bo właśnie ten brak klocków sobie bardzo chwalę 😁
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
11 kwietnia 2015 11:06
Jesteś po prostu lepszy jeźdźcem, masz lepsza równowagę  😉
Ja niestety ale ,,rekreancik" - co jest i tak ogromnym słowem w stosunku do mnie, potrzebuje mieć oparcie 😉
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
11 kwietnia 2015 11:09
zabeczka17 A jak te klocki są montowane? Tam jest siedzisko z "rzepem" tzn. tą miękką częścią? Da radę takie siedzisko samo kupić i do cheyenne założyć? No ja mam właśnie podobny problem, kiedyś jak więcej jeździłam, to idealnie mi się właśnie bez klocków jeździło, ale teraz ze względu na "uwstecznienie jeździeckie" (przerwa 2 letnia ponad) przydałyby mi się klocki.
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
11 kwietnia 2015 11:19
Widziałam w niemieckim katalogu, że gdzieś było  w sprzedaży samo siedzisko do Cheyenna + klocki.
Poszukaj na niemieckiej  stronce( link, post wyżej).
Klocki są na rzep- ale trzymają bardzo mocno. Możesz je montować jak Ci się podoba.
Same klocki można  też kupić od Winteca  200 zł lub tak jak ja ze Stara za 29 zł.

Ogólnie jestem w szoku jak Barefoot idzie do przodu z ofertą sprzedaży swoich  produktów.
Unowocześniają swoje siodła, oferują ogłowia oraz ciuchy ( bryczki, czapki). Siodła można sobie zamówić w kolorach, pełna oferta czapraków i dodatków. Szkoda ze tylko u naszych przedstawicieli jest tak biednie. 🙄
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
11 kwietnia 2015 11:27
Dzięki! To muszę zobaczyć te siedziska, klocki mam od winteca właśnie, wystawiłam je z ogłoszeniach, ale chyba je zaraz wycofam 😉
zabeczka u nas tak niestety ze wszystkim plus tam wychodzi taniej za wiele rzeczy. Szkoda tu przeplacac  😎
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
11 kwietnia 2015 15:58
I to znacząco. Dla mnie w dobie dzisiejszego rynku, w dobie kapitalizmu jest to nie-do-po-my-sle-nia.

U mnie  problem polegał na tym, że ja nie mogłam sobie sama zamówić siodła. 
Niemiecki Barefoot  wprowadził kilka zastrzeżeń z płatnością z PL, których nijak nie mogłam obejść- oszczędzę Wam szczegółów. 
Nawet pisałam do przedstawicielki p. D. Muller 🙂 😉 No, ale nie ważne.

Stwierdziłam, jednak że co jak co nasze przedstawicielstwo może spokojnie pośredniczyć w sprzedaży jako sklep.
W sensie, niech sobie narzucą tą marzę ( gotowa byłam za to zapłacić)  i zamówią to siodło. 
Pomyślałam, że łatwiej mi będzie w temacie ew. zwrotu lub gwarancji.
A tu guzik. Panie stwierdziły, że jeśli nie zamawiają większej ilości to nie zamówią wogóle.  🤔
No halo? Wy nie chcecie mojej kasy? Nie dosć że człowiek sam sie do nich zgłasza, maja przedstawicielstwo, mogą ściągać sprzęt na próbę, rozszerzyć swoją działalność, a tu zonk. I jeszcze czekaj na informacje ok. 2 tygodni  😵. Podczas gdy Pani z Niemiec odpisała po 10 godzinach.
A przecież nie chciałam siodła z Hono-lu-lu tylko od sąsiadów.
PFff.... 😵 🙄

W każdym razie udało mi się przez rodzinę zamówić bezterlicówkę,  ( zaoszczędziłam spora  kasę ) dostałam pełno katalogów- naklejek itp.
A u nas? BIEDA. Gdzie akurat TA firma moim zdaniem powinna przodować i rozszerzać swoje produkty na PL. Nie tylko w temacie siodeł.

Mam nadzieję że w koncu ktoś się za to weźmie.
Livia   ...z innego świata
11 kwietnia 2015 20:15
żabeczka, szkoda że takie przejścia miałaś, fajnie że przez rodzinę się udało obejść trudności. Kiedy wracasz do jazdy? 🙂

Ja mojego Freemaxa West mogę dalej tylko polecać, jest super wygodny, koniowi pasuje i wszyscy, których wsadzam, mówią że bardzo fajnie się siedzi w nim 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się