ABC formalności OZJ/PZJ i startów na zawodach

oz, a brązowy to granatowy? Bo brązowy to nie czarny. Nie wiem, może gdzieś ktoś uda, że nie widzi, że to brąz, ale ogólnie, sama napisałaś: na czworoboku w czarnych butach, albo w butach w kolorze fraka.
No wlasnie wiem. Liczylam tylko, ze moze jakos sie uda.
Biorąc pod uwagę, że regularnie widuję na czworoboku parę w granatowym fraku i brązowych butach to mam wrażenie, że na regionalkach przepisy wszyscy mają w nosie.
Magdzior, ja mam polisę z Inter Risk i oc z Ergo Hestii. Załatwiał mi to tata, ale nie konkretnie w tych firmach, tylko przez pana ubezpieczyciela (jakby pośrednika?), który zna oferty różnych firm i wybrał najbardziej korzystną.
epk, widocznie sędziowie w Twojej okolicy albo nie znają przepisów, albo je ignorują
Nie pisałabym oficjalnie, że na regionalkach to wszystko jedno, bo na miejscu może się jednak okazać że sędzia i zna i przestrzega jednak przepisów i... ups 😉
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
16 sierpnia 2015 19:59
_Gaga, tak a pro pos 😉 gdzie w przepisach jest o tym że czworobok na CNC trzeba w oficerkach?

i jeszcze jedno - nachrapnika kabłąkowego nie wolno na czworoboku niestety?
Przepisy WKKW:
538.2 Próba ujeżdżenia
538.2.1 Cywile
W tej próbie obowiązuje strój myśliwski lub klubowy strój jeździecki, biała koszula i krawat, rękawiczki, białe,  jasno beżowe  lub  kremowe  bryczesy, wysokie buty  jeździeckie  (we  wszystkich  poziomach zawodów  niedozwolone  są  sztyblety  z  czapsami) (...)
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
16 sierpnia 2015 20:55
_Gaga, dzięki 🙂 a na nachrapnik?skoro nie ma na rysunkach,to znaczy ze nie wolno?
Nie wolno.
Omg to jestem w szoku z tymi oficerkami. To 1/2 zawodnikow lamie przepisy 😀
Zorilla To weszło od tego roku więc możliwe, że jeszcze nie wszyscy nawet wiedzą 😁
Regulamin WKKW:
Artykuł 5. Przepisy szczególne dotyczące konkursów w klasach CNC LL, CNC L, CNC P
W konkursach tych dopuszcza się następujące odstępstwa:
1. W próbie ujeżdżenia i skoków zawodnicy, jeśli chcą, mogą nosić tweedową marynarkę, jasno beżowe lub
beżowe bryczesy i czarne lub brązowe buty lub sztylpy z gładkiej skóry.
halo, a jak jest z kartę medyczną? Przepisy mówią że nie musi być na żadnym poziomie a regulamin że być musi na poziomie każdym...

Zorilla, generalnie my się trzymamy tego odstępstwa w regulaminie, ale w sumie nikt nie wie aktualnie która wersja jest prawdziwa szczególnie, że w wielu punktach regulamin i przepisy WKKW sobie przeczą  🤔wirek:
No co wy piszecie, od tego roku taki przepis? Kto to wymysla?
Eh widze ze znalazlam powod z ktorego tym razem nie pojda mi wkkw :P
_Gaga, w PL regulamin jest nadrzędny, na międzynarodowych także w PL - przepisy.  Kartę medyczną grzecznie trzeba brać - na krajowych.
halo, teoretycznie wiem ;-) , praktycznie niestety tyle opcji ile interpretacji TD 🙁
Tak, czy siak takiej sytuacji być nie powinno - że jedno zaprzecza drugiemu...
_Gaga, no ale - w uj. nie można z batem na czworobok 🙂 I w CC można na wędzidłowym. W PL. Po to są zmiany przepisów w regulaminach, żeby... były 🙂 Tzn. co zgodne z przepisami do tego nie trzeba regulaminu.
halo, pd kilku lat co roku zmieniają się i przepisy i regulamin
I tak: w przepisach wpisuje się np. że karta medyczna nie jest wymagana nigdzie i nigdy ,a w regulaminie: W próbie terenowej podczas wszystkich imprez krajowych i międzynarodowych zawodnik ma obowiązek
posiadania przy sobie w widocznym miejscu „KARTY MEDYCZNEJ”
Oba dokumenty powstają w podobnym czasie. Przeczą sobie kompletnie
Możesz mi wytłumaczyć ten fenomen, bo ja nie ogarniam?

Co do jazdy z batem na czworoboku - a kiedyś można było z batem jechać? Nie wiem co to CC w WKKW wg Twoich kategorii... ale od dawna 3* można było jeździć na wędzidle.
Witam, moze ktos z Was wie na czym polega konkurs klasy "P kolejnych eliminacji".. Bo powiem szczerze, ze pierwszy raz sie spotykam z czyms takim... :/
nataleek14, to konkurs na dwóch równoległych parkurach
Dokładne zasady jego rozgrywania opisują Przepisy w skokach Artykuł 272 - szczerze polecam lekturę 🙂
Dzieki _Gaga 😉
Poczytalam, jednak nadal nie jest to dla mnie zrozumiale 😀 haha
_Gaga, CC w ujeżdżeniu. Czyli np. PSG. No jak w ujeżdżeniu - w Przepisach Ujeżdżenia nie wolno z batem, a w PL wolno (oprócz Mistrzostw itp.)
Obecne przepisy w WKKW podają, że kto ma szczególne wskazania powinien mieć coś w stylu urządzenia elektronicznego z tymi wskazaniami. W PL ktoś ma takowy? Nie? Niewielu? To karta medyczna na razie została. Tak, na międzynarodowych nie jest wymagana, na krajowych - jest.
nataleek14, konkurs w systemie pucharowym, jak w turniejach np. tenisa. Kto przegra bezpośredni pojedynek - odpada. Czyli będzie półfinał z 4 zawodnikami (dwie pary), potem finał z 2 (dotychczas najlepsza para).
halo, nie mam pojęcie co to jest PSG, nie znam aktualnych przepisów ujeżdżenia, od lat nie jeżdżę i nie sędziuję tej dyscypliny. Nie rozumiem jedynie dlaczego przepisy WKKW PZJ i regulamin WKKW PZJ zaprzeczają sobie nawzajem. Międzynarodowe zawody odbywają się na podstawie przepisów FEI, kompletnie nie próbuję mieszać ze sobą zawodów krajowych z międzynarodowymi - czytam przepisy i regulamin dotyczące zawodów krajowych...
Kompletnie nie wiem o czym piszesz wspominając o urządzeniu elektronicznym z jakimiś wskazaniami 🤔
Halo - To rozumiem, tylko nie rozumiem momentu rywalizacji-jak jedzie ta "para" , gdzie, jaki maja tor itd.
_Gaga, PSG - Prix Saint George. Św. Jerzy.
FEI zawsze Federacjom Narodowym przyznawała prawo do regulacji regulaminowych dostosowujących przepisy do uwarunkowań lokalnych, stąd rozbieżności pomiędzy Przepisami a Regulaminami nie są niczym dziwnym.
Dlatego dałam przykład z ujeżdżenia, bo tu nikogo nie dziwi, że wg Przepisów z batem nie wolno, a wg Regulaminu wolno.

Źle napisałam. Gdy czytałam przepisy nie było jeszcze tego wyjaśnienia z *.  Chodzi o (zapewne) kod kreskowy do systemu bazy danych.
b) Oświadczenie o stanie zdrowia
Zawodnicy z dolegliwościami zdrowotnymi, które mogą być istotne w razie nagłego wypadku
zobowiązani są do posiadania przy sobie podczas jazdy na każdych zawodach WKKW nośnika
informacji medycznej* z systemu informacyjnego mogącego przekazywać dane przynajmniej w języku
angielskim. Alternatywnie ( co stanowi jednocześnie absolutne minimum) może być użyta dobrej
jakości opaska medyczna. Zawodnicy, którzy wybrali opaskę muszą pobrać i wypełnić formularz ze
strony internetowej FEI.
*Nośnik informacji medycznej ( zwany także „medyczną przywieszką identyfikacyjną”): mały emblemat
lub przywieszka noszona na bransoletce, łańcuszku na szyi lub na odzieży, mające na celu
powiadomienie paramedyków/ chirurgów/ ratowników o poważnych dolegliwościach zdrowotnych
zawodnika.
Do istotnych dolegliwości zdrowotnych zalicza się ostatnio przebyte urazy głowy, poważne
kontuzje/operacje przebyte w przeszłości, choroby przewlekłe, takie jak cukrzyca, długoterminowe
leczenie i alergie.


nataleek14 _Gaga ci napisała: są ustawione dwa identyczne parkury, zazwyczaj w odbiciu lustrzanym. Jak na Cavaliadzie Wenus vs. Mars. (Panie/Panowie). Teoretycznie można sobie wyobrazić jeden parkur, na czas, pary startujące kolejno, i z każdej pary odpada gorszy, ale ten konkurs robi się w celach widowiskowych, więc sens byłby mikry.
Po lewej stronie jest parkur A po prawej parkur B - oba identyczne
Strony się losuje
Startuje się na sygnał startu
Tor - cóż - zależy od gospodarza toru...
Tego typu konkurs na Cavaliadzie nazwano bodaj Wenus kontra Mars

Edit. OK halo, wcześniej aż takich i aż tylu rozbieżności w WKKW nie było... może stąd moje zdziwienie i problem z interpretacja dla - na prawdę - bardzo wielu sędziów
Zwłaszcza, że przecież przepisy są polskie i regulamin jest polski - co ma do tego FEI?
Regulacje FEI obowiązują na zawodach międzynarodowych...
_Gaga, polskie przepisy to tylko tłumaczenie przepisów FEI. Jeśli jest inaczej (jak np. w polskich Przepisach Ujeżdżenia rodzaj "preambuły" o ubiorze) to jest to wyraźnie zaznaczone. Regulacje lokalne robi się za pomocą Regulaminów. Zobacz sobie - 3 wyłamanie eliminuje, prawda? Ale nie w LL i L. Tam dopiero 4. To określa właśnie regulamin.
I tak fajnie, że teraz Przepisy są tłumaczone w miarę na bieżąco, bo bywało tak, że FEI były inne ze dwa lata, a nowej wersji PL nie było - i to dopiero były sprzeczności.
Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
19 sierpnia 2015 16:13
Czy podczas zawodów WKKW przed próbą ujeżdżenia, można rozprężać konia na czarnej wodzy?
Constantia, nie.
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
19 sierpnia 2015 21:07
Constantia, na wkkw nie wolno wogole używać czarnej.mozna jedynie lonzowac na wypieciu.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się