Kącik Rekreanta cz. X (2017)

CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
02 listopada 2017 14:03
Dziękuję :kwiatek: Ja się oczywiście nie poddam, dalej będę kombinować, dalej będę czekać na prawko i przeniesienie. Gorszy dzień dziś mam stąd brak energii i entuzjazmu 😉 Ale zacisnę zęby jak zwykle, przeczekam i będę działać dalej.
Dziś próbowaliśmy się lonżować, ale zdecydowanie żadne z nas nie wie jak to robić prawidłowo 😵 Więc kolejna rzecz do przepracowania.
Na razie muszę się skupić na testach do egzaminu który mam we wtorek(i raczej na 98% go obleję 😉 ale nic to, mogę zawsze podejść drugi raz) więc będę i tak rzadziej w stajni, a później ruszymy na nowo na spokojnie. Musimy popracować nad kondycją, bo dziś po 20 minutach lonży stępo-kłusem koń był mokry 🤔wirek:
wątek zamknięty
CzarownicaSa
Tak mnie naszło - żyjemy w 21 wieku, może takie treningi z technologią 😉?
Czy byłaby możliwość, aby ktoś np trzymał telefon z kamerą i zrobić połączenie przez Skype czy inny komunikator głosowy live? Wiem, że jakość będzie gorsza niż jakby trener był na miejscu, ale jeśli nie da się zaprosić trenera, to może taka opcja?

Nieraz w Polsce juz widziałam, że trenerzy którzy nie mają zestawu WHIS, prowadzą treningi przez telefon (trener trzyma telefon i mówi, a jeździec ma słuchawki do swojego podpięte i słucha), to może dołączyć obraz?
wątek zamknięty
Hermes   Może i mam podły charakter, ale za to dobre serce.
03 listopada 2017 20:10
AtlantykowaPanna, bardzo mi przykro 🙁 Sama przechodziłam przez to i wiem jak ogromnie to boli, ale nie poddawaj się. Daj sobie chwilę i wróć do stajni, bo będzie Cię roznosić bez. Jak chcesz pogadać to wal jak w dym :kwiatek:
flygirl, fajnie, że trafił Ci się taki koń! Wielu lat razem i dużo sukcesów! :kwiatek:
CzarownicaSa, wiem co to znaczy jak ktoś nie pozwala z nikim innym trenować, bo wiecznie jeździłam na czyiś koniach i nigdy się mój pomysł na trenera nie podobał.. Ale nie łam się, czerp radość ze spędzania z koniem czasu! Nie ma czasu na załamki 😎

A my się trochę obijaliśmy, bo Rudy stwierdził, ze mam go przecież tak długo, że czas się uszkodzić na padoku i leczyliśmy kosmicznie spuchniętą nogę, ale na szczęście bez kulawizny. 😵
Na szczęście już to za nami, więc powoli się ruszamy, a bardziej poznajemy siebie i swoje możliwości. Powiem jedno, od czasów Warka żaden koń nie dawał mi takiego ciepła na sercu. Lubię przyjeżdżać po prostu do niego, ot dać marchewkę.



wątek zamknięty
Hermes Alez buzię on ma uroczą! 😀 też miałam ten słodziaczny kantar na mojego świeżo po kupnie  😁
wątek zamknięty
Hermes   Może i mam podły charakter, ale za to dobre serce.
03 listopada 2017 20:17
faith, to jest taki obłąkany dzieciak 😁 ale bardzo się cieszę, bo szanuje każdy sprzęt i wraca w jednym kawałku jeśli chodzi o derki i kantary 😂 Pokazuj swojego potworka!
wątek zamknięty
Hermes No moj stanal na uwiaz i okucia poszly sie stosunkowac :P Jak beda jakies foty to pokaze, pewnie! dopiero go w rozruch wzielam, przerwe mial ze wzgledu na moje zwolnienie 🙂
wątek zamknięty
AtlantykowaPanna   "Jeśli idziesz przez piekło- nie zatrzymuj się!"
04 listopada 2017 08:11
Dziękuję Wam bardzo  :kwiatek:
Niestety z tym powrotem łatwo nie będzie. Jak padła Ruda przeszłam depresje i 2 lata w stajni nie byłam... Teraz to wszystko wróciło a ja rzuciłam się w wir pracy żeby tylko nie myśleć.
wątek zamknięty
KoniaraHors   Pamiętaj ,będę z tobą galopować do końca
04 listopada 2017 10:58
AtlantykowaPanna, współczuję Ci . Niestety w środę dwa dni przed moimi urodzinami życie straciła moja ukochana klacz Dora . Nie jestem w stanie się po tym pozbierać ,ani nic robić . Na szczęście mam jeszcze dwa potworki ,które mi zostały.
wątek zamknięty
AtlantykowaPanna z doświadczenia po stracie konia najgorsze co można zrobić to się odciąć od stajni - ja po stracie mojego na siłę jeździłam wsiadać na innego - ryczałam przez calutką jazdę i pobyt w stajni, ale docelowo pomogło. Trzymaj się cieplutko :przytul:
wątek zamknięty
AtlantykowaPanna gdy odeszła w sposób nagły moja ukochana klacz, którą miałam 13 lat (zawinęła się w dwie doby- herpes neurologiczny) , to jedyne co powstrzymywało mnie od popadnięcia w depresję to zajmowanie się drugim koniem (7 letnim synkiem tej klaczy).
Minęły już 4 lata, a ja ciągle pamiętam, czasami jeszcze płaczę, wciąż porównuję inne konie do mojej Grubej- to był koń mojego życia i nie wiem czy inny mu kiedykolwiek dorówna.
Ale stajnia to jedyne miejsce, gdzie nie myślę o niczym innym i mogłabym tu siedzieć cały dzień (ale nie mogę, bo dzieci, dom, praca).
Nie odbieraj sobie tego. Chociaż wiem, że jest ciężko... 😕
wątek zamknięty
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
05 listopada 2017 18:22
wątek zamknięty
Strzyga O mamo  😲 😍 Ale z was para !
wątek zamknięty
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
05 listopada 2017 18:53
Strzyga chyba musisz jakieś ujeżdżeniówki pocisnąć 🏇
wątek zamknięty
Oooooooo Strzygunia petarda!  😜 az milo popatrzec 😀
wątek zamknięty
Kastorkowa   Szałas na hałas
05 listopada 2017 19:07
Strzyga na tych zdjęciach kobyła dużo zyskała. Strasznie fajna  🙂
wątek zamknięty
Strzyga, ha ha, jaka róznica w słońcu vs halowe 😉
Też dziś by moon:
wątek zamknięty
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
05 listopada 2017 20:19
anil22, Dziękuję, ja jak zwykle z kobyłami. Ale to kawałek kobietki <3
lusia722, jak tylko przestanie być wstyd :P Chociaż koszule konkursową kupiłam ostatnio w szale zakupów 😀
faith, Dziękuję <3
Kastorkowa, anai, no dobre światło i dobry fotograf czyni cuda. Ale bliżej jej do tego ego wizerunku niż halowego 😀 Jestem mega szczęśliwa, że pogoda nam podpasowała, bo bardzo mi zależało na foteczkach 😀 No i nie wspominając, że w czasie zawodów nie ma gdzie jeździć. A Dzik jest trochę  za duża na kiszenie sie na szkółkowej ha8 innymi końmi...
wątek zamknięty
Strzyga
Anai
😍 😜
wątek zamknięty
Hermes   Może i mam podły charakter, ale za to dobre serce.
06 listopada 2017 07:32
Strzyga, osz człowieku, jakie cudo 😍 Jak ja zazdroszczę foteczek i takej fury 💘
anai, cudowny jest ten Twój wielkokoń 😍 Aczkolwiek wyglądasz na nim na prawdę uroczo 😁 no i gratuluję tego, co z tym koniem robisz!

Ja wczoraj po uczelni pojechałam do stajni z myślą, zeby wziąć na lonżę, ale podkusił mnie jakiś szatan i wsiadłam...w ujeżdżeniówce. Never ever.. czułam się jakbym pierwszy raz na koniu siedziała, a w dodatku Rudy teraz jakoś za dużo nie chodził i miałam petardę pod zadkiem 😁
wątek zamknięty
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
06 listopada 2017 08:59
Strzyga ale fajny obrazek 😍 Zazdroszczę! 😜
wątek zamknięty
Strzyga, ja jestem pod wrażeniem odkąd zobaczyłam na fejsbuku! Super wyglądacie razem! 😀 Jakie ćwiczenia i elementy na tapecie Pani pingwin? 😉
wątek zamknięty
Strzyga jest szał!!!  😍 😍 😍
wątek zamknięty
anai chłopak już nie wygląda na dzieciaka  💘
wątek zamknięty
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
06 listopada 2017 10:35
Hermes, dziękuje. Przyfarciło mi się w przypadku obu 🙂
CzarownicaSa, a dziękować 🙂
amnestria, Logika jest na poziomie N, ja uczę się skręcać i robić półparady 😀
Fokusowa - dziękuje, jaram sie jak pochodnia. Jestem mega szczęśliwa i z powodu fotek i z powodu tego, ze w końcu mam konia do regularnej jazdy i mogę sobie trenować 🙂
wątek zamknięty
anai, ale rośnie klasowa fura.. <3
wątek zamknięty
Burza, tulipan, Hermes, Dziewierz, dzięki! Wyrabia się dziecko, coraz fajniej chodzi, ale jeszcze kupa roboty przed nami.

Tu macie LL dwufazową (przeszkódki stały w dużej ilości pod Lkę, takie 95cm), prawie umarliśmy pod koniec, bo pierwszy raz szedł tak długi parkur (14 skoków, czyste szaleństwo 😉): Collario
Żałuję, że nie mam nagranego żadnego przejazdu z soboty, bo chyba najlepiej wyglądał drugi sobotni przejazd w moim wykonaniu. Bo w tym niedzielnym troche nerwowo w paru miejscach. 
wątek zamknięty
Hermes   Może i mam podły charakter, ale za to dobre serce.
11 listopada 2017 11:15
A co tu taka cisza? 😉
My pozdrawiamy z Rudzielcem :kwiatek:
Byliśmy przedwczoraj w pierwszym terenie i nie mogłam wymarzyć sobie lepszego konia do takich rzeczy. Szedł tak spokojnie, równiutko i ani razu mnie nie pociągnął. W końcu koń, na którym w terenie odpoczywam 😍



wątek zamknięty
Hermes po oczach widać, że ma równo pod kopułą, ma bardzo miły wyraz pyska 😀. Zazdroszczę, zawsze marzył mi się taki równy koń na tereny  😍
wątek zamknięty
Hermes   Może i mam podły charakter, ale za to dobre serce.
11 listopada 2017 11:35
breakawayy, zapraszam w odwiedziny, zabierzemy w teren 😎 i dziękujemy :kwiatek:
wątek zamknięty
anai Faktycznie jak na Ciebie to nazwijmy to "nerwowo", ale i tak bywa. Mimo wszystko, dzieciak się rozwija jak burza.
hermes Zazdroszczę. Piękny jest 🙂 A dobra głowa to połowa sukcesu.

Ja z kolei pracuję z moim ośmioletnim dzieciakiem  😁
Kontuzje innych koni narobiły nam nerwów i kosztów, ale przynajmniej miałam czas na pracę z Ateą. W końcu!
Ciężka jest ta baba jak i sama właścicielka, ale idziemy w dobrym kierunku. Wygląda już nieźle, teraz trzeba tylko resztę "dojechać"  😁

Porównanie styczeń 2017 i teraz:

wątek zamknięty
Ten wątek jest zamknięty Nie można w nim odpowiedzieć.