Stęp hiszpański i inne efektowne sztuczki

No boomnba jeszcze tu wroce jak dostane wiecej 😀
Teraz super  😀 Zdjęcie wygląda znacznie lepiej!
Dzięki dziewczyny, zainspirowałyście mnie to pozniania photoshopa i poza tym że posiadam już niezwykłą umiejętność usuwania lini wysokiego napięcia, powiększyłam sobie biust, zmniejszyłam dupęi umięśniłam konia  😂 😂 😂 I to dzięki dwóm minutowym tutorialom z youtuba 😀
Jeszcze mam takie 🙂
I spoooro innych ale wciąż czekam na wysłanie 🙂
Zorilla zdjęcia cudne!

Z czystej ciekawości, bo zawsze mnie to zastanawiało, a nie mam w otoczeniu osoby pracujące z koniem nad jakimikolwiek tego typu elementami. Po co na wypinaczach się ćwiczy dębowania/ukłony/ i inne "sztuczki"?  😀
Uklony to raczej nie, ale mnie np pomogly przy stepie hiszpanskim z ziemi jak uczylam sie nawiazac z nim kontakt przez wodze ale z ziemi, i ogarnacz to zeby szedl, na wprost i jeszcze wykonywal polecenia.
W wyzszej szkole jazdy chyba zawsze stosuja wypiecie przy pracy z ziemi, moim zdaniem zeby pomoc i sobie i koniowi. Np w utrzymaniu rownowagi.
Natomiast z debowaniem i innymi ewolucjami 'w gore' trzeba bardzo uwazac z wypieciem bo moze sie to <twutwu> skonczyc skreceniem karku. Oczywiscie jak ktos nie uzywa mozgu, ale warto zaznaczyc ze ciaste zapiecie konika i hop stawaj deba to nie dobry plan.
Dziękuję za odpowiedź 😉
Nie mam w planach tego używać! Po prostu pytam, bo mnie to zastanawiało 🙂
Ale to nie mówie broń boże do Ceibie tylko zupełnie hipotetycznie 😉
I jeszcze takie macie 🙂
O wow, super  😀
ash   Sukces jest koloru blond....
26 września 2014 08:41
Byłam w Hiszpańskiej szkole jazdy w Wiedniu na porannym treningu koni i pokazie. Do pracy z ziemi każdy koń miał zakładane wypinacze.
Ash, zazdroszczę tej wizyty. Jest to jedno z moich marzeń (na szczęście na liście "możliwe do spelnienia" 😜

I jeszcze się z gniadym przypomnimy 😉
Zorilla Niesamowici jesteście ! I nie mówię tutaj tylko o sztuczkach ale o całej Waszej wspólnej pracy 😀
ash Zazdroszczę! 😀
protoniasta Piękne konisko ! 🙂 A próbowaliście dębować bardziej w górę ?

Razem z  kucynką opanowałyśmy kładzenie 🙂
Umiemy tez stawać swiecę  😀 A zdjecie pochodzi z sesji kiedy to był tak rozkojazony terenem, ze naprawdę ciężko było mi coś od niego wyegzekwować 😉

Zdjęcia z tej samej sesji, tyle że z siodlem 😉

A ja bardzo lubię pracę Ani z arabkiem, jak dla mnie bardzo przyjemny obrazek ->
kiedyś widziałam na Myśląc o koniu arabkę Maceba(Makeba, nie pamiętam) też fajne sztuczki - malowanie i tak dalej. Jeżeli ktoś potrzebuje to czemu nie - jak ci bacik spadnie na przykład na jeździe 😀

Osobiście kiedyś wpadłam na pomysł ,a może dam mu marchewkę jak do ukłonu. Jako że koń łakomy to się skusił. I przysięgam za pierwszym razem (nigdy nigdy wcześniej nikt z nim tego nie robił na 100%) mało się na ziemi nie położył byleby tylko ją dostać - nogi w przód wywalone, na całych kopytach stał, cały zad wypięty. Bylam w szoku. Kilka razy zadziałało ,ale ostatnio cukierki były mniej kuszące od ostatniej świeżej trawki po jeździe 🙂
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
01 listopada 2014 14:02
protoniasta Piękne konisko ! 🙂 A próbowaliście dębować bardziej w górę ?


protoniasta a ja bym raczej zapytała, czy próbowaliście bardziej w dół.Bylibyście chyba pierwszym duetem na re-volcie które wykonałoby fajną levadę  🙂
Zabeczka17, ogólnie rzecz biorąc to mamy dwa sygnały jeden właśnie do niskich gdzie osiada na zad, a drugi do świec. Proton gdy wykonuje serię powtarzających się po sobie "pół lewad", to ta przedostatnia w serii wychodzi mu identycznie jak lewada. Jednak przyznam że nie pracowaliśmy docelowo nad lewada tylko "tak o" dla funu się bawimy 😉

Drabcio, mnie ten duet niestety do siebie nie przekonał. Moim absolutnym numerem 1 jeśli chodzi o pary z udziałem arabów jest Ania i Egist. (uzytkowniczka Aoo na you tube)
Oni mają TO coś w sobie  😉. Z drugim koniem (siwym, którego imienia nie znam) tez świetnie się dogaduje 😉
Zabeczka, ale dęby protoniastej sa w ogole z innej bajki niz lewada...  Przynajmniej te na załączonych fotach.

Pamperowa, dzieki wielkie  :kwiatek:

Protoniasta, fajnie zdjecia, a probowalas popracowac nad postawa w tym czasie, zeby nie klasc mu sie na szyji i rzucac wodzy? Bedzie duzo ladniej wygladac 🙂
Zorilla, nie, nie próbowałam, mój kon w terenie jest takim indywidualistą, że podczas debowania siedzę bardzo asekuracyjnie (zauważ że jestem bez kasku), dlatego wolę się złapać szyi niż rozbić sobie głowę 😉
A nie doczytlam ze w terenie 🙂
Kask na łeb! W teren bez kasku grrr  🤦
Kask na łeb! W teren bez kasku grrr  🤦
Podoba mi się Twój awatar z połączeniem Twojej wypowiedzi  🤣  😉

Tak to już jest na sesjach zdjęciowych  😁
Mi się bardziej podoba Proton na pierwszym zdjęciu, tym bez siodła, ogólnie nie lubie typowego świecowania. A na tym pierwszym zdjeciu jest idealnie 😉
Protoniasta, w calym moim zyciu nie bylam w ternie bez kasku.

No, to pierwsze w sukience najladniesze.
Dzięki dziewczyny  :kwiatek:
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
01 listopada 2014 18:35
Zabeczka, ale dęby protoniastej sa w ogole z innej bajki niz lewada...  Przynajmniej te na załączonych fotach.


Ej serio?  😉

Wiem, tylko biorąc pod uwagę , żę  jest moda na ( przepraszam za moje słowa) debilne  dzikie świece... i jaranie się tym  który koń wykona ją wyżej. 
Natomiast sama lewada byłaby miłą odmienną formą trików tutaj prezentowanych. Podejrzewam ze dla konia i jego pleców plus zadu również.

Jednak to tylko moje zdaniem, nie chcę tutaj nikogo urazić. :kwiatek: 😉
Mnie to nie uraza, ale troche razi owszem 😀
Pare lat temu sama zostalam pogoniona tu za mylne uzywanie nazw, no i racja.
Pewnie by bylo i ładniej i milej dla konia, ale z tego co wiem ludzie z konmi na poziomie lewad to siena re wolcie nie udzielaja 😉
Zreszta no coz, to watek o sztuckach, a nie wyzej szkole.
Drabcio super filmik, z doświadczenia zauważyłam, że araby są bardzo pojętne, ale dobrze pracuje się z każdym łakomczuchem. Moja ruda arabska paskuda umie dawać "buziaczki"- ulubiona sztuczka mojego chłopaka, który zawsze wychodzi ze stajni cały ośliniony, a koń szczęśliwy, bo się obje smakołyków, ostatnio nawet zaczęli modyfikować tą sztuczkę, szczerze mówiąc mam wrażenie, że kobyła owinęła sobie mojego chłopa wokół "kopyta" i to raczej on robi co ona chce 🙂 Jakoś tydzień temu zaczęłyśmy naukę podnoszenia przednich nóg (już płynnie podnosi obie nogi na komendę)- w przyszłości chciałabym żeby powstał z tego stęp hiszpański. Co ciekawe tą sztuczkę podpatrzył 3 letni wałach wielkopolski i dzisiaj mi ją zaprezentował podczas czyszczenia- nie sądziłam, że konie są aż takie spostrzegawcze! 😀
no niestety są, z niefajnych rzeczy to koń na którym jeździłam przebywał z takim jednym koniem może trzy dni i podpatrzył że tamten podnosi nogę do 'żebrania' i też zaczął, oczywiście nagród żadnych nie dostawał ,ale dopiero całkowite odseparowanie go pomogło.
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
01 listopada 2014 21:19
Pewnie by bylo i ładniej i milej dla konia, ale z tego co wiem ludzie z konmi na poziomie lewad to siena re wolcie nie udzielaja 😉


Stąd moja sugestia do protoniastej 😉
Na pewno postaramy się dążyć w dobrym kierunku  :kwiatek:

Trochę zmienię temat - sprawdzaliscie kiedyś czy wasze konie reagują na sygnaly dawane przez inne osoby?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się