Interpretacja zdjęć- koń+jeździec :)

no to Julie, teraz pojechała 😁
Julie, bardzo dobrze powiedziane. Też mnie to uderzyło. 19 lat i taki tupet..  🚫
Moze w koncu przyswoi dziecko, ze jezdzenie z super trenerem nie robi z niej z automatu experta.
Chociaz nie, nie spodziewam sie tego wlasciwie...
Facella   Dawna re-volto wróć!
01 sierpnia 2014 16:55
Julie, no cóż, uczono mnie, że jak się konia uczy skakać, to trzeba mu ułatwić wskazówką. I to się odnosi nie tylko do skoków, jak konia czegokolwiek uczymy, to mu nie utrudniamy. No ale może mnie źle uczono  🙄
Tutaj bez skośnika, nachrapnik leży w dobrym miejscu (ew o pół dziurki za nisko). Kwestia skośnika. Będę w niedziele w stajni to jak się uda to dziurki dorobie. Poza tym prosiłam o ocenę dosiadu a nie dopasowania sprzętu  🙄
a jak chcesz dobrze siedziec w niedopasowanym sprzecie moja droga? jak siodlo leci na lopatki to slabe sa szanse zeby jezdziec znalazl sobie pozycje, w podogonie zainwestuj.
Pursat   Абсолют чистой крови
01 sierpnia 2014 18:36
Poza tym prosiłam o ocenę dosiadu a nie dopasowania sprzętu  🙄

Aaaa kij z koniem, ważne żeby tobie dobrze się jeździło, co? Bardzo dobrze, że ludzie zwracają na to uwagę.
faith może zainwestuj w okulary bo podogonie jest 😉
Pursat kobyła ma za dużo brzucha przez co nawet popręg zjeżdża. Wszechstronne siodło aż tak jej nie leci. Koń nie jest mój więc nie będę lecieć i siodła zmieniać. Przed jazdą siodło jest w dobrym miejscu.
To podepnij podogonie tak, żeby siodło ostało w tym miejscu co jest przed jazdą
No to moze popreg trzeba zmienic? albo wyregulowac to podogonie? pokombinowac w kazdym razie.
i troche grzeczniej moze, pyskowac to polecam do kolezanek na podworku.
Poza tym prosiłam o ocenę dosiadu a nie dopasowania sprzętu  🙄


Sory, ale nigdy nie będziesz dobrym jeźdźcem, jeżeli masz takie nastawienie do sprawy. To nie chodzi o to czy to ładnie wygląda, tylko o komfort konia, nie zadawanie mu bólu. I przykro mi to mówić, ale dobre uregulowanie takiego "bzdetu", jak skośnik bardzo dużo zmienia - nie tylko w koniu, ale i w jeźdźcu.
Może trochę pokory, co? My tu za darmo dajemy rady, za które normalnie trzeba słono płacić  🙄 Fajne podziękowania dostajemy
Podogonie jest dobrze wyregulowane. Po prostu koń jest gruby.
A gdzie tu pyskowanie? Odpowiedziałam podobnie do ciebie 😉
widzę, że już nie ma sensu na r-v o cokolwiek pytać bo zaraz człowieka mieszają z błotem. podziękuję. żegnam i życze wszystkim miłego wieczoru  🙂

To skoro to taki problem dla was, że dajecie rady za darmo to spokojnie, instruktorów w okolicy mam pełno uśmiech Poza tym jeszcze nie zauważyłam, żeby jej cokolwiek było od jazdy raz na ruski rok w skośniku. Także już lece po cordeo coby nie było, że robie jej krzywde. Nastawienie mam normalne. Po prostu irytujące jest to, że człowiek przyczepia się do wszystkiego. Piszecie o siodle jakbym nie jeździła wcale na tym koniu i wcale go nie znała. Oceniacie po jednym zdjęciu, że siodło powinno "dawno leżeć w kącie szafy". Może was stać na super siodła za x tysięcy + idealne dopasowanie go ale to są konie huculskie do których ciężko jest siodło dopasować. Koń chodzi w skośniku (jak i pode mną) rzadko więc bulwers niepotrzebny. Jeździłam na niej całe 20min, nie zauważyłam żadnych oznak bólu, koń będzie żył. Pozdrawiam.
A wiesz chociaz po co jej ten skosnik zakladasz skoro robisz to raz na ruski rok?
Gruby kon nie moze miec dopasowanego sprzetu?
w sumie, po co ja sie produkuje 😉
nie, skądże nie wiem 🙂😉) Takie moje widzimi się. Zaraz jeszcze do siodła dołoże napierśnik bo ładnie będzie wyglądać. Traktowania jak tępą słit quniareczke nie potrzebuje 😉 Konie jak i ich potrzeby znam bardzo dobrze.
Podogonie jest dobrze wyregulowane. Po prostu koń jest gruby.


Hm... a przypadkiem w tym zdaniu nie przeczysz sama sobie? Jak może być dobrze wyregulowane, skoro nie spełnia swojego zadania, bo siodło nadal zjeżdża?  🤔wirek:

edit: literówka
Jest napięte. Mam może przykleić na kropelce siodło do konia?
To od niedzieli zaczniemy się tak wozić w kółeczko po ujeżdżalni i wszyscy będą zadowoleni : )))
[img]/forum/Themes/multi_theme/images/warnwarn.gif[/img] Wielokrotny brak edycji postów
No koń na pewno, bo nie będzie musiał nosić źle dobranego sprzętu 🙂
To jeszcze pozbądźmy się paskudnego jeźdźca i pełnia szczęścia dla Węgierki  👀
Daruj sobie pseudo-ironie.
Jest milion sposobow na dopasowanie siodla tak zeby nie zlatywalo na przod - poza oczywista zmiana siodla, mozna je zwyczajnie przerobic, zmienic rodzaj popregu, wrzucic antyposlizgowy czaprak/podkladke, moze trzeba podniesc przod albo tyl...
To ze dobrze lezy na poczatku - to zaden argument, chyba ze tam tym koniu nie jezdzisz, tylko na niego patrzysz jak stoi. Buty tez maja byc wygodne do chodzenia a nie jak stoja na polce.
Nie chcesz nic poprawic - twoja broszka, ale nie dziw sie, ze ludzie nie chca ocenic Ciebie.
Była podkładka podnosząca tył - siodło dobrze leżało. Chwilowo zaginęła w akcji i od dłuższego czasu jej szukam 😉 Nie sugerujcie, że nie dbam o konia bo to po prostu śmieszne. (tak samo jak i ocena siodła po jednym zdjęciu). Co do cordeo byłam śmiertelnie poważna. I koń i ja mamy z tego frajde więc zaczynamy zabawe od kantara (dopasowanego oczywiście) 🙂
Dlaczego niektórzy twierdzą, że po jednym zdjęciu nie da się nic powiedzieć? 😁
Ja tam zerknęłam tylko i widziałam, że strach dotknąć klawiatury 🙂

Rolia, rzecz w tym, że czego by ci ktokolwiek nie powiedział - będziesz ZADOWOLONA z siebie. To sobie bądź. W końcu jeździsz rekreacyjnie.
tak, dokładnie. Jestem zadowolona z tego, że jeżdże rekreacyjnie 🙂 Może wy wszyscy jesteście super sportowcami ale ja dobrze się czuje. W stronę sportu mnie nie ciągnie. Na drugim koniu skacze do 70cm i mi to spokojnie wystarcza.
Rolia, po jaki gwizdek wrzucasz zdjęcie do wątku, w którym ludzie, jeśli wrzucają - CHCĄ coś zmienić?
Poważnie - na widok tego zdjęcia byłam w stanie przewidzieć wszystkie teksty, jakimi rzucisz.
Prosiłam o ocene dosiadu po czym 5 osób rzuciło się o siodło (przewidziałam to). A potem macie problem, że się off'y robią  🙄
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
01 sierpnia 2014 19:44
Rolia, po co Ty tu właściwie przyszłaś? Tak się składa, że w jeździectwie sprzęt jest WAŻNY.  jak chcesz dobrze jeździć, to tego nie przeskoczysz, jak nie chcesz, to tu nie pisz. Tyle =)
Pisałam już o tym, że nie będę się tu więcej udzielać. Wystarczy poczytać a nie pisać co ślina na język przyniesie 😉 Koń na dzień dzisiejszy żyje, ma się dobrze. Jeździć będziemy na kantarze i na oklep więc nie wiem w czym problem 🙂 Ja już tu zaglądać nie zamierzam. Dobranoc  😎
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
01 sierpnia 2014 19:49
No to nie zaglądaj 😀 Nie stracimy wiele 😀
Facella, wydaje mi się, że chodzi o przemądrzały i bezczelny ton wypowiedzi, nie o wiedzę przekazywaną 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się