kącik zaprzęgowca

furmanka   zawsze pod górkę...
05 sierpnia 2010 06:28
Moje szory nie zajmują więcej miejsca niż siodła. Lejce składam w kilka pętli, pasy przekładam prawy na lewo, lewy na prawo i związuję wszystko z nakarczkiem i nagrzbietnikiem rzemieniem (na kokardkę :icon_rolleyes🙂 i mieszczą się nawet na koziołku z Castoramy...
Czyli coś na wzór wieszaka na siodło wystarczy... To chciałem wiedzieć, dzięki :kwiatek:
Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
05 sierpnia 2010 09:14
Czyli coś na wzór wieszaka na siodło wystarczy... To chciałem wiedzieć, dzięki :kwiatek:

Bardzo praktyczne do wieszania szorów jest przytwierdzenia do ściany felgi z dużego auta.
Pewnie na szrocie można dostać za grosze.
Tanie a wygodne.
Przy niecierpilwym Treserze mam zwykle około 5 minut na zaprzęgnięcie jednego konia i osiodłanie drugiego.
Oszalałabym gdybym się plątała z a każdym razem z szorami. A tak biorę z wieszaka jednym ruchem i drugim zakładam na konia. Ważne jest zdejmowanie porządne i wiązanie lejców,pasów ciągowych . Zakładam na wieszak pasem piersiowym do ściany a ogłowie zawieszam na podogonie. I potem CYK-założone. Wściekam się jak ktoś mi pomaga i powiesi inaczej.
Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
05 sierpnia 2010 09:43
Ja sobie kiedys sprawię wózek, bo singlowa uprząz i tak jest w dwóch częściach 🙂 Poza tym łatwiej mi z nią będzie iść na myjkę.
Ja sobie kiedys sprawię wózek, bo singlowa uprząz i tak jest w dwóch częściach 🙂 Poza tym łatwiej mi z nią będzie iść na myjkę.

A jaką masz uprząż w dwu kawałkach? Odpinasz tył?
Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
05 sierpnia 2010 10:16
Pierś osobno i pas przezkonny z natylnikiem osobno.

Taką mniej więcej miałam miałam. Bo teraz kupiliśmy Ardena, ale zasada jest taka sama.


zdjęcie pochodzi ze strony www.rymarstwo.ig.pl
O! Mam felgę! To jest myśl! Wózek Glinkowskiego fajny, ale pewnie nie tani, a i miejsca sporo zajmuje. Ja mam ciaśniutko. Z wieszaków to ten grenowski całkiem ciekawy.

A co do Ardena... Chyba mają wakacje. Chciałem zamówić u nich coś z biothanu, ale na odpowiedź na maila czekam już... hm... no długo. Dzwoniłem kilka razy i też cisza. A może maluczkimi już się nie zajmują? W związku z tym wybór padł na Tweespan - robią specjalnie dla fryzów, a opinie użytkowników są bdb. Kiedyś pochwalę się fotami. O ile będzie komu je zrobić .
Mamy taką uprząż na tinkera - rzeczywiście wygodniej w dwu kawałakach z nią się ciągać.
A na Treserową Bunię mamy półszory to jedną ręką można zabierać.
Myjesz wodą na myjce? Tak zwyczajnie? Boże... ja się tak męczę z tym chusteczkami wilgotnymi. 🤔wirek:
Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
05 sierpnia 2010 10:57
http://www.hippoevent.at/web/ zamieścili filmiki z MŚ

Tak myję zwyczajnie wodą i potem natłuszczam, albo przemywam mydłem glicerynowym.


wawrek wózek kosztuje ok 300 zł, ale jeśli ma się możliwości to można zrobić samemu. Na uprząż wyjazdową to mamy takie druciane półkolne wieszaki i są ok.
My do Ardena dzwoniliśmy jakoś w poniedziałek i w środę już była przesyłka. Oczywiście dziecko cieszyło się jak głupie. Z tego co pamiętam najlepiej tam dzwonić w godzinach przedpołudniowych.
A Ty startujesz czy jeździsz tylko dla siebie?
Constantia - póki co dla siebie. Jak drugą zrobię to może... ale takie może przez duże "M".

No to chyba miałem pecha z Ardenem po prostu, choć dziwne, że i na maila nie odpisali... Tak czy siak Tweespan już leci i też się cieszę jak dziecko.
Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
05 sierpnia 2010 20:40
Licze na fotki ja dotrze przesyłka 🙂
Constantine co tam u was ciekawego jak zwierzaki, i czekamy na wiesci o kolejnych sukcesach.
Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
06 sierpnia 2010 21:30
U mnie w tym roku to już sukcesów nie będzie. Musze poczekac do przyszłego roku 🙂
no ale przecie gdzie sie jeszcze wybieralas z Rudym, do Warki dobrze pamietam. Pozdrow wszystkich w stajni
Mam pytanie.
Czy w zawodach w powożeniu można startować dokardem ?
Ja chętnie z kimś zamienię się (...) Ten post nie jest ogłoszeniem.
 Ten post JEST ogłoszeniem. I to nie pierwszym. Wcześniej było już ostrzeżenie za ogłoszenie w nieodpowiednim miejscu podniesione o jeden stopień za wielkość zdjęcia.
Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
14 sierpnia 2010 19:06


Floresta ja nie widaiałam u nas, ale myślę że pan Irek Kozłowski moze pomóc. W końcu to on ustala przepisy. Kontakt do niego jest na stronie ośrodka Jagodne.

Wakacyjnie:


Na drugim widzę odpowiednie osoby na odpowiednich miejscach  😉  🏇
Manta   Tyłkoklep leśny =)
25 sierpnia 2010 13:25
Nie wiecie moze, czy gdzies w Krakowie mozna zrobic jakis kurs powozenia i jak to wyglada cenowo?

Chetnie bym sie nauczyla, chociaz podstaw, ale nie wiem gdzie i czy bedzie mnie na to stac ;D

(chodzi mi o jakies miejsce gdzie maja swoje konie i sprzet, bo ja nie mam co i do czego zaprzegac ;-) )
Manta W marcu organizował taki kurs OZHK w Krakowie na terenie SO Klikowa.
http://www.ozhk.pl/content/view/307/1/
Z informacji jakie uzyskałam w Związku, w wyniku bardzo dużego zainteresowania, planują coś podobnego w tym roku na jesieni lub na wiosnę przyszłego roku.

Tania gdzie można taki wózek kupić? 🙂
Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
29 sierpnia 2010 18:30
Jacek Kozłowski po raz 10 Mistrzem Polski w powożeniu. Jak zawsze świetne przejazdy. Pozostaje tylko uczyć się od najlepszych 🙂
O super  😅 😅 😅 Gratulacje dla Kozłowskiego!
Euforia_80   "W siodle nie ma miejsca dla dupków!"
05 września 2010 13:25
Muszę was prosić o pomoc

Chciałabym kupić dla mojej klaczy uprząż, nie jakąś super wyjazdową , taką zwykłą na własne potrzeby no i dosyć istotne aby była niedroga. Nie musi być nawet nowa. Jestem zupełnie zielona jeśli chodzi o sprzęt zaprzęgowy więc proszę doradźcie na co warto zwrócić uwagę i może polećcie coś, będę bardzo wdzięczna.
Klacz ma 168 w kłębie.
kolorwiatru w Krakowie jest czerwony... odwiedziny Kolorwiatru  w Krakowie zaowocowały tymi oto fotkami (mam nadzieje ,że sie nie obrazi że je wstawiam tu...)



Euforia_80, ja zamawiałam szory u Herdzika, na allegro są robocze tanie ale wyglądają podle
są też wyjazdowe ale jakies "indie"
ja za porzadny szor roboczy z ogłowiem zapłaciłam około 1000 zł
Euforia_80   "W siodle nie ma miejsca dla dupków!"
07 września 2010 11:43
Herdzika w sumie mam blisko  🤣
Widziałam na allegro takie typowo robocze ok 300zł dla kucy ale jakos mi nie leżą, zresztą wykonane są z dwoiny więc to chyba materiał gorszej jakości.

sznurka a co myślisz o tych http://allegro.pl/uprzaz-parokonna-nowa-tanio-i1206432146.html tylko w wersji singla?
Euforia_80, ja się zastanawiałam nad m. in. takimi ale nie wiadomo co to, skad to

pisałam do rymarzy maile, w daw magu robocza koło 4 tys!

Jak zamówisz u rymarza zrobi ci na wymiar wiec moze nie warto?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się