Młode Konie

Sankaritaina Ale to było do mnie ? Pisałam o C klasie, nie co koń umie tylko, jak się rusza i jak skacze ( w korytarzu ) . Trener twierdził, że koń umie za dużo, bo ...  koń reaguje szybko na pomoce, nie ma problemu z zagalopowaniem czy kłusem. Jest sygnał i koń reaguje, tylko, że koń jest z tych co bardzo szybko się uczą .
monia, Nieeeee! Ależ! Chodziło mi o tego chwalipiętę z postu TheWuni. 🙂
Swoją drogą teraz dopiero widzę w jaki sposób mógł być mój post odczytany. Wybacz 😡 :kwiatek:
Hej, mam do was nietypowe pytanie. Czy trening 6 dni w tygodniu z 20 kilometrowymi galopami nie jest zbyt ciężki dla troszkę starszej niż 3 lata klaczy ? Czy nie jest to zbyt obciążające dla jej organizmu ?

Sam galop bez chodów niższych?

Znam i widuje takie przypadki. Wyjazd ze stajni, galop w lesie, powrót na 'hurra' i koń mokry jak szmata. Dla mnie jest to niedopuszczalne ze względu na sam brak odpoczynku oraz fizycznego przygotowania do danego obciążenia. Tutaj od razu się wymaga, a organizm ma swoją 'cierpliwość', tyle że do czasu...

Żal ścięgien.
Bronze   "Born to chase and flee.."
14 sierpnia 2014 15:15
Być - konia żal  😕 Ale jak to sie mówi..kto bagatemu zabroni  😵 Widze oczami wyobraźni jak wyglada grzbiet tego zwierzaka, tym bardziej,że siedzi na nim facet więc zakładam ,że to jakis filigranowy okaz nie jest.
The Wunia - to nie koniarz i jeździec, ale rzeźnik. Tez zna niestety takie przypadki i taką postawe nalezy tępić...ale zakłąadam,że do rozumu nie przemówisz.
strzemionko   w poszukiwaniu szczęścia przemierzamy cały LAS ;)
14 sierpnia 2014 15:19
no niestety są ludzie, którzy nie mają choć trochę wyobraźni.

Kiedyś byłam świadkiem jak dorosły facet (no z 40 miał  :icon_rolleyes🙂 galopował po wielkich kamieniach, gdzie ja rower musiałam prowadzić bo się nie dało jechać.
I tu przysłowie się sprawdza, bo człowiek bogaty i z nosem wysoko noszonym. Zjadł też dużo mądrości w międzyczasie, ale na dobre mu to nie wyszło...

Kamienia!
A piaskowe zbocza z wystającymi korzeniami? Standard!
A macie pomysł jak rozmawiać z takimi ludźmi ?
A kim oni są w ogóle?
Podatni na sugestie i dobre rady? Nastawieni na dobro zwierzęcia?

TheWunia, takie długie galopy na młodym koniu są niedopuszczalne.Raczej nie pozostanie w zdrowiu na długo.
Masz może jakieś zdjęcia?
Hej, mam do was nietypowe pytanie. Czy trening 6 dni w tygodniu z 20 kilometrowymi galopami nie jest zbyt ciężki dla troszkę starszej niż 3 lata klaczy ? Czy nie jest to zbyt obciążające dla jej organizmu ?
  A to jest Twoj kon i go ktos trenuje?
Raczej nie TheWuni,ona z pewnością zna zasady treningu młodych koni i tak się tego nie robi.
Raczej nie TheWuni,ona z pewnością zna zasady treningu młodych koni i tak się tego nie robi.
  Wiec ona tylko martwi sie o tego konia,dobrze rozumiem?  Jesli to nie jej kon,to chyba nic nie moze zrobic...:/
Chyba masz rację, jednak nic nie może zrobić  😕
Chyba masz rację, jednak nic nie może zrobić  😕

  Szkoda,ze nie napisala nic wiecej o tym koniu tzn,gdzie on sie znajduje,kto go trenuje itd... Moze jakies zdjecia,bo nie kazdy ma wejscie na FB...
derby   "Pamiętajcie, tylko spokój Was uratuje."
14 sierpnia 2014 17:49
A macie pomysł jak rozmawiać z takimi ludźmi ?



ile ten koń ma lat, że ma taki intensywny trening?? O ile to można nazwać treningiem  😤
Było wcześniej napisane, że ledwo ponad 3 lata 😉
tragedia 🙁
koń będzie zniszczony i fizycznie i psychicznie. szkoda zwierzaka 🙁
troche na ten temat w wątku "trening kondycyjny"
Jedno zdjecię jest z ich facebooka jako dowód na ilość galopu. Strasznie mi jej szkoda, bo na prawde jest super klacz, bezproblemowa, a tutaj gość ma jakieś chore ambicje.
a jak zawinięta...

powinnaś upublicznić nazwisko sadystki.... to jej koń? może wlasciel, rodzice itd powinni się dowiedzieć co wyrabia?!
toz to nawet konie od lat w trenigu (czyli dużo starsze) takich rzeczy nie robią...
TheWunia a w jakim celu oni "trenuja" ta klacz?  Do rajdow czy na wuscigi?  Nie gadalas z nimi,moze chcieliby ja sprzedac?
a kto kupi tak zalatwionego konia? przeciez juz jest uszkodzona - nierowiniete dziecko od ktorego wymagalo sie wiecej niz od sportowca-wyczynowca...
a cene by pewnie chcieli jak za tego sportowca-wyczynowca...

pisała na fb - KAŻDY może zobaczyć - dawaj namiary! 😉
Bronze   "Born to chase and flee.."
14 sierpnia 2014 20:58
TheWunia - tak się zastanawiam czy jest taka opcja, iz własciciel nie ma świadomości jaka krzywde robi klaczy? 3.5 roku to wiek odpowiedni na początkową zajazdkę a nie zasuwanie galopem przez 20 km ( choc brzmi to az niewiarygodnie jak dla mnie ).
Może ktos z "branży" by z nim spokojnie porozmawiał - jesli istnieje taka mozliwość.
Może w końcu podacie namiary na właściciela klaczy.  😉 
Z tego co wiem,to Araby juz startuja w wieku 3 lat na wyscigach i nikt sie tym zbytnio nie przejmuje,jak sie je do tych wyscigow przygotowuje...:/ 
Bischa   TAFC Polska :)
14 sierpnia 2014 21:27
A folbluty jako 2 latki.
A folbluty jako 2 latki.
  Angliki biegaja jako dwulatki,a Araby jako trzylatki....,moze tez jakos zaprotestowac...??? Nie....,no bo przeciez wyscigi to hazard....i tego sie nie zlikwiduje....
Mój SP jako 3 latek też startował na Partynicach, Jego mama również. Problemów z koniem (z nogami, płucami itp) nie było nigdy. Ale tutaj podkreśle, że treningi z głową były robione .

Ten 'fejsbuczkowy' wpis to pewnie pochwalenie się jakiejś małolatki przed jej psiółeczkami, że jej koń taki wytrzymały... i to jest ściema jak nic.
Gdzie na zdrowy rozsądek taki konik 20km zrobi i to jeszcze galopem ? Przecież by wszystkie wnętrzności wypluł....
No ok, ale koń na wyścigu nie biegnie galopem 20 km.
Klacz na zdjęciach wygląda kiepsko, nie ma mięśni i w ogóle widać, że to młodziak jeszcze. Jak ktoś wcześniej pisał, powinna być świeżo po zajazdce, a nie "trenowana" w taki sposób.
Zresztą to w ogóle nie jest trening, jak dla mnie to znęcanie się.
Wyścigi to chyba 2-3km (?)-i konie zaczynają od jakiegoś racjonalnego treningu,pominę kwestię wieku.
Takich rzeczy czytać nie mogę,mam nadzieję że podpis do zdjęcia celem "pochwalenia się". Konia może by ktoś się postarał wykupić,gdyby nie fakt o którym wszyscy wcześniej wspomnieli,na wstępie ścięgna,grzbiet i cała reszta zaprawione nieźle...  🍴


Mój junior w całości,nieco nieaktualne,bo sprzed dwóch tygodni a Wirus niczym kameleon,non stop nowy image(awansował z Wersusa na Wirusa  :cool🙂 :

Jakiś taki nieproporcjonalny mi się wydaje na tym zdjęciu,być może kwestia perspektywy. Mimo wszystko-rodzina przyzwyczajona,że jak nie kucyk,to masywny pociągus,także koniec końców-przyjęło się,że to chuchro i dupkę ma jak orzeszek  😉
wlasnie - wyscigi to krotki dystans, jest profesjonalny trening - bo kon ma wygrywac i to kilka lat.  a nie heja! dla radosci jakiejś panienki ...
ten kon jest zameczany - czy 20 km ciaglym galopem czy nie - to stanowczo za duzo ...popatrzcie jak ta bida stoi... widzieliscie kiedys cos podobnego??
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się