Młode Konie

galopada_, wielkie gratulacje!!! Świetne te rude justuski.
Brzask, faktycznie takie zestawienie podłoża plus miękkiej pęciny może być kłopotliwe 🙁  ale też chyba nie można popadać w paranoję. Jeździć jakoś trzeba. Życzę przełamania się i powrotu do skoków.
FirstLight, zawody są super 🙂 Nieźle dałaś czadu z różem 😀
KaNie, może to faktycznie przeznaczenie? 😉
galopada_   małoPolskie ;)
19 czerwca 2016 14:45
anai, dziękujemy!

Ciekawe jak chłopcy pokażą się w Białce na Narodowym Championacie. Cieszy, że Dż wygrał skoki luzem i zajął drugie miejsce w championacie użytkowym koni dwultenich i starszych. Wyprzedziła go jakaś 3 latka, ale mam nadzieję, że jak na trzeci raz w korytarzu to i tak super wynik. To dobrze rokuje na ,,za miesiąc" 😀
galopada_   małoPolskie ;)
21 czerwca 2016 16:20
,,Nasz - już nie nasz" 3 letni og. Destino (Dionizos - Druzja po Baryt) staLOVA stal 😍  😜 😜

galopada_ piękna maść 😍 On wysiwieje z wiekiem, prawda? 😉
Melduje się ze zdjęciami młodej z drugich zawodów, które będę długo pamiętać. Pierwsza P-tka w halnym, na rozprężalni cały okser wywrócił się nam pod nogi, koń wszedł na parkur trzęsąc się, a ja od jedynki czułam, że to nie będzie dobry przejazd ( na dzień dobry przy pokazywaniu podmurówek runął stojak również na parkurze). Wylądowałam więc w przeszkodzie numer 5, ale podsumowując trzy dni startów w niedzielę zrobiła już duży postęp, dała się regulować i zaczęła robić lepsze skoki.
Lki trzy dni na zero, ale w P podmurówki jeszcze spędzają kobyle sen z powiek 🙂



Moja młoda 2mc w siodle 🙂 regularnej jazdy i moje kalectwo
Equi.dream
Fajna młoda. A poza tym faj ie wygladalyscie i zazdroszcze takich prostych plecow  w czasie lotu  😜 💘

Nasic
Swoja droga na poczatku maja Twoja mloda byla 1,5 miesiaca w regularnej pracy, teraz mamy koniec czerwca i jest 2 miesiace... dziwnie ten czas plynie.  🤔
equi.dream - fajny koń, dzielne jesteście, że w taką pogodę jechałyście 🙂

Gniada była dzisiaj boska, moja najfajniejsza jazda na niej jak do tej pory  💘 a zupełnie się nie spodziewałam, bo mi się kompletnie nie chciało wsiadać ze względu na temperaturę... Kryzys z niechęcią do zatrzymań minął, przejścia w dół z galopu i kłusa wreszcie lepsze, bez spinania się i podskakiwania zadem zamiast wkroczenia nim pod kłodę, choć oczywiście ciągle jest nad czym pracować. Jakoś się nagle zaczęła ujeżdżać  😁 chyba najwięcej robi to, że chodzi teraz częściej odkąd jest moja, do tego widzę że nabrała więcej siły i świadomości własnego ciała. A co najbardziej mnie cieszy - przestała mieć ostatnio fazy z "zagotowywaniem się", jakiś luz w głowie jej się włączył i nie powiem - nie narzekam z tego powodu  😎



Nasic
Swoja droga na poczatku maja Twoja mloda byla 1,5 miesiaca w regularnej pracy, teraz mamy koniec czerwca i jest 2 miesiace... dziwnie ten czas plynie.  🤔
[/quote]
Słusznie masz rację. Dzięki za poprawke😉 niestety mój słownik w telefonie często zawodzi.powiem ze jest od około 3mc bo miałyśmy 2tyg przerwy jakby nie patrzeć.
Dołączam do wątku z moim młodziakiem, pomijając fakt, że wszystkie moje konie były młodziakami to ten jest super 3-letnią surówką  🙂 Milano po Grand Masterze.
Dziś zaliczył pierwszy raz w życiu wejście na myjkę i zlanie wodą.

Pierwsze podejście:



I już pod koniec wchodzenia i schodzenia z niej koń stał grzecznie, ale zlać dał się tylko do połowy, zadek i tyły to już za wiele jak na jeden dzień 🙂



Na co dzień bawimy się w zarzucanie czapraka na grzbiet, kręcenie się obok konia w boksie, robienie różnych czynności i ogólne odczulanie na różne "straszne" rzeczy. Młody bardzo szybko łapie o co chodzi. Jak te szalone temperatury zejdą zaczniemy pracować z pasem na lonży  😅




edit.
Jedyne zdjęcie które mam ze swoim koniem ..  🙄

Dairoxroxi
Ale ciacho. Jak urosnie to pewnie bedzie z niego niezla maszyna  💘 🍴
galopada_, piękne umaszczenie.
dairoxroxi, śmiesznie wygląda na tej myjce 😉 ładniutki jest. Powodzenia w pracy, bo tej czeka Cię sporo.

Moje dzisiejsze szare:


dairoxroxi - piękny koń!  tez dziś swoją kąpałam - oczywiście od razu się potem wytarzała, po dwa razy na każdej stronie...

anai - wy to latacie! ja mam jutro w planie... krzyżaczki ze wskazówką 😁
Witam, koń może nie mlody, ale rozumowo póki co na poziomie 3-latka, od marca w obrotach a od końca kwietnia pod siodłem. Staram się jeździć co drugi dzień, na więcej nie mam czasu niestety, no i zależy od pogody-brak hali.

Co myślicie?
Młoda z dzisiaj. 😍 Nie wiem, czym zasłużyłam na tego konia... 🙂

Mój Sokrates dorobił się filmików 😉
Tutaj w kłusie luzem:


Dramuta12, moim zdaniem to nie jest nawierzchnia na takie wysokie skoki. Dwa, jak juz skaczesz po przekątnej to wypadałoby drugi narożnik tez jakos wyjechać, bo to co sie dzieje tutaj po lądowaniu to jest padaka i śmierć dla nóg.
Orzeszkowa, chyba trochę przesadzas z tym podłożem, kamieni tam nie widać. Nie każdy ma kwarcowy plac, kiedyś się tak jeździło i koniom nic się nie działo, kwarce są od niedawna. Zresztą jeszcze teraz odbywają się konkursy na zwykłej, niekoniecznie przygotowanej trawie, do niedawna nawet MPMK ( przykład Partynice, były kontuzje i to już były czasy kwarcu, więc po takich zawodach kontuzji dużo, bo konie trenowane na kwarcach a zawody....). Skoro Dramuta12, jeździ i skacze na takim podłożu zawsze, to myślę że kobyle nic nie będzie  😉
Mój dzieciak z dziś  😉 był świetny, wszystko na czysto .
Perlica, a tam kwarc, podłoże trawiaste jest spoko o ile jest równe, bez wyrwanych dziur czy wydeptanych kolein. Zresztą kij z podłożem, bo kiepskim zakrętem można konia urwać i na kwarcu 😉
Tak w ogóle sorry za ot, bylam pewna ze to watek o interpretacji bo tam Dramuta tez wztawiala takie filmiki :kwiatek:
monia, gratki :-) on się zagrywał do 5 latków ?
Perlica Dzięki  :kwiatek: Rude już zagrane.  Jutro jeszcze idzie N treningową.

My dziś byliśmy na zawodach. Bella miała swój debiut, była świetna, taka skupiona, prowadziła się genialnie.
A u nas praca wre, trochę ćwiczeń ze smakołykami i w efekcie dzisiejsze przewieszanie się przez siodło 🙂
To niestety nie mój koń 🙁, ale stadniny w której cała nasza rodzinka uczy się jeździć /więc jest więź emocjonalna 🙂/, zresztą znanej niektórym z forumowiczek, ledwo biega a już skacze  🙄 . Samorodny talent szukający nowego domu



galopada_   małoPolskie ;)
08 lipca 2016 21:55
Chłopcy za tydzień jadą na championat, więc dzisiaj skakaliśmy ;D

Wpadam z progresem Milano, młody przyjął siodło i to bez jakiegokolwiek problemu. Jest na tyle ogarnięty, że siodłam go luzem w boskie  😍 poskromiliśmy już hale, lonżownik który jest zaraz obok placu na którym konie skakały. Walczymy jeszcze z przechodzeniem obok przyczep, bo to są wielkie metalowe potwory jedzące małe konie... Ogólnie próby lonżowania ze spuszczonymi strzemionami, uwieszania się na strzemionach, wchodzenia na schodki obok młodego i wszelkie podskoki nie zawracają jego głowy, oby z jeźdźcem był równie mądry i grzeczny  😀iabeł:


monia, bardzo fajny koń, no i pięknie umaszczony. 🙂
kasiakliczkowska, super, młody się chyba zbytnio nie przejął jeźdźcem?
dairoxroxi, ładny koń, po czym?


Dzisiaj wzięłam młodą na lonżę po kilku dniach leniuchowania na łąkach. Chodziła krótko, jakieś 20-30 minut. Byłam w szoku, że potrafiła tak się ruszyć - no miała te momenty. 😍 Szkoda, że zleciały się wszystkie gzy i muchy. 😤



Dramuta12 po Grand Master hol/old 😉
Dramuta12 ze względu na moją ciążę pracowałam z nim z ziemi przez pół roku. Ale za to efekty przeszły moje oczekiwania 🙂
Pierwsze wsiadanie- dzisiaj (i mój wyszczerz z reakcji konia)

A my dzisiaj odnotowałyśmy szybki , jednodniowy wyjazd do Żywca, dawny Bolix teraz Romiko. Nasze drugie zawody  , w 70 głupia zrzutka , ale kobyła prowadziła się świetnie. W 90  3 błędy.  Wrzucam kilka zdjęć:



Piękne widoki  😍
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się