Siodło skokowe

bostonka, to siodło voltaire, tu jest ich strona: http://en.voltaire-design.com/elkton_saddle.html
Kittajka, dzieki, wlasnie sama znalazlam 🙂
A ja wczoraj poskakałam i to porządnie w moim HBC. Jestem w wielkim szoku. Oczywiście pozytywnym. Pierwszy raz od dawna nie miałam kolan przed tybinkami, automatycznie lepszy był mój półsiad. A przede wszystkim poznałam jakim luksusem jest skakanie w stricte skokówce  😍 a że to HBC to już inna sprawa😀  Jeśli ładna pogoda w weekend będzie to zdjęcia powstaną.
Ciekawe czemu sprzedaje i czemu jej nie pasuje?  😲

equi sprzedaje bo musi...
gajara18   "Konia strzeż się z tyłu, psa z przodu, a kobiety
21 kwietnia 2012 23:29
Pewnie nie pasuje u nas były 3 hbc zamawiane i jakoś nie bardzo leżały moje najgorzej .
widać jak kogoś Pan Bóg nie lubi, to nawet najlepiej dopasowane siodło mu będzie źle na koniu leżeć...zastanów się Gajaro, dlaczego zawsze ty masz coś najgorzej 🤔
bo ja znam 8 sztuk HB-C i wszystkie leżą perfekt, bez względu na użytkownika.
PS ...jak ktoś jest "jonaszem", to już nic nie można poradzić 😁
Bóg kocha wszystkie swoje dzieci wrotki   😉

Wrotki nie zachowuj się jak pegeerus ... 🙇.b Twoje wypowiedzi czasami są co najmniej niesmaczne... Ja tam wole być upośledzona fizycznie, niż psychicznie  😁.
A swoją drogą widziałam w ostatnim czasie trzy siodła na świeżo dopasowywane przez Bogdana ,i żadne tak naprawdę dopasowane nie było.... 😎.
Ze zdjęć i filmików siodła się dopasować nie da!!!To totolotek ....
Jeśli  ktoś się podejmuje wykonania usługi,  ocenia że da radę ją wykonać , bierze za to pieniądze to usługa powinna być wykonana jak należy. Tak żeby klijent był zadowolony.
Dotyczy to się wszystkich usług i towarów. Nie piszę tu o żadnej konkretnej firmie...
edit . pomyliłam wątki , ale niech już zostanie...
Wrotki nie zachowuj się jak pegeerus ... 🙇.b Twoje wypowiedzi czasami są co najmniej niesmaczne... Ja tam wole być upośledzona fizycznie, niż psychicznie  😁.
sam będąc szkoleniowcem, zawsze powtarzam, że wolę zawodnika bez ręki czy nogi, niż bez głowy. natomiast Gajara18 wszystkimi swoimi wpisami dowodzi, że ma duże braki w obu sferach zdrowia ludzkiego...wystarczy wejść w jej profil i po przeczytaniu kilku wpisów, człowiek traci wszelkie wątpliwości.
duunia   zawiści nożyczki i dosrywam z doskoku :)
22 kwietnia 2012 13:22
😁 😁 😁...tylko jak ja to już dawno pisałam, to nikt mi nie wierzył  🙄 👿
zaklad ze ja bylem pierwszy?
Swoje wystepy zaczela  na Voltahorse i tam juz wszesnie udalo mi sie dokonac rozpoznania
duunia   zawiści nożyczki i dosrywam z doskoku :)
22 kwietnia 2012 13:33
hmmm...no fakt, ale moge sie zgodzic na remis, tylko dlatego ze pewno pierwszy zobaczyłeś wpisy gajary  🥂
a mi się jedno nasuwa względem wpisów Gajary - kiepskiej baletnicy przeszkadza rąbek u spódnicy  😁
Czy wstawiała fotki poprawnie osiodłanego konia?
Ale siodło ze zdjęć, które Gajara wstawiła w wątku o dopasowaniu faktycznie bardzo źle leży...Czemu jesteście aż tak nieobiektywni? Rozumiem sympatię do HB, ale gdyby to było jakiekolwiek inne siodło nie zostawilibyście na nim suchej nitki...
PS. żeby nie było- nie znam Gajary, nie widziałam jej i jej konia na żywo, a nawet nie śledzę jej wpisów na forum.
Ale siodło ze zdjęć, które Gajara wstawiła w wątku o dopasowaniu faktycznie bardzo źle leży...
a jak ma leżeć, skoro jest źle położone? 😜
Karmelita Siodło które jest położone na łopatkach będzie tak leżało, nawet dobrze dopasowane.

Robie się anty napierśnikom  😵

Często widzę że używany jako modny dodatek..bo sam wytok nie wystarczy  😵
kon z siodlem hbc jak dla mnie jest prawidlowo osiodlany, poprostu siodlo ma za waski przedni lek i temu tyl siodla jest opadajacy, zeby dobrze lezalo wystarczy zastosowac tzw. rakiete zeby podniesc tyl. ale niestety ma to swoj minus, zawsze bedziesz siedziala "nad koniem"
zakładam że to zdjęcie komentujesz, jeżeli inne to daj linka, bo w tym wątku dyskusja toczy się na inny temat
http://re-volta.pl/galeria/img/67280
koń nie jest prawidłowo osiodłany- popręg jest wbity pod końskimi pachami, siodło dotyka szyi i położenie czapraka najlepiej to pokazuje, którego tył jest dużo niżej niż przód.
...co do rakiety, przy hipotetycznie za ciasnym siodle, to ona niczego nie poprawia poza wrażeniem optycznym, bo wtedy siodło nie będzie leżeć na grzbiecie, a będzie wisieć nad grzbietem, oparte o tylko na lęku przednim (tym bardziej wtedy uciskającym konia) i tylnej części paneli siodła
tylko jeśliby siodło przesunąć do tyłu to chyba będzie leżeć na nerkach już?
Na dupie, nie na nerkach- za przeproszeniem.  😤 Już mam dość.
Dokładnie wszystko jest omówione w odpowiednim do tego wątku.
Tunrida - masz racej to nie jest do tego watek....  wrotki mowie o tym zdjeciu http://re-volta.pl/galeria/img/58127 koniec off z mojej strony
wrotki mowie o tym zdjeciu http://re-volta.pl/galeria/img/58127 koniec off z mojej strony
i tu jest wszystko OK...koń dobrze osiodłany i siodło dobrze leży.
edit: chociaż nie...jest tam miejsce na małe cofnięcie i było by wtedy naprawdę perfekt
A ja bym cofnęła 2-3 cm w tył. I jeźdźcowi bym kazała siedzieć na środku siedziska.
kon z siodlem hbc jak dla mnie jest prawidlowo osiodlany, poprostu siodlo ma za waski przedni lek i temu tyl siodla jest opadajacy, zeby dobrze lezalo wystarczy zastosowac tzw. rakiete zeby podniesc tyl. ale niestety ma to swoj minus, zawsze bedziesz siedziala "nad koniem"


No a największy minus o którym zapomniałaś wspomnieć że siodło będzie nadal za wąskie..

Kit?

http://www.stubben.com.pl/stbben_biomex_nowa_technologia.php
duunia   zawiści nożyczki i dosrywam z doskoku :)
23 kwietnia 2012 18:54
ale o co pytasz Dramka? ja mam takie siodło od roku (roxanę), przejeździłam caly sezon regionalek w nim, i faktycznie jakoś mnie mniej bolą plecy, nie wiem czy sugestia czy faktycznie działa 🙄 🤔
Dam uciąć całego paznokcia, że sugestia.  😉
duunia   zawiści nożyczki i dosrywam z doskoku :)
23 kwietnia 2012 19:16
🙄 ale fakt, mniej bolą mnie krzyże, a bolały bardzo  🤔 tam w końcu nic takiego nie ma tylko dwa placki z żelem, ot całe czary
Moim skromnym zdaniem, żeby placki z żelu miały faktycznie wpływ na zmniejszenie dolegliwości kręgosłupa podczas jazdy konnej, to grubość tych placków powinna być chyba z 5-8 cm.  😉
dramka oczywiscie jest tak jak mowisz, tylko jezeli nie masz kasy na zmiane siodla jest to jakis sposob na zachamowanie zlego nawyku w dosiadzie... znam ten problem dosc dobrze, bo swego czasu jezdzilam tak na scandice z za waskim przednim lekiem...
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się