Siodło skokowe

Cedryk zapraszam 😉 Zwierza do jazdy też ci jakiegoś znajdę żebyś mogła sama przetestować.

Nuna na wierzchu to klocek jest w monoflapach. Bo nie ma pod czym go schować.

xxagaxx trzymam za słowo  :kwiatek:, pewnie bliżej wakacji, ale nie zdziw się  😉
Cedryk mówiłam poważnie 😉

wrotki,
to już inna sprawa jak duży i czy w ogóle jest 😉  po wypowiedziach Nuny widać ze wiedzy na temat siodeł nie ma zbyt dużych, więc odpowiadam jej w miarę prosty sposób 😉
duunia   zawiści nożyczki i dosrywam z doskoku :)
25 kwietnia 2012 21:18
rowek w siedzisku zeby sie futro nie wycieralo...no pieknie 👀


😡 😡 😡 mnie się i tak nie wycierało  😁 😁 😁, ale stwierdzam ze mniej bolą mnie plecy, na który to ból narzekałam, a konia mam WYBITNIE niewygodnego, krótkiego, krótkoszyjego i telepiącego na wszystkie strony świata 🥂
Jestem już po pierwszej jeździe w moim HBC i powiem ze je uwielbiam 😀 Siedzisko mega wygodne, tyłek w końcu na środku siodła bez wytężania wszelkich sił aby go tam umieścić, noga ani drgnie, leży tam gdzie trzeba 😉

Na moim koniu również leży bardzo dobrze. Jest oczywiście ciut za szerokie, ale to dobrze, bo koń od roku nie chodzi pod siodłem, i jeśli wróci do roboty to na pewno mięśnie wrócą.

Mam jeszcze małe wątpliwości czy w dobrym miejscu mam klocek z przodu (Bogdan wymierzył i mam tam gdzie kiedyś chciałam zeby był), możliwe że będę jeszcze siodło wysyłać aby coś zmienić 😉

Bardzo bardzo dziękuję jeszcze raz HBC 😉  :kwiatek: :kwiatek:
jak się siedzi w porównaniu do meredith?
no właśnie?

A powie mi ktoś gdzie klocek powinien być być względem kolana w skokówce?
No przy kolanie 😉
Po płaskim na + dla HBC
Nie uciekają mi łydki
Tyłek jest na środku

Skokowo podobnie, i w Meredith i w HBC skakało mi się bardzo dobrze 😉

I jak w monoflapie HBC (tym bez klocka) w przypadku jakiś problemów (stopa, wyłamanie, bardzo blisko odskok) musiałam naprawdę skupić się na tym żeby nie całować ziemi, tak w tym czułam się jakby mnie ktoś przykleił.


Najgorsze jest to że wszystko psują te puśliska!!!! Gdzie ja taki kolor dostanę??  😵 😵
xxagaxx A te puśliska tutaj to są te ciemnobrązowe prestiże? Siodło naprawdę śliczne 😉
xxagaxx, chyba diany maja bardzo podobny kolor. ja skasowalam foty, ale dava powinna miec.
Bogdan nie robi puśliska?

Może gorzej Ci sie jeździło w meredith bo gorzej leżała na koniu?
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
26 kwietnia 2012 21:48
robi,robi 😉
Dramko nie leżała gorzej bo miałam podkładki 😉 Miałam nawet etap że jeździłam tylko na zelu z korektą tyłu.

katija to są właśnie diany. O ile nie mają dwóch brązów do wyboru 😉
xxagaxx, nie maja, jeden braz jest. w takim razie lipa.
Bogdan robi puśliska przecież. Ja do mojego HBC mam puśliska zamawiane od razu do siodła. Nie chciałam się bawić w latanie później i szukanie odpowiedniego odcieniu brązu.
Dramka, czyli tzreba tak skrócić strzemiona żeby klocek był koło kolana czy powyżej lekko jakby?
Nadżafowa to nie wiedziałam 😉 Wiem ze ktos tu kiedyś o puśliskach HBC pisał, ale z tego co zrozumiałam to Bodgan raczej nie ma zbytnio czasu na bawienie się jeszcze w robienie puślisk i to tak było wyjątkowo. 

Na razie i tak ważniejsze dla mnie jest same siodło, puśliskami pomartwię się później 😉 Może w ogóle ujeżdżeniowe sobie sprawię 😀😀


Gladiotory Kieffera są chyba w podobnym kolorze.
Dramka, czyli tzreba tak skrócić strzemiona żeby klocek był koło kolana czy powyżej lekko jakby?


Zależy od klocka.
xxagaxx a z DM nie przypasują?
Perlica, w moim siodle klocek jest umiejscowiony tak, ze nie jest przy kolanie, a nad nim, na udzie jeszcze.
Wszystko zależy od siodła. W poprzednich siodłach musiałam bardzo puśliska skracać żeby dosięgać do klocka, w meredith nie muszę  💃 Mam dłuższe puśliska i dosięgam
xxagaxx a z DM nie przypasują?


a nie wiem, DM widziałam tylko w czarnym wydaniu. Zobaczę jescze 😉 Cały czas mi chodzi po głowie pomysł ujeżdżeniowych puślisk. Ma ktoś takowe w skokówce?
Dramka, ale masz kolano tak trochę niżej klocka (kolano się zaczyna przy klocku) i tak mi się wydaję że to jest ok.
Dzięki bardzo 🤣
Po długim okresie nie obecności wpadam tutaj z pewnym zapytaniem...

Jakie siodło polecicie na konia krótkiego, dość szerokiego, a przy okazji wykłębionego? Na pewno dodatkowo siodło musi mieć szeroki kanał między panelami... Koń dość problematyczny w dopasowaniu siodła, wielu już próbowało, obecnie jestem na etapie leczenia po ostatniej, jakże nie udanej próbie, mimo, że siodło dla jeźdźca - genialne!

Any ideas?
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
27 kwietnia 2012 05:37
[quote author=Orzeszkowa link=topic=1249.msg1385253#msg1385253 date=1335474269]
xxagaxx a z DM nie przypasują?


a nie wiem, DM widziałam tylko w czarnym wydaniu. Zobaczę jescze 😉 Cały czas mi chodzi po głowie pomysł ujeżdżeniowych puślisk. Ma ktoś takowe w skokówce?
[/quote]

no ja mam - ale robione przez Bogdana...i o ile mi wiadomo,już chętniej robi puśliska,bo ma sprzęt już do tego  😉

co do ujeżdżeniowych - tak,ale nie DM...miałam krótko,ale klamra od regulacji jest tak duża i niewygodna,że nie umiałam z nią jeździć,bo mi się w nogę wbijała  😕 natomiast skokowe DM jak najbardziej są bardzo ok  🙂
[quote author=Orzeszkowa link=topic=1249.msg1385253#msg1385253 date=1335474269]
xxagaxx a z DM nie przypasują?


a nie wiem, DM widziałam tylko w czarnym wydaniu. Zobaczę jescze 😉 Cały czas mi chodzi po głowie pomysł ujeżdżeniowych puślisk. Ma ktoś takowe w skokówce?
[/quote]
Ja widziałam na żywo te i imo kolor pasuje: http://amigo-konie.pl/09a-daw-mag-pusliska-skorzane-czarne.html (na drugiej fotce jest właśnie brąz)
są też szyte http://amigo-konie.pl/09c-daw-mag-pusliska-skorzane-szyte-czarne.html
i ujeżdżeniowe w takim kolorze oczywiście też 😉

Ktoś ja mam te zwykłe już chyba piąty rok i nic mi się nie wbija - ale ja mam głęboko zamki schowane, więc dużo też zależy od siodła. Które to są skokowe DM?
Orzeszkowa, Ktoś pisała o klamrze w ujeżdżeniowych, więc trudno dopatrywać się problemu w głębokości zamków 🙂, tym mniej w nowoczesnym siodle. Wymiary nóg: długości, kąty ułożenia, rozmiar stopy - mogą mieć wpływ na komfort "zetknięcia" z klamrą przy stopie.
Po płaskim na + dla HBC
Nie uciekają mi łydki
Tyłek jest na środku

To super, że jesteś zadowolona, mam jeszcze pytanie dot. uciekających łydek, wnioskuję, że uciekały ci w Meredith  😉, to napisz proszę czy do przodu czy do tylu, czy masz na myśli jeszcze coś innego?
Chciałam napisać a jak koń czy odczuł różnicę, ale zapomniałam, że tylko stępuje  🙁, więc z tym pytaniem muszę się wstrzymać.
Nadżafowa to nie wiedziałam 😉 Wiem ze ktos tu kiedyś o puśliskach HBC pisał, ale z tego co zrozumiałam to Bodgan raczej nie ma zbytnio czasu na bawienie się jeszcze w robienie puślisk i to tak było wyjątkowo. 



uderzaj do Bogdana. Zrobi na pewno. Mnie od razu pytali przy zamówieniu czy chce osprzęt i w ogóle. A teraz  drugi komplet puślisk zamówiłam bo okazały się za krótkie jednak.
Ja to mam wrażenie że w meredith mi lecą do tyłu w półsiadzie, ale może dlatego że w poprzednich mi leciały do przodu
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się