Nasza-Klasa, photoblogi itp. - "kwiatki" ;)

ritowska88   Z moją słodką . ; )
02 stycznia 2013 19:56
Ja właśnie zauważyłam że tam w ich okolicach jest mnóstwo takich patologicznych rodzinek które trzymają konie u siebie , kompletnie je zaniedbując - CHORE  🤔wirek:
Trzeba było to gdzieś zgłosić a Iwonka powinna również zaapelować ale widocznie się boi , bo przy okazji u niej zrobiono by interwencję .  😤
wątek zamknięty

Ładnie wymierzony drąg...  🥂
wątek zamknięty
może to miała byc pomoc dla młodziaka, taki wysunięty drąg (może nie aż tak bardzo :P ) dyktuje koniowi lepsze odbicie.
Widocznie konio zmieścił jeszcze foule :P
wątek zamknięty
Jeśli już się czepiać tego zdjęcia, to zwróciłabym raczej uwagę na kask opadający na oczy  🙄
wątek zamknięty
takie drągi które mają ułatwić odbicie nie są tak daleko i wątpię ze to jest młodziak ponieważ mała dziewczynka na nim siedzi, ale juz nic mnie nie zaskoczy ....  🙄
wątek zamknięty
Ale ochraniaczy nie ma  🤬
wątek zamknięty
ritowska88   Z moją słodką . ; )
02 stycznia 2013 20:53
Również rzucała bym się bardziej o kask niż o tego drąga .  🙄
wątek zamknięty
może to miała byc pomoc dla młodziaka, taki wysunięty drąg (może nie aż tak bardzo :P ) dyktuje koniowi lepsze odbicie.
Widocznie konio zmieścił jeszcze foule :P

co wy w ogole wypisujecie tu???  🤔
drag albo lezy pod przeszkoda i zaznacza linie gruntu, albo jest wskazowka. i ten drag na zdjeciu, jest polozony zle. poczytajcie sobie o odleglosciach zanim zaczniecie bzdety wypisywac.
albo jest taki adres galopuje.pl. tam mozna o tym, czy bardzo wysuniety drag dyktuje odbicie lepsze.
wątek zamknięty
Nigna   Warto mieć marzenia...
03 stycznia 2013 07:14
Może jeszcze śpie ale... wy serio z tym że on ma pomóc młodziakowi ; o? TAK ułożony drąg nie pomoże ŻADNEMU koniowi w niczym,a jedynie może zrobić krzywdę koniowi bo to całkiem logiczne że koń będzie chciał wcisnąć jeszcze jedno foule... Owszem drąg jako linia ma pomóc ale POD przeszkodą,lub wysunięty kilkanaście cm...  Być może to też kwestia prespektywy i drąg wcale tak blisko nie leży a miał być wskazówką...Ciężko cokolwiek ocenić po samym zdjęciu ; )
wątek zamknięty
TAK ułożony drąg nie pomoże ŻADNEMU koniowi w niczym,a jedynie może zrobić krzywdę koniowi bo to całkiem logiczne że koń będzie chciał wcisnąć jeszcze jedno foule... Owszem drąg jako linia ma pomóc ale POD przeszkodą,lub wysunięty kilkanaście cm...

Muszę się wtrącić. Młodemu koniowi nie pomoże, ale doświadczonym skoczkom bardzo często kładzie się drąg nawet do metra przed przeszkodą, szczególnie w szeregu, np. okser -stacjonata (przed stacjonatą), aby konia wycofać po rozciągnięciu na okserze. Nie mówcie, że się tak nie robi, skoro robią tak nawet (o zgrozo) trenerzy na klinikach. 
wątek zamknięty
Mozii   "Spełnić własną legendę..."
03 stycznia 2013 07:49
anai ciii, Ty sie nie znasz  😎 😁
wątek zamknięty
anai, hmm, jakby to delikatnie powiedziec... tak, ok.  czy serio uwazasz, ze:
1) dziewczynka i kon ze zdjecia sa na tym poziomie jaki opisujesz?
2) ja wolalabym nastoletnim, zdebilowacialym koniarkom nie pisac, ze stosuje sie takie cwiczenia, bo zaczna wdrazac je w zycie. wolalabym, zeby myslaly, ze drag to tylko linia gruntu lub wskazowka w PRAWIDLOWEJ odleglosci.
wątek zamknięty
Napisałam DOŚWIADCZONY skoczek. O tej dziewczynce ze zdjęcia i koniku raczej tego powiedziec nie można.
wątek zamknięty
no wlasnie 😀
wątek zamknięty
katija
Pruchniewicz:  Zasady jazdy konnej 2 str 125

Postawienie jednego lub kilku koziołków przed pierwszą przeszkodą może ułatwić ocenę wejścia w szereg.
Przez zmianę frontu przeszkody za pomocą lezącego przed nią drąga, można wpłynąć na odskok konia. Podano różne wariany. 50 cm - 100 cm przed przeszkodą ,jak  również drąg tuż przed przeszkodą. Wcześniej wspomina o tym, ze  min. dzieki drągom i deskom przed i po przeszkodzie można wypracować siłe i technikę skoku w początkowej lub zaawansowanej fazie szkolenia.



P.S. Ostatnio bardzo przykro się ciebie czyta.
wątek zamknięty
nasza druga po grodkowie ulubiona stajnia (tak tak, to ta gdzie zajeżdżają konie lepiej niż monty roberts!) uruchamia pensjonat!
http://allegro.pl/pensjonat-dla-koni-i2919619460.html
Może ktoś chętny? 😀
wątek zamknięty
whisperer13, przykro to sie czyta takie bzdury. poczytaj sobie dokladnie  u pruchniewicza  o odleglosciach w skokach, wskazowek, dragow przed i po itd. bo ja nie neguje zastosowania dragow w szeregach i przed przeszkodami w pracy treningowej, ba uwazam je za rewelacyjne cwiczenia. ale tak jak masz podane odleglosci drazkow czy kawaletek na klus i galop, tak masz podane w jakiej odleglosci od przeszkody moze lezec drag w zaleznosci od tempa najazdu, wielkosci konia i celu cwiczenia.
wątek zamknięty
opolanka   psychologiem przez przeszkody
03 stycznia 2013 12:38
whisperer13, moim zdaniem również drąg, który leży przed tamtą przeszkodą jest za blisko na wskazówkę, a za daleko na drąg mający leżeć pod przeszkodą i pomagać wybrać miejsce odskoku. Pruchniewicz mądrze pisze, ale trzeba moim  zdaniem zwrócić uwagę na to, że jego uwagi odnoszą się do dużych koni, a nie do kucyka, z którym mamy tu do czynienia.
Uważam, że tak położony drąg niczemu nie służy, wyraźnie widać, że ten kuc odbił się za drągiem, zatem ktoś nieumiejętnie go położył jako wskazówkę (przed przeskodą a nie pod nią).

pomijając już, że ten kuc odbija się również tylnymi nogami z miejsca za drągiem (między drągiem a przeszkodą).
wątek zamknięty

sami to oceńcie, ale ten koń ją ponosi i dostaje cały czas po zębach  🤬 !
i czaprak wysuwa się spod siodła :/  🚫
wątek zamknięty
Biczowa   tajny agent Bycz, bezczelny Bycz
03 stycznia 2013 16:07
To nie ten wątek spamik
wątek zamknięty
Biczowa nie? myśłałam, że tak, bo dziewczyna ma nawet fotoblooga  🤔
wątek zamknięty
cytuje słowa Patrycji z fotobloga www.photoblog.pl/zmiloscidokoni
''haha nie no skoro się ze Śnieżką bawi, jeżdzi na cordeo to jest w dużym stopniu (naturalistką) mogę nawet powiedzieć. haha spoko ;p''
BO JAZDA NA CORDEO I ZABAWY TO ZDECYDOWANIE WIEEEELKI NATURAL -.-  😅
wątek zamknięty
spamik Edytuj posty 😉
Już raz "wdałam" się w "dyskusję" z Angeliką i tą jej koleżanką, końcem końców z dyskusji wynikło, że ja mam rację, więc komentarze zostały usunięte  😀iabeł:
Robisz sztuczki raz na jakiś czas ? Jeździsz na halterze, cordeo ? Możesz poczuć się naturalsem !  😜
wątek zamknięty
Wiecie co, czy jest tu osoba która ma fotobloga o nazwie "thehorseboy"? Albo ktoś ją zna?
Bardzo mnie zastanawia jedno - czy ona na serio sadza (swoje?) malutkie dzieci, bez żadnego zabezpieczenia, na zupełnie "gołe", dębujące konie na środku nadmorskiej plaży tylko po to żeby cyknąć ładną fotkę? Nie chce mi się wierzyć, że rodzic może być tak nieodpowiedzialny. Myślę sobie, że jednak te konie mają jakieś kantary, ktoś je trzyma na uwiązie tylko potem jest to wymazywane ze zdjęcia. Powiedzcie, że mam rację?
wątek zamknięty
esef: Tak, zdjęcia są przerabiane, kiedyś czytałam komentarze i właścicielka fbl pisała, że co nieco jest 'zamazane' (o ile pamięć mnie nie zawodzi).
wątek zamknięty
Magia PS  😉
wątek zamknięty
uff... 🙂
wątek zamknięty
pampera usunęły, bo prawdy się dowiedziały  😂 I wiesz jak to jest,że nie chce się wyjść na głupią ! No przecież, ale jeszcze lepsze cordeo, no bo wiesz wtedy to jest WIELKI NATURAL bo konik Ci ufa bezgranicznie....  🏇
pozostawiam te dwie dziewczyny bez komentarza 😉
wątek zamknięty
ritowska88   Z moją słodką . ; )
03 stycznia 2013 18:05
esef - Oczywiście lecę tam z moją 5 i Osłem w pensjonat , a co mi tam tylko szkoda że nie są bliżej dała bym na trening naturalny kopytne a nawet Osiołka Bąbelka!  😅  😉
wątek zamknięty
Wiem że nie ten wątek ale tu lepiej "pasuje"



Ktoś zna to miejsce , ludzi ?










wątek zamknięty
Ten wątek jest zamknięty Nie można w nim odpowiedzieć.