Konie achał-tekińskie

Pursat   Абсолют чистой крови
06 maja 2011 06:28
Oby już było wszystko dobrze, gratulacje, jest piękny. 🙂 Tylko czemu znowu chłopak? 😁
Kerri Jo zamieszcza na swojej stronie bardzo ciekawe fotoreportaże z niedawnej konferencji w Aszchabadzie, polecam: http://www.teke.ca/
Pursat
A bo ja wiem czemu? 🙂 Teraz tylko odczekać parę tygodni i zapraszam na sesję zdjęciową( oczywiście bierz dropsa 😉 😀 )
Donia Aleksandra Maleństwo jest fantastyczne ! chetnie wpadne zobaczyć podopiecznego 🙂
Severus   Sink your teeth into my FLESH
06 maja 2011 11:13
Donia Aleksandra - śliczny!  😍 Oby dalej było już bezproblemowo  🙂
Pursat   Абсолют чистой крови
07 maja 2011 19:06
A propos Aszchabadu:

by fotart

On utwierdził mnie w przekonaniu, że to najpiękniejsze konie na Ziemi.
Chyba coś podobnego się przewinęło już tutaj(oby nie ten sam)
#at=153
ja tak z ciekawości zapytam jakie przeznaczenie mają AT? bo zielona jestem, wydaje mi się że nie skoki 🙂
cieciorka   kocioł bałkański
09 maja 2011 23:03
kę?
w sensie z przeznaczeniem do czego są hodowane?
skoki, rajdy, pokazy, rekreacyjne użytkowanie?
konwalia to może wejdź w linka którego podałam 😉
konwalia: zawsze mnie denerwują tego rodzaju pytania. A po co w ogóle hodować jakiekolwiek konie..? http://boskawola.blogspot.com/2011/05/po-co-hodowac-konie.html Nie ma w tym krzty zdrowego rozsądku, bo przecież konie są o wiele wolniejsze od samochodów, nie mówiąc już o samolotach, mają o wiele mniejszy uciąg od najmniejszego nawet ciągnika ogrodowego i wcale nie są bardziej wszędobylskie niż quad. To czysty bezsens przecież, nie lepiej je wszystkie od razu do rzeźni..?

Jak twierdzi moja Lepsze Połowa: achałtkieńskie, oprócz tego że robią dokładnie to samo, co wszystkie inne konie, to są jeszcze z..szczo ładne! W każdym razie nasze takie są, o innych się nie wypowiadam...
Mieliśmy wczoraj w stajni sesję fot.
Wysyłam zdjęcia . ;  )
Sabantui
Gasienda
Sawanna
Gamaiun

Więcej w drugim posćie .  😉

wszystkie zdjecia za duze!
Sesja ciąg dalszy .  😀
Samuraj
Somah

i tu rowniez. w przypadku kiedy dodaje sie zdjecia w zalacznikach, a zalacznikow do posta jest tylko cztery, dwa posty pod rzad ujda. ale nie kiedy zdjecia wszystkie sa ogromne.
[img]/forum/Themes/multi_theme/images/warnwarn.gif[/img] wielkosc zdjec
Pursat   Абсолют чистой крови
15 maja 2011 12:06
Piękne, ale raz, że są za duże, a dwa, że nie można pisać tu dwóch postów pod rząd. 😉
Konie piękne. Zdjęcia piękne.
Pursat: " ZGŁOŚ DO MODERATORA" - taki przycisk jest u mnie. Może u Ciebie też? Wprawdzie regulamin nie jest przestrzegany przez samych moderatorów ale może jednak.....
Pursat   Абсолют чистой крови
16 maja 2011 13:47
Jaką maść ma Somah w papierach?

edit: proszę jeszcze o więcej info na temat Sawanny, cudowna jest.

Batu Chan
, widzę, że to nowa osoba, to wolę sama zwrócić uwagę i może na przyszłość będzie już o tym pamiętała, niż od razu lecieć do moderacji, tym bardziej, że są za to ostrzeżenia. 😉
odpowiem ,myśle ze dobrze:ciemnogniady. 🙂
Pursat   Абсолют чистой крови
16 maja 2011 18:02
Pytam, bo Pursat miał podobną, a był ciemno-jeleni. 🙂
Ojej. Przepraszam ; )
Na temat Sawanny akurat niewiele wiem, ale co do Somaha, to ma maść 'wilczatą' w Polsce, a ciemnobułaną w Rosji.  😉
Pursat   Абсолют чистой крови
16 maja 2011 20:00
Czyli miałam dobre podejrzenia. 😉
Lika, Somah w rosyjskim paszporcie ma "gniady" , jestem pewna.
Pursat   Абсолют чистой крови
22 maja 2011 15:37
Z ciekawości sprawdziłam w skanach dokumentów zamieszczonych na stronie Pegaza i jak byk stoi tam "dark buckskin". Więc jak to jest? 😉

Nadrabiając ostatnio zaległości na achał-tekińskich stronach obejrzałam najnowszą sesję młodego ogiera o imieniu Ulukbek (nie pamiętam czy pokazywałam go tutaj, ale gdzieś na forum wstawiałam jego zdjęcia). Zdjęcia zrobione przez jak zwykle nieocenionego Artura Baboeva pokazały, że ten jeszcze do niedawna mały szczypior, wyrósł na pięknego młodzieńca. Obecnie trzyletni, prezentuje świetny typ, urodę, moje ulubione umaszczenie i szczuplutką (ale nie wychudzoną!) sylwetkę. Na wzmiankę zasługuje też rodowód ogiera - jest synem nieodżałowanego, genialnego Gajgysyza, natomiast jego matka dała czempionkę i wice-czempionkę świata. 🙂









Tekin pod folblucią  "opieką"





Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us

emptyline   Big Milk Straciatella
31 maja 2011 12:54
ARGAMAK, przedostatnie zdjęcie mnie rozbroiło.
Pursat - ogier jest idealny, też moje ulubione umaszczenie zdecydowanie + te odmiany. chyba zacznę grać w lotto, inaczej nigdy raczej nie będę miała szansy obcować z tekińcem.
Pursat   Абсолют чистой крови
31 maja 2011 13:34
Dlatego ja się bardzo cieszę, że "załapałam" się na tekińce u siebie, strasznie żałuję, że obydwa ogiery już nie żyją.

Jeszcze jedno Ulukbeka:

foto by Ekaterina Druz

i ogiery ze stadniny stawropolskiej (nie wszystkie 😉) w obiektywie Artura Baboeva:




Gazamjot (Majdan - Gaza; linia Fakirpelwana)



Melebirgut (Piastr - Rosinka; linia Ela)





Murgab (Gajgysyz - Millet; linia Posmana)





Pehimdar (Murgab - Pampa; linia Posmana)





Feisał (Połot - Fonema; linia Ela)





Hanbegler (Murgab - Pudokhan; linia Posmana)




Jazajdym (Orłan - Jangyłaj; linia Geliszykli)
c.d.



Uploaded with ImageShack.us
BATU CHAN  😅 😅 😅 😍 😍 😍
Gdzie stoi, co robi, jak rośnie, błagam o info, może być na pw.
Gdzie w okolicach Moskwy można obejrzeć coś "achałtekińskiego"? Jest w ogóle szansa?
A ja mam takie pytanie, czy one mają tak cięte grzywy ze względów estetycznych, by lepiej się prezentować? Tak się zastanawiam, bo prawie wszystkie są na" zero"...
Jedną z "tekińskich" cech jest skąpe owłosienie więc analogicznie do trymowania psów - tekinom grzywy się przycina.  Chyba dla urody. Trymowanie też jest dla urody a nie zdrowia czy wygody. Chyba... 😀
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się