Konie achał-tekińskie

Krótka wizyta w Boskiej Woli i dołączam do miłośników rasy🙂,a już już na pewno j-kobusowych win z czarnego bzu😉)
Czarny bez akurat średnio się udał - a właściwie: prawie wcale (http://boskawola.blogspot.com/2012/10/z-pamietnika-bimbrownika-cz-4-wino-z.html). Ale wkrótce rozlewamy kolejne baniaczki, co do których mam pewne oczekiwania... Więc: zapraszam, zapraszam!
przegladnełam kilka stron wstecz i nie znalazłam więc powiedzcie mi prosze co to za maść?
trzynastka   In love with the ordinary
17 października 2012 22:10
photoshopowa 😉
No, trochę ją wysrebrzyli - w naturze pewnie wygląda podobnie jak Osman Guli:

która w polskim paszporcie ma wpisane, że jest gniada - a jakiej jest maści w rzeczy samej, to ja już też nie pamiętam, Rosjanie mi kiedyś przesyłali wynik badań w procentach...

Swoją drogą, my znamy Rowenę! To była klaczka, która, jako roczniaczka, była pierwszym wyborem naszej przyjaciółki Kasi - tyle, że podobno "zachorowała" - a potem się dowiedzieliśmy, że trafiła na Wyspy Brytyjskie, a jej nowa właścicielka skarżyła się, że kobyłka nie lubi mężczyzn... Kasia, w każdym razie dostała do wyboru w zamian za Rowenę dwie trzylatki, Melemahmal i... nie mogę sobie przypomnieć... - w każdym razie, po dłuższym zamieszaniu, bo oczywiście wszystkim wszystko się myliło - wybrała Melemahmal, która w konsekwencji... trafiła do nas. A resztę historii pewnie już znacie?

Nie pamiętałem, że Rowena była aż tak oryginalnej maści? Inna sprawa, że w środku lata - mogła wyglądać nieco inaczej...
jkobus nie wiem czy Rowena to nazwa konia czy raczej użytkownika bo strona typu rowena.ru to domena i tyle
czy PS czy nie faktem jest że maść bardzo oryginalna
nie powiem też czy to klacz czy płec męska bo miedzy nogi nie zagladnę 😉
trzynastka   In love with the ordinary
18 października 2012 11:29
m.indira- gdzieś w "maściach i odmianach" Pursat wstawiała to zdjęcie w oryginale, koń z tego co pamiętam był gniady.
http://www.equine-photo.net/gallery/teke/
szperając w necie trafiłam i na ta stronkę ale ten wygibas mnie rozwalił, czy konie tej rasy sa inaczej elastyczne?

trzynastka   In love with the ordinary
18 października 2012 11:46
Ja wczoraj byłam u Sahaba, wrzucę jedno zdjęcie a resztą niech właścicielka się chwali, koniem oczywiście, a nie zdjęciami  😍
Młody jest absolutnie przeuroczy, trochę za bardzo samodzielny  😉 ale i tak przecudowny.

A pewnie że się pochwale🙂
Nasz "polski" tekin bez photoshopa
Pursat   Абсолют чистой крови
18 października 2012 13:08
Koń na zdjęciu wrzuconym przez m.indirę jest w rzeczywistości gniady i jest ogierem (albo już wałachem). Rowena to autorka zdjęcia. Zdjęcie jest przerobione, ale moim zdaniem widać to gołym okiem, koń wygląda nienaturalnie z taką maścią, nawet jak na achał-tekińca. 😉
W dodatku pomyliłem Rowanę z Peleną... Ech: starość - nie radość!
Pursat   Абсолют чистой крови
19 października 2012 09:17
Zdarza się. 😉 Osman Guli ogólnie rzecz biorąc jest maści jeleniej, ale czy Rosjanie mają swoje nazwy na poszczególne odcienie takiego umaszczenia, to już nie umiem powiedzieć.

Młodziaki z rocznika 2011 właśnie zaczynają trening wyścigowy. Niby to norma, ale jednak trochę mi żal, że w wieku 1,5 roku noszą już na grzbietach takich facetów:


ogierek Rakhman (Piastr - Rapsodiya)
To tak jakby teraz Sahaba wysłać w trening, ciężko mi to sobie wyobrazić...
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
19 października 2012 11:59
Odbija się to jakoś na ich zdrowiu?
Nie bardziej, niż na zdrowiu folblutów...
Pursat   Абсолют чистой крови
19 października 2012 17:33
To tak jakby teraz Sahaba wysłać w trening, ciężko mi to sobie wyobrazić...

To jeszcze dzieci w końcu, mimo że szybko dojrzewające. 😉 Ale nawet jeśli krzywda im się nie dzieje, to jednak jest mi szkoda, że tak wcześnie są zajeżdżane i pewnie nikt się z nimi nie cacka w robocie, bo po prostu nie ma na to czasu. W lepszej sytuacji są te urodzone na początku roku, bo akurat izabel ze zdjęcia powyżej jest z maja 2011...
Dzięki pomocy Zulusa zobaczyłem dzisiaj po raz pierwszy zdjęcie Kawsier:

Więcej zdjęć z 1992 roku tutaj: http://www.endurance.pl/archiwum-do2008/
Pursat   Абсолют чистой крови
19 października 2012 20:44
Jaka kruszyna z niej była! 😲 Ale oko to miała takie jak Pursat. 😉
Wojenka   on the desert you can't remember your name
19 października 2012 20:52
Ooo, Kawsier. Nie wiedziałam, że to była siostra Pursata. Skąd ona się wzięła w PL? I co się z nią stało?
Jakie długie kopyta miała ;/
Pursat   Абсолют чистой крови
20 października 2012 09:43
Pan Zieliński ściągnął ją z Turkmenii. Urodziła się w tej samej stadninie co Pursat i była jego pełną siostrą. Padła po jednym z rajdów - wydaje mi się, że po MŚ w Barcelonie, gdzie zajęli 24 miejsce, ale nie jestem pewna.
annai   Moje ulubione wszystko...
27 października 2012 18:58
hop, hop, przedstawiam Sumatrę latem🙂
Pursat   Абсолют чистой крови
29 października 2012 13:14
Nie reflektuje ktoś na achał-tekińca z Rosji? Pan Podpora w grudniu będzie ściągał nowe konie dla siebie, więc jest szansa na podłączenie się do ewentualnego transportu. 🙂
Pursat   Абсолют чистой крови
05 listopada 2012 16:03
Dartgyn Geli w obiektywie Karoliny Wengerek. 😍
m.indiraszperając w necie trafiłam i na ta stronkę ale ten wygibas mnie rozwalił, czy konie tej rasy sa inaczej elastyczne?
na pierwszy rzut widać, że to obróbka komputerowa. Koń naniesiony na nowe tło. Bawić się można w obydwie strony. To tak na szybko 😉 Zawodowcy są niesamowicie precyzyjni. Mogą "poskładać' ideał konia z kilku innych osobników 😉
A propos ideałów-orientujecie się,jaki jest udział procentowy włókien wolno kurczliwych w tkance mięśniowej achał'ów?
Pursat   Абсолют чистой крови
06 listopada 2012 22:14
ganasz, dla mnie nie jest to takie oczywiste. Możesz wyjaśnić po czym wnosisz, że zdjęcie było przerabiane? Bo "rozciągnięcie" konia raczej mnie nie dziwi - ten ogier jest dość długi w kłodzie, a podobne obrazki wyciągniętych do granic możliwości "żmij" zasuwających po torze wyścigowym nie są niczym nienormalnym. 😉

Pursat osobiście konie tej rasy dla mnie są fascynujące.
Zdjęcie które wkleiłaś jest jak dla mnie normalne. To zdjęcie, które zwróciło moją uwagę jest obrobione i koń jest "wycięty" z tła. Pooglądaj je dokładnie również np. w programie do foto. Może znasz tego konia i to jakiś ewelement ale odobnie "przerabia się" araby, aktorki nadaje linię samochodom itd. Marketing 😉
A propos ideałów-orientujecie się,jaki jest udział procentowy włókien wolno kurczliwych w tkance mięśniowej achał'ów?


Trzeba by Rosjan zapytać, tylko oni mogli byli teoretycznie takie badania przeprowadzić. O ile na to wpadli. Trochę mi się przez ostatnie lata kontakt urwał - ale spróbuję się dowiedzieć, czy ktoś to badał?
Będę wdzięczny.To istotna informacja dla kogoś,komu się śni,że startuje na achałach.Między snami a rzeczywistością bywa cienka granica. 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się