Wcierki rozgrzewające i przeciwzapalne.

Koniczka czy ten Sunlitan jest rozgrzewający ? Właśnie ostatnio się zastanawiałam bo na opakowani nic nie pisze. Można go zawijać ? Mam Veyxat Sunlitan Lioton i do tej pory używałam tylko do masażu a potrzebuję teraz coś rozgrzewającego pod owijkę. Nada się ?
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
26 listopada 2013 08:03
Rozgrzewa i można zawijać.
agull   Dążąc do celu
26 listopada 2013 10:15
Z kolei Eclise Blue od dawna stosuję także na sobie.
Jest rewelacyjna na przewiania, nadwyrężone mięśnie.


Szemrana piona  :emota200609316: ,  mój P. podbiera z apteczki z końskimi specyfikami i każe się smarowac jak mu ból pleców doskwiera  😂
mils   ig: milen.ju
04 stycznia 2014 14:02
Czy MSM zawarty we wcierce w ogóle jakkolwiek działa, przynosi jakieś efekty?
strzemionko   w poszukiwaniu szczęścia przemierzamy cały LAS ;)
07 lutego 2014 21:44
miał ktoś produkty firmy Over Horse, niekoniecznie maści, choć chodzi mi o tą: http://konik.com.pl/masc-rozgrzewajaca-hotactive-over-horse
Czy potrafi mi ktoś powiedzieć, które wcierki rozgrzewające można stosować na poranioną skórę?
Noga wymaga rozgrzewania i zawijania ale są na niej małe rany, a w opisach produktów w internecie nie mogę znaleźć tych informacji.

Wiem jedynie, że absorbina może być stosowana na rany, ale z tego co wiem jej działanie osłabło ostatnio a cena niestety nie... do tego nie wolno jej ponoć zawijać 🤔
Liniment Carr Day Martin albo glinki-wszystkie żele, kompresy i inne mazidła nie mogą być nakładane na uszkodzoną skórę.
equi.dream  :kwiatek: czyli coś takiego da radę? http://allegro.pl/glinka-rozgrzewajaca-1-5-kg-najtaniej-i4197656875.html
Bo na różowej glince FM Italia jest napisane, że nie wolno jej nakladać na rany
Nie, Eclipse ziołowy będzie najpewniejszy-sama używałam na uszkodzoną skórę, koń żyje do dziś. Hippiki bym nie zaryzykowała. Ewentualnie Pharmacare ziołowa, tylko byś musiała skład zerknąć, nie wiem czy mentolu nie ma.
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
04 maja 2014 16:30
Absorbiny nie można stosować na rany. Ciężko Ci będzie znaleźć taką wcierkę, bo wcierka rozgrzewająca działa na zasadzie drażnienia, co niekoniecznie jest wskazane na rany.
zainwestuje zatem w glinkę, dzięki za odpowiedzi :kwiatek:
Koniczka na ulotce absorbiny napisane jest że można stosować na niewielkie rany i otarcia
Bronze   "Born to chase and flee.."
04 maja 2014 18:09
Ramires - przerabiałam kilka maści rozgrzewających ( w tym glinkę ). Jesli masz taka część ciała, którą możesz zawinąc to glinka zda egzamin. W tej chwili testuję maść kamforową i maść niedźwiedzią i obie bardzo dobrze działają. W zeszłym roku przerabiałam maści końskie - ale zwykła kamfora bije je na głowę i działa duuzo lepiej pomimo,że tańsza. Absorbina - pomaga, stosowałam na nogi własnie, nie zawijałam bo i miejsce było nietypowe.  Absorbina pomogła przy problemach więzadłowych, ale na konkretne rozgrzewanie stosuję  maści z apteki i godzinne spa pod derką. Wazne jest także aby wcierki nie tyle wklepać co porzadnie wetrzeć i zrobic masaż rozgrzewanego miejsca i okolic, taki zabieg wymaga czasu ale znacznie przyspiesza regeneracje tkanek poprzez ich lepsze ukrwienie.
P.S. Co do ran - to tak jak pisze Koniczka, niech kon sie wpierw zagoi a potem działać i rozgrzewać.
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
04 maja 2014 19:25
Ramires, to chyba inną Absorbinę używałaś, bo ja zawsze widziałam na ulotce, że nie można stosować na rany i otarcia. Zawijać ją można, pod warunkiem, że się mocno nie wcierało.
Bronze  :kwiatek: Nakaz rozgrzewania TERAZ dostałam od weta więc postaram się zastosować do jego wytycznych. Rany są suche, zasklepione, więc mam nadzieje że glinka im nie zaszkodzi. Chodzi o staw pęcinowy więc jak najbardziej mam jak zawinąć 😉

Koniczka nie chcę się spierać więc zacytuję z opisu: Absorbine Veterinary Liniment- wcierka 473ml Wspaniały środek antyseptyczny na niewielkie rany, otarcia oraz ukąszenia owadów Odnowa i regeneracja mięśni po treningu Przynosi ulgę podczas leczenia chorych ścięgien (tendinitis) Rozgrzewka przed treningiem Ulga w przypadku bukszyny Używana jako wcierka, kompres czy kąpiel Jeśli wcierasz nie owijaj!
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
04 maja 2014 22:03
Mój błąd, a dałabym sobie rękę uciąć 🤬
Czy ktoś z Was używał Asorbiny w żelu??Ma takie same działanie jak ta w płynie??
zaspa89, działa tak samo, tylko znacznie łatwiej i precyzyjniej się ją nakłada. Mimo małego opakowania jest dość wydajna.
ms_konik   Две вечности сошлись в один короткий день...
03 czerwca 2014 10:37
Czy potrafi mi ktoś powiedzieć, które wcierki rozgrzewające można stosować na poranioną skórę?

Na pewno arnika eclipse'a.
Bronze absorbinę - jeżeli ma grzać - trzeba zawinąć czy 'obłożyć' derką jeżeli wcierka na grzbiet. Jeżeli nie zawiniesz to będzie chłodzić.
Szukam szukam i znaleźć nie mogę dużego opakowania Absorbine 🙁 wie ktoś gdzie mogę kupić te największe opakowanie ??
Czy wcierki (tudzież rozgrzewająca) trzeba spłukiwać?
Posmarowałam moją jakoś o 14 dzisiaj, jutro około 16 znów będę ją wcierać, mam to dzisiejsze płukać?
Karolina1505, przeczytaj instrukcję na opakowaniu
Upaćkałam całą etykietę, więc nie wiem.. To jest rozgrzewająca wcierka z hippiki.. 
Gillian   four letter word
23 czerwca 2014 09:58
Karolina1505, ja wszystko spłukuję następnego dnia, zwłaszcza jeśli nogi były zawijane. Jakoś tak inaczej się boję.
Ja musialam zasmarowac caly kregoslup, zad, nogi od wew i zew, średnio mogę ją plukac ale jak trzeba będzie zmyje..
Szczerze mówiąc nigdy się nie spotkałam z tym żeby wcierke splukac i sama nie spłukuje.
Jeśli w płynie to bym nie zmywała bo i tak czyścimy konia potem jakby miało coś się skruszyć jakimś cudem. Jeśli żel, zwłaszcza grubo nałożony- zmyłabym.
Ja uzywajac tej wcierki hippiki kilka dni pod rzad i nie splukujac prawie zblistrowalam swojego konia 😡
Gillian   four letter word
23 czerwca 2014 15:30
hehe... RAZ nie spłukałam bo mi się nie chciało. Skóra leciała płatami 🙂 mam wrażliwego konia więc muszę, moi znajomi nie spłukują i konie żyją. Nie trafisz 🙂
Hej, od niedawna zaczęłam używać wcierki rozgrzewającej Absorbine i dzis zaobserwowałam, ze zaczyna schodzić sierść  🤔 Czy to oznaki uczulenie na dana wcierkę? Czy może ja cos zle robię  🤔
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się