buty dla koni

No zauważyłam że scoot boots ma " przelotkę z tyłu na ten pasek, w glove jest tam śruba trzymająca geiter, widziałam podobne rozwiązanie w easycare boot 50, i zastanawiam się czy nie dałoby się coś pokombinować
73c9475b0ae8b01d74eb7b2ec9a27cc7.jpg 73c9475b0ae8b01d74eb7b2ec9a27cc7.jpg
9f315-egb2_pad_1000x1000.jpg 9f315-egb2_pad_1000x1000.jpg
Hej, bardzo pilnie potrzebuję kupić buty glove lub w ostateczności epic.
może komuś zalega rozmiar 5 ? ( 15x15)
nie znalazłam nigdzie ogłoszeń z tym rozmiarem..
czy możecie podpowiedziec gdzie ewentualnie mogę zamówić takie buty i ile czasu trwa przesyłka ?
możecie polecić jakiś sprawdzony sklep gdzienie będę czekać miesiącami a potem nie odzyskam kasy? ( butydlakoni.pl odpada)
Hej, ma ktoś może buty Covalliero ? Sprawdzają się w spokojne tereny, treningi ?
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
12 marca 2024 07:59
___wika___, Ja używałam, simple i sport, bardzo fajne, chwaliłam sobie. My 90% czasu to w tereny jeździliśmy, sprawdzały się, nie odfruwały w galopie i po przejściu przez jakieś chaszcze czy coś.
zembria simple i sport to modele Cavallo a Cavaliero to całkiem inny but , wizualnie podobny ale inaczej zapinany Cavaliero nie polecam, Cavallo tak.
Pati2012   Koński insta: https://www.instagram.com/mygreybay/
12 marca 2024 08:50
blucha, dokładnie - Cavallo są super, my mamy akurat Treki
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
12 marca 2024 08:51
blucha, Oj! Racja! Przeczytałam to, co podsunął mi mózg, a nie to co faktycznie jest napisane 🤦
Właśnie patrzyłam też cavallo, ale są sporo droższe. Znaczy wiadomo, że jak te cavalierro nie są okej to rozejrzę się za czymś innym
Hej! Stoję przed dylematem wyboru butów. Nasz kowal bardzo poleca niedostępne w Polsce Vipery https://renegadehoofboots.mobi/renegade-viper-hoof-boot/ ja natomiast nie jestem przekonana do rzeczy zza granicy, bo co w przypadku jak się coś zniszczy/urwie - gdzie to naprawić? 🤐 Znajoma poleciła mi buty z HoofBeats, ale podobno jest tam problem spory z dopasowaniem, ze albo za małe albo za duże - czy ktoś miał obydwa te buty i mógłby mi coś podpowiedzieć? Może macie na sprzedaż? 🙈 u nas wszystkie kopyta wymiarowe 15 cm na 13 cm - potrzebuje na 4 nogi. Help!
Jspia, 15 to długość, 13 szerokość?
Fokusowa, tak jest
Jspia moze napisz do czego, jakiego użytkowania buty potrzebne, to ktoś cos podpowie z dostępnych modeli na naszym rynku, 15x13 to z wersji slim zapewne będzie trzeba szukać , problemem bedzie jak to 15 to jest szerokość, bo za długie buty nie bedą ok. jak potrzebujesz buty na 4 nogi to na tylne musisz mieć coś co nie ma żadnych mocowań, pasków na przodzie buta( wiec polecone przez kowala renegate odpadają 🙂 ) i nie mogą być za długie . z moich doświadczeń, na tyły sa ok takie https://hoofbeats.pl/kategoria-produktu/buty-dla-konia/flex-boots/
Jspia, generalnie przy takim wymiarze to, zakładając, że taki jest plan, kopyta zmienią proporcje, długość powinna zmaleć lub szerokość wzrosnąć, w zależności od tego co tam się dzieje konkretnie. Więc musisz liczyć się z tym, że koń z tych butów „wyrośnie” niestety.
Przy butach podlinkowanych przez blachę weź pod uwagę, że trzeba częściej werkować, Flexy nie mają za dużo zapasu.

I tak jak blucha mówi - do czego Wam te buty są potrzebne?
blucha, mam nadzieję, że się zmieni, bo teraz ma bardzo niską piętkę i ogólnie średnie te kopyta 🤐 mam ją niecały rok, wcześniej miała źle robione :/ zaczęła dostawać Hoofs Help, zajęliśmy podkowy. Na ten moment potrzebne do wszystkiego - po lekko twardym podłożu nie pójdzie, a nie mamy tutaj niestety fajnego podloza do jazdy - jest dosyć twarda ziemia i to jest problem, bo nawet na lonze jej nie mogę wziąć 🙁 biedna kuleje i to jest typowo przez podeszwy - kowal mowi, że nie ma co ciąć. Chce jej wzmocnić kopyta i dojść do etapu, ze bedzie mogła chodzić boso - jak było błotko i miękko to szła, a teraz nie pójdzie :/
Fokusowa, mam nadzieję, że nie będziemy musieli tych butów ciągle używać. Liczę na to, że na tyle jej się kopyta z czasem wzmocnią, że będzie chodzić bez. Czyli polecacie inne na przód inne na tył? 🤔 to ma sens? Nie znam się kompletnie dlatego dopytuje.
do takiego ,,zwykłego,, tuptania, bez skoków, wielogodzinnych terenów itp to w zasadzie modele przed koronke , typu easybot glove, epic i tego typu, przy niskiej piętce cieżko dopasować modele typu cavallo , cavalliero itp , ja bym sprawdziła oś pecinowo-kopytową jak ta piętka jest bardzo niska, bo to moze powodować wiekszy dykomfort niż podeszwa , tyły tak jak pisałam wcześniej, na ogłoszeniach jest sporo butów uzywanych , na olx również , kazdy model w swojej rozmiarówce jest na inne wymiary kopyt więc jak jakieś upatrzysz to sprawdzaj na jakie wymiary kopyta są dedykowane
a praparaty z Horseline są mega słabe, więc nie licz ze coś ci poprawią
blucha, to jakie preparaty polecasz?
Jspia temat rzeka 🙂 czasami wystarczy np sam magnez, najlepiej by było na podstawie badań uzupełnić to czego brakuje lub wyeliminować to czego jest nadmiar a każdy gotowy preparat ma inny skład więc wtedy sie siada i analizuje co podać ( kiedyś Podkowa robił preparaty pod konkretne potrzeby, nie wiem czy nadal to funkcjonuje) a jak nie chce sie bawić w badania to w obecnej chwili uważam że to jest najlepsze na rynku https://arcus-konie.pl/life-data-farrier-s-formula-double-dodatek-paszowy-na-kopyta-p-7042.html
druga sprawa że problemy kopytowe często również zwiazane sa z chorobami wewn np. choroby metaboliczne
blucha, ok, to wypróbujemy. Na Razie badań krwi nie robię, ale to jest tarant i jeszcze ma dolew xx i już się nasłuchałam, że mam się cudów nie spodziewać 🤡 jeśli chodzi o dietę to zero melasy wszystko niskoskrobiowe, niskocukrowe, bezzbożowe, więc nie wiem, czy jakieś problemy metaboliczne mogą wchodzić tu w grę, bo dosyć na to uważam. Smakołyków cukierenek z lukrem nie dostaje też. Ale nie zarzekam się, bo być może czegoś jej brakuję - o dziwo grzywa i ogon, jak na taranta dorodna, tylko te kopyta liche :/
Hej, przychodzę do was z prośbą o poradę 🌷. Przejrzałam chyba ze 30 ostatnich stron w wątku i nadal mam pytania.
Otóż przymierzam się do kupna butów dla swojej emerytki. takich w miarę w ludzkiej cenie. Będą używane 2-3 razy w tygodniu na jakieś lekkie wyjazdy po lesie i polach. Elegancko poruszamy się po miękkich drogach gorzej jak są twardsze, wtedy maca grunt, sztywnieje i jest mniej chętna do ruchu na przód. Problem z wyborem butów pojawia się ze względu na to, że kobyła ma dosyć krótkie(niskie?) pęciny.. Kalosze często dotykały jej do samych stawów a w dodatku jest bardzo wrażliwa, to jest np. obciera się od futerek chroniących przed obcieraniem, od koszulek pod derki też 😑

Dodatkowo pytanie jak mierzycie kopyta? Tak się zastanawiam, że po kowalu są w swojej powiedzmy minimalnej wielkości ale przez te pare tygodni znacznie się zmienią. Uśredniacie jakoś te wymiary szukając rozmiarów, czy jakoś inaczej? Nie chciałabym kupić butów, które za 3tyg przestaną pasować i zostaniemy na bosaka 😓
Grrimalkin, przy butach jest instrukcja jak mierzyć, tzn ile dni po werkowaniu.
Max 10-14 dni po z tego co pamiętam, bo jak zmierzysz później mozesz gubić je po werkowaniu.
Jednak to zależy od rodzaju buta , jego budowy i jaką ma tolerancję na pasowanie i nie pasowanie.
Ja np kupilam buty polecane do kopyt niezbyt idealnych, więc z tolerancją błędu na pewno.
Finalnie okułam, bo na boso nie dało się wyprowadzić tego konia, a kucie ja pięknie wyprowadzilo, jednak buty sobie zachowałam.
Jak czasem się rozkuje to jej buta zakładam od czau przybicia i też jest ok.
Perlica, dziękuję za info, przeglądając modele w internetach nie trafiłam na takie informacje.

Nasze kopyta też nie są idealne dlatego celuję w buty ponad koronkę, z tego co pisałyście w wątku takie więcej wybaczą 🙂
Czy są jakieś buty które nie są wysokie? Chodzi mi o tą niską pęcinę .. Zapewne jak będzie gniotło od spodu w staw to też nie będzie komfortu. Sprawdzałam na wielu stronach i nie ma nigdzie podanej wysokości buta. Może tutaj z własnych doświadczeń coś mi polecicie?
,,na wysokosć,, buta raczej cieżko będize coś doradzić bez mierzenia, najlepeij upatrzyć używke w odpowiednim rozmiarze i dogadać sie ze sprzedającym ze w razie czego mozna zwrócić , raczej odradzam cavallo simple bo są ze skóry która jest dosć gruba i nie osiada , ten model Easyboot https://ogloszenia.re-volta.pl/buty-dla-konia-easyboot-trail-czarne-r-4-para-bdb1/o/533761/?szukaj=buty+dla+konia&sortowanie=0 jest z tkaniny, która uzywana jest dosć ,,wiotka,, ale wadą tych butów jest to ze ten rzep po bokach czasami nie trzyma mocno i buty tzn podeszwa butów lata na czubku zamiast pod kopytem, myślę że w twoim przypadku scoot boots byłyby najlepszym rozwiązaniem
Widziałam, że temat był poruszany ale nie znalazłam odpowiedzi. Potrzebuje butów na padok 24h. Na jazdy buty będą dobrane pewnie scooty lub flexy, ale podbił mi się 2 razy na padoku. Problem jest taki że stoi w stadzie z młodziakami więc muszą się trzymać. Bez butów nie może chodzić, podkowy się nie trzymają, a klejone niestety nie wchodzą w grę (najbliższy kowal, który klei jest 200km od nas).
Zdubluje wiadomości, ale już znalazłam rozwiązanie i może ktoś się będzie również zastanawiał.
Hoofbeats galopuj wesoło dobrało mi buty. Wybrałam flexy. Całość od pierwszego maila do butów u mnie trwała tydzień! Wraz z otrzymaniem i spasowaniem próbnych skorupek.. Polecam serdecznie z całego serca! kawaler poszedł na padok w tych flexach - wyjścia nie miałam. Stado 25 koni. Obecnie stoją na 1ha (mam nadzieję, że kopyta się poprawią nim trafi na trawę i 20ha), ale jest sporo błota, kamieni i kilka młodych głupkowatych koni.. buty się trzymają, nie obcierają, a koń przestał macać i chodzi normalnie po pastwisku, dziś nawet galopował z młodymi.. oby tak dalej 🙂 polecam!
Ja używam flexów w tereny i to był game-changer w naszej jeździe po coraz częściej utwardzonych drogach. Z tym, że mój koń nigdy nie był kuty, ma mega porządne kopyta, ale nie na tyle, żeby poruszać się po utwardzanych drogach inaczej niż stępem. W butach (same przody) spokojnie możemy kłusować (z umiarem) i komfort jazdy w terenie znacząco wzrósł.
Poproszę o podpowiedź bo szukam butków na poczłapanie w teren dla emerytki i nie wiem w co targetować. Kopyta dość szerokie, płaskie, niskie piętki i tutaj nic się nie zmieni co będzie optymalne dla takich niskich piętek? Patrzyłam na Turf King II, Easyboot Trail, Flex boot.
jak zmierzysz kopyta to przejży w których modelach jest wybór w potrzebnych rozmiarach, bo jak bardzo szerokie to dużo modeli na starcie odpadnie 🙂 a potem przejżyj co jest dostępne z używek 🙂 do poczłapania bez galopad to w zasadzie każdy model sie nada
adriena, z tymi rozmiarami z tabeli to różnie bywa. Nie bardzo bym widziała Flexy na niskich piętkach (mam takie i myślę, że mogą obcierać jeśli piętka nie wypełni tyłu buta). Są jeszcze Cavallo polecane, ale nie znam ich kompletnie.
Koleżanka na konia z kopytami z niskimi piętkami przymierzała Scooty i nawet spoko to leżało.
Dziękuję za info, pomierzę i zobaczymy co wyjdzie z pomiarów. Zasadniczo to użytkowałabym tylko na stęp więc mega wymagań nie mam, byle trzymały się i nie obcierały.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się