Galeria Końskiej Rewii

Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
10 stycznia 2010 22:39
Olga, Ja sie nie czepiam, ja po prostu żartuję. A, ze tego nie rozumiesz to już nie mój problem 😉
Po co przepłacać skoro można znaleźć takiej samej a nawet lepszej jakości za niższą cenę?
dragonnia   "Coś się kończy, coś się zaczyna..."
10 stycznia 2010 22:40
disco, Przecież zaznaczyłam  na poczatku, ze to jest moje zdanie i nie każdy musi je popierać. Poza tym, mną kieruje bardzo mocna wieź do rodzimych firm. Szybciej kupię coś Naszego niż zaganicznego, oczywiście pod warunkiem, że jakość jest tak samo dobra.

Co nie zmienia faktu, że pad Anky podoba mi się nadal ale musze sobie cos odmówić, by wydac na niego załóżmy 300zł.

I zeby źle mnie ktos nie zrozumiał, nie potepiam osób lubiących Anky, ES, Eskadrona. To, ze ja dokonuje takich wyborów, nie znaczy, że inni musza tak samo robić. Firmy te charakteryzuja się jakością, marką i ceną. A mnie poprostu narazie na te firmy zwyczajnie nie stać, bo mam ważniejsze wydatki. Nie mówie jednak, że te marki sa złe, bo nie są. Firmy pracowały na te jakośc latami i efekt mamy doskonały.
busch   Mad god's blessing.
10 stycznia 2010 22:45
Ludki kochane 😵 , czyli. Olga, disco, Notarialna, dragonnia itd.
Czy możemy wznieść się ponad naszą małość i porozmawiać trochę o czymś innym, niż rozgraniczanie marek na bardziej i mniej lanserskie.

Jeszcze raz podkreślam: jeśli nie chcecie następnej zakładki (albo kilku następnych zakładek- i wtedy nie byłoby wrzucania do jednego wora), to musi powstać NOWA STRONA, którą KTOŚ musi zrobić. Zacytuję samą siebię, bo czuję, jakbyście ominęły moje wypowiedzi:

Tylko pamiętajcie, co jeszcze dwie strony temu było racjonalnym argumentem za zakładką 'inne' w już istniejącej stronie. Wciąż musimy jakoś zlikwidować czwórpodział władzy przy tworzeniu nowej strony, np. rozstrzygnąć plebiscyt na najlepszego wyrabiacza strony internetowej.Już na wstępie część z potencjalnych 'wyrabiaczy' zapowiada długi czas oczekiwania, który liczony razem z informatyczną poprawką daje cokolwiek odległą datę otwarcia strony.
Po co czekać, angażować postronnych mężów do pracy po godzinach itd., skoro jest już gotowa strona, do której łatwo i bez bólu można dorzucić następną kategorię?


widziałam pierwszą wersję szmatoholików, stworzoną właśnie przez którąś re-voltowiczkę (wybaczcie młodzieńczą amnezję, jakoś nick wyfrunąl mi z głowy). Nie chciałabym tej re-voltowiczki urazić (tym bardziej, że sama jestem informatyczna noga), ale w porównaniu z wyrobem quanty, ta pierwotna stronka wyglądała cokolwiek siermiężnie i mało lansersko.
Jakoś nie mam zaufania do tych chętnych na stworzenie strony internetowej... a raczej do końcowego efektu ich pracy z dobrego serca
dragonnia   "Coś się kończy, coś się zaczyna..."
10 stycznia 2010 22:49
busch,

Tak powaznie, znasz kogos kto umie to zrobić? Ja niestety nie, a Quante wstyd prosić, bo i tak ma full roboty. Póki co mamy deklarację męża jednej z forumowiczek. Daej jakos jasnych deklaracji brak.

A ta rozmową to się nie łam. Poprostu dyskutujemy sobie grzecznie o lansie, nie-lansie, o tym co sie opłaca kupić, co nie i dlaczego nasze wybory sprzetu sa takie, a nie inne. Żebym miała GG do disco to chetnie kontynuowałabym tą dyskusję na gg własnie, poniweaż dziewczyna mądrze prawi i nie narzuca mi swoich racji. Lubie takich rozmówców.
bez przesady. Pad Anky kosztuje 210zl w najgorszym w wypadku, z dobra przecena nowy - 150zl. A w szmatocholikach chyba jest najwiecej rozmow o tym gdzie te firmy nabyc najtaniej i gdzie w ogole nabyc; jakie owijki dobrac, tak zeby nie trzeba bylo wydawac kase na oryginalne. Sledze ten watek juz dlugo i na prawde nie wiem dla czego tak sie podniecacie tymi metkami i cenami.  
Edytka   era Turbo-Seniora | Musicalowa Mafia
10 stycznia 2010 22:51
Po co przepłacać skoro można znaleźć takiej samej a nawet lepszej jakości za niższą cenę?

a co Ci przeszkadza, ze ktoś przepłaca? ja sie serio pytam, bo nie rozumiem jaki Ty masz w tym interes, że ktoś zapłaci za pad 200 zł, a nie 100.

busch też nie mam zaufania do strony robionej przez ciotkę brata chrzestnego siostry męża 😉 najlepiej by było gdyby Quanta wzieła gotowy skrypt szmatoholików, zarezerwowała dodatkowy adres i tam zrobiła nową Galerię. obie będą wyglądać tak samo, jedyną różnicą będzie zawartość 🙂


a Quante wstyd prosić
ale Q. sama powiedziała, że jest chętna!
Olga, Ja sie nie czepiam, ja po prostu żartuję. A, ze tego nie rozumiesz to już nie mój problem 😉
Po co przepłacać skoro można znaleźć takiej samej a nawet lepszej jakości za niższą cenę?


ha-haa hehe super śmieszne 🙂

po to przepłacać ze nam się tak podoba i już , co kogo to obchodzi? 🙂
trzynastka   In love with the ordinary
10 stycznia 2010 22:52
pomysł Ninevet jest całkiem fajny, ale mam obawy, że ciężko będzie taką strone stworzyć (jezeli chodzi o stronę techniczną).
bo powiedzmy, że ktoś będzie chciał wyszukać kasztana w brązowym ogłowiu pana Marka z zóltym czaprakiem HKM. stworzenie tak poteżnej wyszukiwarki na pewno zajmie masę czasu!


Edytko ale popatrz przecież. Czy w szmatoholikach wyszukujesz marki? 🙂
Wpisujesz jedynie kasztan w bielach, żółciach czy czym tam i pokazują się zdjęcia mieszczące się w tej kategorii.

Jeżeli ktoś będzie chciał wyszukać kasztana w brązowym sprzęcie, w żółtym kompleciku to wyskoczą zdjęcia pasujące do opisu w tym zapewne brązowe ogłowie P. Marka i poszukiwany żółty HKM,  Voila ! 🙂
bush - nie wiedziałam, że przekaz
z resztą uważam, że ta dyskusja była już sporo razy wałkowana - nie wiem czy mogę do niej wnieść coś nowego. Ja chciałam tylko zaapelować o nie generalizowanie.

świadczy o tym, że nie mogę się wznieść ponad moją małość i porozmawiać o czymś innym niż modne szmatki.

Dragonnia
- cieszę się, że dobrze się zrozumiałyśmy 🙂
Edytka   era Turbo-Seniora | Musicalowa Mafia
10 stycznia 2010 22:55
Ninevet tylko pytanie czy chcemy hiper dokładną wyszukiwarkę (taką, która pokaże zdjęcia z wyłącznie taką kombinacją o jakiej mówię), czy bardziej ogólną (czyli wszystkie kasztany w brązowym sprzecie w zoltych szmatkach) 😉
Monny   bez odbioru .
10 stycznia 2010 22:55
A ja mam takie pytanie.

Co przeszkadza Wam w stworzeniu nowej strony?
Z czystej ciekawości.

Bo chętni na stworzenie są.
caroline   siwek złotogrzywek :)
10 stycznia 2010 22:58
Co przeszkadza Wam w stworzeniu nowej strony?
Z czystej ciekawości.

Bo chętni na stworzenie są.

acha, chetni 🤣 przymuszony (tunrida, wybacz :kwiatek🙂 mąż forumowiczki pracujący nad fanaberią forumowiczów po godzinach. podczas gdy odpowiedni instrument/infrastuktura/software/jak zwał tak zwał, już istnieje.
po co dublowac pracę. ludzkiego czasu i pracy nie szkoda?



busch   Mad god's blessing.
10 stycznia 2010 23:00
disco - nie świadczy ale Twoje wypowiedzi dryfują znowu w stronę, która do niczego nas nie doprowadzi. Czyli do dyskusji o tym, czy anky są porównywalne z jarpolowymi, czy hkm może się bratać z eskadronem itd. Bo mam wrażenie, że obie strony przyjmują po prostu założenia i tyle- z dogmatami nie pogadasz. Możesz po 5 stronach dojśc do wniosku "ja mam swoje zdanie, Ty swoje, rozstańmy się w pokoju". Czy to rozstrzygnie problem podziału szmatoholików?

Monny- przeczytaj moje posty powyżej, to się dowiesz  😉
trzynastka   In love with the ordinary
10 stycznia 2010 23:01
Ninevet tylko pytanie czy chcemy hiper dokładną wyszukiwarkę (taką, która pokaże zdjęcia z wyłącznie taką kombinacją o jakiej mówię), czy bardziej ogólną (czyli wszystkie kasztany w brązowym sprzecie w zoltych szmatkach) 😉


Wydaje mi się, że powinno to działać na zasadach podobnych do szmatoholików.
Chcesz żółty hkm? to wchodzisz w HKM, w żółcie i oglądasz czy któryś ma brązowy sprzęt, a pod zdjęciem jest podpisane czyje jest ogłowie. Chociaż domyślam się, że ogłowia musiały by być prezentowane jak kantary - sam łeb, bo inaczej zwyczajnie niewiele widać.


Nie masz za co przepraszać. Przymuszony, przymuszony.  😉 Powiedziałam, że jeśli znajdą się inny chętni to ja zwolnię męża z tego przymuszenia i pogonię go po godzinach do równie wartościowych zajęć jak np. robienie prania, pieczenie chleba czy odrabiania lekcji z małym.  😉
Ale oczywiście jeśli trzeba będzie ją zrobić, to zrobi- jak powiedziałam.
Bush - ależ moja wypowiedź nie dryfuje w żadną podejrzaną stronę, jest jedynie odpowiedzią (która z resztą robi się małym offem) na Twój post. Zacytuję swoją wypowiedź, bo również mam wrażenie, że ją pominęłaś
warto moim zdaniem jednak pamiętać (albo chociaż brać pod uwagę), że kupowanie 'markowych' produktów nie koniecznie podyktowane chęcią polansowania czy zrobienia na kimś wrażenia...
Lans mnie śmieszy - poczucie estetyki nie. Ja tam się tu udzielałam dla 'równouprawnienia' innych firm a nie wymyślania stereotypów dla posiadaczy 'magic3'

Jeżeli przemyciłam tu element porównywania marek - przepraszam zrobiłam to nieświadomie.

Wydawało mi się, że to nie nasze spekulacje i dyskusje mają rozwiązać problem rozszerzenia szmatoholików a nowo powstała ankieta.
Monny   bez odbioru .
10 stycznia 2010 23:16
caroline, absolutnie się zgadzam, że ludzki czas jest cenny, ale raczej chciałam usłyszeć opinie tych osób które upierają się przy podziale lepsi-gorsi biedniejsi-bogatsi  😵
caroline   siwek złotogrzywek :)
10 stycznia 2010 23:22
raczej chciałam usłyszeć opinie tych osób które upierają się przy podziale lepsi-gorsi biedniejsi-bogatsi  😵

ekhem... ale może już skończmy z tą dziecinadą?
dzielmy na kolory, na maści, na producentów, ale skończmy z dzieleniem na ceny.
Monny   bez odbioru .
10 stycznia 2010 23:28
Od początku za tym byłam. I bardzo dziwią mnie niektóre wypowiedzi tutaj.
busch   Mad god's blessing.
11 stycznia 2010 00:15
disco- w takim razie przepraszam, Twój nick niesłusznie znalazł się na liście  :kwiatek:
przeczytałam pobieżnie i jestem zdziwiona  🤔 chociaż czego ja się mogłam spodziewać.

osobiście lubię pooglądać te śliczne wygolone, szportowe konie w zagramanicznych czaprakach/padach. szczerze uwielbiam, ale nie mniej niż na reszte voltowych kopytnych. sama mam jednego (o zgrozo) eskadrona, jednego fair playa, lami-cella, kavalkade i jakieś dziady mniej wyjściowe. byłam o krok od kupienia anky, ale stety niestety o krok.
oby było czysto to jestem happy 🙂

i jestem jak najbardziej za  'wypromowaniem' naszych innych voltowych cacek poza ankami, eskadronami i eurostarami.

takie małe pytanko na koniec. pamiętacie jeszcze z bardzo zamierzchłych czasów, jeszcze na starej volcie (5 lat temu?), kiedy to z utęsknieniem volta czekała na nową kolekcję lami cella, a sprzęt od forumowej Argento miał nawet osobny wątek. pamiętacie? anky kojarzyła się z Salinero, eskadron z ochraniaczami, a euro-star z bryczesami. wtedy to ja myślałam, że te czapraki eskadorna, to są takie marne dodatki do ochraniczy. nikt nie był pomijany.  😁 😁 dawno to było.

to jak z tą stroną?
Pisałam już w wątku, że chętnie będę supportować taki projekt, tym bardziej, że poza stworzeniem strony trzeba dysponować serwerem, który będzie sprawnie obsługiwał galerię.
Obserwuję jednak to, co się dzieję w wątku, bo - primo - galerii nie musimy mieć na poniedziałek na 9tą rano, a secundo - zmieniają się jak widać koncepcje, pojawiają niezłe pomysły, albo hasła do przemyślenia.

Od strony technicznej - no tak, zakładka inne... I co, dodamy do jednej zakładki inne 500 zdjęć? Bo w tej chwili w szmatoholikach summa summarum jest prawie 550 fotek - tych "zwykłych" końskich tekstyliów będzie na pewno więcej. Podział na firmy? Nie rozwiązuje sprawy, przykładowo w marce Kieffer będziemy mieć kilka zdjęć, Lamicell - pewnie dziesiąt lub kilkaset. Przy dużej ekspozycji zdjęć trzeba będzie napisać automatyczne dzielenie galerii na strony, albo przeglądać fotki przewijając 5 ekranów w dół (a to jest maksymalnie do bani - już i tak denerwuje mnie tłum fotek np. w ES Stripe-Inach).

Ja bym chyba zrobiła oddzielny serwis, tzn. analogiczny graficznie i podziałowo do sz-holików, żeby wykorzystać stworzone już rozwiązanie techniczne. Obydwa serwisy mogą mieć wzajemne linkowanie (np. wyszukiwarka szmatławych działa również na szmatoholikach, albo odwrotnie, albo obydwie wyszukiwarki kolorystyczne uwzględniają wszystkie zdjęcia).
Z tego, co czytam, większość optuje za podziałem kolorystyczno-maściowym - i ja też bym za tym była - a to się ma średnio do nawigacji szmatoholików. A połowa strony z nawigacją po firmach, połowa po maściach? Znowu bałagan i brak przejrzystości 🙁

Ja bym proponowała maściami i w każdej maści podkategorie kolorystyczne plus ewentualnie firmy - z bieżącym aktualizowaniem menu na podstawie bazy danych, tzn. żeby wyświetlały się tylko te kolory (firmy), które faktycznie w (dajmy na to) siwych koniach będą dodane. Dzięki temu odpadnie kwestia pustych wyników wyszukiwania (np. wchodzimy w gniade, fiolety, a tam żadnego zdjęcia - takie puste zaułki strony są niefajne).

To plus globalna wyszukiwarka (jak pisałam wyżej, na obydwie podstrony).

Ja tu jestem od wytykania słabych stron, potencjalnych problemów i "to nie będzie działać", więc stąd taki czepialski post 😉
No i w ogóle co z finalną nazwą, jest decyzja? Może faktycznie jakąś rewię mody - to jest dość neutralne, i odnosiło by się do rewiowo-modowego wątku, w którym przecież piszemy i mydle, powidle, czasem pokazując nawet home-made owije i inne dobra.
quanta rewia mody jest moim zdaniem najlpeszą propozycją- uniwersalna i na volcie z pewnością powszechnie znana.

co do oprawy graficznej, mogłaby być podobna do szmatocholikowej, aczkolwiek zmienić kolor i logo.

ooo i tagowane firmowo zdjęcia.
a i jeszcze jedna propozycja. po lewej od góry: podział na kolory/maści, niżej wyszukiwarka do tagów,(nie wiem jak to określić) taka do wpisania nazwy firmy.
i moim zdaniem glanc. 😁

szczerze, podziwiam cię kobieto  😁 👍
Dziwią mnie niektóre wypowiedzi w tym wątku. Ja osobiście jest zwolenniczka czapraczkow z tanszej polki bo poporsty na ittpady anky mnie nie stac. bardzo chwalę sobie firmę tattini. po praniu z czaprakami nic sie nie dzieje🙂 nawet welurowy sluży mi już kilka lat:
Quantanamera- to zapytam wprost. Czy jeśli zdecydujemy, że nowa galeria z czaprakami ma istnieć niezależnie od szmatoholików, podejmiesz się jej wykonania, czy ma to zrobić mój mąż. ( bo jak na razie innych chętnych nie widać)

Skoro masz gotowy już cały szkielet takiej galerii ( te wszystkie aplikacje..nie znam się na tym 😉) to czy mogłabyś wykorzystując to co masz zbudować drugą galerię?
Mąż jest informatykiem, strony różne robi co dzień i jest dobry w tym co robi, ale tego typu galerii jeszcze nie robił (nie ma u siebie "gotowca" którego mógłby wykorzystać), więc musiałaby zaczynać od podstaw. W wolnym czasie wieczorami. Więc będzie trwało, jak zapowiedziałam na początku.
😀
👍

Ja bym serio wolała mieć 2 drogie czapraki niż 10 takich po 10 zł. Owszem jest wiele czapraków tanich i dobrych, ale każdy ma prawo kupować to co chce... Niektórzy tutaj potępiają osoby kupujące pady. A to jedyny sposób według Was marnowania kasy??

Hm, ciekawe czy Ci "oszczędni" nie mają po 10 derek polarowych, 50  innych dupereli, kupują bezsensowne 50 siodło,  ale nie...
tylko czaprak to zbędna kasa, a jak dla siebie kupujemy 20 dżinsy, to jest ok, bo koń nie ma prawa ładnie wyglądać, jeśli nas na to stać ^^

Ja swoich pieniędzy nie ukradłam nikomu z Was, to są moje pieniądze i chociaż rodzice mnie utrzymują, na sprzęt dla konia potrafię zarobić sama, pracuje, dorabiam, wymieniam stary na nowy, tak żeby oni nie musieli mi dokładać do tego. 🙂

Traktujecie nas jak złodzieji, którzy Was okradli, a fakt jest taki, że wiele osób tak mówi, z czystej zazdrości. Ja też bym chciała mieć dralona, wmawiam sobie, że to tylko lans i marnowanie kasy, ale dupa, jest fajny  😂



Dobra sorka za mój wywód ^^ 😀DD


A co do stronki, to WEDŁUG MNIE, chociaż tam moje zdanie się nie liczy, bo ja nie jestem adminem szmatoholików itp. to mogłoby to być razem, mniej pracy, mniej zbędnego szukania.. Tak to byśmy mieli wszystko razem🙂
ale to już nie ma oczym dyskutować czyba?? Skor Quanta tak powiedziała to tak będzie 😀


Ale nazw trochę się pojawiło: Końska rewia mody, Modny koń, i masa inncyh ale już nie pamiętam. Jak wrócę ze szkoły to je pozbieram w jeden post i coś zdecyduje sie.

edit:

Likier ale juz zostało napisane. Nie ma opcji zeby dorzucić bo byłby mega bałągan na stronie. Można na podstawie strony szmataoholików zrobic kolejną czyli już jest szkielet. Więc już ma co kombinować i kłocić się.
Kurde, ale ja się tutaj dowiaduje, że sam pad Anky kosztuje 300 zł, bo jest droższy o 200 od Jarpola... Nieźle ^^  🙄

A wiecie, że swoja pierwszą Ankę kupiłam nawet nie wiedząc co to jest, bo na ihaha była promocja i kosztował 150 zł i mówie "o jaki ładny róż, tylko kurde drogi", no ale wzięłam i się zakochałam :P I moja sprawa ^^

A! I nawet się nie chwalę w AZ, pisałam pare razy, ale jakoś mnie to nie kręci ^^
trzynastka   In love with the ordinary
11 stycznia 2010 07:43
Likier - ten temat już jest skończony.
Przestań przeżywać coś co jest już nie aktualne. Fajnie, że dorzucasz swoje 3 grosze ale o 10 godzin za późno, jeśli nie nawet kilka dni za późno, bo temat nie istniał w tajemnicy przez poprzednie dni.
A co do stronki, to WEDŁUG MNIE, chociaż tam moje zdanie się nie liczy, bo ja nie jestem adminem szmatoholików itp. to mogłoby to być razem, mniej pracy, mniej zbędnego szukania.. Tak to byśmy mieli wszystko razem🙂


Wydaje mi się, że jeśli strona powstanie na zasadzie katalogu firm ciuchowych, ogłowi, ochraniaczy i derek to firmy zawarte w szmatoholikach i tak się tam znajdą. A jeśli strona będzie jedynie dla marek pozostałych to tak jak quanta napisała - będą ze sobą współgrać 🙂
ale macie tempo pisania 😉

co prawda Quanta napisała juz dokładnie to co myślę, ale napiszę sama za siebie.
Podobnie jak Sierra jestem zwolenniczką uporządkowania, kategoryzacji, konkretnych reguł. Więc pomimo iż rozumiem, że dwie strony to podwójne administrowanie, a w tym przypadku także postawienie jednej strony od nowa (do którego zgłościć się nie mogę, bo nie umiem tego robić), optowałabym za oddzielną stroną Końska Rewia Mody.
Szmatoholicy a nowa strona to różne (w moim odczuciu) założenia programowe - w galerii która istnieje chodzi konkretnie o istnienie takiego systemu promowania produktu jak wydawanie kolekcji (super chwyt marketingowy).  Strona wygląda świetnie, osoby mające zacięcie zbieracza zaglądają na nią by śledzić nowości. Być może warto się zastanowić nad dodaniem tam innych firm mających kolekcje, bo ktoś wspominał, że chyba Schokemole ma kolekcje. Ale z pewnością zupełnie w poprzek logistyki strony będzie zakładka Inne, z innym systemem organizacji. Samo słowo Inne ma ponadto mało pozytywny wydźwięk, coś co zbywa, co przeszkadza i nie wiemy jak to upchnąć. A przypuszczalnie znalazłoby się tam więcej zdjęć niż w działach podstawowych.
To co chcemy stworzyć to "poradnik końskiego stylisty" - zobacz co pasuje do Twojego konia. Więc inne założenia.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się