Pensjonaty, stajnie - Zachodniopomorskie, okolice Szczecina

edzia69   Kolorowe jest piękne!
16 września 2015 20:09
Prawdopodobnie nie masz daleko, więc możesz sprawdzić osobiście.
To zaprosisz moją zacną osobę jak kradziej zmieni rewir, bo póki co nawet do sklepu się stąd nie ruszam 🙂 Raz już beczałam po nocach w pustym boksie, nie chcę mieć powtórki z rozrywki. Ja mam okropną słabość do krów od wczesnego dzieciństwa, więc trudno będzie znaleźć taką, którą uznam za brzydką.
Wieczor 😉

Ale jaja... Haslo pamietalam 😀

Ale na poważnie... bo ja mam bliżej do Gryfic niż Edzia..... przeraza mnie to
Nie ma się co przerażać, podejrzewam że taki amator jak tylko zorientuje się, że jedna, druga stajnia jest pilnowana, to zmieni "ścieżkę kariery".
edzia69   Kolorowe jest piękne!
17 września 2015 07:57
Luno, ale ta krowa nie jest wcale brzydka, po prostu ma mroczne wejrzenie. Więc niech lepiej ten kradziej nawet nie próbuje, bo może kiepsko skończyć.
To chyba nikt nie ma bliżej Gryfic niż ja.
Tam póki co nie słychać o żadnym koniokradzie.
edzia69, Nie wiem jakim trzeba być Asem, żeby ukraść mięsną krowę 😉
edzia69   Kolorowe jest piękne!
17 września 2015 14:31
Tajnaa, ja bym się bałanawet wpaść na taki pomysł, szczególnie, że jej ojciec to belgian blue.
Ja widziałam raz byka/bawoła, takiego 1800 kg jak atakował traktor i poszedł w pole z metalowym poskromem. Nie chcę mieć nic wspólnego z krówkami 😀
A ja się obawiam że wiem gdzie szukać kradzieja. I teraz iść na policję i usłyszeć beľkot o braku dowodów, czy skrzyknąć miejscowych żeby się zaczaili, nakopali do doopy i kwiatków nasadzili? I tak źle, i tak niedobrze.
edzia69   Kolorowe jest piękne!
17 września 2015 21:16
Tajnaa słyszałam kiedyś opinię lek wet w Niemczech, że dla lekarza ni ma niebezpieczniejszego pacjenta nad krowę.
Kradziejowi nakopać do dooo.py by się chciało, ale nie wolno.
edzia69, ja mogę szybko. Było, nie było, ileś lat tym ochroniarzem byłam to pewnie bym sobie poradziła. I JEŚLI złapię gnoja u siebie to pewnie skorzystam z tego pomysłu, prawnie lub bezprawnie, bo policja tutaj i tak nie ingeruje dopóki wszyscy pozostają żywi. Przekonałam się o tym już dwa razy, w tym raz zgłaszając kradzież konia - gdzie według policji "to nie jest ich sprawa, a koń mógł po prostu uciec"... zamykając za sobą drzwi do stajni i bramkę.
edzia69   Kolorowe jest piękne!
18 września 2015 07:22
W mojej wsi w kwestii policji można liczyć na to, że wsadzą pijanego rowerzystę do pierdla, albo będą polować na rolników zwożących płody rolne z pól [po trzeźwemu]. Kiedy jednak zostaniesz napadnięta przez naćpanych chłystków pod netto to dojechanie pod sklep zajmuje im pół godziny. 200 metrów.
hej. dziewczyny czy ktoras z was ma namiary na ta pania- dziewczyne co ma konie w szczecinie przy ul. niemerzynskiej?? thx za help
juz nieaktualne
Kochani - chciałam zbadać, czy byłoby wśród was zainteresowanie szkoleniem z zakresu dopasowywania wędzideł do koni przeprowadzone przez bit fittera z Niemiec. Szkolenie składałoby się z godzinnego wykładu na temat anatomii końskiego pyska oraz jakie wędzidła dobierać do określonej budowy (wielkość języka, ilość miejsca w pysku etc) i  określonego problemu (potrzeba większej kontroli, koń wiszący na wędzidle etc.), oraz ogólnie o rodzajach i zastosowaniach różnych rodzajów wędzideł. Potem byłaby część praktyczna, czyli możliwość testowania różnych typów wędzideł na swoim koniu(podkreślam, że będą to wędzidła firmy Neue Schule - konkurencja Sprengera za ganicą). Cena takiego szkolenia to 10 - 20 euro za udział z koniem (cena zależna od ilości osób biorących udział w szkoleniu) oraz 5 euro za słuchacza bez konia (w przypadku dużego zainteresowania ceny mogą się zmniejszyć). Uważam, że jest to ciekawa okazja przetestowania różnych wędzideł i znalezienia takiego jaki nam i koniowi pasuje bez wydawania sporej kwoty na wędzidła, które okazują się nietrafione, oraz poszerzenia swojej wiedzy o różnych rodzajach kiełzn.
edzia69   Kolorowe jest piękne!
26 września 2015 17:28
Jest jakiś termin ustalony? ja chętnie jako słuchacz.
Terminu ustalonego jeszcze nie ma na razie robię rekonesans czy wogole byliby chętni 🙂 wolne terminy to: 10,11,25,26 październik oraz 14,15,21,22 listopad- generalnie są to dni weekendowe 🙂
edzia69   Kolorowe jest piękne!
26 września 2015 17:51
To proszę o info jak będzie coś wiadomo.
Ją też bym się pisała.tylko gdzie byłoby to szkolenie??
Tez bym była chetna 🙂 ale terminy listopadowe mi nie pasuja... mam wtedy zjazdy.... A i gdzie by to było??
Witam - jeśli szkolenie się odbędzie to będzie miało miejsce w Smogolicach. Na chwilę obecną nie ma wystarczającej ilości koni (musi być 8 koni, aby szkolenie się odbyło, a kilka osób które chciały wziąc udział z końmi z różnych względów odpadło) - także zapraszam wszystkich zainteresowanych do kontaktu ze mną 🙂
Czy ktos poza tomkiem buckim wozi konia w okolicy szczecina? Lub wypozycza przyczepe?
faith, krzysiek tyburczy np.

Aga_Leming, jak uda się uruchomic przyczepe znajomego to moze i z koniem, jak nie - to bez i ja chętnie. bo wierzchem to tam nie dojade (niepotrzebnie się z płocho przeniosłaś 😉)) )
martva   Już nigdy nic nie będzie takie samo
29 września 2015 18:28
Jako, że w najbliższą niedzielę odbędą się zawody w Brzozkach to ja wpadam z drobnym zapytaniem, mam nadzieję, że nikt nie będzie miał mi tego za złe 😉

Może ktoś byłby zainteresowany zamówieniem fotorelacji ze swoich przejazdów? ;> Jeśli tak, to proszę o kontakt 😉
edzia69   Kolorowe jest piękne!
29 września 2015 19:51
Aga_Leming
Gadałam z koleżankami i mogłybyśmy w 3 przyjechać, ale bez koni, bo to za daleko tachać konie.
Czy ktos poza tomkiem buckim wozi konia w okolicy szczecina?


Daniel jeździ , Kogicuk , Jarek Sobol, Kuba (od Tomka)... w Podjuchach była też do wypożyczenia przyczepa kiedyś...
Koguciuk i Sobol nie jezdza.
Daniel to jaki Daniel?
Tfu Damian miało być, który ma stajnię w Policach i miał kiedyś sklep stajnia.pl
http://www.istajnia.pl/content/6-transport-koni
Hubert Wojtyniak wozi też konie
Witam 🙂
Kompletnie nie moja część kraju, więc zaglądam tu po raz pierwszy. Właśnie kończę swoje cudowne wakacje, na które udało mi się zabrać konia 🙂 Miałam przyjemność przebywać 2 piękne tygodnie w cudownej stajni w Kopaniu. Stajnia jest własnością P. Małeckiego i nazywa się sielskie wzgórze. Bardzo ubolewam nad tym, że nie mam takiego miejsca bliżej siebie... Nie ma hali, ani super podłoża na placu.... Jest za to ogrom miłości, piękne tereny i duuużo trawy na padokach 🙂 Konie rekreacyjnie wyglądają jak pączki w maśle. Siano, sianokiszonka i owies w ilościach bardzo zacnych, właściciel też dodaje koniom extra lucernę, śrutę jęczmienną i witaminki.  Właściciel bardzo dla o każdego konia, dogląda i pilnuje samopoczucia każdego jednego stwora 🙂 Jeśli ktoś w okolicy poszukuje tego typu miejsca, to chyba lepiej trafić nie można.  Mój koń poleca bardzo szczerze 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się