Codzienna pielęgnacja kopyt

zembria   Nowe forum, nowy avatar.
08 marca 2024 13:22
espana, Generalnie mierzy się w najszerszym miejscu i od pazura do kątów wsporowych, ale każda firma robi nieco inne buty i pomiary czasem się różną, najczęściej na stronach producentów jest instrukcja, jak to zrobić, są filmy na youtubie itp.
rox   ogony trzy
08 marca 2024 13:52
espana, trochę supli kopytowych na moim koniu skarmiłam (ochwat, rotacja, opuszczenie). Próbowałam przede wszystkim w pierwszej kolejności wszelkich top supli typu formula 4 feet. Sprawdziłam z ciekawości Ungulat z Hippolyta i powiem szczerze, że sprawdził się u nas najlepiej 😅 To był realnie widoczny wzrost kopyta. Karmiłam tą zwiększoną dawką.
rox, dzięki, spróbuję 🌻
espana, ja na różnych koniach przy kopytowych problemach miałam mega efekt na preparacie GelaPony Biotin H. Serio żadne Ungulaty, Forany i inne górnopółkowe nie robiły takiej roboty...
espana, mój koń miał 7 i 8 mm podeszwy w przodach, zerowy przyrost kopyt, 680 kg wagi.
Zastosowałam z wyraźnym efektem taki mix:

1. Dopaszczowo:
- Eggersmann horse vital plus (nie wiem dlaczego, ale kopyta na tym dostają strzała jak dzikie)
- cynk, miedź i selen w zależności od wyników
- biotyna kliniczna Mebio (ma aminokwasy i głównie o nie mi chodziło)
- krzem
- magnez

2. Zewnętrznie:
- na podeszwę Keralit
- w koronki wcierka CDM wmasowywana szczoteczką do zębów
- buty do jakiejkolwiek pracy (Flex Horse, bo są miękkie)
- ruch tylko po takim podłożu, po którym nie było dyskomfortu

Po 2-3 miesiącach stosowania powyższego kopyta ruszyły z zerowego przyrostu do standardowego na tego konia, czyli dosyć szybkiego. W tej chwili zaczęliśmy pracę bez butów, bo koń sobie dobrze radzi. W dalszym ciągu nie zmuszam go i jeśli chce iść boczkiem po trawie zamiast po twardej drodze to mu pozwalam.

Widziałam, że ciekawy względem składu preparat mają Dromy - Amino Flex E. To taki miks aminokwasowy. Nie próbowałam, ale myślę, że może być zamiennikiem Biotyny Mebio.

I co do kąta dłoniowego to może buty z wkładkami kątowymi na stałe?
Dzięki dziewczyny za wszystkie wskazówki 🌷
Załączam wyniki krwi Argo, ponieważ magnez i selen ma przy dolnej granicy, dostaje te pierwiastki, akurat teraz z Nuveny. Oprócz tego dostaje Diatofos - ziemia okrzemkowa, Premin Plus Hoofcare Biotin, który ma chyba najwyższą zawartość cynku i bardzo dużą biotyny. Właśnie brakuje tylko tych aminokwasów, więc może najpierw dowaliłabym tą biotyną Mebio (plus dużo manganu), a potem ten Ungulat zamiast standardowego premiksu witaminowego.
5653AFED-519D-4D9B-8706-A49B0FB0F4DA.jpeg 5653AFED-519D-4D9B-8706-A49B0FB0F4DA.jpeg
E3055AE3-D7F4-4D4A-A69C-86D5EE987AE2.jpeg E3055AE3-D7F4-4D4A-A69C-86D5EE987AE2.jpeg
A7BFA0E1-B224-4C28-AD3C-59481A18B47C.jpeg A7BFA0E1-B224-4C28-AD3C-59481A18B47C.jpeg
6C6D6C7B-E003-4892-BE89-A2F05C17666B.jpeg 6C6D6C7B-E003-4892-BE89-A2F05C17666B.jpeg
Fokusowa, u nas też bardzo cienka podeszwa i koń jak tylko zdejmiemy podkowy to Chodzi jak paralityk �‍♀️ hoof's help troszkę pomógł, Ungulat wcale - zero efektów dosłownie. Doradzili mi więcej białka w diecie, ale ma sieczke z lucerna i tylko utyla 😅
Czy uważasz, że ten eggersmann i biotyna to dobre połączenie? Musimy spróbować czegoś innego ewidentnie
Jspia, u nas się sprawdziło (znaczy koń chodzi po większości podłoży bez problemu, grubość podeszwy sprawdzimy na rtg za 2 tygodnie, będzie robił ten sam wet, więc powinno być miarodajne porównanie).
BUCK   buttermilk buckskin
13 marca 2024 10:06
Post został usunięty przez autora
BUCK   buttermilk buckskin
13 marca 2024 10:09
skl.analityczne.png skl.analityczne.png
dawkowanie.png dawkowanie.png
duże buty robi cavallo:https://www.gnl.pl/buty-dla-konia-cavallo-bfb.html
Mój osobisty koń wprawdzie nosi mały rozmiar, ale ponieważ miałam wątpliwości co do moich pomiarów napisałam do producenta (nie do sklepu), wysłałam zdjęcia z pomiarów i mi idealnie rozmiar dobrali. Do tego można skarpetami i wkładkami dopasować.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się