konie fryzyjskie

podpisuję się pod post Widek 🙂 Amarotsa - koniecznie fotki nam tu wstaw, a co do przyjazdu to wiesz jak jest, jak ogarnę się po porodzie to wpadniemy. 🙂
Cierp1enie - Liczę, że będziesz w Berlinie! Na kiedy masz termin w ogóle? Mam nadzieję, że nie na styczeń, bo mam dla Ciebie propozycje nie do odrzucenia!

Wrzucam jeszcze dzisiejszego Mookoliniego  😉 Ale charakterek ma osiołkowaty  😁

Ale ma pasemka  🤣
Coś mnie tak wygląda ze z kupy  :wysmiewacz22:   
Widek - Mook to jest mały brudas! Kantarek, który ma na głowie ma... jeden dzień, a już brudny, w paru miejscach przetarty. A pasemka cóż.. zgadłaś! Kupa, resztki meszu plus trochę kurzu  😁
I dobra , tak mu pasuje i gra  🏇
Amarotsa hehe muzine zrobiłam z młodej haha lubię ją taką na całą długość warkoczyków wstawiam na przemian gumeczki hehe , proste ale wygląda efektownie do tego ogonek i jak ta lala lata po pastwisku  🤣

zdjęć z bliska nie mam to jest kadr z filmu , następnym razem zrobię z bliska heh



a młody mega świetny  😍 😍 😍

a to moje czarne anioły , dziś pierwszy raz w bryczce razem poszło mega świetnie normalnie je i love you  😍





Nowe zdjęcie Sanne🙂 wybaczcie, ale musiałam, musiałam się nią pochwalić🙂
Agika SUPER !!!!! normalnie zuch dziewczyna !!!  Bardzo się cieszę że te koniska trafiły do Ciebie !!!!
Amarotsa świetne chłopaki !!!! Fajnie że się rozwijacie !!!
Sanne fajny pyszczek  😀
Muszę się zebrać i zacząć regularnie jeżdzić ! jakiś taki leń się zemnie zrobił 🙁 pogoda fajna a konie stoją i bąki zbijają 🙁
ssstokroteczkaa   Sanne jest cuuud miód malina  💘

anetko ja też się cieszę hehe a jeszcze bardziej z tego,że się sparowały w trymiga  😜

normalnie łon za nią jak cień chodzi a ona go broni przed wszystkimi hehe a jeszcze bardziej cieszy mnie to że mi się kobiecina w hierarchi tak wysoko wspięła oj rządzi w stadzie rządzi  😅

  Misiowy Widar 
Miś  - daj buzi słodziaku  💘
Wid  - a spadaj  :/



przesyłam pozdrowienia i podziękowania dla ZHKFwP za pomoc w organizacji tej części imprezy.
Nam również było miło. Zapraszamy na forum związkowe 😉 Zawsze będziemy pomagać w miarę możliwości przy tego typu imprezach.
KarolaLiderowa   Lider moj dobry smok
19 listopada 2012 15:49
Widek Widar z misiem mnie powalil  💘 cudo no i generalnie Widar to cudenko .
Sluchajcie wszystkie fryzidla slicznosciowe 🙂
Ja nie jestem kreatywna w zaplataniu bo jak przychodzi termin przeplatania Lidera to mi sie plakac chce i na sama mysl bola mnie palce  👿
pozniej jaka fajna grzywa bedzie  😍
Kinia16322 - Tak na zdjęciach, trzy razy do roku  😁 A tak to mogę się pozachwycać warkoczykami przez resztę roku i trochę popłakać jak muszę przeplatać  😉

KarolaLiderowa - Ja też niestety kreatywna nie jestem. Również płaczę i łączę się z Tobą w co tygodniowym bólu  😁

Widek - Skąd macie takiego fajnego Misia  💘 Super!

U nas dziś kowal był, trochę pofruwałam z maluchami.. wykończyły mnie dzieciaki dziś.
Widek dobre  🤣

a ja mam całe nic do zaplatania u Rei połowy grzywy nie ma ale rośnie więc te warkoczyki to jakieś takie liche za to Aluś ma piękną i gęstą grzywę i jak urośnie to będzie się czym pochwalić ale ma krotką , nie dbano o niego zbytnio wycierał się strasznie , ma łupież ale z nim walczę , może będę się cieszyć nią ładną za jakieś 2 , 3 lata  🙄 jak na razie psikam , zaplatam i przeplatam ale z dwu dniową przerwą żeby ten włos też coś odetchnął

a pięknie doprowadziłam grzywę Rei do miękkości bo miała przesuszoną moim suchym olejkiem do ciała NUXE  😀 grzywa jest mega jedwabna , nie sucha , łatwo się rozczesuje i lśni  😁 jak rozplatam na te dwa dni to wcieram jej ten olejek a jak ma zaplecione to codziennie wcieram w końcówki od gumku w dół ,  jak dla mnie czysta przyjemność i efekt widoczny po dwóch miesiącach włos nie do poznania  😜 a jak psiknę drugim z odrobinkami złota to się mieni jak nie wiem co w słoneczku  🤣


a tak z ciekawości zapytam jak z tą grzywą jest , ona rośnie cały czas czy długość grzywy jest uwarunkowana genetycznie Lider to ma taką grzywę ,że masakra nie sądzie,żeby któreś z moich czortów się takiej uchowało  🤣
Amarotsa pokaz zdjecie z rozpuszczona grzywa  😍
Tylko Sanne z grzywą ma ciężko, po kryciu przyjechała bez połowy, musiałyśmy na stajni ją skrócić i bierzemy się za zapuszczanie😉 a na wiosne będzie potomek😀 czuję, że tym razem będzie ogieruś😉 Pare zdjęć dla Was😉 Źrebica jest po Sanne, ma obecnie coś ponad 1,5 roku😉
Boy Joy po Jitte, nasz stajenny postrach, trochę za uszkami ma😉
Sanne


[img]http://3.bp.blogspot.com/-scr3y4AXssw/UCthZLV8-KI/AAAAAAAAABs/b3sSL_nPX6w/s320/Lady+na+Blooga+1.JPG[/img]

mamy jeszcze 3 fryziki, ale jak łapnę zdjęcia to też pokażę😉
ssstokroteczkaa   a dla czego Boy Joy  to taki postrach  ❓ ❓ ❓
Sporadycznie chodzi pod siodłem, brak osoby, która by go wzięła zmotywowała do roboty:] A w niedziele takie rodeo zrobił, że hej. Za dużo energii ma, ale plany wobec niego są niecne, więc może chłopak da się okiełznać😉 Bo przy siodłaniu itp, to on jest grzeczniusi😀 A i w zaprzęgu chodzi, więc jak zacznie się sezon kuligów to też trochę pochodzi😉 A na naszą rekreację niestety potrzebuje jeszcze troche czasu.
Stokroteczka - dajcie chłopcu trochę czasu. Mojej klaczy też raz na jakiś czas strzeli jakiś głupi pomysł do głowy  😉 Teraz jest całkiem przyzwoitym koniem pod siodłem, a na wiosenkę Ibop.

Kto się wybiera w tym roku do Leeuwarden?  🙂
Czy ktoś z Was spotkała się u swoich koni z tupaniem tylną nogą?? Już nie pierwszy raz się z tym spotykam u fryziów ostatnio w Akademi Cabriola  tam 3 fryzy tupały i to był jakiś niedobór witamin czy coś ale za bardzo nie pamiętam...
zaspa89, w naszym przypadku w ten sposób objawia się alergia. Tupanie pojawia się zawsze w okresie jesienno-zimowym, jak konie więcej czasu spędzają w stajni. Kiedyś jeszcze dochodziło do tego gryzienie się po nogach, ale po trzech latach brania autoszczepionki, te objawy bardzo się zmniejszyły.
KarolaLiderowa
Ale on ma te włosiska  😲 nie dziwię się że ręce odpadają  😵 ale jaka profeska w zaplataniu .
kuźwa moja tupie  😲

coś więcej ktoś wie na ten temat  ❓ ❓ ❓

raz dopatrzyłam w boksie to myślałam,że coś zabić chce  🤔 potem na padoku podeszła blisko koni i też zaczęła tupać myślałam ,że ostrzega a tu że niby alergia  🤔
Jedna z moich tupała jak miała świerzba:/
Może to faktycznie od swędzenia nie mają się jak podrapać i tupią , sprawdź jej dokładnie co  w szczotach piszczy .czy nie są wilgotne czy nie ma grudek , czy nic nie łazi .Trzymam kciuki co by to nic poważnego  !!!!
Bischa   TAFC Polska :)
21 listopada 2012 23:08
Czy ktoś z Was spotkała się u swoich koni z tupaniem tylną nogą?? Już nie pierwszy raz się z tym spotykam u fryziów ostatnio w Akademi Cabriola  tam 3 fryzy tupały i to był jakiś niedobór witamin czy coś ale za bardzo nie pamiętam...


U nas tinker tak robi, podejrzewane było, że ma jakąś chorobę na nogach i szczotki zostały obcięte, nic tam nie ma, a dalej co jakiś czas tupie, raz jedną raz drugą nogą.
Wtedy końmi zajmowała się wet. Świderek. Może do kogoś z Was zagląda to można ją podpytać może będzie pamiętać...U mnie tak robią 2 konie w tym fryz i pół fryz pół zimnokrwista kobyłka...
Pół na pół , dziwne !  Trudno powiedzieć, dokładnie przejrzeć nogi , może jednak świerzb
jestem po wizycie weta na świeżo , szczoty czyste  ( zresztą dbam o nie codziennie ) koń przeglądnięty, jak mu powiedziałam,że tupanie to ponoć objaw alergii to jakoś dziwnie na mnie popatrzył  🤔

Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się