Luksusowe stajenki :):)

darolga   L'amore è cieco
17 maja 2010 11:48
Oszzz, jak zwykle się spóźniłam  :/
lostak   raagaguję tylko na Domi
17 maja 2010 11:55
mnie kręci ten różowy budynek..... 😁

stajnia jak dla mnie nie jest luksusowa, waski korytarz, otowrzysz uchylne drzwi i konie sie moga z naprzeciwka gryzc. bardzo niski sufit.  nic specjalnego.
a dlaczego właściciel chce sprzedać świeżo wybudowaną stajnię ?
fabapi Wlasciciel jest Wlochem i bardzo bardzo starał sie dopasowac do polskiego klimatu( pogoda), ale niestety nie dał rady( ma nawet zone Polke), w zwiazku z czym zamierza na stale wrocic do Wloch i z calej posiadlosci zostawic sobie Ville z garazem a stajnie z przyleglymi terenami,apartamentem, hala, padokami... sprzedac( bo po co mu?)
Stajnia nie byla budowana w celach komercyjnych - tylko i wylacznie dla wlasciela i jego 2 pupili 🙂
mtl   I M Equestrian
20 maja 2010 18:31
ja dzisiaj byłam w jednym z jeździeckich collegów w Anglii. Jest tam WSZYSTKO od zwykłych boksów w liczbie 230, poprzez bieżnię czy centrum terapii aż po szpital dla koni!

http://www.hartpury.ac.uk/Hartpury-Equine/Facilities/

😍
Na wstępie mówię, że nie przejrzałam całego wątku, więc nie jestem pewna, czy aby tego nie było:
http://www.gostar.pl/
"Znajoma" ma tam konia, jedyne na co marudzi to trenerzy.
Ale jak oglądam zdjęcia czy filmy...  😜
Jakby to powiedzieć - Gostar to budynek, a nie atmosfera. 🤣
Nigna   Warto mieć marzenia...
20 maja 2010 21:21
ta "znajoma" to przypadkiem nie ja  ; d ?

A jeśli o Gostarze mówimy fakt, stajnia sama w sobie bardzo luksusowa ; ) Ale do prestiżu jej troche brakuje.
No i jak wiedźma powiedziała ... atmosfera...  no i przydałby sie tam trener jakiś wysokiej klasy. Wiecej sie na ten temat nie wypowiem bo mimo wszystko chce tam konia trzymać dalej ; P
Kurcze, zawsze i wszędzie mnie znajdą jak coś idiotycznego napiszę 🤣 😁
Myślałam że sobie w takiej stajni jak gostar zawołają z 1500zł za boks, wchodzę a tam 700zł. No cóż tylko u nas na podkarpaciu boks, pastwisko i jedzenie kosztuje 600zł  🙄 bez hali i takich tam..
cieciorka   kocioł bałkański
20 maja 2010 22:51
Presja, ja pamiętam jak jakies 3, 4 lata temu kosztował 500 lub 550, to dopiero był szok!
uwazajcie strona gostara jest niezle zainfekowana.
uwazajcie strona gostara jest niezle zainfekowana.

Właśnie, szybko się wycofałam i mam nadzieję że nic nie złapałam na kompa.Grunt to dobry firewall..
Nigna   Warto mieć marzenia...
21 maja 2010 06:02
Z tego co pamiętam to nigdy nie kosztował 500 zł  😉
Chociaz może... na samych początkach... wiem że gdy wstawiałam tam siwą było 600 zł miesięcznie.

Myśle że przy takiej ilości koni i pieniędzy jakich na tej stajni zarabiają na prawde nie muszą podnosić opłat za boks ; )
Zresztą... obecnie w gostarze jest hm brak chętnych i są wolne boksy ... (gdy wstawiałam siwą była wielka niewiadoma czy w ogóle bd miejsce)  ... myśle że przy takiej atmosferze krzyknięcie sobie wyższej ceny byłoby nierozsądne. Pozatym to dość świeża stajnia. Mam wrażenie że to wszystko jeszcze pójdzie w górę ; )

A co do informacji o zawirusowanej stronie.... przekaże właścicielom  ; )
Jak coś to filmik na yt o gos :
tam wirusów raczej nie będzie ; )
cieciorka Gdyby u nas taka stajnia była to by chyba sobie wołali 2tysiace  😎
Jest Leśna Wola (zdaje się że ktoś wstawiał w tym wątku zdjęcie jako luksusowej stajni) ale wydaje mi się że nie jest taka wypasiona jak ten gostar a pensjonat kosztuje 800 wcześniej 1500 (extra promocje mają )

Fajnie że w Polsce powstają takie profesjonalne ośrodku. Naprawdę mi się podoba.
A ja mysle ze cena gostaru jest uwarunkowana również tym, że nie leży przy dużym mieście wojewódzkim, gdyby był przy Wrocławiu czy Warszawie cena byłaby znaczenie wyższa.
Poza tym dojazd tam kijowy :/
Niestety, ja złapałam 😤 , otworzyłam zanim ktoś napisał. Nie moglam nikogo od razu ostrzec bo komp mi zwariował.
a co w tej stajni jest takiego super poza wielka hala?
Jazdy rekreacyjne - 120 zł ?  😲 Jak dla mnie stajnia ładna, hala - wow. Ale chyba nie warte ceny 2000zł za pensjonat.
Bo to Chojnów 😉 od lat mają klientów. Jeśli właściciel chce rzucić taką cenę to rzuca, i to jego sprawa. Skoro cały czas mają prawie full to znaczy, że dla ludzi to jest dobra cena 😉
Swoją drogą stajnie w Chojnowie są b.ładne, szerokie korytarze, ogromne boksy, czyściutko. Wielkie padoki, ujeżdżalnia.
hehe, pierwszy raz usłyszałam o Chojnowie  😉 No, i dla mnie to coś nieosiągalnego, ale widok przyjemny  😀
No tak ale w Warszawie ta stajnia jest znana, organizują też zawody, mają rewelacyjną lokalizację 15km od granic miasta, nie narzekają na brak pensjonariuszy.
Odkopuję. Pan Marcus taki cichy i niepozorny. Zerkam do netu, a tam...
http://www.dqh.at/anlage
😵
Stajnia i wszystko piękne. A na dodatek, popatrzcie jak położone!  😍
Bardzo mały plac zewnętrzny - przy 48 koniach można się pozabijać  🙂
Bardzo mały plac zewnętrzny - przy 48 koniach można się pozabijać  🙂

Tam jest raczej chyba taki "tłok" jak tu:
http://www.dqh.at/anlage/reithalle/200809180112-Large.JPG/image_mini
Można się zabić ..... z nudów.  😉
Tercet Chojnów to luksus?! Błagam!!
Dla mnie luksus to coś ponad standard czyli np. bieżnia, basen, ogrzewane korytarze i inne wymślne fajne rzeczy.....

W Chojnowie oprócz dobrego podłoża (czy to naprawdę luksus?) nie ma nic z luksusu, jak dla mnie nie ma tam nawet standardu - można wejść, szwendać się po stajni, zajrzeć do siodlarni, wziąć siodło i odjechać - wiem bo pożyczałam siodło od znajomej i pomimo usilnych poszukiwań nie znalazłam nikogo kto by się tym zainteresował i komu mogłabym to zgłosić.

Oprócz ładnego obejścia - nie ma tam jak dla mnie żadnego luksusu, w środku już nie jest tak pięknie. a ośrodek raczej reprzesntuje styl "dawna świetność"......
toltek, tercet pisała w 2010 roku, kiedy w mazowieckim były pewnie ze 4 duże hale 😉
To prawda, trochę się zmieniło przez ostatnie trzy lata na mapie ośrodków jeździeckich dookoła Wawy 🙂

A Chojnów wcale nie jest żadnym aj-waj, dla mnie ta stajnia ma sporo minusów (np. ogromna ilość koni, które tam stoją i duży tłok, ośrodek otwarty i z knajpą, więc duża ilość spacerowiczów i osób przypadkowych, które mają pełny dostęp do koni). Teraz są dostępne "wypaśniejsze" stajnie 🙂
Dla mnie luksus to coś ponad standard czyli np. bieżnia, basen, ogrzewane korytarze i inne wymyślne fajne rzeczy.....


W bazie RV jest ponad tysiąc stajni - po przefiltrowaniu wg kryterium całoroczna stajnia dla treningu skokowego zostały... 3.
Parę jeszcze się znajdzie - zamkniętych czy z innego powodu "mniej otwartych na potrzeby ludności" - ale na ogrzewane korytarze przyjdzie chyba niestety jeszcze trochę poczekać 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się