kącik skoków

eterowa, widzę, że ciasno 😉 Pytałam, bo jestem ciekawa czy te odległości dostosowane są  do jej wzrostu. Tak dużym młodym koniom bardzo ciężko jest sobie poradzić w gimnastycznych szeregach, tym bardziej ciasnych. Ona i tak nieźle sobie radzi, chociaż są momenty, że jednak nie patrzy pod nogi, tylko "napala" się na następną przeszkodę.
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
06 stycznia 2015 18:38
dobra, mnie dawno nie było, to wstawię te dwa filmy z fejsbuka z wczoraj 😉 co by was dużą, pustą halą podenerwować 😁

pierwszy
drugi

i chyba na ponad tydzień koniec ze skakaniem, poza może galopadą po kawaletkach, bo pingwiny atakują halę 🙁
eterowa, ale byk  😲. Takie konie mnie przerażają (no oprócz "mojego" profesorka - 186  :wysmiewa🙂. Słyszałam, że na wielkokoniach trudno wysiedzieć, to prawda?
Wizja   Skąd wziąć siłę do dalszej walki...?
06 stycznia 2015 18:42
eterowa - a powiedz, czemu jeździsz ta kobyle tak wysoko i ciasno ? To młody kon. Widac, ze jej to nie służy zupełnie. Sadze, ze skakalaby duzo lepiej, gdyby pracowała w dole. Oczywiscie wnioskuje tylko po tych filmikach, które wstawialas. Ale widac, ze dziewczyna nie umie pracować szyja.
eterowa   dawniej tyskakonik ;)
06 stycznia 2015 18:52
Wizja, to nie jest mój koń. Uwierz mi, że trener i właściciel wie, co robi. Takie ciasne odległości mają swój cel. Jeśli nie znasz konia i sytuacji to się nie wypowiadaj proszę. Tym bardziej, że jakimś guru to Ty nie jesteś, ale oczywiście masz prawo do własnego zdania.
Facella   Dawna re-volto wróć!
06 stycznia 2015 18:58
Czemu ją tak atakujesz?  😲 Wrzucasz film i powinnaś się liczyć z krytyką, chociaż moim zdaniem Wizja nie skrytykowała... Popieram jej zdanie, ale nie będę się na ten temat rozwodzić, bo pewnie nie słuchasz osób bez papierów trenerskich. Rozumiem, że wypowiadać można się wyłącznie w samych superlatywach.
Poza tym Wizji chyba chodzilo o ustawienie konia - wysoko i ciasno, a nie ciasne odleglosci w szeregach.
eterowa   dawniej tyskakonik ;)
06 stycznia 2015 19:09
To nie jest łatwy koń, a na tej hali byliśmy drugi raz, to nie nasza. Tyle w temacie.
Ktoś, fajnie kicacie, kiedy zawody? 🙂
Dramuta12, oj tak, to prawda 😉 Ja się już przyzwyczaiłam, aczkolwiek z moją kontuzjowaną kostką czasem ciężko i jak Rit wysadzi nad przeszkodą czasem, to latam wyżej od niej 😁
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
06 stycznia 2015 19:32
eterowa, dopiero 24-25 stycznia, więc na spokojnie się na razie gimnastykujemy i budujemy mięśnie...wczoraj mieliśmy pustą halę, to oderwaliśmy się trochę 🙂

jak z Twoim zdrowiem po kontuzji?
eterowa   dawniej tyskakonik ;)
06 stycznia 2015 19:40
Ktoś, zazdroszczę hali, my musimy dojeżdżać... A u mnie całkiem dobrze, czasem kostka dokucza szczególnie przy skokach, bo usilnie staram się lądować na strzemiona. Na szczęście to chwilowy ból 😉 Poza tym jest dobrze, śmigam jak nowa 🙂
eterowa, fajnie, że  masz możliwość  trenowania  na sporej  hali.  Czy mogłabyś  spytać  trenera, na  ile  m w gimnastyce  ustawia szereg  dla takiego  dużego  konia?  Naprawdę  mnie  to interesuje.
Ktoś, zazdroszczę  możliwości  szaleństw  na hali,  my teraz  jesteśmy  skazani  na szeregi  i krótkie  najazdy  ; ) i skoki  luzem.  Miałam  dziś  pierwszy trening  skokowy  po dwóch  tygodniach  luzu.  Młody  się  spisywał,  ja gorzej. Mogę  zaspamować  filmem  ze skoków  luzem?
Wg mnie tam nie jest jakos strasznie ciasno... NOrmalny szereg podejrzewam ze po 6-6.20-6.50 odleglosci w krzyzakach co przy wejsciu z klusa  dla zwolnienia konia i nie rozciagania sie (jeli kon napalajacy sie) ma moim zdaniem sens.

Jedynie co w drugiej lini zmienilabym, zabierajac drazki (pojedynczo, systematycznie) zeby sprawdzac cierpliowsc i czekanie konia, bo tam przy ost najezdzie do oksera bylo juz jej na tyle ciasno ze skok wyszedl  taki ze stoj , kanciaty..ustawilabym kawaletke przed okserem na 3.20-3.40 a wczesniej dragi w odleglosci wiekszej niz 3, (ok 3.30) i mysle ze tez by wystarczylo. Przynajmniej ja tak robie z koniem ktorego musze wyhamowywac i zaokraglac.
Wizja   Skąd wziąć siłę do dalszej walki...?
06 stycznia 2015 19:50
Eterowa - chyba jestes przewrażliwiona. Chodziło mi oczywiscie K ustawienie konia a nie szeregu. Bo ja w moim poście ataku nie widze. Zwykle pytanie. Bo moze ma to jakiś cel, którego ja nie znam ? Poza tym napisałam, ze oceniam tylko po tych filmach, które wstawialas. Ale widze, ze Ty czekasz tylko na zachwyty. Poza tym nie masz pojęcia kim jestem i na jakim poziomie jeżdzę oraz z kim jeżdzę 🙂 szkoda, ze nie jestes skora do normalnej rozmowy na ten temat tylko zasłaniasz sie trenerem, oraz tym, ze ja na pewno nie wiem co pisze. Bo kobyla akurat całkiem mi sie podoba, tylko nurtuje mnie po co sie tak młodego konia jeździ tak wysoko. I tyle.
crazy, mi  się  też  wydaje,  że  odległości pewnie  normalne  na gimnastykę,  tylko  nigdy  ich przy takim wielkim  koniowatym nie sprawdzałam. Co do drugiej części  i linii,  sama  tak jeżdżę  na młodym (tzn  tak,  jak piszesz,  z jednym  dragiem  lub kawaletka przed  ostatnią przeszkodą )  świetnie się  sprawdza. 🙂
eterowa   dawniej tyskakonik ;)
06 stycznia 2015 19:52
crazy, fakt, ostatni najazd w ogóle dosyć chaotyczny, bo mieliśmy bardzo ograniczony czas i spieszyliśmy się. Generalnie cel treningu został osiągnięty, więc jestem zadowolona i dobrej myśli 🙂
A ja ci wogóle gratulyję , bo poszło w bardzo dobrym kierunku  😀
Jak dla mnie to odległości są normalne, a po prostu koń jest wielki i młody, przez co jeszcze nie potrafi się skrócić. Fakt, że się trochę gubi, ale skracanie młodego konia do przeszkód to podstawa nauki 😉 na zawodach chyba nie będzie mogła pójść do parkurowego, żeby jej poszerzył szereg, bo koń się nie umie skrócić 😀 Każdy trener ma swoje sposoby, ważne żeby efekt był zadowalający 😉
Jezu, dziewczyny, ale nikt  nigdzie nie napisał, że jest ZA ciasno!!!! Ja chciałabym tylko z czystej ciekawości dowiedzieć się, na ile metrów, bo koń jest młody, niedoświadczony i wyjątkowo duży.
Przejrzałam  kalendarze  na 2015.  Czy Biały  Bór  nie planuje (ponownie ) robić  żadnych  skokowych  zawodów  w tym roku?
halo halo - czy ktoś się wybiera na parkury otwarte w aro 31.01?? Potrzebuję przewieźć konia na krótki dystans i szukam przewoźników, którzy będą w okolicy...
eterowa   dawniej tyskakonik ;)
01 lutego 2015 16:38
Brawa dla Jarka Skrzyczyńskiego za super postawę w Villach! 😅 Dziś na Crazy Quick najlepszy czas w GP 155cm, ale niestety zrzutka na ostatniej przeszkodzie. Ostatecznie 4 miejsce 🙂
http://eventcontent.hippoonline.de/985/sta_erg/15_ergDEU.htm?style=hippo
We wczorajszych kwalifikacjach do GP miejsce 4 bez błędów na parkurze.
Inferno piąty wczoraj oraz Cendiamo czwarty w piątek, bezbłędne przejazdy w 140 cm 😉
a tu co taka cisza? Nikt na żadnych halówkach nie był ostatnio?

Mi Siwson ostatnio tak dobrze chodzi, że mam ochotę go po kopytkach całować. Zdjęcia dzięki Moon :kwiatek:





Mozii   "Spełnić własną legendę..."
05 lutego 2015 19:39
xxagaxx, piękny Siwy! 🙂 jak poszło? My się wybieramy na pre-cavaliade. Na spokojnie otwarcie sezonu 😉
xxagaxx- ja się zawsze nie mogę na patrzeć na tego Twojego Siwego  😍
xxagaxx - Siwy petarda  😜 , zreszta juz Ci to mowilam :P

To ja tez sie pochwale fotkami z tych samych zawodow 😉 Zdjecia robily m.in.  Moon i anai






xxagaxx siwek piękny, ja mam słabość do Siwków  😍

a tymczasem moja młoda zaczyna skakać 🙂

alexiss, mam tak samo 😉 Już mi pare osób mówiło, że tak technicznie skaczącego konia to nie widzieli 😉

Mozii, mieliśmy 9 miejsce, a przez dwa dni wszystkie parkury na 0 😉

Angeel, dzięki 😉 Wy też się widze rozkręcacie 😉

episode, haha, ja po Tangosławie mam niechęć do tej maści. Nie dość że wszelki brud widać, od wszystkiego się zwierz potrafi obetrzeć, to jeszcze wszystko jest w tych białych kłakach! Ale i tak go kocham 😀

a twoja młoda to ma chyba niezły fan z tych skoków 😉
to akurat prawda, że się obcierają od wszystkiego, mój tak ma w zimę.. ale Siwki są najlepsze  😍

a młoda tak, uwielbia skakać, wychodzi z każdej sytuacji, nigdy się nie zatrzymuje. Oby tak dalej 😉
xxagaxx, po kim jest twój siwy? Z wyglądu bardzo mi przypomina pewnego konia
ikarina, "mój" Siwy to koń forumowej Laguny 🙂 , ojciec Biskwit, matka Traviata po Louisie.

A nie dość ze jest dokładny to ma wyrąbane kompletnie jaką przeszkodę skacze. Tak samo dojeżdżasz do rowu, muru, dużego rowu czy cudacznej podmurówki. Tchórz z niego nieziemski a na parkurze jakby o tym zapomina 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się