kącik skoków

Ja najbardziej się cieszęszę że  Jarek łamie stereotypy o Polskich jeźdźcach i idąc pod prąd , gdzie rzucano mu kłody pod nogi zamiast go wspierać ( PZJ ) pojazuje że niemożliwe od możliwego odróznia tylko stopień determinacji.  😀 😀 😀 😀 😀 😀  Wielki  Szacun !!!!! Tak trzymać !!!
Proszę o pomoc/poradę. W czasie skoku koń odbija mi lewo i nie skacze ładnie na wprost. Staram się prowadzić go prosto na środek ale i tak lekko spływa mi na lewą stronę co dobrze widać w szeregu, gdzie ostatnią przeszkodę skaczę praktycznie przy stojakach. Prócz stawiania krzyżaka znacie jakieś ćwiczenia albo inne metody na oduczenie tego? Albo gdzie może leżeć przyczyna?
mindgame, trza by zobaczyć jak robicie zakręt, bo ja mam dokładnie ten sam problem, gdyż mam silniejszą lewą rękę i jak się nie przypilnuje sama to ciągnę lewą wodzę ciut mocniej, odpuszczająć prawą i skacze do lewej....
Perlica, odbija mi w lewo nawet jak jadę linię na 5 fouli między przeszkodami.
mindgame, no mi też, ale wiem, że to zazwyczaj jest wina jeźdzca i u mnie problemem jest silniejsza lewa ręka, jak się nie przypilnuje, ale problem zaczyna się od zakrętu, bo właśnie w zakręcie zaczynam ciągnąć niestety jak się nie przypilnuje.
Perlica, ja raczej mam mocniejszą prawą rękę, to może spychać na lewo.. ma to sens.
Ptaszek na przeszkodzie z lewej strony  😉
smok w sensie straszak?
mindgame, musi spojrzeć na Ciebie trener i zobaczyć co robisz nieprawidłowo, bo raczej nie da się zdiagnozować tego przez internet.
Perlica, wiem wiem... Najlepiej by było jakby trener coś powiedział, ale obecny mówi tylko że mam jechać prosto, siadać w siodło na dystansach i ręką w dół 😉 a do innego trenera nie mam teraz dostępu.
Drąg oparty prostopadle do drąga na przeszkodzie oparty końcem o drąg przez który skaczesz w 1/3 długości drąga na przeszkodzie . Lekko wystający ( ok 10 cm nad przeszkodę . Tak zeby wymusić skok na środku przeszkody .
Znalazłem tylko taki coś .
Tylko spróbuj na razie z jednym po lewej stronie  😉

P.S poszukaj innego trenera.
smok, dzięki 🙂 zupełnie zapomniałam, że jest taki sposób i nie wiedziałam że nazywa się to ptaszki 🙂
smok, dzięki 🙂 zupełnie zapomniałam, że jest taki sposób i nie wiedziałam że nazywa się to ptaszki 🙂


Dokładniej , Ptaszek ! 1szt 😀 Od strony gdzie jest problem  oparty końcem o drąg  w połowie  odległości między stojakiem a środkiem przeszkody  😉
mindgame, trza by zobaczyć jak robicie zakręt, bo ja mam dokładnie ten sam problem, gdyż mam silniejszą lewą rękę i jak się nie przypilnuje sama to ciągnę lewą wodzę ciut mocniej, odpuszczająć prawą i skacze do lewej....

Czasami jest tak że jak koń słabo się skraca i dyktujesz mu za bliskie odbicia, zaczyna uciekać w bok żeby wydłużyć sobie miejsce odbicia. Nieraz pomaga : ustawić np dwie stacjonaty w dystansie 6foule i jeździć na 6-7-8 foule.
A nie zauważacie przypadkiem, że konie, które "znosi" dziwnie mocno uciekają po skoku/serii skoków, nierzadko (lub dziwnie "gasną"😉?
Stawiam piwo osobie, która wskaże przyczyny tej korelacji.
halo, mój raczej nie gaśnie 😉 jest aż za bardzo do przodu.
Ja tylko napisałem jak korygować provlem ale nie napisałem jak zlikwidować przyczynę . A to jest najważniejsze. Może być każda, od bulu pleców poprzez błedy wyszkoenia konia do złego dosiadu jeźdźca i jego pracy . Tego nie da się załatwić nie widząc problemu i tu jest potrzebny praktyk szkoleniowiec  🙄
halo, moja to nie gaśnie na pewno, nigdy :-)
Zdrowykoń, to o czym piszesz ma miejsce kiedy nie pasuje i jest za blisko, ale koleżanka piszę, że ma ten probem także w linii, czyli jak mniemam w pasującym dystansie.

Smok10, zazywczaj problemy koni wynikają jednak z niedoświadczenia jeźdzca, przynajmniej tak jest u mnie ;-)
Zdrowykoń, to o czym piszesz ma miejsce kiedy nie pasuje i jest za blisko, ale koleżanka piszę, że ma ten probem także w linii, czyli jak mniemam w pasującym dystansie.


Po to stosuje się ćwiczenia z drągami przed przeszkodą . 😉 Ćwiczą oko jeźdźca i dają pewność odbicia  koniowi  😀


Smok10, zazywczaj problemy koni wynikają jednak z niedoświadczenia jeźdzca, przynajmniej tak jest u mnie ;-)


Jak wyżej . Na wszystko są odpowiednie ćwiczenia z drągami , zarówno dla koni jak i dla jeźdźców  😉 Trening jest po to by się uczyć , sama jazda parkurowa na treningu niewiele już wnosi do szkolenia zwłaszcza jak są duże braki w umiejętnościach , co najwyżej powiela się błędy , większość treningów to żmudna praca i ćwiczenia .  😉
Perlica to że dystans jest pasujący np na 5 foule nie oznacza że foula konia jest odpowiednia.  😉 tym bardziej jak sama pisze koń raczej bardzo do przodu. Mój koń jak zacząłem na nim jeździć też był bardzo do przodu 🤣  w lini na 5 foule robiłem 4 na hamulcu 😉 i pasowało.  🤣
Smok 10 drągi nie są lekarstwem na wszystko  😉.
Jeśli osoba ma takie problemy, ma trenera i niewie dlaczego tak się dzieje, to raczej trzeba zmienić trenera.
A nie zauważacie przypadkiem, że konie, które "znosi" dziwnie mocno uciekają po skoku/serii skoków, nierzadko (lub dziwnie "gasną"😉?
Stawiam piwo osobie, która wskaże przyczyny tej korelacji.

Za mocny kontakt, brak przepuszczalności, złe tempo podstawowe.
[quote author=Zdrowykoń link=topic=18.msg2859299#msg2859299 date=1554798394]
Smok 10 drągi nie są lekarstwem na wszystko  😉.
[/quote]

Nie napisałem że są lekarstwem na wszystko , tyle że są nauką podstaw. A wiele osób lubi omijać nudne podstawy i skupiać się na tym co jest fajne ( skakanie parkurów ) tyle że bez podsaw , to nic nie wnosi tylko utrwala błędy  😉

Drągi nie tylko są pod przeszkodami ale także kładzie się w dystansie . Praca na drągach to podstawa , tyle że jeszcze trzeba wiedzieć co po co i jak je poukladać no i oczywiście  jak je jeździć. Ale zgodzę się co do jednego że warto pomyśleć nad innym trenerem . Teraz PZJ usankcjonował bylejakość i wielu trenerów prosto po dwutygodniowych  kurasach trenuje ludzi jako Instruktorzy Sportu PZJ nie mając bladego pojęcia o treningu. ( Pisał już o tym Stanisław Marchwicki na łamach Świata Koni )  😉 Masz problemy , skonsultuj się z zawodnikami ( nie L -kowymi tylko z kimś kto ma duże doświadczenie )  lub skorzystaj z konsultacji trenerskich . Np. u p. Wassibauera w tym tygodniu w Poczerninie . Nawet  na razie jako słuchacz.  😉
Trenowałam z dobrym trenerem, więc pewne rzeczy wiem i pamiętam jego treningi i rady. Niestety teraz jestem na wygnaniu i trener jest jaki jest i innej alternatywy narazie nie ma dlatego szukam jakiś porad gdzie indziej. Oczywiście podchodzę do tych treningów z zimną głową i widzę pewne niedociągnięcia. Ale każdy ma jakieś zalety i wady.  Muszę w takim razie pogadać z moim poprzednim trenerem, może coś sensownego doradzi. W końcu zna i mnie i konia 😉
Cały problem polega na tym że jeżeli nie masz dużego doświadczenia a pewno nie masz , to korzystanie z porad przez internet czy telefon , to kiepski pomysł .  😉
smok, masz rację. W takim razie przestanę jeździć wogóle i nie będę się nikogo radzić.
smok, masz rację. W takim razie przestanę jeździć wogóle i nie będę się nikogo radzić.


To też kiepski pomysł .  😉 Nie masz nikogo wokół siebie  ? Gdzie ty mieszkasz ?  😲
[quote author=mindgame link=topic=18.msg2859325#msg2859325 date=1554800952]
smok, masz rację. W takim razie przestanę jeździć wogóle i nie będę się nikogo radzić.


To też kiepski pomysł .  😉 Nie masz nikogo wokół siebie  ? Gdzie ty mieszkasz ?  😲
[/quote]
Przecież pisałam, że na wygnaniu ;p
Przecież pisałam, że na wygnaniu ;p


Na Saharze ? Tam też można znaleźć trenerów  🤣
Zdrowykoń, pasujący dystans to nie urywanie foule... Jak ustawiona linia np. Na 5 to jedziesz na 5 jeśli takie było założenie, i o taki przypadek chodzi , że mimo, że jest ok to nie jest, bo skaczesz przy stojaku.
Widzisz nie rozumiesz mnie, raczej jest tak że brakuje jej kontroli w dystansie koń idzie ona hamuje. dlatego dobrym ćwiczeniem jest ustawić np dwie stacjonaty czy krzyżaki na 6 foule nie zawysokie powiedzmy metrowe i spokojnie pojeździć taki dystans na 7 foule czy 8. I na małych przeszkodach równo galopowac, nic nie hamować zachować rytm i dać się pomylić koniu  😉 Niech się też uczy.
Zdrowykoń, nie widziałam konia to jednak trudno mi się wypowiadać.
Ja mam na myśli zupełnie inny problem, więc Ty nie rozumiesz mnie 😜
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się