Zadziwiające, nietypowe ogłoszenia

A.kajca   Immortality, victory and fame
13 listopada 2014 18:41
http://allegro.pl/ogier-walach-poker-pks-polkrwi-i4782352192.html
A wy się czepiacie dwulatków pod siodłem... to dopiero patologia- koń urodzi się za cztery lata a już chodzi pod siodłem i w zaprzęgu, na dodatek w trakcie naskakiwania!
Wiem, że literówka ale przyznajcie, że zabawna 😉
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
13 listopada 2014 18:43
I w dodatku płeć: samica  😁 dziwne jak na ogiera... dla wałacha w sumie też 😉
A.kajca   Immortality, victory and fame
13 listopada 2014 18:49
no ale zwierze niezaprzeczalnie młode... xD
Megane a co z tym koniem nie tak , ze tak sie tuła? ja go juz kilka lat widuje na portalach sprzedazowych.... az mi go szkoda, taki .... brzydki w tym ostatnim ogloszniu... i kulawy...

Oprócz tego, że był "strasznym ogierem"  i miał ogierze zachowania, to nic mu nie było 😎 tzn wymagał pracy i obcowania z człowiekiem.
Nikt go nie badał, choć chodziły słuchy, że może mieć coś z grzbietem...
Myślę, że od początku źle trafiał, bo też był bardzo tani, a taniego konia nikt nie szanuje (jak i darmowego... tzn. w większości przypadków to się sprawdza) dlatego też zaraz po tym, (może miesiąc, dwa) jak odszedł z macierzystej stajni, trafił do transportu, jakaś dziewczyna/kobieta go wykupiła (chyba dla dziecka, nie pamiętam już) wykastrowała i niedługo po tym pokazało się ogłoszenie o sprzedaży, ale tak jakby od kogoś już zupełnie innego. Później widziałam kolejne ogłoszenie, i kolejne za jakiś rok i teraz to już chyba piąte w jego życiu.
Nie sprawdził się na Służewcu (nie chciał wchodzić do start maszyny) w płotach jakoś też mu nie poszło, w międzyczasie jakieś kontuzje... itd, itp... nie wiem, co mu teraz dolega, na pewno kulawizna jak widać w ogłoszeniu i niedożywienie (choć zawsze był ciężki do napasienia, ale wyglądał o niebo lepiej) poza tym łykał i ma francuza... w tym ogłoszeniu straszna z niego bida 🙁
Harry Potter i Ogier Wałach Półkrwi 😀
A.kajca   Immortality, victory and fame
13 listopada 2014 19:22
raczej Harry Potter i Ogier Wałach Półsamica xD
Trzeba Rowling podrzucić temat 😀
A.kajca   Immortality, victory and fame
13 listopada 2014 19:30
"uwarzmy eliksir wielopłciowy!- zaproponowała po chwili Hermiona" taaa.. to będzie dzieło stulecia... 😀
Nirvette   just close your eyes
13 listopada 2014 20:48
Mirinda94, tak totalnie OT, moge prosic na priv sposob na usuniecie rdzy? :kwiatek:
-bibi22-   Czasy się zmieniają i my też się zmieniamy.
13 listopada 2014 21:16
Mirinda94, tak totalnie OT, moge prosic na priv sposob na usuniecie rdzy? :kwiatek:
Jeśli można ja też poproszę PW na ten temat 😅.
i ja,część moich białych eskadronów ma te plamy i ni cholery nie chcą się usunąć.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
13 listopada 2014 21:54
Miranda94 To może napisz jak to zrobić w wątku o praniu derek i czapraków? Ja też chętnie się dowiem jak plamy z rdzy usunąć i założę się że jest nas więcej.
http://re-volta.pl/forum/index.php/topic,203.600.html
emptyline   Big Milk Straciatella
13 listopada 2014 21:55
zembria, kupić środek dr. beckmanna do rdzy. 🙂
-bibi22-   Czasy się zmieniają i my też się zmieniamy.
13 listopada 2014 21:56
ale czy faktycznie on taki dobry jest? gdzie go można kupić i w jakich pieniądzach?
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
13 listopada 2014 21:59
emptyline Ja zrozumiałam, że Miranda jakiś domowy sposób ma. Bo nie widzę sensu kupowania preparatu, żeby jedną plamę usunąć.
emptyline   Big Milk Straciatella
13 listopada 2014 22:03
zembria, ale on jet maleńki i kosztuje w porywach do 15zł O! Ja korzystałam i zadziałał super - ale nie wiem jak będzie z rdzą taką wżartą już w materiał od dawna.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
13 listopada 2014 22:27
A, widzisz to nie wiedziałam, że to taki "na raz" preparat. Z moją plamą może być problem bo ma już ... no z 10 lat będzie, jak nie więcej  😉 czaprak rzadko używany, dostałam go z siodłem pod które nie pasował.
Nirvette, -bibi22-, domowego sposobu nie mam. Stosuję preparat dr. Beckmann do rdzy. Kupuję to w Auchan za jakieś 16 czy 17 zł  :kwiatek:. Swoją drogą są też takie środki do usuwania innego rodzaju plam, np. z długopisu, trawy czy smoły. Według mnie bardzo się sprawdzają i nie są drogie 😉
-bibi22-   Czasy się zmieniają i my też się zmieniamy.
14 listopada 2014 07:55
Mirinda94 a super, dziękuję :kwiatek:.
emptyline   Big Milk Straciatella
14 listopada 2014 08:28
Mirinda94, Już nie raz pisałam, że dr Beckamnn rządzi na całej linii. Jak wrzucicie złe kolory do prania i coś wam zafarbuje - jest super odbarwiacz - uratował mi całe białe pranie, kiedy wyprało się z zółtą koszulką i było w łaty.
Wichurkowa   Never say never...
14 listopada 2014 09:09
"Chodzi dobrze w siodełku". Na szczęście nie pracuje w zaprzążku.  🙄

A tutaj klacz, która ma zrebieńcie.
http://olx.pl/oferta/klacz-ze-zrebienciem-i-zrebna-super-charakter-dla-kazdego-jezdzica-CID103-ID7sHiJ.html
Ja nie wiem, ludzie nie czytają tego, co piszą?  😵


edit.
O, i jeszcze hucółka.
http://olx.pl/oferta/srokata-dotacyjna-hucolka-siodlo-zaprzeg-tanio-CID103-ID7sBAn.html
Ale co ciekawe, jest rasy huculskiej, a nie hucólskiej. To jakiś przekręt.
B.B.   Wszystko ma swój początek i koniec.
14 listopada 2014 09:18
Albo nie myślą o tym co piszą, bo tak skrajnego momentami analfabetyzmu się nie spodziewam.
Wichurkowa   Never say never...
14 listopada 2014 09:20
To chyba Ci sami właściciele...
-bibi22-   Czasy się zmieniają i my też się zmieniamy.
14 listopada 2014 09:23
Z tego co widzę, to tak i wydaje mi się, że niedawno też tu gościli z innym koniem.
A swoją drogą to ta "hucółka" ma ciekawie wystylizowaną grzywę na ostatnim zdjęciu.  😵
"Klacz jest rasy czysto huculskiej i spełnia wszystkie kryteria do programu unijnego" prócz tego, że ma 145 cm i licencji nie będzie mieć
vanisek   K może znieść dla miłości dużo, ale nie wszystko.
14 listopada 2014 14:01
ciekawe w jakich pracach polowych ....
marysia550 a tak z ciekawości to jaki jest minimalny (maksymalny??) wzrost konia huculskiego, aby mógł on uzyskać licencję? Pytam się z czystej ciekawości bo z tą rasą miałam kontakt tylko na zdjęciu, ale zaciekawiło mnie to  :kwiatek:
Mirinda- do132- 142 cm klaczy 135-145 ogiera. 
Ja też mam takie cudo 145 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się