Zadziwiające, nietypowe ogłoszenia

desire w tym drugim ogłoszeniu to jakaś "porządna" rekreacja, kucyków prawie nie widać spod czapraków, dzieciaki bez kasków ... 🤦
Nirvette   just close your eyes
11 lutego 2015 11:26
O tej stajence rekreacyjnej było kiedyś głośno w którymś wątku ;p
Nirvette - a co to za stajenka i o co chodziło?
(jak nie chcesz publicznie, to możesz mi napisać na pw)
desire   Druhu nieoceniony...
11 lutego 2015 11:47
a co do pierwszego ogłoszenia, rozwaliło mnie przedostatnie zdjęcie  🤔  bardzo czysty ten koń  🤔


pal licho, że 'czysty'.. mnie poraża chudość/brak mięśni i osoba która (nie ujmując niczego ludziom masywniejszym -sama jestem 🙂 ) nie powinna według mnie na tego konia wsiadać.. nie wiem, ja nie wsiadłabym, bałabym się że krzywde zrobię swoim de 😉

desire w tym drugim ogłoszeniu to jakaś "porządna" rekreacja, kucyków prawie nie widać spod czapraków, dzieciaki bez kasków ... 🤦


przyznam szczerze - przestałam oglądać po drugim zdjęciu..  😡  ale jak teraz spojrzałam to no..  😵
Ta stajenka to jakiś horror na kółkach, ZERO pojęcia o pojęciu, konie rzekomo wykupione z rzeźni i na stronie żebranie o wpłacanie kasy, bo inaczej koniki wrócą w jednostronną podróż, bo oni je wspaniałomyślnie uratowali, ale ciężko utrzymać. Sprzęt koszmar, "nauka" jazdy koszmar jeszcze większy. Już w tamtym roku chciałam to gdzieś zgłosić, ale zarówno PZJ jak i któraś fundacja mnie olały. Znaczy, pzj odesłał do fundacji, ta mnie olała, razem z lokalnym ToZem.
Zaźrebiają te konie nie wiadomo po jaką cholerę, co drugie zdjęcie woła o pomstę do nieba, no oczy z orbit wychodzą jak się to ogląda. Nie widziałam gorszej "szkółki" niż to. Ma-ka-bra.

edit: http://www.stajniawikigrodkow.za.pl/ polecam wejść w "konie" na początek, później przejrzeć całość  🤔wirek:
Nirvette   just close your eyes
11 lutego 2015 12:37
E., budyń to opisała 😉 bodajże jak jeszcze działał wątek o photoblogach to była dyskusja na jej temat, już nie pamiętam dokładnie o co chodziło, ale generalnie burdel na kółkach.
desire w tym drugim ogłoszeniu to jakaś "porządna" rekreacja, kucyków prawie nie widać spod czapraków, dzieciaki bez kasków ... 🤦


przeciez te czapraki to specjalnie - wszystkei maja takie wielkie, większe niż normalne. taka jakas wizja ozdobno- pokazowa. a foty z jakiegoś eventu właśnie
co i tak braku kasków na nieletnich nie usprawiedliwia ;/
horse-art ktoś niewątpliwie miał jakąś wizję, ale znacznie przekracza ona moje horyzonty myślowe 😜 A jeden kucyk na na sobie kołderkę dziecięcą 🤔 ❓
Co do kasków, to przecież kapelusze kowbojskie dają +100 do nieśmiertelności 😁

edit: weszłam na tą stronę podaną przez budyń i... 😵 wolałabym żeby mój koń poszedł na mięso niż trafił do nich 😤
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
11 lutego 2015 12:59
Weszłam na tę stronkę.
Ten opis 😜 Normalnie jakbym czytała notatkę z "Hodowli koni" 😁
http://www.stajniawikigrodkow.za.pl/konie/Galeria/Siwa/siwa.htm
Weszłam na tę stronkę.
Ten opis 😜 Normalnie jakbym czytała notatkę z "Hodowli koni" 😁
http://www.stajniawikigrodkow.za.pl/konie/Galeria/Siwa/siwa.htm


A ta piękna kariera sportowa z licznymi osiągnięciami, to gdzie? Jakie medale, ordery, co gdzie jak?  😂
No i ostatnie zdjęcie po prawej stronie na samym dole... no pięknie poskręcany kocyk pod siodłem  😂
Biczowa   tajny agent Bycz, bezczelny Bycz
11 lutego 2015 13:57
Haffek nawet ma ogłowie 😁 a ten ich fryz trochę mało fryzyjski, ogółem przerost formy nad treścią a koni szkoda.

http://www.stajniawikigrodkow.za.pl/konie/Galeria/Osiol_Kuba/kuba.htm co one mają w pyskach 😵 czy mi się wydaje że na przedostatnim zdjęciu kącik pyska jest poraniony?
marlin1990, o gustach się nie dyskutuje hahahahaha 😀
a kapelusze nie tylko nieśmiertelność, ale i zaj*stość i profesjonalizm 😉
desire   Druhu nieoceniony...
11 lutego 2015 14:35
Co Wy wiecie o interesach...  😎 😉

''Zajmujemy się hodowlą koni w większości uratowanych z rąk rzeźnika
(10 koników oraz dwa osiołki). ''

''Opłaty za jazdy konne są symboliczne a nauka, instruktaż jest całkowicie gratis.''
http://www.stajniawikigrodkow.za.pl/O_nas/o_nas.htm

''Będziemy wdzięczni jeżeli zechcecie Państwo wspomóc nasza stajnię i nie dopuścić, aby nasze koniki ponownie trafiły w ręce rzeźnika. Prosimy o wpłaty. Każdy grosik jest dla nas cenny, ważny.
Serdecznie dziękujemy za każdy gest dobrego serca.
Nr konta .....
dane....
adres......''

http://www.stajniawikigrodkow.za.pl/Oplaty/oplaty.htm

czy to nie jest czasem próba wyłudzenia? 
Biczowa   tajny agent Bycz, bezczelny Bycz
11 lutego 2015 14:39
To jest przerażające, chyba już lepiej było by tym koniom u tego rzeźnika.
http://www.stajniawikigrodkow.za.pl/konie/Galeria/Strzala/strzala.htm makabra

Popłakałam się, jak tego zobaczyłam
A i Szatan wygląda niewiele lepiej  😕
W ogóle czy mi się wydaje, czy część wędzideł jest... pordzewiała?  🤔
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
11 lutego 2015 14:46
Akurat ten konkretny kucyk to dla mnie wygląda na niesamowicie znudzonego, nie zmęczonego/bliskiego zejściu 😉

Nie przesadzajmy, luksusów to tam może nie mają, "sprzęt" pozostawia naprawdę wieeeeeele do życzenia... ale jak dla mnie konie jakoś specjalnie tragicznie czy strasznie nie wyglądają. W wielu miejscach widziałam konie w gorszym stanie.
Oglądałyście filmiki? Nadzwyczaj grzeczne te konie.
Zwierzaki fizycznie źle nie wyglądają, są czyste, dożywione... tylko ten sprzęt... a raczej jego brak.
Biczowa   tajny agent Bycz, bezczelny Bycz
11 lutego 2015 15:03
A mi się to nie podoba, konie odkarmione ok ale ani tam profesjonalizmu nie widzę ani szacunku do koni ani jakichkolwiek zasad bezpieczeństwa, też widziałam konie w gorszym stanie co nie zmienia faktu że te nie mają takiego sielankowego życia.
Czarownica, w innym temacie właśnie sobie piszemy, czy wykupować konia siwka, jak nie wiadomo czy będzie się miało na jego utrzymanie  👀
I tutaj chyba jest ta sama sytuacja. Nie zna się ludzi, ciężko oceniać. No ale zdjęcia raczej nie zachęcają do niczego pozytywnego.
Co z tego, że kucyk jest grzeczny i zmęczony a nie zamęczony, jak sprzęt (ogłowie na niego) to jakaś prowizorka, a siodło ma na łopatkach/kłębie?
Nie wiem, tak mi się wydaje, że no niestety, zwłaszcza jak się prowadzi agroturystykę, to trzeba też dawać jakieś świadectwo o tym co się robi. A ten wpis o prośbie o fundusze i dotacje. Zbieramy pieniążki, bo jak nie to wyślemy konie do handlarza? No to najpierw się chyba trzeba spytać, to po co te konie się wykupywało jak się nie ma na ich utrzymanie?
A to że lekcje gratis? No jak są na takim poziomie, jak widok sprzętu, to chyba jest gorzej niż źle.
Jakieś dziwne to dla mnie wszystko  🙁  i przykre  🙁
A jeszcze dodać do tego, że klacze są zaźrebiane  🤔 Ludzie mają dawać kasę żeby koniki nie trafiły do rzeźnika a oni sobie je zaźrebiają? Tragedia, omijałabym szerokim łukiem miejsce gdzie konie chodzą z zardzewiałym łańcuchem w pyskach  👿
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
11 lutego 2015 15:09
Ale ja piszę o samym stanie tych koni, nie o ogólnej sytuacji 😉
No ale popatrz na cały obrazek, a nie na jego fragment, proszę  :kwiatek:
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
11 lutego 2015 15:14
A czy ja gdzieś napisałam, że mam ochotę patrzeć na ogólny obrazek? :kwiatek:
estena   Wariat nad wariaty.
12 lutego 2015 01:36
Dzizzz... ten Czardasz vel Dragon to przecież brat mojej kobyły!  A ta Arabella to Cyganeria, matka Czardsza i Estery. . No nie wierzę, że ich odnalazłam...
Co jak co, ale czy tylko mi nie pasi fatalny obraz tych koni połączony z taką bryką:
http://www.stajniawikigrodkow.za.pl/O_nas/Bryczka/bryczka.htm
? 😁
No ale przynajmniej dziewczyna na ostatnim zdjęciu ma kask  😂
Liściu pasuje idealnie, jak... pięść do oka 😂
Możecie brechtać z gościa, ale to zwykły rolnik. Nie każdy ma tyle wiedzy i doświadczenia co forumowicze. Mam rodzinę w tej miejscowości i słyszałam, że człowiek cieńko przędzie. Grodków to małe miasteczko, duże bezrobocie, mało chętnych na jazdy nawet po 20 zł za godzinę. Z okolic nikt nie będzie dojeżdżał do takiej stajni. A zardzewiałe wędzidła czy czapraki jak derki cóż - każdy orze jak może. Skąd ma gostek wiedzieć więcej o sprzęcie? Nie każdy serfuje w sieci. Wie tyle ile przekazał mu ojciec rolnik i tyle co powie sąsiad handlarz.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się