własna przydomowa stajnia

Megane w takim razie, musisz przesiąść się na kucyka, wtedy lampy można niżej powiesić  😉
Spokojnie, wysokosci swojego wzrostu sie nie boje 😉 oby nie więcej i oby stabilnie 😉
Akatash, ktoś tu kiedyś pisał o tym ,że w sylwestra zawsze można włączyć radio w stajni dosyć głośno .
Sprawdzałam i naprawdę to działa. Włącz je kilka razy wcześniej aby się przyzwyczaiły i masz kłopot z głowy. Ja mam jednego panikarza i cholerka strasznie się martwiłam że On tak się boi. Jest cały spięty a ja z nim więc sposób wart uwagi 😀  Ja w sylwestra tradycyjnie jak inni latają z szampanem siedzę z końmi w stajni. Nie umiem się o nich nie martwić.
Ja też bardzo martwię się o sylwestra. ;/ Tym bardziej ,że nasz nowy wałaszek to taka boi, trzesi dupka . ;/ Nawet ptaszków się boi jak podlatują do niego posprzątać rozsypany owies. ;/ W zeszłym roku zamiast pić szampana, dostałam telefon od mamy ,że mam natychmiast przyjechać. Bo Luśka szaleje. Jak dojechałam była lekko pobudzona ,ale skubała sianko. 😀
strzemionko   w poszukiwaniu szczęścia przemierzamy cały LAS ;)
24 listopada 2014 09:39
a co do lamp to nie wiem jaką mam założyć w boksach, na razie nie potrzebuję tak bardzo ale w razie jakiegoś W warto mieć  🤔
Ja mam halogeny  ledowe  nie nagrzewają się dobrze doświetlają stajnie. 🙂 W mojej stajence 7m-5m mam 2 zamontowane na belce gdzie zaczynają się boksy , i lampę w korytarzyku. Bardzo wkurzało mnie w pensjonatach słabe światło ,szczególnie przy robieniu kopyt. 😉
strzemionko   w poszukiwaniu szczęścia przemierzamy cały LAS ;)
24 listopada 2014 12:37
Tylko ja potrzebuję czegoś nie na prąd, i nie na słońce więc to trochę utrudnia sprawę 🙁 W domku na narzędzia mam taką lampkę ledową którą się włącza sznureczkiem ale jest za słaba i nie mogę znaleźć podobnej.
Cobrinha, a masz jakes fotki wnętrza stajni? Jak wyglądają ściany?  😉
U mnie wszystko gotowe na załamanie pogody - póki co ogony jeszcze ciągle pod chmurką 🙂
Jaki na razie idealny porządek...tylko konie wpuścić !( Moje od razu zrobiłyby tam dziczy barłóg🙂🙂
dominoxs, moje niestety też - głównie malują ściany po swojemu na dwa sposoby hehe od przodu przy żłobach (tu przoduje Klusek), oraz od tyłu gdzie w twórczości wygrywa Dukat  😂
Dokładnie. Przy żłobie Monet , na ścianach Picasso ....
Cobrinha Pięknie się prezentuje. Gratuluję.
Świetnie to wygląda!
Kawał dobrej roboty.
Dziękuję  :kwiatek:
Stajnię tylko odświeżyłam w środku i doszły skrzynie na siano bo niestety siatki mi się nie sprawdziły 🙁
Mam nadzieje, że utwardzony kliniec przed stajnią zda egzamin i tak szybko nie zostanie wdeptany 😉
Cobrinha, dzieki 😉
Bardzo sympatycznie stajenka wyglada, taka czysciutka 🙂
A nie myslałas o lamperii, aby te pozniejsze arcydzieła zmywać?
No właśnie! Mi też lamperia się marzy. Czym ją zrobić? Jakąś olejną? Do jakiej wysokości? 160cm wystarczy?
Myślałam, ale są obawy żeby mi jakiś grzyb się pod tym nie zrobił, bo jednak w stajni szczelnie zamkniętej czuć lekko wilgoć - konie co jak co ole oddają sporo ciepła - nie chce by mi się coś w tynku zalęgło 🙁
Ale lamperia to tylko do jakiejś wysokości, więc ściany będą miały "oddech".
Może na przyszły rok się zdecyduję 😉
Nie wiem czy przed ewentualnym malowaniem nie musiałabym "odwapnować" ścian bo inaczej farba nie ma się czego łapać.
strzemionko   w poszukiwaniu szczęścia przemierzamy cały LAS ;)
24 listopada 2014 16:06
Potrzebuję wskazówki jak zrobić coś, co mam na myśli ale nie za bardzo wiem jak się za to zabrać ze strony technicznej 😉

Chciałabym dobudować do stajenki wiatę na siano, tj. przedłużyć dach. Zdjęcia robiłam godzinę temu jak się ściemniało więc są kiepskie, jutro wrzucę lepsze  :kwiatek:
Lamperie mozna zrobic na wysokosci ogonów i ze 30 cm nad podlogą, tzn , takim szerokim pasem.
derby   "Pamiętajcie, tylko spokój Was uratuje."
24 listopada 2014 17:48
Cobrinha wow, fajnie wygląda, pokaż ją po 4 tygodniach nocowania koni w środku;d
derby, mogłabym pokazać co zastałam po powrocie ale wolałam oszczędzić sobie tego widoku i zdjęć nie ma 😉
Póki co mogę się nacieszyć czystością hehe
Tylko ja potrzebuję czegoś nie na prąd, i nie na słońce więc to trochę utrudnia sprawę 🙁 W domku na narzędzia mam taką lampkę ledową którą się włącza sznureczkiem ale jest za słaba i nie mogę znaleźć podobnej.

nie na prąd, to się nie da  😉 chyba że na ogień 😉 zartuję.... może być na prąd tylko z akumulatora. są fajne lampy LED na 12V przy odpowiednim dobraniu sprzętu ładujesz  akumulator raz na 2 miesiące i masz niezłe oświetlenie.
strzemionko   w poszukiwaniu szczęścia przemierzamy cały LAS ;)
24 listopada 2014 20:38
nie na prąd, to się nie da  😉 chyba że na ogień 😉 zartuję.... może być na prąd tylko z akumulatora. są fajne lampy LED na 12V przy odpowiednim dobraniu sprzętu ładujesz  akumulator raz na 2 miesiące i masz niezłe oświetlenie.


a mógłbyś polecić z jakiej firmy albo sklep, w którym znajdę?

Bo na allegro jest coś takiego ale to raczej nie to 🙁

Potrzebuję wskazówki jak zrobić coś, co mam na myśli ale nie za bardzo wiem jak się za to zabrać ze strony technicznej 😉

Chciałabym dobudować do stajenki wiatę na siano, tj. przedłużyć dach. Zdjęcia robiłam godzinę temu jak się ściemniało więc są kiepskie, jutro wrzucę lepsze  :kwiatek:


Po takich zdjęciach nikt ci nie pomoże, pokaż całość, jak idzie dach, jak wygląda w koło . Gdzie jest miejsce na dobudowę .
strzemionko   w poszukiwaniu szczęścia przemierzamy cały LAS ;)
24 listopada 2014 20:55
monia jutro będą lepsze  🙂
monia jutro będą lepsze  🙂


Ewentualnie możesz narysować i pozaznaczać gdzie co jest w koło.


Dawno mnie tu nie było, robota goni przed zimą  😵  Może uda mi się w tym tygodniu dodać moją wiatę. Ogrodzenie dalej w robocie ale co się zrobi jak ma się tylko 2 ręce .
Stajnia miała być w remoncie od wiosny i została ponownie zamieszkana  😉  Teraz myślę, żeby ją odmalować ale nie mam pojęcia czy mi to wyschnie ?

Nasi nowi mieszkańcy  😉
[quote author=konik123 link=topic=19013.msg2230164#msg2230164 date=1416860972]
nie na prąd, to się nie da  😉 chyba że na ogień 😉 zartuję.... może być na prąd tylko z akumulatora. są fajne lampy LED na 12V przy odpowiednim dobraniu sprzętu ładujesz  akumulator raz na 2 miesiące i masz niezłe oświetlenie.


a mógłbyś polecić z jakiej firmy albo sklep, w którym znajdę?

Bo na allegro jest coś takiego ale to raczej nie to 🙁


[/quote]

to już zależy od Twojej inwencji jaka lampa będzie, są różne rodzaje, nawet tych warsztatowych. Wszystko zależy jaki rodzaj swiatła preferujesz, punktowe rozproszone....  ja bym kupił oprawki sufitowe halogenowe, obsadził ze cztery sztuki pod sufitem, włożył żarówki LED 12V i oświetlenie gotowe. No i jeszcze bezpieczne w miarę ciepłe miejsce  na aku. znalazł 🙂
strzemionko   w poszukiwaniu szczęścia przemierzamy cały LAS ;)
24 listopada 2014 21:17
to już zależy od Twojej inwencji jaka lampa będzie, są różne rodzaje, nawet tych warsztatowych. Wszystko zależy jaki rodzaj swiatła preferujesz, punktowe rozproszone....  ja bym kupił oprawki sufitowe halogenowe, obsadził ze cztery sztuki pod sufitem, włożył żarówki LED 12V i oświetlenie gotowe. No i jeszcze bezpieczne w miarę ciepłe miejsce  na aku. znalazł 🙂


znalazłam [url=http://www.leroymerlin.pl/oswietlenie-i-dekoracje/oswietlenie-ogrodowe/oswietlenie-roslin-i-oczka-wodnego/wodoszczelna-oprawa-halogenowa-akven-kanlux,p179659,l344.html#opis]taką oprawę[/url] jest wodoszczelna więc mogłaby oświetlać pole przed stajnią.
Tylko mam laickie pytanie - do czego się to podłącza żeby świeciło? Do akumulatora?

A światło potrzebuję
-do siodlarnio-paszarni żeby widzieć co z czym mieszam 😉 i znaleźć parę rzeczy
-do boksu gdzie stoją konie
-do miejsca gdzie mam siano
(wszystkie te pomieszczenia są takie same na wielkość, wysokość)
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się