Pensjonaty, ośrodki jeździeckie- Kraków / Małopolska

Najgorsze jest to, że do żniw daleko a już teraz wparu stajniach nie ma czym ścielić.
Owsa też nie ma w okolicy a jeśli jest to kosztuje ponad 800zł za tonę.
Oj cienko z nami, krakusami 🙄
zuza   mój nałóg
25 lutego 2011 17:26
Jeśli chodzi o owies to my mamy ( w Krzeszowicach) zaklepane ok.2 T.Okazało się jednak,że to co jest na strychu do żniw spokojnie wystarczy.
Jutro dowiem się czy facet tego na pewno nie sprzedał i ile za to chce  i dam znać jakby ktoś był chętny.
edit
cena nie była ustalona więc "wymazałam"
My wszystko mamy własne, i słomę i siano i owies. Z tego co widziałam słomy pod dostatkiem, bynajmniej nikt ścieląc nie oszczędza, więc chyba nie ma obawy, ze słomy nam braknie. Siana także, a nawet jestem zdziwiona, że po takim kiepskim roku, biorąc pod uwagę deszcze i powodzie, mamy takie fajne siano. Jedno z lepszych jakie widziałam w tym i zeszłym roku. Owsa chyba też są porobione spore zapasy, a jest fajny, dobrze przewiany i się nie kurzy.

A trociny wychodzą taniej niż słoma? Czy tylko przy dużej ilości?
Siano z zeszłego roku jest piękne bo były słoneczne sianokosy. Gorzej było podczas żniw, większość słomy zgniła bo zaczęło padać i mało kto zebrał.
Trociny wychodzą taniej niż słoma ale tylko te z tartaku. Ja takimi trocinami ścielić nie mogę bo dostaję strasznego ataku kichania za każdym razem.
U nas (w Łyczance) słomy jest pod dostatkiem i szybko jej nie braknie  😀
Która stajnia w Krk lub okolicy przyjmie 1,5 rocznego ogierka. Warunek konieczny,  kumple do zabawy, pastwiska, oraz mile widziana obsługa, która np. wyprowadzi na pastwisko w ręku co by ogierek nie zdziczał 😉
Zapraszam do [CIACH] a ja zapraszam do ogloszen.
[img]/forum/Themes/multi_theme/images/warnwarn.gif[/img] ogloszenie poza watkiem
Kami   kasztan z gwiazdką
28 lutego 2011 22:20
Epikea napisz do Domy - ona gdzieś trzyma Jaskierka  🙂
Witam!
Chciałem się nauczyć jeździć konno - rekreacyjnie, tak żebym sobie w terenie poradził. W wakacje trochę jeździłem ale moje umiejętności wymagają podszkolenia. Dajcie znać czy macie jakieś stajnie w Krakowie do polecenia.
Pozdrawiam
Witam!
Chciałem się nauczyć jeździć konno - rekreacyjnie, tak żebym sobie w terenie poradził. W wakacje trochę jeździłem ale moje umiejętności wymagają podszkolenia. Dajcie znać czy macie jakieś stajnie w Krakowie do polecenia.
Pozdrawiam

Tu masz:
http://re-volta.pl/stajnie/
A szczegóły ? 119 stron do poczytania.  😉
Dużo jest takich miejsc, podaj jaka czesc krakowa cie interesuje bo to tez istotne 🙂
Byla taka strona ze spisem prawie wszystkich szkółek ale nie moge teraz odnaleźć...
Jest też forum stricte dotyczące stajni krakowskich, bodajże http://www.stajniekrk.darmowefora.pl czy jakoś tak...ale wg mnie mało przydatne
Doma   Folbluciki folbluciki folbluciki :)
02 marca 2011 21:15
Epikea napisz do Domy - ona gdzieś trzyma Jaskierka  🙂


3mam Jaskra w prywatnej stajni mojego trenera, póki co nie ma tam miejsca, no i nie ma pastwisk, mojemu będę dowozić skoszoną trawę, za to ma super towarzystwo 🙂
Cariotka   płomienna pasja
03 marca 2011 13:38
Doma a z kim trenujesz? Ty nie trzymałaś koni przypadkiem w Opatkowicach?
Doma   Folbluciki folbluciki folbluciki :)
03 marca 2011 14:45
jeżdżę konie trenera Koziarowskiego 🙂 także automatycznie z nim trenuje... a swoje baby trzymam w Opatkowicach jeszcze kilka miesięcy, a chłopak, jako że z jajami i nie ma rówieśników, musiał mieć odpowiednie dla siebie miejsce🙂 był w fundacji na wychowie, ale niestety nie zaaklimatyzował się tam zupełnie, tak jak jego matka, kiepsko bardzo wyszły na tym, także swoje konie już się nauczyłam, że muszę mieć przy sobie...  🙂
Cariotka   płomienna pasja
03 marca 2011 20:23
fundacje przyjmują tak konie?
jeżeli znasz jakieś namiary to mogłabyś podać na PW. Sprawa dość pilna. Oczywiście nie o mojego ogona chodzi.
Kogo jutro spotkam u Szarych na czworobokach szkoleniowych?
kto jedzie, kto kibicuje 🙂
Ja kibicuję 🙂 (na wyjazd zabrakło odwagi 🙂😉
Doma   Folbluciki folbluciki folbluciki :)
05 marca 2011 20:55
ja też planuje pokibicować🙂
hmm nie wiecie moze czy w zakopanym lub okolicach sa jakies fajne stajnie? 🙂  👀
w ZakopanEM chyba nie ma żadnej większej stajni, ale mogę się mylić. Jest coś na pewno w okolicach Krzeptówek, jak się szło Drogą do Walczaków bądź Mraźnicą to przy wejściu do Doliny za Bramką było widać konie na pastwiskach. Ale tam chyba pensjonatu nie ma, jazdy kiedyś chyba jakieś się odbywały.. ale to było dobre 8-10 lat temu.
W Czarnym Dunajcu coś jest, w Łopusznej i w Bukowinie chyba też. Zdaje się, że kiedyś był taki temat na starej volcie, poszukaj🙂 Jak znajdziesz coś ciekawego w Zakopanem to daj znać, też jestem ciekawa 🙂😉
w ZakopanEM chyba nie ma żadnej większej stajni, ale mogę się mylić. Jest coś na pewno w okolicach Krzeptówek, jak się szło Drogą do Walczaków bądź Mraźnicą to przy wejściu do Doliny za Bramką było widać konie na pastwiskach. Ale tam chyba pensjonatu nie ma, jazdy kiedyś chyba jakieś się odbywały.. ale to było dobre 8-10 lat temu.
W Czarnym Dunajcu coś jest, w Łopusznej i w Bukowinie chyba też. Zdaje się, że kiedyś był taki temat na starej volcie, poszukaj🙂 Jak znajdziesz coś ciekawego w Zakopanem to daj znać, też jestem ciekawa 🙂😉
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                            www.stajnia-lider.pl
Która stajnia w Krk lub okolicy przyjmie 1,5 rocznego ogierka. Warunek konieczny,  kumple do zabawy, pastwiska, oraz mile widziana obsługa, która np. wyprowadzi na pastwisko w ręku co by ogierek nie zdziczał 😉


jeśli chodzi o towarzystwo dla ogierka, to w KJ Szarża Bolęcin aktualnie mamy 2 ogierki (1,5letni, roczny) w tym wieku, do tego 2,5letni i 2 trzyletnie, które już zaczynają powoli pracę, więc zapraszam.
chłopaki siedzą pół dnia na pastwisku. wyprowadzana zawsze w ręku. obsługa miła, w razie czego można się umówić na jakieś dodatkowe "nauki" 🙂
kontakt z właścicielem i strona stajni: www.bolecin.pl
Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
06 marca 2011 18:43
wróciłam dziś z Michałowic i jestem oczarowana 💘

Piękne stajnie, fantastyczne warunki.
Belfast stał w drugiej stajni w 'stałym' boksie. Był oczarowany 'okienkiem' w drzwiach boksu i ciągle z niego wyglądał 🙂 Boksy duże, przestronne.

Hala ogromna, podłoże świetne. Zewnętrzny parkur robi wrażenie.
No a część restaracyjna z możliwością oglądania koni zarówno na dużej jak i małej hali - rewelacja!
Organizacja też świetna.
'Zawody' były super, bardzo miła, spokojna i koleżeńska atmosfera. Oj chciałoby się, żeby było tak wszędzie!
Mam do powiedzenia jedno - niech Zarząd da Szarym organizować zawody!!! DUŻO ZAWODÓW!
Myślę, że spokojnie byliby w stanie zorganizować MM, a może nawet HPP. MUsieliby tylko trochę więcej boksów zorganizować.

Cóż, idę wzdychać dalej 😉
Dava   kiss kiss bang bang
06 marca 2011 18:58
wróciłam dziś z Michałowic i jestem oczarowana 💘

Piękne stajnie, fantastyczne warunki.
Belfast stał w drugiej stajni w 'stałym' boksie. Był oczarowany 'okienkiem' w drzwiach boksu i ciągle z niego wyglądał 🙂 Boksy duże, przestronne.

Hala ogromna, podłoże świetne. Zewnętrzny parkur robi wrażenie.
No a część restaracyjna z możliwością oglądania koni zarówno na dużej jak i małej hali - rewelacja!
Organizacja też świetna.
'Zawody' były super, bardzo miła, spokojna i koleżeńska atmosfera. Oj chciałoby się, żeby było tak wszędzie!
Mam do powiedzenia jedno - niech Zarząd da Szarym organizować zawody!!! DUŻO ZAWODÓW!
Myślę, że spokojnie byliby w stanie zorganizować MM, a może nawet HPP. MUsieliby tylko trochę więcej boksów zorganizować.

Cóż, idę wzdychać dalej 😉


Kobieto Droga ja Cię dziś widziałam  😀
Byłaś tak skupiona na rozprężalni, że nie chciałam przeszkadzać no i chora jestem, więc mówić za bardzo nie mogę  😀iabeł:

Mnie też się zawody podobały tylko jakoś tak cicho było wszędzie  🤣 🤣 🤣
Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
06 marca 2011 19:16
Dava ja tak zawsze 😁 muszę być czujna, bo Belfast lubi wykorzystywać każdy moment nieuwagi 😎
Dava   kiss kiss bang bang
06 marca 2011 20:19
Dava ja tak zawsze 😁 muszę być czujna, bo Belfast lubi wykorzystywać każdy moment nieuwagi 😎


🤣 widziałam jak pod trenerką coś pobrykiwał  😉 fajni jesteście na żywo  😎
hej , mam pytanie z totalnie innej beczki 🙂
Jakie stajnie w Krk byście poleciły ? Bo od września możliwe że tam bede mieszkała 🙂
Niem mam swojego konia, chodzi o jazdę indywidualną , ujeżdżenie na poziomie P,N ?
Jakieś konkrety ?😉
Czekam na odpowiedzi . Także na pw
DZIĘKI ! 🙂
Doma   Folbluciki folbluciki folbluciki :)
06 marca 2011 21:20
Dava ja tak zawsze 😁 muszę być czujna, bo Belfast lubi wykorzystywać każdy moment nieuwagi 😎


oj widać to widać, pamiętam go ze Swoszowic jak dawał popis przy budce sędziowskiej, dzisiaj też nie omieszkał pokazać charakterek  🙂
co do czworoboków szkoleniowych, świetny pomysł przed rozpoczęciem sezonu, zwłaszcza z taką osobowością sędziowską, natomiast organizatorzy liczyli na większą frekwencję, okazało się że w sb Santos zaprosił Pana Pruchniewicza do siebie, więc obniżył frekwencję u Szarych, co zdecydowanie zniechęca do takich spotkań ujeżdżeniowych.. nie  oszukujmy się że to też biznes.. będą organizować to na co jest popyt.. mam nadzieję że nie skończy się tak, że będą cały czas imprezy skokowe i jednak ujeżdżeniowcy będą się mobilizować na takie imprezy, bo warto...
Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
06 marca 2011 21:28
Doma tak, chciał dziś abym przyjrzała się z bliska sufitowi na hali 😁

Ja wolałam jechać do Michałowic nie ze względu na sędziego, tylko na samą możliwość treningowego startu i jazdy na pełnowymiarowym czworoboku w zimie.
Oprócz tego okazało się, że wielu zjadły nerwy jak na normalnych zawodach 😉 Więc to również dobry trening dla własnych i konia nerwów.
Poza tym koszty za 2 dni pobytu w Michałowicach i możliwość jazdy na hali wczoraj + dzisiejszy start x2 (konia, mój jeden :hihi🙂 wyszedł mi tyle samo co za 45min trening z p.Pruchniewiczem.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się