Wszystko o co chcielibyście, ale wstydzicie się zapytać ;)

ushia   It's a kind o'magic
10 stycznia 2010 22:58
Gdzie w Krakowie kupię magnes samoprzylepny z jednej strony, taki płaski?


probuj w papierniczych, a jak nie, to wez jakis i przyklej dwustronna tasmą
In.   tęczowy kucyk <3
10 stycznia 2010 23:37
Z dwustronną taśmą strasznie ciężko dobrze wyciąć : (


Jak zmienić youtube, żeby było po angielsku? Kiedyś to było na główniej a teraz nie mogę tego nigdzie znaleźć...
uff, znalazłam!
ushia   It's a kind o'magic
10 stycznia 2010 23:52
najpierw wytnij, potem naklej tasme i wytnij jeszcze raz 😉

Mam pytanko: z okazji niedawnych swiat Bozego Narodzenia, RMF Classic zapodawalo sliczna wersje utworu "Little Drummer Boy" - a capella i zdaje sie facet falsetem spiewa
Pragnelabym to posiadac, ale ta piosenka ma tyle wykonan, ze za cholere nie moge trafic akurat w to konkretne, Ktos wie moze kto to spiewa?


o i jeszcze naszlo mniena różnice między wilkiem a psem - często spotyka się stwierdzenie, ze wilki mają sercowata poduszkę łapy, a psy owalna
A cholera ilu psom łap nie ogladam, to sercowate...  🤔wirek:
In.   tęczowy kucyk <3
11 stycznia 2010 02:29
Bulimią jest i wymiotowanie po jedzeniu jak również picie tych herbatek przeczyszczających w dużych ilościach, prawda?
Więc czy jeżeli znajoma znalazła sobie "dietę cud" czyli kawa + papieros po jedzeniu (chyba wiecie, jak po tym "ciśnie"? ; ) ) i całkiem szybko zrzuciła przez to dużo kg i dalej tak robi to mam się o nią niepokoić? 🤔wirek:
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
11 stycznia 2010 07:36
dużo kg?  hmm pewnie połowa to woda i same mięśnie..... a tkanka tłuszczowa została.
Przekaż koleżance że rozwali sobie jelita taką dietką i po jakiś czasie skończy się na papkach bebiko. Współczuje logiki.... nie wspomnę o zakwaszeniu  organizmu i jakie się wiążą z tym skutki ( zacznijmy od nerek które najłatwiej rozwalić).

Nie ma czegoś takiego jak szybkie odchudzanie. Dużo osób mysli że jak przez  miesiąc schudnie 8 kg to pozbędzie się problemów z nadwagą czy ewentualnym wysmukleniem ciała.  Następnie  wraca do starych nawyków i tyje  dwa razy więcej.
Dieta  na zrzucenie zbędnych kg to powolny proces wspomagany wysiłkiem fizycznym. Tylko tak spalimy zbędną tkankę tłuszczową, wzmocnimy mięśnie, serce itp. To trwa czasami rok, dwa nawet i  trzy lata.  A takie dietki cud niszczą organizm, wątrobę, nerki.
Ale co  ja będę mówić... nikt nie uwierzy do momentu kiedy sam nie przeżyje na sobie.... jestem takim  ,,szybkim -dieto cud ''imbecylem  do którego pasuje  przysłowie ,,mądry polak po szkodzie".  🙄 🙄
margaritka   Cantair HBC, a Nerwina na emeryturze;)
11 stycznia 2010 08:35
kurcze, mam na koncie 2,60zl konto wazne wszystko ok a wysylac sms nie moge  🙄 dzownic jak najbardziej a ja chce wyslac sms to wyskakuje mi " nie udalo sie wyslac wiadomosci", co sier moglo stac?
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
11 stycznia 2010 10:43
Bulimią jest i wymiotowanie po jedzeniu jak również picie tych herbatek przeczyszczających w dużych ilościach, prawda?
Więc czy jeżeli znajoma znalazła sobie "dietę cud" czyli kawa + papieros po jedzeniu (chyba wiecie, jak po tym "ciśnie"? ; ) ) i całkiem szybko zrzuciła przez to dużo kg i dalej tak robi to mam się o nią niepokoić? 🤔wirek:


Powinnaś, bo to nie jest dieta, a katowanie organizmu. Przez wzmożone wypróżnianie się jak i kiepskie odżywianie organizm nie przyswaja żadnych składników odżywczych. Poza tym od dużego zrzucania kg można się "uzależnić".
JARA,  twoja odpowiedz jest chyba jedyna słuszna
ta o praniu
[quote author=sznurka link=topic=20.msg434452#msg434452 date=1263126469]
dlaczego ludzie zimą susza pranie na podworku?


Bo nie mają miejsca w domu.
[/quote]

[[a]]http://nauka.katalogi.pl/%5BF%5D_suszenie_bielizny_w_zimie-t31459.html[[a]] tutaj jest w miarę logicznie wyjaśnione
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
11 stycznia 2010 14:14
Jestem ciekawa ile osób wywiesza pranie, bo zachodzi sublimacja, a ile bo nie ma miejsca w domu. Zimą też wieszam na balkonie, a później i tak muszę dać ubrania do domu, żeby się nie połamały 😀
Pranie suszone na dworze pachnie tak szczególnie-ładnie.
Ada   harder. better. faster. stronger.
11 stycznia 2010 15:31
Pranie suszone na dworze pachnie tak szczególnie-ładnie.


🤔
Ale jak to ?
Dla mnie zawsze pranie pachnie tak samo, czy lato czy zima.
Ale to może dlatego że moja mama prasuje z jakąś wodą zapachową czy czymś takim.
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
11 stycznia 2010 15:33
Ubrania suszone wiosną/latem na dworze pachną wiatrem 😉
Mnie babcia mówiła, że pranie przemrożone ładnie pachnie. Ja nigdy nie próbowałam 😉 Natomiast mąż ma w zwyczaju, gdy wraca z zadymionego pubu, wywiesić na dworze ubranie przesycone dymem. Zimą ubrania już po godzinie czy dwóch są niemal bez zapachu.

margaritka, nie wiem jak jest teraz, bo od wieków nie mam telefonu na kartę ale kiedyś było tak, że jeśli nie miało się sumy na cały pakiet (chyba 10) sms-ów, to nie udawało się wysłać żadnego.
margaritka   Cantair HBC, a Nerwina na emeryturze;)
11 stycznia 2010 17:24
bylam dzis w orange, karta sim miala bledy
Kurzajki można mieć tylko na stopie, albo tylko na ręku

czy to oznacza, że nie można mieć jednocześnie na stopach i rękach? Miałam kiedyś na dłoniach, czy w związku z tym stopy są bezpieczne?

Polecam usuwanie za pomocą lasera, walczyłam samodzielnie ze dwa lata, włącznie z wypalaniem rozgrzanym gwoździem i polewaniem kwasem solnym. Za każdym razem wracały do mnie. Dopiero laser je anihilował.
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
11 stycznia 2010 17:50
Magdalena, o matko polewanie kwasem? wypalanie gwoździem? Dziecięciem będąc, złapałam w szkole, na basenie - 2 zabiegi wymrażania ciekłym azotem i nie wróciły.
Możesz mieć i na nogach i na rękach. Kurzajka nie rozróżnia. 
a już myślałam, że stopom nic nie grozi... A autorskie metody usuwania ćwiczyłam bo byłam młoda i głupia, a wymrażanie nie pomogło. Chyba pomaga tylko we wczesnych stadiach.
W każdym razie nie polecam domowych sposobów, jeśli usuwać to u lekarza, ewentualnie jakimś środkiem z apteki.
Kurzajki można mieć tylko na stopie, albo tylko na ręku
czy to oznacza, że nie można mieć jednocześnie na stopach i rękach? Miałam kiedyś na dłoniach, czy w związku z tym stopy są bezpieczne?

Nie. Chodziło mi o to, że może się zdarzyć, że będzie się mieć kurzajki tylko na rękach i/lub nogach.
Zrozumiałam, że Chess chciała wiedzieć, czy można mieć kurzajki "miejscowo" (np. tylko na stopach) a nie rozsiane po całym ciele.
abre, no fakt po dymie swietnie mroz wyciąga
slojma   I was born with a silver spoon!
11 stycznia 2010 19:00
jeśli chodzi o to pranie na mrozie... następuje sublimacja czyli ciecz zamienia się w gaz i pranie nam wysycha, ale warunek jest taki, że musi być mróz ale niezbyt wilgotne powietrze
jeju pomocy!  😵 wiem że jest do tego odpowiedni wątek, ale potrzebuje szybkiej wmiare odpowiedzi... Otóż mam zrobić niewielki referat nt. Ziemie Polskie na warmii-mazurach w pierwszym wieku naszej ery.  🙇 Pomoze mi ktoś?
Czy ktoś mi wytłumaczy, jakim czasem posługują się robotnicy? Wczoraj mieli przyjść o 9, byli o 11. Dziś mieli być o 10, a są od 7...  🙄
Czy ktoś mi wytłumaczy, jakim czasem posługują się robotnicy? Wczoraj mieli przyjść o 9, byli o 11. Dziś mieli być o 10, a są od 7...  🙄

Posługują się czasem " fachowo-umownym". Wstrząśniętym, nie mieszanym. Pod ogórka.
Ziemie Polskie na warmii-mazurach w pierwszym wieku naszej ery. 

Że co?  🤔wirek:
W dodatku do ortografii pomyślałam, że w pierwszym wieku ery kenozoicznej  😁
OK. Ale nadal nie rozumiem: jakie "polskie"? Gdy żadnej Polski nie było?
jeju pomocy!  😵 wiem że jest do tego odpowiedni wątek, ale potrzebuje szybkiej wmiare odpowiedzi... Otóż mam zrobić niewielki referat nt. Ziemie Polskie na warmii-mazurach w pierwszym wieku naszej ery.  🙇 Pomoze mi ktoś?

Polecam "Pradzieje ziem polskich" tom II, pod red. Jerzego Kmiecińskiego, PWN 1989, ISBN 83-01-03819-5.
Jak dotąd nie spotkałem się z pozycją bardziej szczegółową.

Halo, choć to nielogiczne to pod określeniem "ziemie polskie", do celów rozważań historycznych, rozumie się wszystkie tereny, które w jakimkolwiek okresie stanowiły terytorium państwa polskiego.
ushia   It's a kind o'magic
12 stycznia 2010 12:47
Czy ktoś mi wytłumaczy, jakim czasem posługują się robotnicy? Wczoraj mieli przyjść o 9, byli o 11. Dziś mieli być o 10, a są od 7...  🙄

tym samym, co weci i podkuwacze  👿
Mazia   wolność przede wszystkim
12 stycznia 2010 13:41
[quote author=szepcik link=topic=20.msg436893#msg436893 date=1263283606]
Czy ktoś mi wytłumaczy, jakim czasem posługują się robotnicy? Wczoraj mieli przyjść o 9, byli o 11. Dziś mieli być o 10, a są od 7...  🙄

tym samym, co weci i podkuwacze  👿
[/quote]

Podpisuję się obiema rękami!!!!!
incognito   W życiu należy postępować w zgodzie ze sobą.
12 stycznia 2010 14:14
Wczoraj wrzuciłam swoje kilka par dżinsow do prania i kochany tatuś mówił żebym wrzuciła tez skarpetki...te skarpetki pusciły kolor-różowy 🤔
i wszystkie moje dżisny są lekko zafarbowane na białych przeszyciach,nie wiem jak moge sie tego pozbyc? 🙄
Znacie jakies domowe sposoby albo jakies specyfiki chemiczne?Naprawde nie wiem co mogłabym zrobic przez ten numer nie mam żadnych spodni 🤔
Bede bardzo wdzieczna za pomoc :kwiatek:
strzeszynopitek, ok dzięki będę szukac.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się