Kuce - wszystko o

Kayra   Kucusiowy wariat :P
25 stycznia 2014 18:41
Strzyga, fajny biały bąbelek 😀
U nas już też zima się pojawiła :< Nawet nam w stajni poidła pozamarzały... Na padoku mega gruda.
Ale tydzień temu mieliśmy mega sparing karnawałowy 😀 Było super. Po długiej przerwie w skokach wystartowaliśmy
w szalonym konkursie mini mini L, ale kuc b.grzeczny.
I foto już po konkursie 😀 Daję w linku bo duże:

Malgorzata Zoltanska, all rights reserved
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
25 stycznia 2014 19:12
Kayra, nasz też w tych naszych super - ultra - nowoczesnych stajniach za grube miliony =/
W efekcie, jak obleciałam 3 x 13 koni z pojeniem, to miałam ochotę umrzeć =/
Kayra   Kucusiowy wariat :P
25 stycznia 2014 19:28
Strzyga, My mamy podgrzewana wodę, ale cóż zima zaskoczyła stajennych... Drzwi pootwierane, nawet okna gdzie gdzieniegdzie. A w poniedziałek u nas już ma być tylko -1 wiec jest dobrze 😀
Dawaj więcej fotek kucyków! 🙂
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
25 stycznia 2014 20:12
U nas - 15.

Hansik, pomimo zimna, nie narzekał 😀

Ontaria,widzę kluseczka pracuje,powodzenia! 🙂
Strzyga to smerfowe absolutnie urocze! Ile maluch ma w kłębie?

Moje baby zarośnięte jak mamuty,a tyłki pod derki same pchają.Starsza w szczególności,a ją problem był chociażby po treningu osuszyć czy przeciwdeszczową na padok dać bo zaraz ściągała.Nie takie mrozy były,przy -20 pomykały bez ale jednak,zaskoczyła nas ta zima jak drogowców.  😎
Jak na razie mamy -12,choć onetowe prognozy wróżyły nam na dziś -2..  Ale wskoczę w termoaktywne ciuszki i biorę kuca na spacer.

i przy okazji porządków na telefonie wygrzebałam moje letnie osiołki:
U nas cieplik w rurach także nam zamarznięte poidła nie straszne🙂 pani kucyk wygląda w swojej zimowej derce jak mały pingwin, stają stadkiem na słońcu i wygrzewają tyłki, tylko żeby za bardzo się nie ruszać, bo możnaby się zmęczyć, a jakie ofutrzone!
iskierkowa, ano probujemy cos robic powoli. Myslalam, ze bedzie gorzej, ale jestem pozytywnie zaskoczona jak na razie 😀
Przepraszam za brak polskich znakow, ale nie ogarniam tej klawiatury  😡
Nam zima nie straszna ! 😀
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
26 stycznia 2014 11:46
iskierkowa, 90 cm, najmniejsza i najszersza w stajni xD
Strzyga nie wygląda na takie maleństwo,no chyba,że Ty jesteś niska. Ale i tak powtórzę słowa Kayry-fajny bąbelek! 🙂 Marzy mi się w przyszłości praca w stajni pełnej maluchów.
Takie sprzed momentu,wróciłam do domu i grzeję się pod kocem (przy okazji już kicham i prycham).Iskra spisała się na medal i przynajmniej raz zdawała sobie sprawę,że zimowe podłoże jest zdradliwe i jak nie proszę o szybszy chód to nie należy się wyrywać.
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
26 stycznia 2014 14:02
iskierkowa, mam całe 159.
Praca w kucykowej stani... to wyzwanie. Czasem sobie pluję w brodę, ale ogólnie... kocham te puchate kuleczki.
iskierkowa, już nie mogę się doczekać, aż też pojadę ze swoją gdzieś dalej niż na pastwisko 😀
U Nas pogoda jest dosyć łaskawa. Mimo dziesięciostopniowego mrozu słoneczko świeciło i nie czuło się zimna.
Nam urwało wszystko z zimna :P Posnułyśmy się dziś chwilkę po pastwisku i tyle. Za to jutro umówiłyśmy się w teren ze znajomą  🏇

littleem, świetne zdjęcie. Jeszcze Tobie jakąś kreację i byłoby fenomenalnie.

Strzyga, Pomysłowe masz te kucyki? Czy bardziej wredne niż pomysłowe? 🙂

Kayra, On ma tą grzywkę coraz dłuższą 😀

Moja młoda z wczoraj:




Jeszcze 2-3 miesiące i zajazdka. Ojeju 🤣
witam , ni wiem czy tu i czy już było ale nie mogłam nic znaleźć , jak to jest z próbą dzielności i licencją na krycie u szetlandów ?? ( ogier)  próbę dzielności mają taką samą jak duże konie?  🤔
subaru2009   Specjalizacja: Od lady do szuflady.
28 stycznia 2014 09:36
Sankaritarina dziękuję  :kwiatek:

Twoja to ma tyle futra!! Moja już gubi, mimo, że -10 😀
Jak ja Wam zazdroszczę kucyniątek!
Ja poniacza już nie jeżdżę, a bardzo mi brakuje tych popierdółek, jednak z racji mojego wzrostu (152) najlepiej mi się pracuje z kucami.
Jak macie coś z chęcią przygarnę do jazdy  😜 😜 😜
Przypominam się ze swoimi najukochańszym poniaczkiem  💘
U mnie porządki na dysku wciąż więc zarzucę kucykowymi foteczkami:

lato 2012,Iskierka:


mamuciki razem,zima 2012/13:
Time  😜 zakochałammm się!

Dodam jeszcze jedno zdjęcie mikrokucysia 🙂 Wtedy jeszcze była źrebolkiem, teraz już jest dzielną Mamusią  💘 Siwa klacz w tle, to jej mama, niemal zawsze dawała tarantowate źrebole 🙂


subaru2009   Specjalizacja: Od lady do szuflady.
28 stycznia 2014 11:04
Time a chciałabyś w pełną dzierżawę ? :P Tylko Ty chyba już 23 lata skończyłaś, nie ? :< bo aktualnie szukam jeźdźca dla mojego :P, żeby go wypchnąć w jakiś sport
Kayra   Kucusiowy wariat :P
28 stycznia 2014 11:25
Time, to ja zapraszam do Opola! 😀 Pasjans czeka 😀
emptyline   Big Milk Straciatella
28 stycznia 2014 11:27
Time, ja do Wawy też zapraszam! Mój większy, ale do Twojego wzrostu akurat idealny będzie!
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
28 stycznia 2014 11:35
Sankaritarina, strasznie pomysłowe. Uciekają z boksów, z padoków, zewsząd :P Ale potem się miziają i można z nimi zrobić wszystko =)

Wczoraj nawet wsiadłam... a potem się rozchorowałam.
subaru2009 - 20 skończone  🙂
hhehe nie stać mnie na utrzymanie swojego i jeszcze dzierżawę kuca  😀

dziewczyny biorę wszystkie!!!
tak mi brakuje 🙁
nawet już myślałam, żeby od wiosny jakieś kucyniątka w trening/zajeżdżanie nie wziąć...
dziewczyny biorę wszystkie!!!
tak mi brakuje 🙁
nawet już myślałam, żeby od wiosny jakieś kucyniątka w trening/zajeżdżanie nie wziąć...

Podrzuciłabym ci moją,z charakteru typowy kucyk ale za to się je kocha w końcu  🤣
Tylko chyba dzieli nas kawał drogi,a moje w przydomowej stajni więc nie ma mowy,żeby Biała sama została.
Ale tak to jest,ja miałam kuce sprzedawać,przesiąść się na duże konie,zacząć na poważnie-no ale nie da się. Ogłoszenie potrafiłam z rozmachem usunąć po 5-minutowej wizycie w stajni  😎 I tak szkraby 117cm mają u mnie dożywocie.
Strzyga, co to za boska derka? 😍
Ja już mam kilka osób chętnych, może coś wypali z tego.
Zakochana jestem w walijczykach (przez poniaka) i kiedyś będę miała hodowlę ahahha  😜 😜
subaru2009   Specjalizacja: Od lady do szuflady.
29 stycznia 2014 11:57
Szkoda :P Szukam dalej 😀 Jakbyście słyszały o jakimś młodziku / juniorze chcącym startować dajcie mi znać na PW  :kwiatek:
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
29 stycznia 2014 12:15
Thermo master, bardzo fajna, Hansik całą zimę w niej spędził, a chodzi na padok z Hanem, który uwielbia ją ciągać na wszystkie strony.

Tutaj troszkę brudna:
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się