Kuce - wszystko o

gajara18   "Konia strzeż się z tyłu, psa z przodu, a kobiety
21 czerwca 2014 19:44
Strzyga prześliczny kucyk ,malowaniec CUDO  😍
Pozdrawiamy wszystkie kucyki 😉! Pomimo wieku,kucyk szaleje jak nigdy.
Pialotta, nie wiem czy nadal szukasz, ale jeszcze niedawno Poland Park miał na sprzedaż fajnego kuca - Jalaberta.
Kucyk kochany, ale zdecydowanie dla zaawansowanego jeźdźca. http://www.bazakoni.pl/fjordglimtsjalabert


Dziękuje, ale już nieaktualne  :kwiatek:
( wybaczcie brak polskich znakow, musze zmienic system w lapku)
Wiele osob kojarzy mnie tutaj z kucami felinskimi, jednak musialam wyjechac do pracy i opuscic kochane kucyki.
Tutaj za to sa trzy fajne kucyki walijskie 🙂 dopiero teraz sie odzywam, bo mialam czas niedawno dopiero zrobic ladne zdjecia 🙂

walaszek Waterkant`s Odin



i dwa ogierki 🙂

Lucky Luck



Heitrak`s Nero



Zygzak, teraz to masz kruszynki w porównaniu do Feliniaków 🙂.
Hehe to prawda 🙂 malenstwa sa 🙂 ale ja na nich nie jezdze, jest dzieciak ktory na nich jezdzi 🙂 kilka razy siedzialam na Odinie i raz bylam zmuszona sie wladowac na Lucky`ego 🙂 a tak to sobie pod mlodym smigaja 🙂 ja poki co mam duze do jazdy czasem 🙂

edit

ale mimo wszystko teksni mi sie za felinami, charakterek maja taki jakis "moj" 🙂 bo te to jakies taki dziwne sa ;p (a za Siwusem teskni sie najbardziej...) 🙂
iwona9208   Konie to choroba, z której nie da się wyleczyć.
24 czerwca 2014 19:38
Bardzo urokliwe te walijczyki, a zwłaszcza Lucky Luck  😜
Zygzak - czemu mi to robisz???  👿  😜
nie dość, że kocham walijczyki to jeszcze Lucky jest koniem marzeń  😍 😍
Chyba przestane tu zaglądać  😕
Time czy ja wiem czy koniem marzen...  😀iabeł: co kto lubi  🤣 podpowiem (zajrzyj do ogloszen) 🙂
Kayra   Kucusiowy wariat :P
24 czerwca 2014 20:45
Zygzak, zazdroszczę 😀 Im większe natężenie walijczyków na metr kwadratowy tym lepiej. Te Twoje maluszki są piękne.
Time, popieram. Tez tu już chyba nie będę zaglądać, a Ciebie w dalszym ciągu zapraszam do siebie 😉 Gnomcio czeka 😀
oj nie szczuj bo jeszcze sprzedam mojego wielkopolskiego poniaczka  😀iabeł:
zawsze marzył mi się kasztanek z jasną grzywą walijski i moim ideałem był og. Indygo ale Lucky chyba dołączy do niego  😍
Time  jak koń marzeń to trzeba kupić a nie z forum uciekać ;PP    http://ogloszenia.re-volta.pl/konie/szczegoly/14929?q=Lucky+&plec=&masc=&rasa=&lokalizacja=&przeznaczenie=&cena=&strona=  bo to chyba ten sam, nie ??
Mamulku  💘 💘 💘 💘 💘 💘
Szkoda, że taki malutki, choć Poniaczek też miał szalone 117 🙂
gdyby nie mój "poniak" to na pewno nabyłabym walijczyka.
Jak będzie mnie stać na 2 konia to na 10000% będzie nim welsh pony!  😍
emptyline   Big Milk Straciatella
26 czerwca 2014 09:23
Time, wymień się! 😀
Miałam ofertę wymiany na pięknego ogiera, ciemny kasztan, śliczny no ale... nie oddam mojego oszołoma!
emptyline   Big Milk Straciatella
26 czerwca 2014 09:28
Rozumiem doskonale. Jak sobie nie radziłam z Całkiem też miałam takie oferty, ale no nie, mój koszmarek jest najlepszy. 🙂 Zresztą, dalam sobie czas do jego 8 urodzin i wyrobiliśmy się rok wcześniej wiec jestem zachwycona. 🙂
łeeeeeeeeeeee to spokojniee mamy jeszcze z Chrupałkiem 2lata! 🙂
oszołom jakich mało, tyle gleb nie zaliczyłam z żadnego innego  😁 😁
ale drugiego takiego milusińskiego konia nie spotkałam 🙂
emptyline   Big Milk Straciatella
27 czerwca 2014 09:07
Time, to oni chyba mają jakieś wspólne korzenie, serio! Mój jest najmilszym, najspokojniejszym koniem na ziemi, jeśli chodzi obejście, można go ciągnąć za uszy, położyć się pod brzuchem, a na koniec wsadzić mu palec do oka - w najgorszym wypadku będzie się na ciebie patrzył z politowaniem. Trochę tylko nie lubi zostawać sam,a le teraz to już nie jest problem. Za to pod siodłem... Odkąd jeźdi go trenerka, jest cudowny, bo wreszcie mu ktoś wbił do głowy, że szanujemy jeźdźca, ale tak czy inaczej, jest to koń wymagający, trzeba cały czas się starać i pracować, bo jak nie, to na pewno zachce mu się coś wymyślić i przez to w kulminacyjnym momencie, w którym spadałam zanim zdążyłam porządnie usiąść, zaczęłam się mojego konia bać, a to wiadomo, nic dobrego nie wróży. Ostatni rok spędziłam więc na mniejszych bądź większych stresach, ale teraz jest po prostu cudownie! Coraz więcej nam wychodzi, a przede wszystkim, nie boję się, fajnie mi się jeździ, mam z tego frajdę, koń nie kombinuje i naprawdę jestem przeszczęśliwa.


Zaczynaliśmy tak:




Potem, było tak:


Tutaj największa masakra, to byłą chyba jedna z ostatnich jazd, kiedy jeszcze siedziałam, a nie leżałam pod koniem:


Tutaj już na początku odblokowywania się:





A teraz jest tak - wiadomo, raz lepiej, raz gorzej, ale przede wszystkim 'do przodu' i bez stresu:








Kucyk niesamowity, a dziecko takie malutkie a taki wagon skacze..mam nadzieję że nie było tego w wątku.
https://www.facebook.com/photo.php?v=10201104817622410
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
01 lipca 2014 14:49
amazonka*, dla mnie nie cudowne, a nieodpowiedzialne.
Wg mnie to nie wygląda nieodpowiedzialnie, widać, że jeździec może mały, ale trzyma się dobrze. A kuc? Widać, że to nie jego pierwsza taka przeszkoda, idzie sam, nie jest wpychany,nie myśli o ucieczce, dla mnie fajny obrazek. Ale to moje zdanie 😉
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
01 lipca 2014 15:43
kortina, pracujesz z dziećmi? =)
Strzyga, nie, ale mam nadzieję, że będzie mi to dane i pewnie chcesz mi powiedzieć, że inaczej wtedy spojrzę na ten filmik, możliwe 😉 Jednak przeglądając zdjęcia tego użytkownika dalej jestem zdania, że dzieciak sobie dobrze radzi i pewnie dużo pracy włożyli w to żeby tak skakać i to jest akurat fajne.
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
01 lipca 2014 21:17

kortina, zrzućmy kwestię obciążeń kośćca taką jazdą na dalszy plan, to będzie widać dopiero za parę/parędziesiąt lat.
A co by było jakby nie doleciał? Jakby wpadł w przeszkodę? Dzieci to nie dorośli, nie mają ich świadomości ciała, nie umieją przewidywać konsekwencji swoich działań. Ba, część 7 latków nadal nie rozróżnia prawej od lewej strony... z jakiegoś powodu istnieje taki zapis "Aby wystartować w konkursach od 110 cm na ZO DiM zawodnik musi posiadać uprawnienia sportowe III stopnia w dyscyplinie skoków i mieć minimum 11 lat."

Dla mnie taki obrazek fajny nie jest i nie będzie, uważam, że akurat w przypadku dzieci, bezpieczeństwo to podstawa. One mają MASĘ czasu na rozwój. Po co coś takiego robić? Rzuciłby tylko głową, dziecko wylądowałoby na ogrodzeniu i mogłoby być po zabawie.
https://www.facebook.com/photo.php?v=4712013378122&permPage=1

Ja wolę takie obrazki, zdecydowanie. I najbardziej mnie cieszy, nie jak rodzice pchają dzieci do tego, żeby skakały 130, tylko jak się dzieci cieszą mogąc obcować z końmi, jednocześnie spokojnie się rozwijając. Osobiście uwielbiam ponygames. Wplatanie w tego rozróżniania kolorów, liczenia, literowania, mówienia o swoich uczuciach i próby zrozumienia uczyć zwierząt.


Orientujecie się gdzie znajdę jakieś ochraniacze skokowe w rozmiarze shetty?
Póki co znalazłam tylko jedne, ale okazały się niedostępne..  🤔wirek:

Dodam, że najlepiej stacjonarnie, w Warszawie
emptyline   Big Milk Straciatella
03 lipca 2014 13:31
W Karinie powinny być brązowe.
Absolutnie wszystkie kuce w tym wątku cudowne  😍

gajara18
podoba mi się ta Twoja stajenka,w dwójkę tam stoją razem?
emptyline super się czyta o Waszych przemianach,na zdjęciach też to wygląda coraz to lepiej 🙂
Strzyga zdecydowanie Cię popieram. Osobiście uwielbiam patrzeć na sportowe kucyki,jak latają nad przeszkodami i po czworobokach pokazując,że małe też może-ale dzieci to dzieci...  Swoją drogą-dobrze,że maluch z filmiku się z koniem nie rozstał.


A moja siwa wisi w ogłoszeniach. Już prawie mam całą sumę na coś większego. Z jednej strony-okropnie żal,ale to szansa na rozwój dla nas obu-jak mała trafi  gdzieś,gdzie będzie pod opieką dobrego trenera to będzie super skoczkiem,a ze mną to samo. Młode jesteśmy obie,skoro mam możliwość szlifowania się to żal nie skorzystać. No i wyrzutów nie będę miała,że wożę tyłek na maluchu-bo niby wagowo super,ale wszyscy wiemy jak sprawa wygląda z dłuższymi strzemionami etc.  😉
emptyline, ale mnie motywujecie! Wspaniała poprawa!
Ja już tęsknie za swoimi potworami, więc czasem lubię popatrzeć przynajmniej na Wasze zdjęcia w wątku kucykowym 😀
Burza podczas pierwszych jazd:

I tu pojawia się znów problem. Jakie siodła mają Wasze kuce? Albo może kojarzycie jakieś godne uwagi siodło, które przy niedużym siedzisku(16cali), posiadałoby łęk szerszy jak 34st(tak wyglądał Wintec z białym łękiem 🤔 - )  Szukam i szukam i nic. Obecnie mamy bezterlicówkę Can Equi 17cali, ale nie jestem doi końca do niej przekonana, ponieważ ona wogóle nie trzyma się na grzbiecie(leci na szyje). Może to kwestia kucykowej budowy, może podogonie rozwiązałoby sprawę, ale boję się, że to tylko tzw. leczenie objawów, a nie przyczyny. Rozważałam również bezterlicówkę Barefoot Cheyenne. Myślicie, że warto spróbować. Jeździł ktoś na bezterlicówce na swoim kucu?
Mam czas na podjęcie decyzji do września, ale nie ukrywam, że męczy mnie to trochę 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się