Jak tanio wysłać rower?

Jak w temacie. Generalnie dla UPSa jest za duza paczka, średnio bym chciała też jako paletę wysyłac.
Ktoś może wysyłał?
Można pociągiem. Na stacji A oddajesz rower, wypełniasz kwit i płacisz.
Na stacji B odbiorca dostaje od konduktora rower 🙂
Musisz tylko sprawdzić jaki jest koszt przesłania roweru. Ogólnie przesyłka konduktorska to ok. 25zł.
Majorka, sprawdzałam niestety na ich stronie jest
Masa przesyłki nie może przekroczyć 10 kg, maksymalne wymiary: 20x40x50 cm
więc niestety lipa
Zgłoszenie wysłane, dziękujemy.
znalazlam na allegro, ze  taka przesyłka kurierska roweru to koszt 35 zl, wydaje sie bardzo do przyjecia, wiec sprawdz sobie moze firmy kurierskie ?
Majorka, sprawdzałam niestety na ich stronie jest
Masa przesyłki nie może przekroczyć 10 kg, maksymalne wymiary: 20x40x50 cm
więc niestety lipa


A gdyby go rozebrać? Osobno koła, osobno ramę.... ?
Lotnaa   I'm lovin it! :)
05 kwietnia 2010 13:59
Sznurka, a dzwoniłaś do PKP? Wydaje mi się, że można przesłać rower przesyłką konduktorską, w całości.
Jeśli chodzi o firmy typu UPS, to rower musi być zapakowany w paczkę, czyli trzeba go najpierw zdemontować  🤔
sanna, pytanie tylko gdzie bo nie w ups czy dhl, ja też czytałam ale firmy mi zeznają co innego przez telefon
szepcik wolałabym wysłać cały;/ btw rama i tak ma ponad metr długosci

Lotnaa nie dzwoniłam, a kurier rower wezmie chetnie na palecie ale to koszmiczny koszt

ktoś wysyłał? ja na razie rozważam teoretycznie, rower na allegro wystawiony, liczę ze się go pozbędę 😁 ale napisałam że 100 zł wysyłka wiec planuję w tej kwocie sie zmiescic
Lotnaa   I'm lovin it! :)
05 kwietnia 2010 14:04
Ja kiedyś kupiłam rewer na ebay'u w UK, przesyłka kosztowała około 25 funtów, ale dostałem go totalnie rozmontowanego.
sznurka - takie małe paczki przyjmują jeśli są one przewożone w przedziale konduktorskim.
Jeśli mają wagon do przewozu rowerów, to nie powinno być problemu.
Najlepiej jak zadzwonisz na informację o przesyłkach, to powiedzą Ci co i jak (np. którym pociągiem można przesłać rower).

Majorka, tylko że jest jeszcze jeden myk
musi być taki pociąg;] obdzwonie jeszcze jutro kilka firm i poczekam do konca aukcji z pkp bo jak rower kupi ktoś w Pcimiu dolnym to przesyłka konduktorska nie załatwia sprawy
skąd - dokąd?
teoretycznie po odkręceniu pedałów i skręceniu w bok kierownicy po uprzednim jej poluźnieniu wychodzi coś płaskiego. Bierzesz karton i obkładasz nim rower, folią strecz owijasz całość. przychodzi kurier i zabiera.
Wysyłałam w ten sposób łózeczko dziecięce i wcale jakas super wysoka cena mi nie wyszła. Wysyłałam bodajże dhl i tylko waga była ważna.
Edytka   era Turbo-Seniora | Musicalowa Mafia
05 kwietnia 2010 22:05
sznurka a pocztex? oni dużo rowerów roznoszą. tak samo DPD 😉
pkp ma przepis ze do 10kg????? ciekawe.. ja regularnie nadaje przesylki 25-30kg bez problemu..
okwiat   Я знаю точно – невозможноe возможно!
07 października 2013 11:09
Hej

I co z tymi rowerami? Ktoś w końcu je jakoś wysłał? Ja potrzebuję przewiezienia mojego z Białej Podlaskiej do Wrocławia... Najlepiej bez demontażu, bo raczej nie będę sama w stanie go potem na nowo zmontować...
Jakieś rady?
UPS odpada
Odkręcenie kół oraz pedałów i skręcenie kierownicy nie wymaga żadnych umiejętności, a pozwala zmniejszyć rower znacznie. Jedynie obawiałabym się przy tym o hak przerzutki. Kupowałam rower z Wrocławia - dostarczono mi go kurierem. Nie pamiętam jaka firma. Zadzwoń, zapytaj do kilku. Koszt 35-50zł.
okwiat   Я знаю точно – невозможноe возможно!
07 października 2013 11:49
Tylko, że rama mojego roweru jest dość duża... Plus koła mam na śruby... Nie znacie jakiejś firmy która zawiozłaby rower w całości? Ewentualnie z odkręceniem pedałów i kierownicy? Już i tak z przykręceniem tych dwóch rzeczy podejrzewam, że będę mieć problem...
Kombinowałam żeby kurier zawiózł mi rozkręcony rower do serwisu rowerowego we Wrocławiu, ale serwis krzyknął za skręcenie uwaga uwaga... 150zł  🤔 Pogrzało chyba kogoś... Echh...  👿
okwiat   Я знаю точно – невозможноe возможно!
07 października 2013 16:23
Dobra, odpowiem sama sobie i tym, którzy kiedyś będą czegoś szukać w tym wątku. Wysłałam rower kurierem jedynie z przekręconą kierownicą za 50zł z jednego końca Polski na drugi firmą Epaka  😉


Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się