Samolot z prezydentem rozbił się!!!

Samolot z prezydentem na pokładzie, który wyleciał o 6:50 z Warszawy, rozbił się niedaleko lotniska wojskowego w Smoleńsku - informuje rzecznik MSZ Piotr Paszkowski. Telefony osób, które leciały z prezydentem milczą. - Maszyna zapaliła się, ale została ugaszona - mówi TVN24 rzecznik MSZ Piotr Paszkowski.
Na pokładzie samolotu byli – oprócz prezydenta z małżonką - między innymi szef IPN-u Janusz Kurtyka i najbliżsi prezydenccy ministrowie.

- Samolot rozbił się. Najprawdopodobniej zahaczył o drzewo. Zapalił a następnie został ugaszony – informuje rzecznik MSZ Piotr Paszkowski. Informację tę podaje też agencja Reuters powołując się na źródła na lotnisku i Polska Agencja Prasowa. Na lotnisku panuje wielki chaos, słychać syreny alarmowe.

Ostatnie momenty przed wypadkiem wyglądały następująco: maszyna TU-154 próbowała podejść do lądowania w wielkiej mgle. Nie udało jej się usiąść na pasie. Piloci przyspieszyli i chwilę później kontakt z maszyną się urwał. Rozległ się wielki ryk silników.

ŁOs


TVN24 podaje, że zginęło 87 osób.

TRAGEDIA
wszędzie panuje chaos, podawane są sprzeczne informacje...
martva   Już nigdy nic nie będzie takie samo
10 kwietnia 2010 08:42
Podobno informacje dotyczace ewentualnych ofiar nie sa potwierdzone.

Rzecznik rządu Paweł Graś mówi, że informacje są w tej chwili sprawdzane. Według wstępnych informacji, Tu 154, prezydencki samolot Pułku Specjalnego - rozbił się przy lądowaniu i stanął w płomieniach. Korespondent Polsat News mówi, że według jego informacji są ofiary.

Na razie nie wiadomo ile osób było na pokładzie. Maszyna może zabrać ponad sto osób. Prócz prezydenckiej pary wraz z Lechem Kaczyńskim w Katyniu mieli być m.in. ostatni prezydent RP na uchodźstwie Ryszard Kaczorowski, prezes IPN Janusz Kurtyka, biskup polowy Wojska Polskiego generał dywizji Tadeusz Płoski, prawosławny ordynariusz Wojska Polskiego biskup i generał brygady Miron Chodakowski oraz sekretarz Rady Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa Andrzej Przewoźnik.


za: gazeta.pl


coś nieprawdopodobnego.
ogromna tragedia...
Oglądam tvn24 od rana, bo chciałam obejrzeć relację z Katynia...
masakra cały czas na bieżąco jestem
martva   Już nigdy nic nie będzie takie samo
10 kwietnia 2010 08:48
Ok, wlasnie wysluchalam w RMF Fm, ze jednak z tymi ofiarami moze byc prawda. Tak wiec zwracam honor.
Kurczę, żeby wreszcie podali kto zginął, bo to taka tragedia... I to w taki dzień.
Już potwierdzone, że nie żyje 87 osób, czyli para prezydencka, Jarosław Kaczyński, Szmajdziński, kilku biskupów, prezes IPN: bardzo ważne osoby dla państwa, posłowie... Ogromna tragedia dla kraju.
w samolocie maks wchodziło 100 os czyli prawie wszyscy zginęli
87 osób.
Właśnie do mnie Mama dzwoniła. Trudno uwierzyć...
martva, nie ma co zwracać honoru. Przy takich tragediach zawsze podawane są sprzeczne informacje.
W tym wypadku nie było o tym mowy, samolot spadł i tak naprawdę spłonął...

coś okropnego... Tam było mnóstwo osób nie tylko Prezydent z małżonką, ale i dziennikarze, członkowie innych partii.
Jak teraz muszą przeżywać rodziny tych osób... Córka Kaczyńskich straciła oboje rodziców...
Ja pierdziele... Odpalilam kompa, przeczytalam i myslalam, ze jest pierwszy kwietnia....
Kosmos!!!!!! Tyle osob... Jak by nie patrzec, zasluzonych dla kraju...
Miejmy nadzieje, ze ktos przezyl...

[']
Matko Boska
edit info: nikt nie przeżył
ja jestem tylko ciekawa, czy Jaruzelski tez był w tym samolocie...
Miał przecież być zaproszony na pokład...

POTWIERDZONO - WSZYSCY ZGINĘLI
Wlasnie podali info, ze nikt nie przezyl...
TVN 24 podał, że nikt nie przeżył...
no właśnie...
nigdy go nie lubiłam, ale jednak to człowiek..
Tak czy nie, i to jeszcze w taki dzień...
Lubienie-nielubienie nie ma nic do rzeczy, człowiek drugiemu śmierci nie zyczy 🤔
Niewiarygodnie trudne warunki.

Wymiar symboliczny, dziś-taki dzień, obchody katyńskie, zginęli w takim miejscu...
Nie mogę uwierzyć w to co słyszę w wiadomościach...
Wiem też, że wśród tych co zginęli jest ojciec mojej koleżanki...
[*]  🙁((((((((((((((((((((
duunia   zawiści nożyczki i dosrywam z doskoku :)
10 kwietnia 2010 09:03
[*]

zostaje się pomodlić...
Ciężko uwierzyć...
Okropne 😕
na pokładzie samolotu byli:
para prezydencka
p.Szczygło
p.Gosiewski
p.Wasserman
p.Skrzypek
p.Kurtyka
p.Szmajdziński
p.Kaczorowski
(wśród 87osób)

Najważniejsze osoby w państwie.
'czołówka' rządu
trzynastka   In love with the ordinary
10 kwietnia 2010 09:05
😕 najgorsze, że ciągle do końca nie wiadomo kto w tym samolocie był...

temat podklejam.
helcia   Wiedźma z czarnym kotem
10 kwietnia 2010 09:05
[*]  🙁
martva   Już nigdy nic nie będzie takie samo
10 kwietnia 2010 09:05
W takich chwilach niebardzo wiadomo co powiedziec. Nigdy nie darzylam Prezydenta RP sympatiia, ale to jednak czlowiek. A jak dodamy do tego pozostałe ofiary...
Ogromna tragedia i to jeszcze w takim dniu jak ten dzisiejszy...

[*]
Zairka   "Jeżeli jest Ci pisany to będzie Twój..."
10 kwietnia 2010 09:06
jeszcze nie wierze...szok....
jak maz do mnie zadzwonil to myslalam ze robi sobie jaja 😲
[*]
madmaddie   Życie to jednak strata jest
10 kwietnia 2010 09:07
ja weszlam na demoty i myslałam że to jakiś żart
pomyśleć że niektórzy się cieszą....
informacje o tragedii podają już wszystkie najważniejsze światowe media

Ostatnie momenty przed wypadkiem wyglądały następująco: maszyna TU-154 próbowała podejść do lądowania w wielkiej mgle. Nie udało jej się usiąść na pasie. Piloci przyspieszyli i chwilę później kontakt z maszyną się urwał. Rozległ się ryk silników i wybuch.
za:tvn24

Samolot ten miał ponad 50 lat
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się