kuć czy nie kuć?

A co robisz jak masz konkurs na trawie? Mnie to najbardziej martwi. Bycie bez podków to mega wygodne. Tylko wszyscy na nas patrza jak na zomby  🤔
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
27 kwietnia 2010 21:42
na trawie jadę szerzej i wolniej i jak już wcześniej napisałam tylko raz postanowiłam się wykreślić, bo parkur był faktycznie trawiasty i trawa była mokra od deszczu.
To musisz miec stabilnego konia..żeby się dało na mojej wolniej  😵
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
27 kwietnia 2010 21:45
zupełnie nie mogę na jego psychikę narzekać
Chodziło mi o stabilnego na nogach 😉
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
27 kwietnia 2010 21:49
Dobrze ujeżdżony koń chodzi w równowadze więc i stabilny na nogach jest...
"Dobrze ujeżdżony koń chodzi w równowadze więc i stabilny na nogach jest..."

Na ogierze bym sie odwazyła jechac na trawie ale na swojej Dramce raczej nie - i to nie kwestia ujeżdzenia. Ogier jest poprostu bardzo stabilny. Np. moze skakać w błocie w kłusie moja się ślizga.

Ja nie mam na myśli konie swiezo zajezdzone które sie oswajaja z ciezarem jedzca  😁
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
27 kwietnia 2010 22:10
Chodziło mi o stabilnego na nogach 😉
Integro to rasowy skoczek, odbija się z dwóch nóg, a ląduje na jedną
A moja zamyka oczy przy lądowaniu  😲
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
27 kwietnia 2010 22:22
Dramka, i 15 letni koń może chodzić pod siodłem bez równowagi...
Może. Ale Ja mam na myśli konie które chodzą w równowadze..
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
28 kwietnia 2010 08:18
Dramko to o jaką stabilność Ci chodzi? bo teraz nie rozumiem...
Czy wszystko konie które chodzą w równowadze są tak samo stabilne? Bo Ja jednek doświadczyłam że nie..konie sa różne. Mam na myśli różne podłoża, śliske, trawa, nie równe itd.
dempsey   fiat voluntas Tua
28 kwietnia 2010 09:27
moze o naturalny balans?
tyle ze on tez zalezny jest pewnie w jakims stopniu od wytrenowania aparatu ruchu - ale istnieje balans wrodzony

ja np jezdze drobnego krotkiego xx, ktory ma genialna rownowage w naturalnym terenie. na trudnym podlozu zachowuje sie jakby mial 6 nog, do tego jest gibki i szybki jak waz - ominie kazdy korzonek w kazdym tempie, zawsze sie wywinie i nigdy nie potknie
(zupelnie niesprawdzony na parkurze, ale mysle ze akurat ta cecha by mu b. pomogla)
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
28 kwietnia 2010 09:29
z tym że co mają podkowydo równowagi konia, czy też jak to Dramka określa stabilności ? Że podkowy przyczyniają się do większej równowagi/stabilności konia?
dempsey W końcu ktoś mnie zrozumiał. Dziękuje Ci  🙇

ElaPe 🤔 Kto tu mówi o podkowach?  🙄
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
28 kwietnia 2010 14:27
ElaPe  Kto tu mówi o podkowach?

jak to -  😲  przecież cała rozmowa sie toczy o tym jak Ktoś sobie radzi na koniu w skokach bez podków, ty zaś powątpiewasz, czy jest to możliwe jak się ma konia ktory nie jest "stabilny na nogach".



jak to -    przecież cała rozmowa sie toczy o tym jak Ktoś sobie radzi na koniu w skokach bez podków, ty zaś powątpiewasz, czy jest to możliwe jak się ma konia ktory nie jest "stabilny na nogach".

Ja nie powątpiłam tylko podziwiam i zazdroszcze takiego konia.

Ponieważ nie widze swojego konia bez podków na parkurze trawiastym, chociaż koń cały czas jest bez podków i jeździmy konkursy ale na piachu.

Znów mój drugi koń bez podków myśle że by dał sobie rade na trawie ponieważ jest bardziej "stabilny" w podkowach czy bez nich.

Rozumiesz?  🙄
Dramka,
nie czepiam się, ale mogłabyś używać zaznaczeń cytatów? To jest trzecia ikonka od końca w drugim wersie ikonek. Byłoby łatwiej czytać. Jeśli w ogóle użyłabyś przycisku- umieść cytat- to nie trzeba byłoby szukać autora Twojego cytatu  🙂
Nie umiem  😡
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
28 kwietnia 2010 19:40
Czy wszystko konie które chodzą w równowadze są tak samo stabilne? Bo Ja jednek doświadczyłam że nie..konie sa różne. Mam na myśli różne podłoża, śliske, trawa, nie równe itd.


Koń w równowadze koniowi w równowadze nie równy - równowaga może być lepsza i gorsza. Moim zdaniem jeśli koń jest dobrze zrównoważony to będzie stabilny na nogach.
Koń w równowadze koniowi w równowadze nie równy - równowaga może być lepsza i gorsza

I o tym cały czas pisze  ❗   💡

Moim zdaniem jeśli koń jest dobrze zrównoważony to będzie stabilny na nogach.

Moja kobyła jest stabilna ale nie wiem czy wystarczająco żeby jechać bez podków na trawie konkurs.

_kate For you  :kwiatek: Udało się  😅
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
28 kwietnia 2010 21:10
Najpierw piszesz, że nie jest stabilna, teraz że jest zdecyduj się. Jak równowaga jest nienajlepsza to nie dziwota, że nogi na trawie odjadą jeśli nie będzie haceli.
Nie pisałam że jest nie stabilna. Szukasz dziury w całym i jak zwykle zaczepki.  🙄

Pisałam że mój ogier jest bardziej stabilny.

Jeżdżę po trawie bez problemu ale mówimy o skokach na trawie  ❗
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
28 kwietnia 2010 22:32
OMG! Naprawdę mówimy o skokach? Nie zauważyłam... 😵

Myślałam, że mimo że nie potrafisz pisać po polsku to chociaż czytać dajesz radę.
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
29 kwietnia 2010 08:23
Dramka
ElaPe  Kto tu mówi o podkowach?


sama mówisz o podkowach przecież

Dramka:
Moja kobyła jest stabilna ale nie wiem czy wystarczająco żeby jechać bez podków na trawie konkurs.





bez podków to mowa od podkowach?  😵
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
29 kwietnia 2010 08:52
no, jakby na to nie patrzeć... to, tak  jest mowa właśnie o podkowach

tak w ogóle to jakoś dziwacznie się z tobą rozmawia. Mówisz coś, potem sama sobie przeczysz, następnie twierdzisz że cię nie rozumieją współrozmówcy, potem jeszcze denerwujesz się nie wiedzieć o co na innych. 🤔
Ja się denerwuje?  😁 Śmiać mi się chce bo Ja pisze o skokach bez podków a Ty że Ja pisze o podkowach  🤔wirek:

dempsey Wie o co mi chodzi 😉
Dramka
dziękuję!  :kwiatek: :kwiatek: :kwiatek: :kwiatek: :kwiatek: Łatwiej się czyta takie wypowiedzi.  :kwiatek:
jeśli chcesz aby było widać autora, to przydaje się też przycisk po prawej strony interesującej Cię wypowiedzi/cytuj/. Wciskasz, pojawia się okienko odpowiedzi z całą czyjąś wypowiedzią.  Kasujesz to, co Cię w wypowiedzi nie interesuje, dbając aby nie skasować tych słów w kwadratowym nawiasie [quote]
🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się